Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

mijadave
18. říj 2012

@pancuska moja, ved to, ked nevies preco... a do byvalej roboty ma uz nevezmu... ☹ oni ma sami chceli prepustit, cize som im usetrila odstupne... no co, zivot ide dalej...

mijadave
19. říj 2012

ahojte kocky, tu je dnesna tabulka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al... 😉

micak
19. říj 2012

Ahojte, prvé 2 cykly liečby som brala clostil + pregnyl. Teraz, 3. a posledný (další bude laparka) mám už len clostil+duphaston+estrofem. Duphaston užívam odo dnes s tým, že ovuláciu mi dr vyrátal na pondelok. Máte niekto skúsenosť s takouto liečbou? Lebo úprimne, prekvapilo ma,že mi nedal pregnyl (alebo ovitrelle), povedal len, že netreba, že sliznica je pekná a podporíme ju duphastonom... dakujem za odpovede!

milacik3
19. říj 2012

@micak Ahoj no ja som nikdy nebrala pregnyl lebo nebolo treba, dr. to zbytocne nedavaju iba ak su presvedcení ze je to potrebne... Po clostile som brala dufaston ten beriem uz teraz len ako jediny liek lebo po 3. cykl. sa mi nepodarilo otehot.
Ak som dobre pochopila ovulku mas mat v pondelok t.j. 22.10, len ma zaraza to e uz teraz beries dufaston. To mi doktor nikdy nespravil aby mi nasadil dufik skor ako prebehla ovulka lebo to ze vraj zabrzdi.
Ja dufaston vzdy uzivam az po ovulacii, tak by to aj malo byt...
Ja som uz 2 mesiac bez clostilu a zacinam uz vlastne 3 mes. a aj mne spominal dr. laparku ale nechcem ist ☹ tak este dufam ze sa nejakym zazrakom podari...

anait
19. říj 2012

@micak ja som pregnyl prvý cyklus nemala a potom áno, ale paradoxne s ním som ovuláciu nemala 😎

@milacik3 skúšaš ďalej sóju?

saurer
19. říj 2012

čaute děvčata, dneska jsem byla na folikulometrii. Dr. zjistil, že na ten clostil vůbec nereaguju, nedozrávají mi vajíčka...takže mám přijít 2. listopadu kdyžtak na další vyvolávačku, naosled se mnou zkusí cyklus s clostilem a v prosinci jinak do CARu. Manželovi už napsal žádanku na spermio. Jako jsem asi šťastná, potože říkal, že mě nebude trápit dalšího půl roku, jestli to zabere nebo ne...že je lepší CAR, kde si se mnou budou líp vědět rady....trochu sem to obrečela, ale ne strachem nebo klamáním, jen jsem asi potřebovala vyplavit všechny nový informace...takže tak 🙂

paulik1
20. říj 2012

ahojte, dr mi naplánoval laparoskopiu - priechodnosť vajíčkovodov a drilling vaječníkov, dievčatá čo ste absolvovali drilling - čo to prosím vás obnášalo a zlepšili sa prejavy PCO? trochu sa toho obávam, ale zas ak mi to pomôže..

mijadave
20. říj 2012

ahojte dievcata, tu je dnesna tabulka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

nikolav
20. říj 2012

@saurer Obdobně jsem na tom. Akorát mám teď první cyklus s Clostilbegytem. A ten druhý v listopadu je taky posledním. Pak mě čeká CAR. JInak beru Clostilbegyt a jestli na něj reaguju nevím. Ovulační testy zatím ovulaci nepotvrdili. Dnes jsem 19 DC tak možná ovulace ještě přijde. Skoro stejně silnou čárku jen o chloupek slabší jsem měla 12 DC. Tak nevím. Ale je mi jasné, že na začátku listopadu valím na vyvolávačku 😀. No jo a do toho CARu se snad i těším. Snad nám pomůžou. Snažíme se už cca 11 měsíců.

anait
20. říj 2012

@saurer jooj cica, vidíš už prečo sme ti všetci hovorili, že je ten doktor vadný, keď ti nerobí folikulometriu...mohla si si ušetriť pár dávok hormónu a kopu dní zbytočného čakania... čo už, treba ísť ďalej, držím palce 🙂

anait
20. říj 2012

@nikolav zlatko ty máš 20 rokov? a po 11 mesiacoch snaženia chceš ísť tlačiť do seba kopy hormónov? čo ťa k tomu prosím ťa vedie? umelé oplodnenie sa robí, ak sa vyčerpajú všetky možnosti...a ty ich máš teda ešte hodne pred sebou...skús si najskôr trochu naštudovať, čo všetko umelé oplodnenie obnáša...

petulak1988
20. říj 2012

@mijadave ahojky tak jsem porad 45DC ale nebrala jsem utrogestan dala jsem si na mesic pauzu a ona mrcha proste bez ni nedorazila...30.rijen jdu k doktorovi novemu ted v praze tak me asi ceka vyvolavacka...jak se mas ty??

nikolav
20. říj 2012

@anait No tak já byla už i na laparoskopii. Kde mi brali vzorky všeho možného a také odstranili srůsty. No a dál mám špatné výsledky na děložním čípku cca už 3 roky a stále se zhoršují. Proto mi bylo doporučeno otěhotnět. Ale nemenstruovala jsem. Takže se řešilo to. A stále to nejde. A také nemám ovulaci. Tudíž stejně léky beru. Tak jak jsem brala vůbec na to abych měla MS. Ale to se nepovedlo. Tudíž chodím na vyvolávačky. No a teď mám Clostilbegyt. No a pokud se to po dvou cyklech nepodaří tak už mě tam doktor pošle. Už si semnou neví rady v tomto směru. Mě to samotnou netěší, ale co mám dělat ☹ . Samozřejmě jsem vyzkoušela i přírodní léčiva. Jako Femigard, gynex, různý čaje a bez výsledku. MS a ani ovulaci to nenastartovalo.

anait
20. říj 2012

@nikolav uf, tak to potom choď do toho...ak máš partnera, ktorý už tiež chce rodinu, tak máš šťastie...mne doporučovali otehotnieť tiež v mladšom veku skrz zdravotné problémy, len bohužial vtedajšieho partnera som akosi podvedome za otca ojich detí odmietala a tak z toho nič nebolo - našťastie ... dnes som vydatá za iného a nejde t o... taký je život...držím ti palce, nech všetko vyjde tak ako má (ps, dúfam, ten tvoj dnešný status nie je reakciou na môj príspevok, nikdy by som si nedovolila ťa súdiť, len niekedy sú mladé baby také splašené zbytočne...ale vidím, že tvoj prípad to nie je...)

saurer
20. říj 2012

jojo, měly jste pravdu...ještě že jsem chtěla tu folikulometrii. Ještě je jedna možnost, že jsem ovu zatím neměla...včera jsem byla 13 DC a pořád mě píchá v podbřišku..ale spíš ne....docela bych do CARu šla co nejdřív, abych se měla konečně taky na co těšit 🙂

saurer
20. říj 2012

@nikolav ahojky, já se do CARu těším moc...manžel si tam tenhle týden půjde na spermiogram a byla bych ráda, kdyby už se optal na první schůzku...nechci to dál oddalovat...jediný problém asi bude v práci, ale na to teď enchci myslet...ráda bych už byla těhule, přirozeně nebo uměle, to je mi už jedno 🙂

nikolav
20. říj 2012

@saurer Naprosto chápu tvé pocity. Taky bych už nejradši byla v "tom" 😀 my jsme zatím ve fázi před CARem. No nejradši bych samozřejmě otěhotněla přirozeně, ale když to nepůjde tak nás to nemine. Ať vám dopadne spermiogram na výbornou a brzo máte miminko.

saurer
20. říj 2012

@nikolav my jsme taky ještě teprve před carem...jen manžel dostal žádanku...ale budu tam asi volat co nejdřív..prostě není na co čekat...ovulaci nemám, MS bez vyvolávačky nedostanu, tak co se mnou jinýho 😒

romca05
20. říj 2012

@paulik1 Ahoj, já jsem na drillingu byla v březnu. Samotný zákrok byl v pohodě, ani břicho mě po něm nebolelo, jen chvilku jizvy a ramena (jak potom plyn, kterým tě napustí při laparce, odchází pryč). Byla jsem na jednodenní chirurgii, ráno operace, ve tři odpoledne už jsem byla doma. A tak za týden už jsem vůbec nevěděla, že jsem na nějakým zákroku byla. Hodně holek po drillingu otěhotnělo brzo, nám se to povedlo až teď v září, přesně půl roku po zákroku. Mezitím jsem párkrát byla na ultrazvuku (protože jsem měla strach, že se PCO vrátí, řekli mi, že do půl roku můžou vaječníky vypadat stejně jako předtím) a nález byl normální, po PCO naštěstí ani památky 🙂 A celý ten půlrok jsem měla MS jako hodinky, což jsem předtím nikdy v životě neměla. Takže se toho určitě neboj a přeju hodně štěstí!

mijadave
20. říj 2012

@petulak1988 to ma mrzi, snad Ti novy dr pomoze 😉 ja sa mam - no povedzme, ze da sa... stale doma na PN, praca sa ziadna nerysuje ☹ tak si uzivam doma... aj ked fakt je, ze sa necitim najlepsie, je to des byt nezamestnana... oddychnut, doma, to je ok, ale ked viem, ze PN skonci a potom... keby som bola doma kvoli tomu, ze som tehu alebo na MD, tak to je ine... ale takto... no co uz, hadam bude lepsie 😉

nikolav
20. říj 2012

@saurer Ano to znám. Bez vyvolávačky MS nemám a ovulaci taky ne. Teď beru teda ten Clostilbegyt. Ale nevím jestli jsem na něj reagovala. a stejně si myslím, že i kdyby ano tak napoprvé se to nepovedlo. Kéž by ano. Ale v to nevěřím. Štestí by bylo kdyby podruhé. Ale když ani to ne. Tak bude CAR no. Akorát taky nevím jak to bude v práci. Já takový problém nemám chodím na směny, ale asi člověkovi není nejlíp no. A taky když budu chtít přehodit směnu tak to poprvé půjde a tak. Ale když to bude víckrát tak nevím no. Vrchní je zvědavá a asi se bude vyptávat ke kterému doktorovi atd. No a když si budu muset píchat injekce tak to bude taky zajímavý. Protože já a injekce to je šílený. A navíc jestli se to pichá přes den nebo jak to je tak nevím jak to v práci zakryju. Jsme celůkem malý kolektiv a na směšně jsme dvě nebo tři. Takže to je krušný no. Ale uvidíme teď na to nechci myslet!

nikolav
20. říj 2012

@anait Ne ne to není reakce na tebe. Shodou okolností mě musela nasrat moje dnes už bývalá kamarádka. Hrozně me to zamrzelo. Protože jsem to od ní nečekala, že mě bude soudit. Zrovna ona!! Která je jen o rok starší a co víc má zdravého několikatýdeního chlapečka. co já bych za to dala. O to víc mě mrzí to, že mě má co prd soudit, když neví jaký to je. Takto bojovat o něco. A když to navíc ještě nejde. Neustále lítat po doktorech a tak. Už 6 doktorů jsem vystřídala a žádný mi nepomohl. Takže jsem naštvaná né, že ne, že mě soudí ženskárádoby kamarádka , která toto trápení nemá. Než aby se věnovala miminku fakt. No co už. Životř jde dál a z ní si na zadek nesednu. rozumovat může jít jinde!!A jinak mám milujícího manžela a teď máme už i domek se zahradou a prácu oba taky máme takže v tomto směru nám nebrání nic. Jen to moje zdraví no. Naštve to, ale nic jiného než s tím bojovat se nedá. A doufám, že tou největší výhrou bude to vytoužené miminko. Strašně ti přeju abys taky už měla to svoje štěstí v náručí. Protože vím jaké to je mít tu náruč pořád prázdnou. Hodně moc štěstí ti přeju v cestě za miminkem. Ať je to brzy.

anait
20. říj 2012

@nikolav no a keď berieš clostil, tak nechodíš na folikulometriu? tam by ti doktor práve mal povedať, či naň reaguješ, či máš vajíčko a či je dosť veľké a ak áno, tak pichne injekciu na jeho prasknutie... ja neviem, čo títo doktori od susedov na to tak kašlú? jediné, čo ti ostáva, je merať teplotu... nevadí, že si 19dc, začni aj tak... orientačne budeme podľa toho vedieť, či ovulácia bola alebo nebola a kedy asi približne teda bude treba ísť na vyvolávačku... a možno ani nebude treba...

nikolav
20. říj 2012

@anait Ne nechodím. Řekl, že to není třeba. A navíc je tu jen 2x týdně. A teplotu si měřit nemůžu, protože mám denní a noční směny. A tam by byl problém v těch nočních směnách. Takže proto používám ovulační testy.

saurer
20. říj 2012

@nikolav já jsem učitelka a odejít v polovině roku není moc korektní...jenže nikdo mi nezaručí, že hned po prvním IVF bych otěhotněla...a až do letních prázdnin čekat nechci...trochu doufám, že by mě v caru mohli jen nastimulovat ovulaci a třeba by se to povedlo i bez mimotlního oplodnění...ale to budu chytřejší až po prví návštěvě...ráda bych tam v listopadu asi už poprvé šla na konzultaci, můj doktor mi prý víc jak clostil nedá

nikolav
20. říj 2012

@saurer Přesně tak doktor mi taky víc než Clostil nedá. Budu ráda když pak napíšeš jak to tam probíhalo a co vám řekli. Budu ráda za osobní zkušenost.

saurer
20. říj 2012

@nikolav jojo, určitě dám vědět...jsem na to dost zvědavá 🙂 doufám, že na spermiu dopadneme dobře a bude problém jen na mojí straně

nikolav
20. říj 2012

@saurer Tak držím palečky. A doufám, že naši pulci budou taky OK.

lucijeta
20. říj 2012

@saurer aoj, koukám, co je u tebe nového.. tak to je super, že sis vymohla tu folikulku, jinak byste těžko věděli že na clostil nereaguješ 😒 tak přeju ať aspoň spermio je v nejlepším pořádku 😉
já mám za sebou první IUI, poprvé (napotřetí) mi po clostíku narostl obr folík, tak jsem zvědvá zda to bylo co k čemu..
snad i ty kapičky pomáhají 🙂

saurer
20. říj 2012

@lucijeta no uvidíme, doufám, že aspoň manža bude v pohodě....trochu doufám, že by mně v caru mohli jen nastimulovat ovuli a dali bysme si domácí snažení, než bysme šli hned na ivf...jen doufám, že to vůbec půjde...snad ta moje anovulace nemá nějakej horší důvod než hormonální....
no každopádně se bojím a těším zároveň 🙂
tak to gratuluju k obrfolíkovi! to vypadá na dobré cestě, jen tak dál 😉