Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

sysysy
15. říj 2009

janana - co jsem se tak kdysi dívala na grafy těhulek, tak některé tam měly v den předpokládané MS pokles teploty a stejně byly těhu, pak se ta teplota jaksi postupně začala zas zvyšovat. Tak neházej flintu do žita, třeba to vyšlo. A ani nešpiníš? Já vždycky v den, když mi klesne teplota, tak si udělám "vnitřní kontrolu s toaleťáčkem" a skoro vždy je tam nějaký ten náznak krve...i když se pak MS rozjede až třeba za 5 dnů....kdybych se nezkontrolovala, tak bych čekala a doufala....takhle hned vím na čem jsem.
Já mám od 12DC pořád teplotu 36,8-37, včera jsem začala jíst Duphaston, abych dostala MS, ale pořád té zvýšené teplotě nerozumím, už se takhle drží 11den a to jsem přitom prý ovulku neměla.
A to se mě ještě včera dcerka pořád dokola ptala, kdy už bude mít tu sestřičku, že všechny děti už někoho mají. Auuuuuuuuuuuu ☹ ☹ ☹

kkamca
15. říj 2009

sysysy:to máš ale supr teplotu..taková by měla být po ovuulaci 😀
Jinak to znám..malej se taky pořád ptá proč nemá brášku.. ☹ ☹
Všem ahoj

simusca
15. říj 2009

Ja už som sa rozhodla BT nemerať, veď či som alebo nie som tehu, tým neovplyvním a aspoň nemám blbú náladu hneď od rána. Niekedy mám pocit, že som prípad pre psychiatra 😀 - chvíľu som nahnevaná, potom zase veľmi optimistická, potom ma prepadne pesimizmus a hrozná ľútosť, ešteže sa môžem tu s vami vyrozprávať. 🙂
sysysy - neboj, raz sa bába dočkáte, veď už máte jedno, tak sa to musí podariť a aspoň, keď bude dcérka väčšia, bude ti viac pomáhať. Keby to boli dvojičky (čo sa po clostile bežne stáva), tak budeš aj vďačná. 😉
Joj, ja by som aspoň raz v živote chcela zažiť ten pocit nosiť pod srdcom bábo, kľudne by som zniesla aj ranné nevolnosti a pribrala 20 kíl. 😀

sysysy
15. říj 2009

simusca - proti dvojčátkům nic nemám, ale mít je doma považuju za trest. To je moje noční můra, mít 2 zaráz a ještě k tomu např. 2 kluky. I proto, jsem nikdy nechtěla děti hned po sobě, ale s větším odstupem, abych měla na děti klid a čas. Ale jinak sobec nejsem 😀 😀 😀 Ale zas na druhou stranu, po porodu mi 2 roky chodila ovulka přesně jako hodinky 20DC, hormony byly krásně nastartované, takže teď se biju do hlavy, že kdybysme na to tenkrát vletěli, tak už mimi dávno je.

pajinka111
15. říj 2009

muj bratr má 6 letá trojčátka..2 holčičky a 1 kluka-přirozeně 🙂 obdivovala jsem ho jak to zvládají..byl u nich neuvěřitělný cvrkot,ale oni oni to brali v pohodě,že si nedovedou představit mít jen jedno,že by to byla nuda 🙂 ,jediny co tak se odstěhovali z bytu do domku,kde denně vypustili tu drobotinu ven na zahradu rodiče měli pár minut trošku klid..ted je mají všechny v 1 třídě..taky fakt záhul

simusca
15. říj 2009

No to by ma zaujímalo, ako sa bráška tváril, keď mu žena povedala, že budú 3. 🙂 Inak klobúk dole, vôbec vynosiť 3 bábätká je umenie a ešte ich aj vychovať. I keď ja si hovorím, že radšej aj 4 naraz než ani jedno. 😉

sysysy
15. říj 2009

trojčátka? páni, klobouk dolů, to mít tak sto ruk 🙂 , mně stačilo, jak jsem hlídala sestřenici dvojčátka, měla jsem je na rukách, pořád se vrtěli, jedno chtělo tam, druhé zas onam a já byla za 5 minut totálně vyřízená a spocená snad všude a s velkou radostí jsem jí je pak vracela 😉
A stejně je to nespravedlnost, že někomu se mimi podaří hned a my s tím máme trápení. Vykládala jsem mamce, jak na to jsem a ta se divila aj ušima, že mě a sestru měla hned na první pokus a třetí sestra byla neplánovaná - 1x praskl kondom a bylo to 😀 😀 😀

pajinka111
15. říj 2009

s tím bráchou to bylo všechno hrozně rychle,chodili spolu sotva půl roku,pak za ním přišla a řekla mu mám protebe 3 zprávy..1/jsem těhotná,2/ nejsou to dvojčátka-to si bratr hlasitě oddechl,protože jeho žena je s dvojčat a má sourozence dvojčata a taky maminka je dvojčat..3/jsou to trojčátka.bratra málem ranilo,ale zvladli to všechno na jedničku 🙂

pajinka111
15. říj 2009

ty trojčátka porodila až 37 týdnu!!!a na trojčátka byli velicí 1970,1990,2000g i doktoři se divili že to zvládla tak dlouho..zvládla by to prý i dýl,ale nemohla už dýchat a měsíc před porodem už byla v nemocnici..mám je v albu na foto..
holky taky se dočkáme těch našich vysněných miminek,uvidíte.. 😉

janana
16. říj 2009

Ahoj holky! Tak tady máme zase další prosněžený den! My sme tady úplně zavalený sněhem, máme tady určitě 25 cm sněhu, ne-li víc. Manža jel rychle přezout gumy na autě, abych mohla bejt pojízdná. Jinak hlásím, že včera bez varování, bez špinění a čehokoli, co jsem do teď měla, se mi MS spustila a docela dost. takže hurá na poseldní pokus. 😒

mimina321
16. říj 2009

ahoj 🙂
zajtra začínam s clostilom,baby ja som taká zvedavá.... 😕
paji trojčatá?no u nás sa dosť rodia dvočatá,aj otec bol z jednovaječných dvojčat-a je sa nemôžem dopracovať k jednému 😎
simus tiež mám také stavy 😖

jaspina
16. říj 2009

Tak jsem dnes byla na UTZ - ale jsem teprv 12DC, takže byly jen kolem 12mm - ale prý snad dorostou a jdu ještě 16DC - jestli prasknou nebo dorostou nebo se zastaví.. Prý jich tam je víc. Jo a bavily jsme se o děl. sliznici a u clostilu je běžné, že je nižší - ale říkala mi ,ať kontryhel nepiju. Že prý to není dobré... Stejně jsem ho už přsestala pít minule - měla jsem pocit, že s ním je to ještě horší. MS skoro nebyla a jakmile jsem ho vysadila, tak byla určitě silnější..

mireag
16. říj 2009

Ahojte baby, ja som dnes 18dc a poobede UTZ. Straaasne ma boli dnes podbrusko, tak neviem, co to chce byt...
Dnes ratam, ze by mal mat folik 1,9 - 2 cm, tak uvidime.... 😒 Uz radsej nejdem ani mysliet nato, ci vobec praskne. Minuly mesiac pregnyl nebolo treba a dr. by mi ho aj tak nedal... A uz je asi aj tak neskoro...
No nic, musim vydrzat.

pajinka111
16. říj 2009

mireag-třeba už ti folík praská,když tě bolí v podbřišku,mě to tak tedka taky boleloasi 2 dny,ted už nic..

janana
16. říj 2009

jaspina - tak to je dobrý, já byla minule 12 Dc a měla jsem 11 mm a dorost. Tak to je nedějný.

mireag - a jak si dopadla ty?

pajinka111
17. říj 2009

Ahojík,já mám folíky každý měsíc jinak někdy jsou už 14 dc pěkně nkdy ještě 16dc nejsou nic moc,nebo žádné..takže nezoufej,pořád není nic straceno,dokud to nebude potvrzeno utz 😉

sysysy
17. říj 2009

čau holky, tak my u nás nemáme ani jsme neměli ani 1mm sněhu, jen tu stále prší a prší 🙄 🙄 🙄 Dneska jsme měli jet na návštěvu za kámoškou a jejím miminkem, ale nakonec to neklaplo, tak přemýšlím co dělat v takovém hnusném ponurném počasí 😒

sysysy
17. říj 2009

jaspina - a proč ti Dr. nedoporučila pít kontryhel? Já ho piju teď 2 dny - prý se má užívat vždy jen 10 dní před MS. A co jsem si tak četla na diskuzích, tak si ho holky chválily.

pajinka111
17. říj 2009

taky sem četla v jiných diskuzích spoustu pochval na kontryhel a chtěla jsem si ho také pořídit,tak by mě zajímalo preč to doktor nedoporučuje..

sysysy
17. říj 2009

Holky, tady jsem našla něco o kontryhelu (tady se píše, že se má užívat od 1.MS do OVU a já kdesi četla, že 10 dnů před MS a v posledním trimestru těhotenství se nesmí užívat vůbec, tak nevím, nevím kde je pravda...)

KONTRYHEL- pít 2x denně, stačí od začátku MS do OVU, ale když se pije celý cyklus nevadí - nemá kontraindikace
Popis:
Kontryhel je považován za zdroj tzv. fytohormonů. Fytohormony jsou rostlinné hormony, které v lidském těle dokáží nespecificky stimulovat procesy řízené vlastními, tělem produkovanými hormony. Tyto fytohormony se také podílejí na blahodárném účinku kontryhele na zdraví ženy.

Léčitelé a odborníci na fytoterapii předepisují kúry založené na užívání kontryhelového čaje také ženám, které mají problémy s otěhotněním. Kontryhelový čaj podporuje růst děložní sliznice a tak ji připravuje na uhnízdění oplodněného vajíčka.

Kontryhelový čaj léčí mnohé potíže spojené s menstruačním cyklem ženy. Snižuje bolestivost menstruace a zmírňuje nadměrné krvácení, zároveň při dlouhodobém a pravidelném užívání dokáže upravit nepravidelnost menstruačního cyklu.

Schopností kontryhele tlumit krvácení, posilovat děložní svalstvo a tlumit křečovité stahy svalstva se využívá také u těhotných žen, a to v případě, že hrozí potrat plodu, zejména v posledních 3 měsících těhotenství. Pro tento účel je však vhodná konzultace odborníka a jeho následný dohled.

gerdusha
17. říj 2009

ahojte baby, chcela by som sa spytat Vas ako odborniciek na clostyl na tuto vec: beriem clostyl 3x denne, dnes som 9 DC a asi 3 dni mam uz taky ruzovskasty vytok. Viete mi niektora povedat, co sa deje?

Dakujem za kazdu reakciu...naozaj.

mimina321
17. říj 2009

gerdusha neviem 😕

pajinka111
17. říj 2009

gerdu vítej,tak to fakt nevím,já nemám po clostilu výtok vůbec žádný,tak nevím co se u tebe děje..někdy v době ovulace může být trošku špinění..clostil 3x denně je už celkem dost většina ho bereme jen 1x1 nebo 2x1, kolik dní ho máš brát? já ho beru 3 až 7 den,někdo ho bere 5 až 9 den..

mimina321
17. říj 2009

ja pijem aj kontryhel 2xdenne už asi rok

aknomis
17. říj 2009

ahojte. v júli som potratila, a teraz sa mi tak zdá, že od potratu nemám ovu a tak sa nám nedarí otehotniet... nečítala som tu všetky príspevky, ale ako tak chápem, ovu sa dá clostilom navrátit.. ako to prebieha? treba na to nejaké vyšetrenia, alebo merat BT aby mi ho doktor predpísal? a ako dlho sa asi užíva a....??? a funguje???

gerdusha
17. říj 2009

pajinka, beriem ho 5 dni po 3 tabletkach...zacala som pred 3 mesiacmi...kedy som mala 1 tabletku denne, druhy mesiac mi dal mudr uz 2 tabletky denne a teraz treti mesiac mam 3 tabletky denne....beriem to od 5-10 DC

ps. a dakujem za privitanie 🙂

mimina321
17. říj 2009

gerdus bereš ho presne ako ja len ja mám 2x1
aknomis ten liek je len na lek. predpis a dá ti ho dr. až po vyšetreniach

pajinka111
18. říj 2009

akomis-taky vítej mezi náma-se tady pěkně rozrůstáme..clostil ti musí předepsat doktor,musíš chodit na pravidelné kontroly ,začíná se brát většinou jak sem už psala 3-7DC nebo 5-9DC od MS,tak 11DC jdeš na UTZ ,pak by si měla jít ještě aspon jednou či víckrát,jestli ti rosrou folíkuly,jestli se po clostilu něco děje,nebo je potřeba zvýšit dávku.. já ještě měřím teplotu,ale pravidelně mi ju zvyšuje utrogestan,takže teplotě asi věřit nemůžu..já clostilbegyt užívám už od ledna,ale měla jsem 3 měsíce pauzu - jetady nebezpečí že se můžou udělat cysty,ted ho beru už zas poslední měsíc,mudr mi říkal,že mi ho dá ještě na příští měsíc,ale pak ho zase na 3 měsíce musím vysadit,ovšem bez clostilu ovulaci prostě nemám..někdy ještě když je folikul pekně velký,alespon 18mm,tak ti doktor píchne pregnyl,je to uzrání folikulu a pak následně praskne ve většině případu,ale není nic 100%..já myslím že sem ani minulí cyklus ovulku neměla..kdyby si nechápala zkratky tak:
MS - menstruace
DC -den cyklu
UTZ - ultrazvuk

gerdusha
18. říj 2009

ja strasne dufam, ze mi ten clostyl pomoze, beriem fakt uz "konsku davku", neskutocne som pribrala /od januara mam aj duphaston/ a teraz pri tych troch tabletkach denne som bola aj upistanaaaa..az des...

moj mudr mi spominal, ze mozno by casom /asi skor nez neskor/ nebola odveci aj laparoskopia, to by som len veeelmi nerada...ale...na druhej strane by ma zaujimalo, co mi najdu...
tiez sa bojim tych cyst, ako pisu aj v pribalovom letaciku, pri mojej davke je to viac nez mozne....

aaaach jo, keby to tak vsetko aspon pomohlo...

aknomis
18. říj 2009

a ako rýchlo zaberá ten clostyl? a ako dlho sa musí brat? a aké sú s ním výsledky..? ja si idem zajtra pre výsledky na genetiku, mám tam nejaký problém a v stredu chcem íst k mojmu gynekologovi, tak uvidím čo so mnou bude...