Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

janana
12. lis 2009

holky, díky za podporu. Pořád se mi tomu nechce věřit. Ještě se bojím cysty. Ty taky ukazujou pozitivní tt. No dřív jak za 14 dní mi stejně MUDr. nic neřekne. Ale jestli to fakt vyšlo, tak v něsíci, kdy sem měla blbej UTZ, vypadalo to, že tam žádnej pořádnej folikul není, ani mi nechtěla píchat Pregnyl. Nakonec ho píchla, ale s tím, že tomu moc tenhle měsíc nedává. Tím pádem sem s tím počítala a nijak to nehrotila. Snažili sme se, když sem měla sníženou teplotu, ale nebylo to v takový křeči jako ty měsíce před tím. Prostě sem byla smířená s tím, že tenhle měsíc nic. Ani sem nevěřila, že by mi Clostil ještě zabral 3. cyklus. Takže holky nevěšte hlavu, ať UTZ vyjde jakkoli, pořád šance je. 😉

janana
12. lis 2009

hodila sem ty testy do alba, je to trochu rozmazaný. Ten nejspodnější je dnešní.

nela00
12. lis 2009

janana ktorý si dpo? zabudla som

bobi3
12. lis 2009

janana, som napätá s tebou 😎 a príznaky ešte žiadne?

janana
12. lis 2009

nela00 - jsem 11 dpo. Jinak žádné příznaky kromě občasného píchnutí v břiše právě nemám. Ani vysokou teplotu, prostě nic. O to víc se bojím radovat.

sysysy
12. lis 2009

janana - to vypadá na těhu!!!

bobi - taky nemám nadváhu ani nadměrné ochlupení. Já po porodu zhubla na 49kg (164cm) a to mi MS chodila pravidelně jak hodinky vždy po 40 dnech,ale vím, že ovu 20DC byla. Pak jsem přibrala na mých nynějších 55kg a ovu nikde...takže třeba si moje tělo myslí, že moje ideální váha je 49kg a teď mě považuje za tlusťošku 😀 Jsem zvědavá, jak v pondělí v Caru dopadnu. Nevím, jestli mi při první konzultaci udělá UTZ - ráda bych totiž věděla, co se stalo s mým 11mm folíkem, který po Pregnylu nepraskl...buď pořád roste a ovu časem bude, nebo se změnil v cystu nebo nevím co... teploty mám pořád nízké...
Právě, že ani já nemívám cysty, ani typický vzhled pro PCO, ale zas mám anovulaci a zvýšený testesteron, progesteron a ještě cosi. A to můžou být taky příznaky - lehké formy. Vždyť to přece není normální, aby mi nikdo nebyl schopen říct, PROČ mi nedozrávají vajíčka...na to musí být nějaké vysvětlení 😨

bobi3
12. lis 2009

sysysy, ja mám pri výške 162cm nejakých 46 - 47kg, takže tiež mi to pre PCO nesedí. Fakt je zvláštne, kde sa ti folík stratil, keď ovu ešte nedorazila 😒 Ja som pred laparkou mala cystu z clostilu... folikul nepraskol ☹ Odvtedy zatiaľ nie. Mne vajíčka dozrievali, len folík nikdy nepraskol a vaječníky ich nepúšťali ďalej. Podľa môjho operatéra sommala vaječníky veľmi tuhé, tak preto ich poprepichoval. Držím palce na pondelok. Som presvedčená, že sa to vyrieši 😉

bobi3
12. lis 2009

neli, a ty ešte nič? ty už tiež budeš finišovať 😝 dúfam, že mrcha sa ešte nehlási...

slavulilienka
12. lis 2009

čafte ženy... 😀 čo nové? nejaká tehuľka na obzore? 😉

bobi3
12. lis 2009

ako zhurta 😀 čaf, slaaaavi 😉 vyzerá, že janana, uvidíme... a možno nela00 ??? držíme päste

slavulilienka
12. lis 2009

😉 to by bolo super...pekne by sa nám to tu rozbehlo..., potom Ty a pomaličky všetky... fajne sme...snažilkujeme o sto - šesť...či? 😀

kraskanz1
12. lis 2009

caute baby tak dnes som bola este najednom ultrazvuku(folik.meteria)a neuveritelne este pred dvom dnami som mal azruteny svet a teraz mam jednu folikulu sice ma len 11mm 😀 viem ze to hned neni ovulka lae tak pre mna to znamna uspech aspon viem ze reagujem aspon tochu tak doky povedal ze do cnetra este nepojdem urciet lebo by ma odtial aj tak poslali domov ze co tamhladam po dvojmesacnej liecbe 😕 tak ze mi zvysi davky na 3x1 tak dufam ze to bude dobre ked som zareagovala pre 2x1 tak dufam ze budem reagovat aj pri vacsej davke a budem mat konecne ovu po 6 rokoch 😝

bobi3
12. lis 2009

kraskanz1, bingo, tešíme sa s tebou... a držíme palčeky... pri dávke 3x1 by to mohlo byť zasa o kúsok lepšie 😉

kraskanz1
12. lis 2009

dakujem bobi nevies si predstavit ze aku ma radost dnes pre mna aj stromi rozkvitli 😀

nela00
12. lis 2009

bobi zatiaľ sa nerozbieha, ale nebadám ani žiadny príznak. takže uvidí sa o pár dni 🙂

sysysy
12. lis 2009

kraskanz1 - a kolikátý jsi den cyklu?

kraskanz1
12. lis 2009

sysysy 17 DC

sysysy
12. lis 2009

moooc ti přeji, aby ještě folík vyrostl!!!! Já měla 15DC folík 11mm, doktor se rozzářil, jak je to všechno krásně nachystané na ovu, 16DC mi píchl Pregnyl a ovu nedorazila...pořád tajně doufám, že folík ještě roste a praskne sám...dnes jsem 21DC a pokud mívám ovu, tak až kolem 23-25 DC, takže jsme třeba stejný případ a budeme mít ovulku později😝

kraskanz1
12. lis 2009

no lenze mne pregnyl nepichol pvoedal ze tetno mesiac nech to dopadne ako chce a ze pockame do mrchy ak teda pride tak povedal a da mi vysiu davku...moze folik prasknut aj bez pregnylu??? 😒 a zas mo si nadeje nerobim na tento cyklus hlavne je ze som zareagovala 😅

kraskanz1
12. lis 2009

este v utorok ked som bola nebolo nic na pravej starane este on hovoril ze ani naznak a dnes 11mm ja som skoro opadla a ukazoval mi to na UTZ jaj to bol pocit 😅

nela00
12. lis 2009

kraska jaska že môže aj bez pregnylu 😉 nekázal ti prísť o niekoľko dní či rastie folík? nemeriaš BT?

kraskanz1
12. lis 2009

nie nekazal iba povedal ze mam dojst ked dojde mrcha pre recpet na clostil ...tak typujem ze ani on moc neveri mojim vajecnikom ale priroda je nevyspitatelna 😉 BT nemeriam zacala som s tym raz davno ale nejak ma to nebavilo proste stale som na to rano zabudla co uz..radsej budem robit ovu testy zatial teda 😅

bobi3
12. lis 2009

neli, tak dúfam, že budeš nasledovať janinu aj ty... bolo by to úžasné 🙂

kraskanz1, mne folíky bez pregnylu nepraskali, až dvakrát sa mi spravila cysta ☹ no každá sme iná, verím, že u teba praskne a ak nie s úspešným koncom, tak aspoň nech mrcha dorazí načas, aby si mohla clostilkovať odznova a naposledy, držím palčeky 😉

sysysy, nie je to pravidlo, že od Pregnylu dorazí ovu do 36 hodín? keď mávaš ovu na 23 - 25DC, tak je to tak aj po pregnyle? lebo sa mi zdá, že ak ti pregnyl pichol na 16DC, ovu by mala doraziť do nejakých 2-3 dní, nie? a si si istá, že si ovu nemala? možno áno, len si to necítila Som zvedavá, čo ti v pondelok povedia.

nela00
12. lis 2009

len vieš kedy máš robiť ovu testy ked nemávaš ovu (podľa čoho tento záver?) už tak dlho? meranie BT je veľmi nápomocné v takomto prípade 😉

kraskanz1
12. lis 2009

ja viem ze je to napomocne ...a kedy roibt ovu testy?? to ani sama neviem lent ak si typnem ze mozno dnes mozno zajtra 😀 proste ked mam pocit ze asi by mohla byt ovu ked mam silnejsi vytok alebo ma boli pdbrusko ako keby pre mrchou 😀 asi je to dost blbe ale tak ja ked som merala BT tak som mala take teploty ze 37,8 a tak tak som nevedela ze ci je nizka alebo vysoka a aka etplot vlastne znamena ovu a aka nie.. 😀 v tomto som strasny laik 😀

nela00
12. lis 2009

37,8 to je až moc vysoká, mohla si byť chorá, alebo si merala až keď si vstala. na to vplýva veľa vecí. ale časom to budeš ovládať, ak budeš merať viac cyklov

sysysy
12. lis 2009

bobi, jsem si jistá 100%, že ovu nebyla. BT si měřím už rok a pokaždé mi po ovu (po těch pár co bylo) vyskočí teplota a dalších 15 dnů se drží nad 37 a pak v den MS vždy rychlý sešup dolů...a teď mám pořád stejně 36,5 jako od začátku cyklu. A navíc mně vždy po proběhnuté ovu začnou šíleně bolet prsa. A ani ty ovu bolesti nebyli. A co jsem si tady tak četla, tak se stává, že po pregnylu ovu není, dokonce jedna holčina měla píchnutý pregnyl, ovu nikde a až nějaký 40DC otěhotněla...takže folíci rostli pomaloučku...já už jsem tak blbá, že jsem si propočítávala jakou rychlostí ty moji folíci rostou, že nerostou. A tak jsem si propočítala, že mi asi rostou tempem 0,7mm za den, takže zítra 22DC by folík mohl být 16mm - což odpovídá tomu, že mě folíky praskají 25DC až mají 18-19mm. Už mě z toho fakt hrabe

kraska - a nedal ti duphaston?

kraskanz1
12. lis 2009

no merala som prvy krat ked osm vstala a potom na druhy den ked som sa zobudiala a este nevstala z postele..chora som nebola to bolo este zaciatkom leta tak neviem a vtedy som nemala mrchu vobec ci to nemohlo byt preto ??? 😒

kraskanz1
12. lis 2009

sysysy s toho ratania si nic nerobi aj mna to dnes napadlo ze vypocitam ze kedy by mal mat folik asi tych 20mm 😀 😀 😀 ..a vobec ti nehrabe podla mna je to normalne ved vsetky tu tuzime po babatkacht ak robime vselico len aby sme mali aspon stipku nadeje. 😉
ano duphaston som dostala ale len teraz v oktobri prvy krat a mrcha krasne dosla na 28DC tak aj z toho som mala radost ako male dieta..a aj doky povedal ze to tiez mozme povazovat za uspech ze reagujem aspon na druhu cast cykklu a to mi povedal este v utorok 😅

bobi3
12. lis 2009

kraskanz1, BT si treba merať aspoň 3 mesiace, pravidelne a podľa možnosti v tú istú hodinu. Len tak zistíš, akú sú u teba teploty pred a aké po ovu. Ja mám napr. bežne aj 36,9 až 37, po ovu väčšinou stúpne na 37,3 - 37,4. No ja som tiež lenivá v tomto a lajdáčka, lebo nevstávam každé ráno v rovnakú dobu a vraj clostil teploty trochu skresľuje, tak som to zanedbala. Ja ovu cítim bolesťami v podbrušku. A potom si niekedy ráno odmerám a keď namerám viac ako 37,3, tak viem, že ovu bola.

sysysy, pekne si si to vyrátala 🙂 tvoje výpočty znejú logicky, len stále mi nejde do hlavy, na čo ti potom doki pichol pregnyl, keď folík nemal ani 12mm... podľa mňa s tým mohol počkať... či pregnyl je aj na dozrievanie folíkov? som z toho jeleň 😒