Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

mvkoty
16. led 2013

Dobré ranko tady je dnešní tabulka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ap...
Omlouvám se ale poslední dny nestíhám

petkaa28
16. led 2013

Ahojte, mozem sa prosim spytat na par veci? 17.4. som si nasla //, 23.4. ma so silnymi bolestami vzali do nemocnice a nasledoval sponntalny potrat. Odvtedy sa nam nedari...zhruba od leta dostavam duphaston od cca 17 dc. Kazdy tyzden som na folikumetrii. Ovulku mavam vzdy, cca 15dc, potvrdia mi ju testy, moje pocity aj lekar..vajicka su vsak vzdy do velkosti cca 17mm, vacsie este nebolo..teraz som 18dc, ovulka bola v nedelu. Dr kazal vyckat do ms (modlit sa, aby neprisla) a 5dc mam zacat brat clostyl, 1 tab denne 5 dni. Nakolko ja ovulku mavam pravidelne, pomoze mi pri zvacseni rastu vajicok, alebo ako? A dr spominal nejaky hyp..... Sok, ze z clostyl mozem mat, ze na chce mat stale na ociach. Nazov som si nezapamatala, neviete o co ide? Za vsetky rady pekne dakujem a drzim palce, aby cesta za vytuzenymi // bola co najkratsia 🙂)

mambba
16. led 2013

@petkaa28
asi myslel lekar OHSS - ovarialny hyperstimulacny syndrom.. , najdes tu k tomu na MK vela tem.. ale realne nehrozi pri takej malej davke vobec.
stava sa to skor pri stimulacii pred IVF

sandraaaaa
18. led 2013

Ahojte, od zajtra mám užívať clostilbegyt prvý krát, mám z toho obavi. Užíva sa ráno alebo je to jedno v ktorom čase. Dakujem 🙂

milacik3
18. led 2013

@petkaa28 Ahoj petka, neviem ci si pametas ale chodili sme spolu na mojasvadba.sk. Ajj asom uzivala clostil a zaberal mi tiez som mala len 1tabl. denne, ano mal by pomahat rastom vajicok, a niekedy davaju aj pregnyl doktori, ja som ho nikdy nemala. Niektore chodia na folikumetriu aj po ovulke aby doktor vedel ci vajicko prasklo. Mozno niekedy by si mala prist az po ovulke na folikumetriu a uistis sa ze urcite prasklo ale na to sa spytaj doktora.
Mi sa tiez stalo pokusame a nic...a manzelovi vysiel zly SPG, ale uziva vitaminy snad to pomoze, mozno na jar pojdem na prefuky ale to sa este nevie....
ten ovarialny hyperstimulacny syndrom, to ani nebyva pri clostile toho sa nemusis bat, vedcinou to baby znasaju dobre...ale kazda sme ina tak uvidis...

milacik3
18. led 2013

@mvkoty ahoj prosim doplnit v tabulke dnes = 19 DC a 4 DPO 😉 potvrdene folikumetriou bez uzivnia akychkolvek liekov

milacik3
18. led 2013

@sandraaaaa no zavisi kolko toho mas..ja som mala 1 tab. za cely den (uzivala som tabletku 1 polovicu rano a druhu polovicu vecer, mala som si vzdy dat polovicku tabletky) a brala som ho vzdy v ten isty cas ! Doktor ti nepovedal?

koira
18. led 2013

Ahoj holky...můžu se vás zeptat jestli na vas clostilbegyt zabírá každý cyklus stejne? ja ho užívám asi 5.mesic. bohužel z toho 3krat ovu byla a ted už druhy cyklus mi vajička vubec nerostou ☹ ...uz jedno ditko mam po clostilu, tehdy mi stacila 1 tbl denně a vždy ovu proběhla. ale ted budu brat uz 3tbl denně a furt nic ☹ ..nemate s tim nekdo zkusenost?diky moc

mvkoty
18. led 2013

Dnešní tabulka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ap...

@milacik3 upraveno doplněno

upravila jsem jí tak aby jste mohly také upravovat

sandraaaaa
18. led 2013

@milacik3 nie povedala že od 3 DC až po 5 DC 1 tabletku. Teda užívať 5 dní. Ale teraz neviem či tiež pol tabletky myslím že nič take nehovorila 😕 Teba si pamätám zo snažiliek 2012 že si tam chodila? 🙂

milacik3
18. led 2013

@sandraaaaa no je to mozne ja prispievam v roznych temach 😀 No neviem ja by som asi na tv. mieste jej zavolala. Uz dnes ich mas uzivat?

milacik3
18. led 2013

@koira a tie lieky beries uz 5 mesiacov - cyklov kazdy mesiac? lebo aj v letaku je napisane ze by sa mal uzivat len 3 mes. a potom prestavku a neskor sa moze znova uzivat... mozno preto uz nezabera ak to vkuse beries nie? A doktor t nevysvetlil preco nezabera?

sandraaaaa
18. led 2013

@milacik3 zle som to napísala 5DC až 7DC. Nie až od zajtra mám užívať tak pre istotu zavolám a dakujem za radu 🙂

koira
18. led 2013

@milacik3 taky jsme to v letaku cetla ale dr nic nerikal ..jeste mi k tomu pridal metformin...a ano už beru 5ty měsíc..ptala jsem se cim to je..a on jen pokrcil rameny-pry to mi nikdo nerekne ☹

milacik3
18. led 2013

@koira no tak to je zvlastne ale nie je pre telo dobre uzivat tak dlho clostilbegyt...mozno niekto ti odpise kto ma rovnake skusenosti

koira
18. led 2013

@koira ted koukam na vsechny grafy..a napsala jsme to spatne...prvni cyklus zabral, druhy nezabral, treti zabral, ctvrty a paty nezabral... 😉

koira
18. led 2013

@milacik3 diky ..snad se nekdo ozve ☹

petkaa28
18. led 2013

@milacik3 ahoj, pamatam 🙂 ja chodim na foli kazdy tyzden, aj pred aj po, cize do mesiaca som 3x u lekara...vzdy mam prasknuty folikul - podla slov lekara "ukazkovo kolabovany" 🙂 len aj ked prasknu, najvacsie malo doteraz 17mm...co je asi dost malo. Kedze tehu som uz bola, tak vieme, ze otehotniet spolu vieme, sme ok obaja, len to niekde viazne...tak uvidime. 27.1. by mala prist mrcha, tak pockame a nasadime clostyl a budeme mu pevne verit :D

milacik3
18. led 2013

@petkaa28 a ked praskne tak asi je jedno kolko ma mm,nie? v tomto sa vobec nevyznam ale vedcinou praskne az ked ma okolo 20 mm, tak ked aj takyto ,,maly,, folikul praskne tak to sa asi da oplodnit vajicko...myslim si. tak uvidis snad nepride MS 😉 aby sa to uz konecne podarilo..

mvkoty
21. led 2013

po delší době dnešní tabulka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ap...

milacik3
27. led 2013

@mvkoty ahoj mohla by si mi prosim ta poradit ako mam upravit si tu tabulku? nejde mi to..dakujem. Ja som dnes 1 DC.... ☹

mvkoty
27. led 2013

@milacik3 musíš být přihlášená na google profilu ale už jsem to upravila a tady je dnešní tabulka. https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ap...
poslední dny nějak nestíhám

nikola81
28. led 2013

Ahojte, chcela by som sa aj ja k vam pridat, druhy cyklus uzivam clostil 3x denne. Minuly cyklus bol nadejny ale neuspesny. Dokonca som mala aj troch duchov na tehu testoch, ale nakoniec mi HCG vyslo 0,5 takze asi islo o biochemicke tehu. Tento cyklus som akurat predvcerom dobrala clostil, zasa 3x denne a v stredu ma caka folikulometria. Tak uvidime.
Inak chcem sa opytat v kombinacii s clostilom po ovulke uzivam aj duphaston. S cyklom mi urobil totalnu katastrofu. Mam asi koli nemu 41 dnove cykly co je dost vela na to ze by to malo mrchu upravit. A teraz naposledy len tri dni spinenie a jeden den slabe krvacanie a to 14 dni od dobratia. Je aj nieco ine ako duphaston? Proste s nim nemam dobre skusenosti.

mijadave
29. led 2013

@mvkoty moja, prosim Ta, daj ma prec z tabulky, nas drobcek to nezvladol.... takze uz nepatrim k tehulkam.... 😢

gabaki
29. led 2013

@mijadave je mi to luto ☹ maj vela sily na zvladnutie vsetkeho

mijadave
29. led 2013

@gabaki dakujem moja.... ta sila mi dochadza...

gabaki
29. led 2013

@mijadave moja mamina mi vzdy hovorila, ze ked si mysli clovek, ze uz nema silu ist dalej, tak ma 20% sily na to, aby dokazal vstat a pokracovat dalej. Verim jej a skusenosti mi dokazali, ze to tak je. Verim, ze tu silu najdes a nespadnes do beznadeje.

mijadave
29. led 2013

@gabaki ja viem, ja sa zas pozbieram, vyspim sa (snad) a bude mi lepsie... ale bojim sa ist spat... neviem preco, ale bojim..

mvkoty
29. led 2013

@mijadave zlatko to je mi líto tolik jsem ti to přála....ale neboj ono se to povede