Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

matusik111
21. říj 2009

Babulky, mozem sa opytat, ja som trosku v tejto teme novacik. Ja mam trosku strelenu doktorku ale uz ju menit asi nejdem, pojdeme v novom roku rovno do CARu.
Otazka je,... dnes som dostala mrchu a zacinam tento cyklus prvy krat s Clostilom. Samozrejme , doktorka mi nepovedala, aby som chodila na folikometriu. Ale planujem jej zajtra zavolat a opytat sa, ze ja by som chcela 🙂. Uzival tu niekto clostil a nechodil na kontrolu? A ten Pregnyl je podmienka si dat pri clostile, aby praskol folik, alebo praskne automaticky ?

jerryjanka
21. říj 2009

matusik - no folikulometria je dosť dôležitá pri braní clostilu - predsalen je to dosť silný anabolický steroid a je tu aj ked malá možnosť komplikácii ako je OHSS alebo vytvaranie cýst pripadne naozaj velkeho počtu vajičok a tym padom niekolkonasobné tehotenstvo. ono dvojičky su fajn ale čakať 4ričky alebo tak to je už fakt velke riziko.
takže trvaj na tom aby ta pozrela niekedy na 11-13 DC
ved clostil sa dava s tym že budete mať planovany styk a ona by ti mala povedať kedy bude ovulka podla uzv
druha vec je pregnyl
nie je to podmienka no napriklad mne foliky praskaju aj same ale zvyknu dorasť do takej velkosti že už vajičko z toho nie je kvalitne - pregnyl proste zvyčajne zaručí že folik praskne - taktiež doda telu dostatok hormonu - ktory dviha v tele prirodzeny progesteron a to chrani pripadne embryo podobne ako duphaston.

folik nie vždy musi prasknuť automaticky - to môže potom prerasť do cysty - ja som tak raz mal 5 cm cystu - takže ja pregnyl pri clostile odporučam - nie som lekar ale teda naštudovala som si toho dosť.

simusca
21. říj 2009

holky, ďakujem za tuto diskusiu, človeku je hneď lepšie, keď má s kým pokecať, kto prežíva to isté. To šteniatko asi kúpime, už sa teším až mužík príde domov a zavoláme na inzerát, už máme 1 vyhliadnuté. 🙂
Ja som si myslela, že to ani tak ťažko brať nebudem, ale sa mi celú noc snívalo, ako som mala na teste // a normálne som v tom sne cítila hroznú radosť. A keď sa zobudím, realita je úúúplne iná. Ale to je život.

matusik, pregnyl byť nemusí, mne folik praskol aj sám, ale myslím, že s pregnylom je to istejšie. A na kontrolu určite choď, veď by si ani nevedela, či ti folík rastie alebo nie. Veď aj na liekoch je napísané, že sa majú užívať pod lekárskou kontrolou, tak je to doktorkina povinnosť.

matusik111
21. říj 2009

Dakujem velmi pekne 🙂 , Tak zajtra jej zavolam a od piatku ich zacinam brat 🙂
Ked som citala, tak moc ten clostil nepomohol na otehotnenie , ale skusit mozeme 😀 😀 😀

matusik111
21. říj 2009

este jedna otazocka. Ja mam relativne pravidelny cyklus 26 28 DC a ovulka je medzi 10-14 DC, chcem sa opytat , ci vam clostil dako posunul ovulku alebo nie.

janana
21. říj 2009

simusca - a už se ti to rozjelo? Vždyť při těhu může MS klidně ještě 3 měsíce být. Kámoška to tak měla, že první měsíc po otěhotnění měla úplně normální MS, jen trvala kratší dobu. A teploty taky neměla. Tak třeba ještě není vše ztraceno. Každá sme jiná. A co se týče pejska, taky o tom uvažuju. Aspoň nějaký rozptýlení. A znám už dost případů. kdy to pomohlo.

jerryjanka
21. říj 2009

matusik - ja som mavala neskôr a mavam ju teraz na 14 DC takže v podstate ak maš presne ms - tak asi budeš mať tiež tak na 13-15 DC

sysysy
21. říj 2009

my si koupili pejska na jaro - chtěl ho hlavně manžel dcerce k svátku, ale možná to byla jen finta na mě 😉 A to bylo pak řečí od okolí- nooo, místo abyste si pořídili děcko, tak si koupíte psa....za tyto řeči bych vraždila!!! Ale jinak pejska doporučuju. Je to miláček a jako štěňátko potřebuje maximální péči, že na nic jiného nemáte čas myslet... No a i když se vše točilo kolem něj, tak stejně jsem ovulku neměla 😀 😀 😀

Jinak hlásím, že se mi dnes rozjíždí MS. Jsem 29DC a od 22DC užívám Duphaston, takže zbylé 4 tabletky už ani nebudu jíst. Ovulku jsem tento měsíc neměla, tak se chystám na 2.pokus s dávkou 3x denně od 3-9.dne. Moc si přeju, aby mi Clostil konečně zabral 😕

jerryjanka
21. říj 2009

sysy - tak 3 tabletky musia zabrať
ja som mala brať teraz 3 tabletky ale brala som 4 😅 aj ked celkom sa vyplatilo 😉

jaspina
22. říj 2009

Ahoj clostilky 😉 S tím pejskem mě to už taky napadlo.. My máme velikého venku, ale chtěla bych nějaké malé tulítko dovnitř.. Buď se pi líbí pejsek - naháč. Protože hladit tu jeho kůži, to je fakt jak člověka.. A nebo kočku - tu velkou šedomodrou. Ale mám strach, že by mě to vevnitř za chvíli štvalo a co pak? Nebo že bude smrdět.. NEvím. Nikdy jsem zvíře vevnitř neměla,. jen 1x krátce kocoura - ale to bylo pěkné čuně, tak musel z domu.. A přítel zvíře dovnitř nechce ☹

sofokleska
22. říj 2009

ahojte baby,ja len začnem brať clostil na buduci mesiac.....začinam z jednou denne.chcem sa vas spytať kedy je lepšie rano,naobed,večer.....,po jedle?
jaspin neboj psik nebude smrdieť.......,aj my mame psika v byte a je to krasne,neviem si predstaviť ze by mal byt niekde vonku.len smelo do toho!priatela skus presvedčiť.

simusca
22. říj 2009

Ahojky holky.
Tak poriadna MS zatiaľ nedorazila, iba trošku špiním - ale to len sem-tam, nie stále, prsia bolia, brucho bolí, dnes sa pridali sem-tam aj kríže. Sa mi to ešte za ten rok nestalo, aby som to po Duphastone na 4.deň nedostala, ale veď si počkám, myslím, že sa jej aj dočkám. ☹ Ale ak som tehu, tak ten krpec neposlúcha hneď od začiatku, to by som sa mala na čo tešiť, to by bol rarach. 😀 😀
Zajtra sa pôjdeme pozrieť na šteniatko, sa veľmi teším, aspoň nemyslím nato, kedy a či sa MS poriadne spustí.
Sysysy - presne tie reči očakávam potom aj ja, že načo si kupujeme psa, prečo nezapracujeme na krpcovi. Tak teraz vymýšľam nejakú trefnú odpoveď. 🙂 Ale som si povedala, že než nejaké reči, je pre mňa dôležitejšia moja psychická pohoda, veď ja som teraz hotový uzlíček nervov.
Ale ste ma babuľky potešili, vidím, že kto má psíka, nedá na neho dopustiť.

mimina321
22. říj 2009

ahoj kočky 🙂
jerryjanka ako sa to vyplatilo 😕 nenapínaj a napíš 😉
ja mám tiež psíkov a milujem ich,baby na blbé a uštipačné poznámky kašlite alebo reagujte rovnako 🙄
ja som dnes 10dc na utz idem pondelok čo bude 14dc ale preventívne sa snažíme 😅 😅 😵

mimina321
22. říj 2009

a už som prečítala krásna sliznica aj folík -tak to teda áno 😵

janana
22. říj 2009

simusca - tak třeba konečně už tady konečně prolomíš tu smůlu a vyjde to. 😉

jaspina
23. říj 2009

Simusca - šup sem s testem 😉 špinění nemusí znamenat, že je něco špatně - prcek se může zahnízďovat a nebo moje kamarádka to měla taky na začátku těhu - měla hematom. Tak dostala Utroš a za měsíc bude rodit 😉 Ale test bych zkusila - kdyby tam ty // byly, tak ať ti může něco dát - jo já jsem to popletla - ona měla asi Ascorutin - nebo oboje?
A s tím zvířátkem.. včera jsem si procházela inzeráty a mě se moc líbí britské modré kočičky.. jenže přítel nechce ani slyšet - pamatuje si, jak jsem měla tu, co byla fakt čuně, tak nechce.. Prý leda něco, co bude v kleci nebo akvárku 😅 A jako křečka fakt nechci a rybičky tak jako dekoraci do obýváku - ale mazlit se s nima nebudu 😀 A nebo bych šla do toho naháče - pejska. I když se mi zas u koček líbí, že jsou takové tulivější, klidnější..

jaspina
23. říj 2009

Tady se to dnes ale fláká... Kde všecky jste? 😉

pajinka111
23. říj 2009

jaspi já se flákám v jiných diskuzích..je jich tady pro mě spoustu 😉 ..v diskuzi snažilkování od září mají holky fajn tabulku kdo je kolíkátý den cyklu,kolik snažení,komu se povedlo,kdo našel // kdo dostal MS,je to faj přehledné

matusik111
23. říj 2009

Babulky,mozem este vyrusit. Tak ja som dnes zacala s clostilom. Volala som doktorke, ze chcem ist na kontrolu a prve co sa ma opytala, bolo aku mam poistovnu ..... tak ze ked mam VSZP, za sono budem platit 10 EUR, to je chore 😠 😠 , horsie ako v CAR a este sa jej aj doprosovat. A najlepsie bolo, ze aby som sa dohodla so sestrickou na termine. Tak ona mi nepovedala kedy je lepsie ist na kontorlu , ci pred ovulkou, alebo po ovulke. Tak by som sa vas chcela opytat, co by ste mi poradili.

A este jedna otazka. Vsetky tu uzivate Duphaston ? Lebo o nom ani neskukla. Je to dolezite brat pri Clostile?

pajinka111
23. říj 2009

matusik..já teda mám vše zdarma,utz krev,vyšetření,platím jen 30kč a to taky né vždy.,když mám jen UTZ tak neplatím nic.tak změn pojištovnu..určitě by si měla jít nejdříve před ovulkou,jestli míváš pravidelně,tak si odhadni den od 11dc do 14dc,aby se vidělo jestli ti folíky rostou,jestli jich je tam víc,jestli se nezměnily v cystu..měla by být pravidelná kontrola,ale to by ti měl doktor říct sám..pokud sním nejsi spokojená ,tak ho změn..já to udělala..a rozhodně nelituju,já jdu na UTZ někdy i 3 za cyklus a nic neplatím..
já užívám utrogestan,po ovulce,myslím že je to něco podobného

jaspina
23. říj 2009

Matus - přesně to poradím já - změň doktora! Pokud mu musíš o UTZ říkat a ještě ho chce platit, tak bych tam nebyla.. Má si zřídit smlouvu s tou pojišťovnou na takové výkony.. I když je to divné - pokud mu hradí klasické ošetření, nevím proč by zrovna UTZ nehradili - když jim to vykáže správně. Po Clostilbegytu je k tomu přece důvod, tak myslím že žádná pojišťovna by problém nedělala - trošku v tom dělám víš..
Ale já taky změnila doktorku, jejíž metody a chování se mi nelíbilo a můžu jen doporučit. Ty jsi přece od toho, aby sis vybírala..tak proč se smířit s nějakým blbým..

matusik111
23. říj 2009

ja som sa rozhodla , ze idem od noveho roka do Caru a tam nech uz somnou robia co uznaju za vhodne 🙂 Takze tieto posledne 2 mesiace uz vydrzim. Rozmyslam o zmene doktora, ale nechcem teraz a hned mu poviem, ze v januari idem do CARu, asi by som ju zmenila ked budem tehulka.

Zacala som brat clostil na 3 dc - 8 dc a objednala som sa na 8 dc. Ja mavam ovulku uz od 11-14, myslite ze som si to dobre naplanovala 😀 😀 . Je to streda. a stvrtok - piatok mi to vobec nevyhovuje ist k doktorke.
Alebo si to mam prehodit na 13DC
Mam si pytat aj ten Duphaston alebo utrogestan ? Je to dolezite?

jaspina
23. říj 2009

Utroš a Duphaston je na děložní sliznici - clostil ji totiž snižuje.. Jestli ho potřebuješ posoudí doktor.. A na folikulometrii chodím 13-14DC. Teď jsem byla ještě 16DC - aby se podívala, jestli folikul praskl - nebyl prasklý, tak mi píchla Pregnyl..

pajinka111
23. říj 2009

pokud nemůžeš doktorovi duvěřovat a poradit se sní,nevysvětlí ti proč se co dělá a co se má dělat tak je to špatné,doktor musí vědět co ti nasadí a proč,ale ve tvém případě,bych se trochu bála důvěřovat,že děla všechno správně..já bych zmizla od něj hned 😉 ,stejně pak nějakého gynekologa budeš muset mít,myslím třeba po porodu🙂 když míváš ovulku už 11dc ,tak to asi není brzo,podle toho jak dopadeš se objednat třeba ještě jednou,až budeš vědět že je tam hezký folík na prasknutí,někdy se chodí i po tom co ovule proběhla,aby se mudr podívat jestli ovulka byla nebo se změnil folík v cystu-ty kontroly jsou vážně důležité,pokud ti tvuj doktor tohle neřekne a sám si tě nezve a ty se musíš vlastně vnucovat,tak u mě by skončil..

matusik111
23. říj 2009

Urcite ju zmenim, ale dufam, ze to tie 2 mesiace tam vydrzim s nou. Myslim, ze by to bolo jednoduhsie, keby som bola v inej poistovni, ale koli jednej doktorke sa mi nechce menit poistovnu a mat nahanacky s ostatnymi doktormi.
Tak uvidim co mi povie ten 8 dc , ci rastu foliky. Kolko dni pred ovulkou uvidi foliky ? a potom sa nahlasim na kontorlu, ci vsetky praskli.
Ja clostil uzivam iba na zvysenu sancu otehotniet, tak planujem to iba na 2 mesiace a koncim.

Dakujem vam velmi pekne za radu. 😵 😵 , uz by ste mohli robit aj odborneho doktora 😵 😵

janana
23. říj 2009

matusik111 - přesně souhlasím s holkama, taky bych takovouhle doktorku vyměnila.

Jinak já jdu na UTZ v pondělí, tak sem zvědavá.

paji - tak klidně můžem tu tabulku taky udělat, akorát já to neumím. Já jsem 9 DC a // zatím u mě neproběhly.

simusca
23. říj 2009

tak dnes MS dorazila, zbytočné stresy, akokeby nemohla už včera 😠 Tak ma to doplietlo, že som si ráno robila test, samo že bol biely ako krieda a teda zbytočne vyhodené 3euráče. Takže tento mesiac som bez všetkých hormónov, som sa rozhodla, že k dokimu zájdem až v decembri, lebo očakávam, že bez Duphastonu MS nedorazí. Ale aspoň mu tak dokážem, že bez clostilu skrátka ovu nemám.
Holky, vy ste na koľko cyklov dostalii clostil, príp.koľko vám ich plánuje doki dať, kým vás pošle na laparku, príp.aký máte ďalší postup?

pajinka111
23. říj 2009

janana tak uděláme tu tabulku taky okopírujeme ji od snažilek ze září a všichni do budou chtít tak se do tabulky můžou přidat,aktualizuje se každý den..
simuska,to je mi líto že nejsou //,ale aspon začínáš nový cyklus..
já brala clostil 3 cykly,pak 3 měsíce pauza ,ted zase tři cykly beru clostil,ještě mi ho prý dá na příští měsíc a pak zase 3 měsíce pauza,co bude dál to nevím..chceš taky do tabulky?

janana
23. říj 2009

simusca - tak to je mi líto. Myslela sem, že to konečně tady prolomíš. ☹ Já mám teď poslední měsíc Clostil a pak uvidím,co mi MUDr. doporučí. Asi bych šla do toho umělýho, pokud by mě poslala. A když nepošle, tak všechno vysadím a zkusím to nechat na přírodě. Při prvním to tak zafungovalo.

paji - tak jestli to umíš, tak ji okopíruj. Já sem na tohle hrozný dřevo.

pajinka111
23. říj 2009

pajinka111.....................37let.........1d.........24DC......38snažení
jaspina...........................? let.........0d..........?DC........?snažení
janana...........................? let.........1d..........9DC.........?snažení
simusca..........................? let.........?d..........1DC.........?snažení
matusik111.....................? let..........?d...........?DC.........?snažení
mimina321......................? let..........?d............?DC........?snažení
jerryjanka........................? let..........?d ...........?DC .......?snažení

kdo se bude chtít přidat do tabulky nebo naopak vymazat,tak dejte vědět nebo doplnit věk,kolik máte dětí,kolikátý jset den cyklu a kolik snažení máte už zasebou...
můžete tabulku okopírovat a opravovat udaje,je to lepší když je to postupně od spodnu od 1 dne cyklu ,pak jde pěkně vidět na hoře v tabulce kdo bude testit🙂 a těhulky nebo ty co našly // se píšou ještě před tuhle tabulku