Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

marrad
7. čer 2010

@jaspina
vysetrenia mame vsetky okrem Imunologickeho
cize
ja HP, laparoskopia , dost acasto ULTZ
spolu genetika
manzel SPG + koplet urologicko sexuologicke aj s vysetrenim hormonov
vsetko vramci normi...
ja mam 38 a manzel 40 rokov

marrad
7. čer 2010

@jaspina
mne rastu foliky, len ich treba podporit a pichanim sa nepodarilo nastimulovat ani nerastlo vela folikov aj z krvy bolo jasne ze moje telo neprijima hormony tak ako ma, skratka HP pocas stimulacie bol ako keby som nestimulovala
no rozmyslam ze mozno cez traviaci trkt by telo mohlo prijat hormony respektive aspon vyskusat by to nebolo od veci...

jaspina
7. čer 2010

Marrad myslím že za zkoušku to určitě stojí 😉 A ještě bych popřemýšlela nad tou Imunologií - my jsme byli na ní až v Praze a prý u 60ti % párů tam něco najdou.. U nás teda jen to, že mám nějakou vyšší srážlivost, ale doktorka mi říkala, že i to právě může mít vliv na plodnost, tak mám léky.. Ale můžeš mít zvýšené protilátky na sperma, na embrio.. je lepší to zjistit než zbytečně třeba baštit hormony a kdyby se pak ukázalo, že je problém tady.. 😉

elisabet
7. čer 2010

Tak nic, klesám, zítra dojde ms ☹
http://www.fertilityfriend.com/home/2d2eaa

alienka24
7. čer 2010

eli....třeba zítra zas vyhupne nahoru

elisabet
7. čer 2010

Kéž by, ale to je tak jedno procento že to tak bude...vzhledem k těm testům 😒

cathy77
7. čer 2010

joooj, eli, a tak som verila, že je to istota... hmm, ja večer idem na folikulometriu, už teraz mi krúti žalúdok, že sa zas dozviem verdikt 😖 mna už porazí, ked tam zas nič nebude alebo sa zakrpatia 😖 ach, bože...

10andrea12
7. čer 2010

ahojte som tu nova s manzelom sa snazime o babo od decembra 09 moj uz teraz EX gyynekolog mi po ultrazvuku ledabolo a po odbere krvi povedal ze som v poriadku a to povedal po tom ako mi meslaka menstruacia skoro 3 mesiace myslim si ze je samozrejme ked len mesiac vynecha menstruacia tak ze nieco v poriadku nieje ale dobre ze ma vtedy nastartoval lebo keby ma vtedy nenastval tak dodnes by som sedela doma s tym pocitom ze som v poriadku tak som sa vybala do košic k vynikajucej lekarke ktora ma vsetrila a hned povedala diagnozu ktora znela PCOS nasledoval hormonalny profil kopec vysetreni navsteva endokrinologa a od neho ma poslali rovno do CAR lebo endokrinolog ma stale nahovaral na laparoskopiu a ja som mu povedala ze pojdem ale najskor chcem vyskusat hormonalnu liecbu tak som sa dopracovala az do CAR tam mi lekarka urobila ultrazvuk zobrala krv,poslala ma na odbery na genetiku a a glukozu ci co no a s vysledkami som sa hlasila u nej to bolo 3.6.a dost ma potesila vraj minuly mesiac podla vysledkou u mna prebehla ovulacia tak ma potesila ze som mala ovulku aj bez liekov a nasadila mi aj tak liecbu od 4.6. to je u mna 3 d cyklu beriem clostilbegyt 14nasteho mam ist na tu folikometriu tak som zvedava ako u mna zabera clostilbegyt inak beriem ho uz 4 den a ani nebadam zeby som mala nejake vedlajsie ucinky ....po 14nastom dam vediet ci liecba u mna zabera

sliver
7. čer 2010

@elisabet - moja ☹ aj ja som veľmi verila

@10andrea12 - super že nemáš žiadné vedlajšie účinky, držím prsty aby to bol tvoj prvý aj posledný cyklus s clostylom, ináč vitaj v klube PCOS, je tu takých veľa 😉

nové kočky ak chcete napíšte mi údaje čo su v tabulke a pridám vás 😉

mne dnes schválili žiadosť na IVF!!!!! juj ako je krásne, hned mám kopec energie.......

sliver
7. čer 2010

Těhulky:
janana......................28 let..........1d...............2x1cl..........10 snažení . ......10.11.našla//, 32tt
alamala.....................25let...........0d.................................4 snažení............28.11. našla //, 30tt
jane86.......................23let...........0d...............2x1cl.........12 snažení.........13.12. našla //, 27tt
alzbeta.hod...............25 let..........0d..............2x1cl.........17snažení.........11.1. našla //, 24tt
Lucialen ....................26let...........0d............ 1x1cl..........9mesiacov .........našla //, 24tt
nanulik.......................27let...........0d..............2x1cl .......12mesiacov...........22.2.našla //, 19tt
jednave......................26let............0d.............0cl............18měsíců..............2.3.našla // ,17tt
cosma.......................39let.............d.......cl- 4.měsíce.....24 měsíců............16.3.našla // 19tt
titulienka .................. 30r.............3d...............2x1.............12mes ..................20.3.našla // 14tt
zuzu1111....................26r............0d........2x1cl.-3mesiace......7mesiacov........22.3 našla // 15tt
nana............................33let...........2d......................................33mesiacov ..................9.4.našla // 11tt
jerryjanka....................27r.............0d.................5x1cl................2,5 roka.......................11.5. // 8tt
lebo5.............................30r.............0d...............1x0,5d..............13mesiacov ................17.5.našla // 8tt
alienka24.......................25let.............0d..........................................3roky......................1.6. našla // 5tt

snažilky:
altalia............................32let.........2d................54DC ........................2x1cl......................1 měsíc
fomarik........................27r.............0d..................52DC...........................2x1...................4roky
nela00.........................32 let..........0d.................49DC...........................2x1cl....23mes. Nyní nesnažilka-léky
hencidlo......................30let..............0d.................33DC.......................3x1cl................3roky
elisabet.......................30let..........0d.....................30DC..........................2x1cl...............10mesicu
pajinka111...............38let............1d......................29DC...........2x1cl........dlouhod.,,UTRog,CLOSTIL,PREGNYL
kkamca........................30let...........1d............. ......26DC............................2 x 1 cl.................dlouhodobě
danielapro..................26let...........0d.....................22DC..........................3X1cl..............76mesiov
sofokleska.................25r............0d.......................16DC............................0cl..............23mesiacov
kraskanz1..................23r.........................................11DC.......................2x1cl.......1mesiac po 3mesacnej pauze
cathy77.........................32let........2d........................10DC..........................2X1cl............5 měsíců
sliver............................29r..............0d.......................1DC...........................IVF...............1rok

lebo5
7. čer 2010

jeeej sliver gratulkujem a hor sa do práce s injekciami, držím palčeky nech máš čo najviac vajúchov a nech sa zadaria aj uchytia dvaja drobci 😀 😀 😀

jerryjanka
7. čer 2010

sli - tak ja ti prajem aby si tych vajok mala radšej menej ako priliš vela - ale za to kvalitnych 😵 ideal je 10-15 viac už to ide na ukor kvality. tak držim palce 😵

elisabet
7. čer 2010

taky sliv, ať vše dobře dopadne 😉

10andrea12
7. čer 2010

no ja beriem clostilbegyt 2x1 tbl.prvxy cyklus vedlajsie ucinky nemam ozaj ziadne az na to ze mi skoncila menstruacia o den skor moze to byt sposobene clostilbegytom?a ovsem trosku ma pobolieva v podbrsku ale chvalabohu nic viac pomaha clostilbegyt k otehotneniu vsetkym alebo su aj take ktorym nepomohol?

lebo5
7. čer 2010

mne pomohol teda aspoň dúfam že je to vdaka clostylu, ale asi ano, mala som dosť folíkov a dr. povedal že zatial tam videl 1 babo

10andrea12
7. čer 2010

lebo5
a ako dlho si brala clostilbegyt to si kazdy mesiac chodila na folikometriu?co ma caka az clostilbegyt nezaberie?aj ty mas PCOS?

kkamca
7. čer 2010

10andrea12:ahoj tak třebna mě clostil nepomohol.Brala sem ho vloni na 3 cykly a nic.
Letos ho beru první cyklus a uvidíme..ale asi z toho nic nebude.

cathy77
7. čer 2010

andrea, clostil zaberá fakt veľmi indi-vindi. Tie šťastlivejšie majú aj v prvom cykle z jednej tbl niekoľko pekných folíkov... ja medzi ne, žiaľ, nepatrím, ja teraz druhý cyklus 2,5x1 tbl som si dávala a konečne som sa dopracovala "až" k jednemu foliku, momentalne 18mm ale ešte nemám nič vyhraté... pozajtra ma doki pozrie zas, či dozrel, potom sa obávať či praskne a nebude z neho cysta... ak praskne, či sa podarí oplodniť atd atd... takže je to medzi nebom a zemou... ale myslím, že viacerým clostil zaberie ako nezaberie. a tiež mam PCOS ako Ty a ovulku som nemala už dlho,dlho... teraz sa rysuje po mesiacoch, uvidím pozajtra, ako sa to vyvinie... A jasne, že každy mesiac kym berieš clostil musíš byť sledovaná usg... nežiaduce učinky cítiť nemusíš ale môžu byť... predsa je to anabolický steroid, žiaden vitamín 😕

cathy77
7. čer 2010

kamca, ako si teraz na tom? prvý cyklus nebol folik žiaden? ja mam prvý clostilový folik teraz, ako som písala.. ale tiež, že ešte nič nie je vyhraté. Držím Ti palce...

10andrea12
7. čer 2010

ahojte
cathy 77:no ja som napr mala ovulaciu minuly cyklus aj bez hormonov prisla sama od seba ale predminuly cyklus nebola mala som vysoky testosteron a to mi vtedy endokrinolog povedal ze ked mi neurobi laparoskopiu u mna sa nikdy nedostavi ovulacia ani hormonmi a prisla aj bez liekova tento cyklus som zvedava ako to dopadne s costilbegytom.snad zaberie uvidime prajem vam vsetkym snazilkam skore otehotnenie

kkamca
7. čer 2010

cathy77:ahoj.Folík byl na 14 dc jen 13 mm a dr mi řekl,že pochybuje ,že doroste.Podle bz možná ovu byla,ale stopro si jistá nejsem.Protože na další folikulometrii jsem nebyla.Ovu testy jsem neměla 100 % pozitivní..takže kdoví.jsem dnes 26 dc..tak uvidíme jak tento cyklus dopadne-ale nevěřim tomu. 😒 jsem už spíš skeptik.

10andrea12:prosim tě a jak se léčí ten testosteron?Já ho měla totiž hraniční T4--a dr mi na to nic nedal proto se ptám.A jinak léčím ještě štítku mám sníženou funkci.

jerryjanka
7. čer 2010

andrea ale laparka nie je zlym krokom pri pco potvrdi ti to viacero kočiek - vratane mna

10andrea12
7. čer 2010

jerryjanka:ja viem ze laparoskopia nieje zla vec ale to je myslim ze posledna vec ktoru podstupi zena ked sa jej nedari otehotniet ani po liecbe a kedze sa s manzelom snazime o babo len pol roka chcem vyskusat naskor liecbu az by nezabrala nemam problem ist na tu laparoskopiu aj ked je pravda ze sa toho bojim .....

kkamca
7. čer 2010

ANDREO odpověz prosím..

jerryjanka
7. čer 2010

je pravda snažite sa malo
ale ja so skusenosťami čo mam by som hormonalnu liečbu podstupila až po laparke
mne zistili nepriechodny vajcovod a tym padom zbytočne snaženie kedže mi ovuloval len jeden vaječnik

kkamca
7. čer 2010

Tak mizím..dobrou všem-

10andrea12
7. čer 2010

kkamca:testosteron sa nelieci nijako len nasadenim hormonalnej liecby testosteron je muzsky hormon a mala by si ho mat ovela nizsi od progesteronu co je zensky hormon ke ma zena ovulaciu mala by mat vysoky progesteron ja mam stitnu zlazu ok a lekarka mi brala krv ci nemam tu glukozovu rezistenciu ci ako sa to vola ale to este neboli vysledy krvi

kkamca
8. čer 2010

10andrea12:Jakou hormonální léčbu máš konkrétně na mysli?-na ten testosteron

Dobré ráno všem.

lebo5
8. čer 2010

10andrea12 ja som clost. brala 4 mesiace ale nemala som (teda dufam) žiadne ine problemy. z toho po dva mesiace som mala vela folikov a mali sme zakázane sa snažiť a za toho sa nám zadarilo.

pajinka111
8. čer 2010

Ahojky holky
snad konečně začíná hezké počasí,tak třeba se nám zlepší nálada a zadaří se ten náš vytoužený sen..
vítám mezi nás nováčky 😉
Jaspina-ahojík,už sem si říkala kam si zmizela že se neozveš,takže třeba se zadařiloa si v jiném tématu,ale koukám,že si na tom stejně jaky my..neboj ono se to jednou musí podařit 😉
Těhulky:
janana......................28 let..........1d...............2x1cl..........10 snažení . ......10.11.našla//, 32tt
alamala.....................25let...........0d.................................4 snažení............28.11. našla //, 30tt
jane86.......................23let...........0d...............2x1cl.........12 snažení.........13.12. našla //, 27tt
alzbeta.hod...............25 let..........0d..............2x1cl.........17snažení.........11.1. našla //, 24tt
Lucialen ....................26let...........0d............ 1x1cl..........9mesiacov .........našla //, 24tt
nanulik.......................27let...........0d..............2x1cl .......12mesiacov...........22.2.našla //, 19tt
jednave......................26let............0d.............0cl............18měsíců..............2.3.našla // ,17tt
cosma.......................39let.............d.......cl- 4.měsíce.....24 měsíců............16.3.našla // 19tt
titulienka .................. 30r.............3d...............2x1.............12mes ..................20.3.našla // 14tt
zuzu1111....................26r............0d........2x1cl.-3mesiace......7mesiacov........22.3 našla // 15tt
nana............................33let...........2d......................................33mesiacov ..................9.4.našla // 11tt
jerryjanka....................27r.............0d.................5x1cl................2,5 roka.......................11.5. // 8tt
lebo5.............................30r.............0d...............1x0,5d..............13mesiacov ................17.5.našla // 8tt
alienka24.......................25let.............0d..........................................3roky......................1.6. našla // 5tt

snažilky:
altalia............................32let.........2d................55DC ........................2x1cl......................1 měsíc
fomarik........................27r.............0d..................53DC...........................2x1...................4roky
nela00.........................32 let..........0d.................50DC...........................2x1cl....23mes. Nyní nesnažilka-léky
hencidlo......................30let..............0d.................34DC.......................3x1cl................3roky
elisabet.......................30let..........0d.....................31DC..........................2x1cl...............10mesicu
kkamca........................30let...........1d............. ......27DC............................2 x 1 cl.................dlouhodobě
danielapro..................26let...........0d.....................23DC..........................3X1cl..............76mesiov
sofokleska.................25r............0d.......................17DC............................0cl..............23mesiacov
kraskanz1..................23r.........................................12DC.......................2x1cl.......1mesiac po 3mesacnej pauze
cathy77.........................32let........2d........................11DC..........................2X1cl............5 měsíců
sliver............................29r..............0d.......................2DC...........................IVF...............1rok
pajinka111...............38let............1d..........................2DC...........2x1cl........dlouhod.,,UTRog,CLOSTIL,PREGNYL