Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

lifinka
24. led 2011

@aduskatt jejda to slyším prvně, k čemu je?

aduskatt
24. led 2011

@lifinka jednak ukazuje na ovarialnu rezervu a jednak na odozvu pri stimulke.......hodnota okolo 1 je ideal, dva je horsie, 3 je zle a vidi sa malokedy..........ja mam 12.4.horsie vraj lekar este v zivote nevidel.a to ma 40 rokov praxe.......este je hodnota okolo 0,5 a to je prilis rychle vypotrebovanie vajicok, starnutie, skory nastup menopauzy

aduskatt
24. led 2011

@lifinka ono sa OMH testuje len kratko, na slovensku iba od novembra a LEN JEDNO car HO ROBI..NEVIEM, CI SA VOBEC NIEKDE V CECHACH VYSETRUJE.........

lifinka
24. led 2011

@aduskatt tak to je mazec, držím pěsti, aby ta hodnota klesla do dormálu, jde to nějakými lékami?Já vařila večeři...

timona
24. led 2011

som 16 DC, ovulku mi stimuluju clostilom, dnes som bola na folikulometrii, a mam tam niekoľko folikulov najvasci ma 24 mm, lekar povedal, ze mozeme snazilkovat...ze kazdu chvilu praskne, ak uz nepraskol...ale robim si denne ovu testy aj teplotu meram a podla toho som ovulku este nemala...je mozne ze by mi ovu test neukazal ovulaciu??

lifinka
24. led 2011

@timona škoda, folík je moc pěkný, mohl ti dopomoci k prasknutí injekcí Pregnylu....tak doufej, že folík prasne...ale nic není straceno🙂

kamillka100
24. led 2011

@aduskatt ahoj, akurat citam, ze aj tebe bolo zistene PCO, po prvom clostile som na ultrazvuku nic nemala iba krasny velky folikul a teraz na druhom ultr. som vraj nemala ziaden dominantny folikul len jeden 11mm a aj mi povedal, ze sa mi vytvorili PCO, ze vraj kopu malych, ale docitala som sa,ze vraj je to vrodene, tak tomu nechapem v jeden mesiac tam nic nebolo a v druhy uz bolo, teraz to chce lekar riesit nejakou hormonalnou antikoncepiou a neviem ci je to spravny postup, zajtra idem na krv ku endokrinologovi, ide mi robit konecne HP, tak budem vediet viac, ale tebe co povedal na PCO? lebo kamoska to ma a vraj to ma vrodene, bolo jej to zistene v 15r. a tiez nemohla otehotniet, isla na laparku a hned na to otehotnela, mala ist uz na umele a mala prijat cudzej zeny vajicko, zazraky sa robia a ja verim, ze aj u mna sa stane veeeeeeeeeeeeeeelky zazrak, drzim palce

jania023
24. led 2011

@kamillka100 kamilka co su polycisticke ovarie??to su vzrasty na vajecnikoch ci co??

aduskatt
24. led 2011

@lifinka a vyhodil syn od compu...prave ze na to lieky nie su...je to dany stav a hotovo...............moze trosku pomoct clostyl pri tych nizsich hodnotach, mne keby dali dasvku, ktora by mi to znizila spon na cca tri, tak ma zabiju..........proste prezitelna davka pre mna vraj nie je

aduskatt
24. led 2011

@kamillka100 ja som po clostile mala dve v ajka, dalsi mesiac bez clostilu jedno a treti uz asi 8 malych nedozretych......mne antikoncepciu hormonalnu nemoze dat, ani by som ju nechcela, uz mam vek a chcem dieta, nie rok sa krmit antikoncepciou. Na PCO laparka nezabera, tou sa riesia zrasty a ine problemy..PCO sa inak neriesi, ak nechces otehotniet, takze ak sa podari tehu, mozes to pustit z hlavy. A ano, je to vrodene a upravit na trvalo sa to neda

kamillka100
24. led 2011

@jania023 vraj to su male cysty, vyzera to ako nahrdelnik, tak mi to vysvetlil lekar, ale ja tomu velmi nechapem, lebo ja mrchu som doteraz mala pravidelnu, vraz zvykne meskat, alebo vobec neprist, vraj sa zena rodi v PCO, ale neviem co je na tom pravdy, ked ja som to nikdy nemala, aspon nikdy na prehliadke mi nic take nepovedal a odrazu mi to teraz oznamil, vraj tie PCO brani v otehotneniu, ale vela zien s PCO otehotneli

aduskatt
24. led 2011

@jania023 PCO je, ked sa ti uvolnuje nie jedno vajicko, ktore dozrie a uvolni sa, ale vela malych naraz, ktore nedozrievaju a nepraskaju, ostavaju nalepene na vajecnikoch, takze mas vajecniky ako perlovy nahrdelnik

pavlinamr
24. led 2011

ahojte, som rada, že takáto skupina existuje. som tu dnes prvý krát. Dúfam, že ma prijmete medzi seba.

aduskatt
24. led 2011

@kamillka100 nemaju ti to na prehliadke preco povedat, lebo to vyhladavaju cielene na UZV, ked nemozes otehotniet, inak to nevidno. Prejavy su rozne..........ja napr mam cyklus 40 dni vdaka tomu..........
inak prejavy su od vysokej hmotnosti, cez plesatost, akne, ziadny menzes, pripadne ziadna ovulka...........ale ako hovorim, z toho nieco mozes a nemusis mat

aduskatt
24. led 2011

@pavlinamr no jasne, vitaj, zarad sa, xixi

kamillka100
24. led 2011

@aduskatt no dobre, ale ja som minuly mesiac nic take nemala a bola som aj na ultrazvuku v nemocnici pri primarovi, nic take mi nepovedal, tak ja tomu neverim, dr. mi chce predpisat HAK ale len na tri mesiace a vraj potom by som mala lahsie otehotniet, ja som sa rozhodla, ze to skusim 3 mesiace bez clostilu, tak neviem, bojim sa , ze za tie 3 mesiace sa to nepodari a budem sa trapit, ze som mohla skusit HAK, no uvidime ake budem mat vysledky a ci teraz posledny clostil zaberie alebo nie a ci tam budem ma tie PCO, alebo nie

aduskatt
24. led 2011

@aduskatt a este som zabudla......veela chlpov......zarastas ako chlap aj na papulke........

jania023
24. led 2011

@kamillka100 aha ja neviem ci to mam ja len viem ze som bola na laparoskopii a nasli nejake vzrasty ale ci to bolo toto ja neviem...ale neverim ze ziadna zena nema vzrasty na vajecnikoch ..myslim ze ich mame vsetky...len ked ich tam je vela tak vajecniky su neprechodne a tak neotehotnies..ale nato staci laparoskopia tam ich odstarnia a je to ok..laparoskopia nieje az taka hroza horsie je IVF aspon pre mna bolo

jania023
24. led 2011

@aduskatt no nakoniec mame predsa len zlato v tele 😀 nahrdelnik uz ked nie na kruka tak aspon na vajecniku 😀 to je ale zvlastne ze tie vajicka nedozreju... 😢

pavlinamr
24. led 2011

@aduskatt dakujem 🙂

aduskatt
24. led 2011

@kamillka100 ono to moze byt tak, ze obcas sa vajecniky spamataju a pustia len jedno vajko..ja som tiez asi pred polrokom mala ukazkovo bez liekov dva cykly po sebe dve krasne vajicka....a potom zrazu tri mesiace po mrche ani chyru ani slychu...........toto je diagnoza, ktora si robi co sa jej zachce.je to zla spolupraca vajecnikov s hypofyzou.......v tomto asi mozes lekarom verit........ale je to na tebe🙂.ja mam PCO a kedze som nejakym zazrakom prvykrat otehotnela prirodzene, tiez sa tam asi vynimocne stalo nieco dobre, a nevedela som ani o PCO.az teraz, ked som po dlhorocnom snazeni sa o druhe zavitala do CARu, tak mi hned na prvom ich speci uzv povedal lekar( aj som to sama videla ), ze je tam vyrazne PCO

aduskatt
24. led 2011

@jania023 PCO a zrasty su dve uplne ine veci......
@pavlinamr nemas za co🙂

kamillka100
24. led 2011

@aduskatt tak ja som mala stale pravidelny cyklus ako hodinky, nadvahu nemam, s ovulkou je to tak, ze ja som si myslela, ze stale ovulujem, mala som vsetky priznaky, hlien, pichanie vo vajecnikoch atd. skoda ze som si nemerala BT, raz som isla na 10DC na ultrazvuk a dr. mi povedal, ze vraj je tam len jeden folikul 10,4mm a vraj nestihne dorast a neovulujem,mal mi povedat aby som prisla o 2-3 dni ci nahodou nemam posunutu ovulku, ale ziadne hormonalne testy mi nerobil,tak mi dal clostil a az na druhom ultr. mi to povedal, tak ja tomu ozaj nechapem, az teraz mi prvy krat mrcha meskala 3 dni, teplotu som mala vysoku, tak som si ozaj myslela, ze sa mozno podarilo, ale nie ☹ no ja sa teraz nemozem dockat toho 10DC folikulometrii, co mi na to povie

aduskatt
24. led 2011

@kamillka100 som miesto tebe napisala sebe🙂)) som len chcela, ze prejavom moize byt aj vela chlpov, zarastas ako chlap na papulke.a to som teda rada, ze ma obchadza......

aduskatt
24. led 2011

@kamillka100 drzim ti palce. .aj ja mam priznaky ovulky, ale nebyva z toho ic, resp, nesprava sa to tak, ako by malo.......co uz.......ja dufam, ze sa to popravi, aspon kym otehotniem, potom to pustam z hlavy...zasa mne vyhovuje, ze mam raz za 40 dni.....a nezarastam, ani akne nemam, ani nie som prilis tlsta🙂

pavlinamr
24. led 2011

@aduskatt to veru mňa nie. hirzutizmus ma trápi od 13 tky a väčšinu príznakov či si písala mám :((

aduskatt
24. led 2011

@pavlinamr tak to PCO nie je vylucene, ale nechcem sa hrat na doktora

kamillka100
24. led 2011

@kamillka100 a zabudla som, ze nemam ani plesatosti a ani akne 😀 , mam huste dlhe vlasy, akne len niekedy, ked popapkam vela cokolady 😀 , ozaj ja nemam ziadne take priznaky, len asi tu ovulku.......uvidime co mi teraz moj krasny dr. povie, kazdy mesiac mi hovori nieco ine, cystu som mala 4,7cm a on ju na ultr. na 10DC neviedel a isla som na ultrazvuk sory neviem ako sa ten lekar vola, co robi ultrazvuk prsnikov, tak som ho popytala aby mi urobil ultrazvuk brucha a on mi ju zistil na 16DC v ten isty mesiac, ked som prisla hned po MS za mojim gyndosom uz tam nebola, ja mu prestavam doveerovat, preto sa pytam bab, ktore taky problem mali 😉

aduskatt
24. led 2011

@kamillka100 jaj, moja, ale tak to treba pouvazovat nad zmenou doktora..ja som do moho zdrhla v oktobri🙂)
inak, ja mam tolko vlasov, ze mozem rozdavat🙂))

pavlinamr
24. led 2011

@aduskatt no v papieroch, keď som bola v 16 tke v nemocnici to mám napísané. ale akosi to lekári prestali spomínať. keď som zmenila lekára, nasadil mi clostil a vôbec neviem čo ma čaká. mala by som sa viac pýtať. som už v štvrtom cykle.