Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

piefunko
26. srp 2012

@anait dovca bola supis, dakujem 🙂 stale sme sexovali, ale uz po ovu, cize som cakala ci budu // ale neboli... sli sme domov traja, ale miesto babatka som si priniesla mrchu 😝 ale ako vravim, mala som sama od seba ovu a mam ist teray na kontrolu k endokrinologycke a tam musim byt cista ked chcem HP tak neviem ci to neodlozim zase az o mesiac, tu soju... neviem, musim sa rozhodnut, ale asi to necham tak, sak uz jeden cyklus ma nezabije 😅

piefunko
26. srp 2012

@anait pregnyl netreba, vajko prasklo aj same, skor dufik bz mal dat, lebo clostil vzsusa sliznicu a potom je nizsia a dufik sa dava aby sa mimi lepsie uchytilo, skus si ho vypytat 😉

anait
26. srp 2012

@piefunko HP ti nerobí gynekológ? no super, že ste mali takú dovču, tak to má byť a tá ovulka sama od seba úplne perfektné 🙂

anait
26. srp 2012

@piefunko on mi ho určite dá, ak uzná za vhodné, verím mu, je to odborník veľmi dobrý pokiaľ viem...

anait
26. srp 2012

@piefunko hlavne som sa hrozne tešila, lebo 14dc som mala 3 folíky a všetky mali nad 20 mm 🙂

piefunko
26. srp 2012

@anait ona mi robi taky iny hp lebo mam pochramane aj ine hormony, aj prolaktin, ktory mi blokoval ovu takze idem preto k nej a potom aj k mojmu na HP by som sla ked uz budem "cista" a potom ak to nevyjde tak dam soju, uz som sa royhodla 🙂
krasne si mala tie foliky, parada, no skoda ze to nevyslo, ale sak na mesiac to uz isto pojde, verim tomu, september bude nas 😉)))

anait
26. srp 2012

@piefunko a s cim vlastne chodis povodne endokrinologovi? Ja mam hypotyreozu, chodim do lubochne, ale moj endokrinolog sa tvari, ze z jeho strany vsetko v poriadku, ze nevidi problem..

piefunko
26. srp 2012

@anait no mala som mrchu tak raz za dva mesuace a riesila som to aj na endokr.lebo som aj schudla a tak,ale to z vysadenej hak. Endo mi zistila vysoky prolaktin,ze ten blokuje ovu.a doki nikdy "nacas" nevidel foliky,teda cc 12dc ale teraz mi tak doslo ze co sa sledujem,mala som 3x sama ovu a to na 27,29 a teraz na 32 dc,cize na 12dc ani foliky vidiet nemohol...cize mozno mam len proste dlhe cykly..tak uvidim teraz este a potom pripadne dam tu soju,ak budem musiet,teda ak sa nezadari 😅 a to tvoje,to je co za diagnoza,to nepoznam 😅 🙂

mucha11
26. srp 2012

@anait ideme sa dať úplne vyšetriť. dva roky sa snažíme o bábätko. a nič. jedenkrát to skončilo mimomaternicovým tehotenstvom. a zobrali mi jeden vajcovod. a nedarí sa, tak nás lekárka vyslala do centra.

iknella
27. srp 2012

@piefunko ja som si sóju už objednala, idem do toho! 🙂

piefunko
27. srp 2012

@iknella mne doki odisiel na dovcu a nemam mi ako spravit HP tak asi pojdem aj ja na soju nakoniec, uvidim dnes, ak ju zozeniem v meste tak dnes s nou zcnem, som 3dc 😉 drzim palceeeeeeee

iknella
27. srp 2012

@piefunko ja som dnes 24DC tak som zvedavá ako dopadnem, ale veľa nádejí si nedávam. Včera som si ju objednala cez internet. Dokonca som sa rozhodla, že si idem merať BT a dnes ráno som začala. Aj tebe držím palce!!! 😉

piefunko
27. srp 2012

@iknella dakujem 😉 nezabudni ze teplotku vzdy rovnakym teplomerom, na rovnakom mieste v rovnaky cas 😉 mozes si ju potom aj zaznacovat do grafov, najlepsi je na fertilityfriend.com 😉 tam ti pekne znaci potom aj ovu aj vselibarsco 😅

iknella
27. srp 2012

@piefunko viem, veľa som včera o tom čítala, nie som v tom nováčik, len moje prvé dve deti prišli bez problémov, nič som nemusela riešiť, skôr naopak ako neotehotnieť a teraz po rokoch keď chceme 3 dieťa tak sa to už roky nedarí.
Veľa čítam, rozmýšľam. V piatok idem k dokimu a skecnem čo ďalej...či ma nechá ešte 3 cyklus na clostile alebo čo????
Sója by mala prísť koncom tohto týždňa, tak mám čas začať s ňou ďaľší cyklus. 😉

iknella
27. srp 2012

@piefunko dokonca som začala pozorovať aj hlien a čípok-krčok maternice. Budem si to zapisovať a sledovať.

milacik3
27. srp 2012

@iknella @piefunko ahojte citam ze sa tu bavite o soje..ja som si ju tiez kupila minuly tyzden...a zacala som 5DC -9DC a dnes som 10 DC takze uz ju neberiem ale citim ze ma bolia vajecniky tak snad to zaberie a budem mat ovulku 🙂 na folikumetriu idem az koncom semtepbra po MS lebo teraz ma doktor dovolenku tak som to nestihla.

iknella
27. srp 2012

@milacik3 a akú sóju si brala a aké dávkovanie si mala?

milacik3
27. srp 2012

@iknella ja som si kupila fytosoja forte jedna tabl. obsahuje 25mg. (davkovanie som si dala nizsie ako pise sa tu na MK v teme soja) dala som si od 5 Dc - 9Dc ( 4+4+5+5+6) rano na lacno. A cely den som sa snazila pit vyse 2 litrov co sa odporuca vela pit ...ak som malo doobeda pila tocila sa mi v hlave neviem ci z tej soji alebo ze boli horucavi.. Ze vraj ked sa malo pije boli hlava, mne sa to nestalo...treba vela pit.

iknella
27. srp 2012

@milacik3 viem, aj ja túto tému o sóji čítam v diskusii "Sójové isoflanovoidy ako náhrada clostilbegytu ", len som chcela vedieť akú sóju máš a ako si ju brala. verím že nám baby zaberie...a je to na prírodnej báze. Objednala som si aj Bromelain na lepšie uhniezdenie...pijem grep na lepší hlien, alchemilkový sirup...tak už neviem čo ešte!!!!! 😕
Konečne aj môj doki je po dovolenke, tento cyklus ma nesledoval žiadna folikulometria iba tak na slepo...tak som zvedavá čo v piatok, to už by som mala mať aj mrchu 😖

piefunko
27. srp 2012

@iknella @milacik3 ano po tej soji treba vela pit lebo je to "konska davka" aby sa vyrovnala clostilu, ja idem brat tiez tak ako ty ale ja tusim este o jednu viac, ja mam 150-150-175-175-200 cize 6-6-7-7-8 , tak uvidime ako zaberie 😉
potom daj vediet ci bola ovu alebo ako si dopadla 😉 nelly drzim palce pri poorovani sa, krcok aj hlien sledujem aj ja popri tom merani, a tak dokopy sa snazim v tom nejak vyznat, napr teraz pred mrchou som uplne videla ako isiel krcok hore (no videla - skor citila 🙂) a v sprche som skusala aj terazcez mrchu a je uplne hore a makkucky jak vata 😀

piefunko
27. srp 2012

@iknella a mozno budes bez mrchy 🙂 neskusala si testovat? kolky si dpo?

iknella
27. srp 2012

@piefunko dnes som 9DPO a teplota 37. Tak aj cez mrchu krčok zmäkne? Teraz je tvrdý a vystúpený. Len ešte neviem ohodnotiť či je hore alebo inde. Bude to chcieť tréning. 😀

orchidejka
27. srp 2012

ahoj holky, chci se vás zeptat: už 3měsíce jsem jedla clostilbegyt. 15DC jsem měla folikul, dr. mi píchnul pregnyl a já dostala MS hned týden po injekci. Mívám cykly 32dnů a teď MS přišla 24 DC.. stalo se vám něco podobného???

petanevesta
27. srp 2012

@orchidejka hmm to je zvláštní, že ti ms přišla takhle brzo - mně se to teda zatím nestalo, ale já měla pregnyl jen jednou minulý cyklus, to MS přišla přesně 14 dní po injekci a teď jsem měla místo pregnylu ovitrelle, což je něco podobnýho pregnylu, tak jsem zvědavá, jak to dopadne....

iknella
27. srp 2012

@orchidejka mne sa to tiež nestalo, beriem už 2cyklus...teraz čakám na mrchu v piatok. 😖
Nebola si chorá, alebo stres?

orchidejka
27. srp 2012

@iknella ani chorá, ani stres... ☹
už jsem mluvila s dr., prý se to může stát...takže clostilbegyt zase 5-9DC a 14DC na kontrolní UTZ.. ☹ ach jooo!!!

iknella
27. srp 2012

@orchidejka držím palce a neboj všetko sa napraví. Ale nás tie mrchy vyčerpávajú...No každej z nás prajem veľa síl!!! 🙂

anait
27. srp 2012

@iknella keď je krčok tvrdý a veľký, čiže vystúpený, tak vtedy je dole, to znamená, že ho ľahšie dočiahneš...keď máš problém ho nahmatať, je ďaleko, tak vtedy zostupuje nižšie a mäkne a zmenšuje sa 🙂

iknella
27. srp 2012

@anait tak to má logiku, super, ďakujem. 🙂

piefunko
27. srp 2012

@iknella ked je vystupeny, ze ho lahko dociahnes, je "dole", ked ho tazko dociahnes, ze musis ist hlboko, je "hore" a je teda kratsi a vtedy je aj makky, otvara a makne 2x-pri mrche aby mohla ist krv von a pri ovu aby mohli ist spermosky dnu 😉 v tehu ostava tvrdy, dole a uzavrety, aby nic neslo dnu a chrani tak mimi 😉