Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

milacik3
9. dub 2013

Ja uz do tejto temy moc nechodim lebo som zacala brat INOFOLIC odporucali mi to uz 2 doktori...tak som to skusila potom som isla to temy na tomto fore a zistila som ze vela zien otehotnelo vdaka tomuto vitaminu tak ja dufam ze tiez mi to pomoze takze skusam 🙂

terezka_77
9. dub 2013

Ahojte dievčata, prosim o info. mam anovulačny cyklus, teraz mi to lekar zistil, ale nedal mi nato ziadne lieky, ziaden clostil. Iba ma chce poslat na umele oplodnenie. Ten closytl mi daju tam, alebo ak to je? dakujem za info.

sandra10
10. dub 2013

Ahojte,je tu nejaká holka,ktorá užívala clostil už viac ako 6 x ?Lebo som tu niekde čítala,že sa to smie len 6 x za život,pritom som sa pýtala v CAR doktora a ten povedal,že sa smie opakovane len musí byť mesačná pauza medzi troma cyklami.

mirinka1
11. dub 2013

@milacik3 pisala som dr. ze či je ta folikulometria potrebná a povedala, že až po 3. cykle brania medzi 12-20 dnom nech pridem. Verím, že zaúčinkuje skoro a na žiadnu folikulometriu nebude potrebné ísť 🙂 MOja dr. je inak skutočne dobrá, odborník veľký, takže mám v nej spoľahnutie. Ale aspon som už pokojnejšia.

milacik3
11. dub 2013

@mirinka1 hm no a nerozumiem preco az po 3 cykloch? vsak clostyl zabera hend v 1 cyklus teda niektorím zenam nezabera ale tak to doktor potom da vyssiu davku, a ty beries 1 tab. za den alebo hned 2tab. ?

mirinka1
11. dub 2013

@milacik3 ja beriem jednu denne, vies, ide o to, ze mam anovulacne cykly, ale dr mi mozno preto dala len takuto davku, lebo pred 4 mes sme cakali babo, len to dopadlo anembryonalne. Takze mozno preto, ze dr ma zbytocne nechce zatazovat liekmi a hlavne takymi rizikovymi asi. Avsak dlho sa nam predtym nedarilo , 2 a pol roka, tak na podporu vajecnikov asi, lebo teda zase cakat a dufat, ze sa strafime do jedneho ovulacneho cyklu...uz velmi tuzime po bábu

milacik3
11. dub 2013

@mirinka1 m rozumiem, a velmi mi je to luto ako to dopadlo ☹ ja som tiez brala len 1 tab. denne a mala som anovulač.cykly, a clostyl mi pomohol ich ronehnut a odvtedy mam stale ovulaciu 🙂 len mi je divne ze nekazala doktora ab si chodila kazdy mesiac ked beries tieto tazke lieky

mirinka1
11. dub 2013

@milacik3 no aj ja sa cudujem, verim, ze vie co robi, aj ked je to po tom vsetkom co tu citam, dost nelogicke rozhodnutie, ze teda az po 3.cykle.

paulik1
11. dub 2013

@sandra10 ahoj, ja som brala 2x po 6 mesiacov bez prestávky, medzitým pol roka pauza, končila som na dávke 4tbl/deň, takže asi je to možné, len ťa musí lekár stále sledovať..

sandra10
13. dub 2013

@paulik1 Ahoj,ja som si myslela,že tu už nikto taký nieje....to si mala aj dosť vysokú dávku....ja som to užívala už 5 x v živote a vďaka tomu mám doma skoro 3 ročné dieťa.Veľmi by som chcela ešte jedno dieťatko a zasa to nejak nejde,tak by som mala začať zasa stimulovať s Clostilom tri cykly,tak mám trošičku aj strach,hlavne,keď som si tu na MK prečítala všelijaké názory na tieto lieky....neviem čo si mám myslieť.Tak zdravé to určite nieje,ale zasa keď niektoré holky podstúpia aj 2-3-krát IVF a ešte všeličo iné k tomu,tak si myslím,že berú oveľa silnejšie hormóny než je Clostil...naozaj neviem......

seraa
13. dub 2013

ahojte

ja som 2 cyklus na clostyle teda budem, snazime sa 2 roky a nic
na prvy krat ked mi dal klostyl ma aj sledoval a po hp a sone mi povedal ze mam ukazkovy cyklus a nezvysil mi ani davku
ze nech sa "snazim" a nemyslim hlavne na to
tak dufam , lebo uz mi to leze na mozog , vyse dvoch rokoch je dost !!
drzim palce vsetkym

vikis5
15. dub 2013

Ahojte, pripájam sa do diskusie, mne tiez predpísal doktor clostil, zacínam ho brat na budúci mesiac, tak som sama zvedava co sa bude diat..a mam este otázku..v príbalovom baliku sa pise ze sa používa na liecbu nepravidelnej MS..ale ja mavam pravidelnu, takmer na hodinu...aj vam niektorej doktor predpísal tento liek "na upravenie" MS?

seraa
15. dub 2013

@vikis5

ahoj,
nie , tak isto sa pise ze sa dava ked je problem s ovul a ja pritom mam ale aj tak mi dal ze na dobre dozrievanie vajicok
podla mna je to dost silne na upravu ms to asi v tedy len ked zena nema ani ovu
ak mas ms a mas ovu tak ti ho dal zrejme kvoli dozrievaniu vajicok,
robil ti sono a hp?

emma93
1. kvě 2013

@ika84 ...ahoj...pred dvomi mesiacmi sme si písali...bola som celá vytešená, že som tehu, ale moja radosť trvala len 9tt...☹(..teraz som úplne na dne a veľmi túžim zase otehotnieť...☹((

vikis5
2. kvě 2013

@seraa ahoj, ano robil mi HP a aj sono..za 2 dni zacnem uzivat clostil a potom mam ist zase na sono....a takto asi 3 mesiace sa to bude opakovat

bobi3
2. kvě 2013

chcem vás povzbudiť dievčence, nám sa po clostíku podarilo 🙂 dcérka má už takmer 9 mesiacov 🙂 držím vám všetkým palčeky, nevzdávajte to!!!

ika84
2. kvě 2013

@emma93 to mi je luto, aj ja som si tym presla, viem ako ti je...drzim palce nech sa znova zadri...

emma93
2. kvě 2013

@ika84 ..Dakujem:(..A za akú dobu po potrate si ostala tehotná?? Aj ti zistili príčinu?

ika84
2. kvě 2013

@emma93 po 5 mesiacoch..nikdy sa nic nezistilo a ani to nik neskumal lebo raz aj dva krat je to vraj normalne...sme len cisla, co uz.....

emma93
2. kvě 2013

@ika84 ..no presne tak to bolo povedané aj mne..žiadne vyšetrenia, nič☹..mám to brať ako náhodu...A kedy ste začali skúšať??....

ika84
2. kvě 2013

@emma93 az po mesiaci kvoli kyretu...celkom nanic to bolo ale...musel prejst cas aby to bolo celo ok...

emma93
2. kvě 2013

@ika84 ..lekár vám tak odporučil?? začať už mesiac po kyrete??? ..Viem, že si si prežila veľa, ale hlavné je, že teraz máte krásneho chlapčeka🙂..a tehotenstvo si mala bezproblémové?

ika84
2. kvě 2013

@emma93 no to sa musi vsetko zahojit...6tyzdnov je tusim bezne odporucanie..ano teraz mame uzasné babatko a verim ze nie posledne...tehu som mala ukazkove aj dobry porod

emma93
2. kvě 2013

@ika84 ..tak super! mne práve 3-4 cykli, ale chceli by sme vyskúšať po druhom. Dlhšie to už asi nevydržím. Chlapček je úžasný, veľmi zlatunký!

seraa
9. kvě 2013

Drhy cyklus s clostylom a nic... Nepodarilo sa ☹

blcha76
13. kvě 2013

Ahojte, ja som brala v apríli clostyl prvýkrát, a na 13DC na sone zistili, že folík prerástol do 31mm cysty . Po mrche som mala prísť na kontrolu, či cysta zmizla, ale ako naschvál mi mrcha mešká už 5ty deň (nikdy mi doteraz nemeškávala) a test mám negatívny. Neviem čo mi to ten Clostyl narobil ... 😖

seraa
23. kvě 2013

@blcha76

ahoj no ako si dopadla ? co nove? vsetko ok? dostala si uz ms?

blcha76
24. kvě 2013

@seraa Ahoj. No mrcha mi prišla až na 13-ty deň meškania. Už som bola aj objednaná k Dr. ale presne v ten deň ráno "prijechala mrcha". Ale nevadí, lebo už som bola nervózna, že či je všetko v poriadku keď test som mala stále negatívny.
Takže dnes som 4DC, ešte mám 5 tabl. Clostilu, takže od zajtra do 9.dňa ho budem brať (uvidím čo to urobí tento mesiac) a keďže mrcha by mi mala končiť v sobotu, v pondelok idem na kontrolné sono na tú cystu či je fuč. Potom koncom týždňa idem zase na sono ako rastú folíky 🙂 , uvidím, dúfam že sa zase neurobí cysta 😝 a budeme môcť snažilkovať 🙂 ... Keď ten Clostil nepomôže, neviem, počkám čo povie Dr. ako budeme ďalej postupovať. A ty ako? Zadarilo sa 🙂 či nie 😠 ? Berieš teraz niečo?

seraa
24. kvě 2013

@blcha76

ahoj, no super, dufam ze sono bude ciste !
mne sa zase z neho nahromadila sliznica na maternici ale zmzlo to hned s ms
ja som brala dva cykly a teraz neberiem , lekar povedal ze ten treti to stale posobi a potom uz neviem
dam si puazu lebo som brala duphaston 3 mesiace a klostyl 2

blcha76
4. čer 2013

@seraa
Ahoj, no sono som mala čisté, takže tá blbá cysta odišla pekne s ms.
Teraz mám ale obavu, že sa mi urobí tento cyklus ďalšia. Veď pozri:
11DC - E=10mm
Folíky 22mm, 17mm
14DC - E=11mm
Folíky 29mm, 23mm
Vyzerá to, že zase nepraskne, veď už včera mal 29mm 😠 ...
A ty ako?