Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

nathali
3. led 2011

@linka uz som tu 🙂 odisla som lebo som bola som sestrou v meste nakupili sa len take drobnosti co nam chybali a sestra ma dnes narodeniny a za hodinku idem k nej bude to skvely babsky vecer 🙂 pri flaske vinka a ideme si spravit gelove nechty a este pride sestranica tak sa na to uz tesiiim 🙂 juuuj to uz daavno nebolo 🙂
@lifinka tak ako bolo u zubara??snad ta moc netyral moje zlate
a nie si macocha bud rada ze sa malemu v skolke paci 😉

lucka_0906
3. led 2011

@kamillka100 moja, nebud smutna. mne ked po prvom raze nenarastol ziadny, tiez som bola nestastna a strasne som plakala, ako uz velmi dlho nie.
ja som bola na stitnej zlaze, chvalabohu ok. tam ma poslala moja gynekologicka. robi to endorkinolog. spravila mi sono stitnej zlazy a vzala krv.
tebe nepichol pregnyl lekar? lebo to by sa zrejme mal tiez, ked folikul narastie do urciteho rozmeru.

kamillka100
3. led 2011

@lucka_0906 nie nepichol mi, povedal, ze vraj praskne sam, tak ja teraz neviem, ci mi vlastne praskol, povedal mi ze aj tento mesiac mame skusat riadne a ze vraj mam brat aj duphaston, ale naco ked mi folikuli nedorastli, nechapem ho, som z toho velmi nestastna, musim sa z toho dnes vyspat, na tu stitnu zlazu urcite pojdem, skusim a ked bude v poriadku tak pojdem do centra nepolodnosti a poradim sa co a ako dalej, zda sa mi to velmi dlha doba

lucka_0906
3. led 2011

@kamillka100 Duphaston tu berieme viacere..vratane mna. Precitaj si pribalovy letak, pretoze ucinnost ma roznu. Napr. mne upravil cyklus (mala som ho hrozy - dlhy a nepravidelny). Teraz mam 28 dni. Okrem ineho sa berie aj na to, aby sa udrzalo v tebe babo, keby si bola tehu.
Je mozne, ze ti nepraskol folikul..ale to nijako uz teraz nezistis. Citala som, ze moze aj nemusi prasknut.
Kolko sa snazite?

lifinka
3. led 2011

linka už jsem zpět, tak jsem to přežila na křesle jsem byla celých 50minut 😝 , bolí mě krk a panty 😀 a naštěstí byl zub už umrtvený tou výplní, co jsem tam měla, takže to tak až nebolelo....

lifinka
3. led 2011

kamillka100, přístě si řekni o ten pregnyl, mě píchl vždy, když měl folík kolem 19mm a tím 100% praskne, bez něj můžeš jen doufat, že praskl! nenechej se odbít a na štítnou běž jsou to hormony, když nebudeš mít nemocnou štítku tak máš zase plus 😉 Mě na ni přišli, mám hypofunkci štítné žlazy, ale jak se začla léčit tak bylo fajn. měla jsem clostyl a laparku a prášky na štítku a byla jsem těhu 😵 po 4 letech!!!!hlavu vzhůru psychika je největší nepřítel při snažení 😉 držím pěsti 🙂

kamillka100
3. led 2011

@lucka_0906 ahoj, no my sa snazime vyse roka, ale stale mi dr. zisti nieco ine....ze nemam ovulaciu, tak sa mi potom vytvorila cysta, ale nejako praskla, teraz zase polycystycke vajecniky, nieco strasne, strasne tuzim mat babo, kazdy okolo mna je tehotny, len ja nie, neprajem to nikom zazit, ale kto ma taky problem...vie o com hovorim. ten svet nie je vobec spravodlivy, no dufajme, ze sa to konecne podari... budem skusat aj tento mesiac, mozno sa stane zazrak ☹

kamillka100
3. led 2011

@lifinka chcela som dr. dnes akurat povedat, ze chcem prist aj na 15 den, ci mi folikul praskol, ale bohuzial som ten folikul velky nemala ☹ , ale urcite na vysetrenie stitnej zlazy pojdem, este mam taky problem, ze mam maternicu naopak, tak vsetko to komplikuje, no uvidime co so mnou bude, ci tie lieky na polycysticke vajecniky pomozu ☹

slivocka
4. led 2011

@kamillka100 vôbec neotravuješ, rada poradim...Ja som tento druhy mesiac s clostilom mala este väcsie bolesti aj natahovaci hlien, takze som bola presvedcena ze urcite ovu bola...ale doky povedal inak ☹ tiež som bola z toho velmi sklamaná ☹ ja beriem zatial iba duphaston a clostil. este poberiem 2 mesiace a potom pôjdeme do centra asistovanej reprodukcie. Zatial mam za sebou vyšetrenie inzulinovej rezistencie na ktore ma poslal gynekolog. Tezar z januari sme objednaní na reprodukčnu imonologiu a manžel na spermiogram. To som si vybavila sama len doktor mi dal listok ktory tam potrebuju. Ked este niečo potrebuješ kludne sa pytaj. Kolko sa uz snazite? My rok a 3 mesiace ☹

lucka_0906
4. led 2011

@kamillka100 okolo mna su tiez vsetci vsetci vsetci tehotni alebo uz porodili. aspon viem, ze som v tom nie som sama. preto som sa registrovala na konikovi 🙂
My sa snazime asi 10 mesiacov. Dufam, ze si sa dobre vyspala a dnes uz bude lepsie..

lifinka
4. led 2011

dobré ránko, linka jakou máš teplotu? Já 36,4.

linka
4. led 2011

ahojte 😉
@lifinka dnes 37,1,ale brucho ma pobolieva,asi ta hnusna mrcha pride 😠 ale tie tvoje teploty ma stvu viac,co sa deje? ☹

lifinka
4. led 2011

linka, však uvidíme, co z tých tvých teplot bude,ale je fajn, že máš takové vysoké, pokud nebude pokles tak se můžeme radovat, ale vyčkáme.No já, já jsem o ničem, já opravdu ty teploty nemusím ani měřit, myslela jsem, že líp poznám svoje tělo, ale ouhle 😠 jsem hold případ 😝 jedna holčina mi napsala, že ta včerejší teplota mohla znamenat implantační pokles, že prostě jsem asi ovu měla a vysoké teploty u mě nejsou a třeba jsou to ty poovulační, jak jsem měla 36,7 a 36,6 atak já nevím, tady je můj graf:
http://www.fertilityfriend.com/ttc/

lifinka
4. led 2011

linka asi zmrznu 😀 včera mi dívčina napsala, že jsem skoro na bodě mrazu 36,1 😀 co už 🙄

nathali
4. led 2011

ahoj holky
ja som mala dnes o 8:00 36,6 a o 9:00 36,7 tak ktoru teplotu si mam zapisat??
linka tak teplota sa ti stale drzii to je dobreee 🙂 a brusko ta boli asi preto lebo sa maternica roztahuje 🙂

kamillka100
4. led 2011

@slivocka no my sa snazime rok, ked ma dr. nikde neposiela, nechapem......, chcel to skusit s clostilom, ale druhy mesiac nezabral ,tak ide skusat ine lieky, ja som z toho uz nervozna, nech ma tiez poposiela na nejake vysetrenia, idem k nemu 17.1 predpisat ti nove lieky, tak sa s nim urcite porozpravam, vcera som tolko precitala toho, ze som o nieco mudrejsia, akurat som sa ta chela este opytat, ci nebudem mat nejaku nadej aj teto mesiac, lebo dnes som 12dc a pocitujem bolest vajecnika, je to taka ista bolest ako minuly mesiac, ale citam, ze aj ty si mala bolesti a ovulacia neprebehla ☹ , asi to bude ten clostil, a ty ho este beries? neviem ci som sa ta to pytala, lebo pises ze ti nezabral

slivocka
4. led 2011

@kamillka100 ano beriem ho , teraz som ho brala druhy cyklus. prvy zabral , druhy pravdepodobne nie. Ale sanca tam je vzdy. budem ho brat este 2 mesiace a potom uz nie. nema sa brat dlhodobo.

kamillka100
4. led 2011

@lucka_0906 dnes je to uz lepsie, ale stale na to myslim, neda sa na to nemysliet ☹ , vcera do vecera som toho citala tak vela, vraj su nejake lieky na polycysticke vajecniky a nasla som aj nazov lieku, ktory je fakt vraj dobry, ale bojim sa to povedat lekarovi, ze ci by mi ho nepredpisal, moj dr. to nema rad, lebo minule som mu spominala, ze som to alebo ine citala a mal nervy, ze vela citam, no uvidime co bude dalej, ale drzim palceky aby sme toho roku boli vsetky tehulky, veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi si to prajem

kamillka100
4. led 2011

@slivocka tak sme dve, presne tak ako mne, tak to je riadna nahoda, ale snazilkuj, nadej tam stale je, tak drzim veeeelmi palceky, ale ty si tam mala nejake folikuli? ci vobec si ich tam nemala? lebo ja som mala ale malicke a nazval to polycysticke

kamillka100
4. led 2011

@slivocka este som zabudla 😉 ,ja som si zacala merat BT, ale mam taku divnu, vlastne neviem aka ma byt, esto som to neprestudovala 😀

slivocka
4. led 2011

Ja som bola na folikulometrii 10DC a nemala som este nič , a na 17DC zase a uz tam nič nevidel. tak nevieme či bola. ja si meriam BT uz treti mesiac je to super , tu je môj grafik http://www.fertilityfriend.com/home/3205b8
. ak chces pridaj sa k nam do skupiny "vytrvalé snaziliky od jesene/zimy 2010" . je nas tam viac čo sa snazime. a pomôzeme ti vedieť aj niečo o teplote. Ty si kde značis teplotku? mas nejaky grafik?

makovicka53
4. led 2011

@kamillka100 ..ahojky trosku som vas pocitala a sa zamiesam do vasho rozhovoru 😉 ...ja osobne by som si bazalnu teplotu nemerala lebo sa tym moc sledujes a to neprospieva psychike...presla som si uz roznym...po potrate sa snazime uz 2 roky o babo a zial sa nedari...uz sa nasla aj pricina...mame zly spermiogram, ktorý ked bol vysetrený klasickym urologom bol na vybornu,ale potom sme zacali navstevovat CAR a tam zistili problem mame 99,5% patologiu morfologie cize tvaru spermijii takziez znizeny pocet i pohyblivost...myslim ze to je ten hlavny dovod...ale mne zas nedosrasta sliznica do pozadovanej velkosti a preto ak sa aj nahodou oplodni vajicko tak sa nema kde uhniezdit...ale to sa da riesit liekmi aspon dufam...akurat sme vo faze cakania schvalenia ziadosti o IVF...mali sme tento cyklus podstupit IUI ale nenarastlol mi pozadovany pocet vajicok a to beriem clostilbegyt uz cca 5 mesiacov...

lifinka
4. led 2011

nathali, a v kolik měříš každé ráno? Pak si zapiš tu blíže k času měření.

nathali
4. led 2011

@lifinka dakujeem uz som zapisala tu o 8:00 🙂
a tu je moj graf http://www.fertilityfriend.com/home/32dc55 od 20-26DC

nathali
4. led 2011

@lifinka prosim ta nevies ako sa meni datum na praje strane mam tam ze 30dec ale mne zacinal cyklus 10dec. a neviem to zmenit jaaaaaj 😒

lifinka
4. led 2011

nathali, nejsem si jistá, zda to máš dobře ten graf, cykle máš napsáno 30.12.2010, ale to musí být tvá poslední menstuace.snad nekecám, zkus ještě mkrnout sem:
http://merenibt.xf.cz/index2.html

protože tam by jsi měla mít začátek měření 20DC a né 1..... 😉

lifinka
4. led 2011

nathali, no také jsi si všimla, no nevím, jak se to mění, zkusím mrknout

lifinka
4. led 2011

nathali, nebo udělaj nový list jako cyklus

nathali
4. led 2011

@lifinka tak nevadi kasli na to necham to tak jak to je a dalsi cyklus sna uz bude dobre napisany 😀

lucka_0906
4. led 2011

@makovicka53 Abosultny suhlas s bazalnou teplotou. Ja som si ju tiez zacala merat, ale potom som bola kazde rano znicena z toho, ze ta teplota nie je taka aka ma byt. Nie je zle si ju merat, ale treba si uvedomit, ze ju ovplyvnuje mnozstvo inych faktorov. Pisala som si tu s kockou, ktora si tiez meria BT a teplota vobec nevychadzala podla toho, ako jej doktor nameral rast folikul a teda ovulaciu. Mne rovnako 🙂 Ale drzim paste, mozno ste vytrvalejsie a mozno so silnejsou povahou a presnejsou teplotou 🙂