Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kacnov
18. led 2012

@mijadave já mám ještě čáááás 🙂)) 31.1 musím k dr ny cytologii tak se tam moc těším musím se ho zeptat na pááár věcí. tak to držím palečky tfuj tfuj 🙂

kacnov
18. led 2012

@kessica já jsem brala utrogestan ale absolutně nic ani clostil pak sme byli na IVF a to se taky nepovedlo tak už sem to vzdala bylo to moc psychycky náročné 1 prcka mám a ten mi stačí 🙂 a navíc je mi 24 tak mám ještě hodně času-bud to příjde nebo nééé už to moc nehrotím nemá to cenu 🙂))

ingris
18. led 2012

@kacnov ahoj ja som chcela len poznamenať že som mala nepravidelný cyklus a po troch flaštičkách gynexu sa mi upravil a pride mi sám čo je rekord lebo nič mi nepomáhalo a to som riešila 12 rokov.Úspech sa dostavil až teraz. reba zvoliť správnu davku gynexu a čo sa tyka tých zmien može to mať za následok gynex upravuje sa ti telo teda hormóny. 😀

ingris
18. led 2012

@mijadave ahojky upravíš ma v tabulke prosím dnes 1 deň cyklu síce divného ale je dakujem tento mesiac mám začať užívať clostylbegyt 3 tabletky denne to zase budú stavy šlak ma trafí ale čo nespravím kôli malinkému batôžteku.

kacnov
18. led 2012

@ingris a jak jsi ho papkala?
3x denně? kolik kapek

kacnov
18. led 2012

@ingris a ovu máš?
já mám totiž PCO a ovu nikde :( asi

veronicka33
18. led 2012

@terioza1 Eliška je krásna 🙂a dakujem za bacilky chytím 🙂

veji
18. led 2012

dievcata......mam strach ☹ ved ja nemam ziadne tehotenske priznaky! unava zmizla, bolest prsnikov zmizla, nevolnosti len obcas...... co ked...... ☹ ..........co ked sa nieco stalo??? a kontrolu mam az o tyzden.

antana123
18. led 2012

@veji krvácíš???bolí tě břicho???

antana123
18. led 2012

@veji neboj vše bude ok 😉 nikde není psané že musíš mít příznaky neboj se

veji
18. led 2012

@antana123 nekrvacam, nic ma neboli.......proste NIC!!!

antana123
18. led 2012

@veji neboj to nic nebude nemusí ti nic být 😉

mijadave
18. led 2012

@veji neboj, nic to nie je, ja som tiez mala take tehu 😉 citila som sa lepsie ako ked som nebola tehotna 😉

veji
18. led 2012

@mijadave
@antana123

posledne dva dni mi z toho uplne sibe. manzel aj moja mama sa zo mna smeju, ze co by mi malo byt, ze to nie je choroba....... ale ja mam nejaky divny pocit.

antana123
18. led 2012

@veji neboj vše bude ok a budeš se radovat na UTZ jak mimi krásně roste 😉

drndapetka
18. led 2012

Ahojky holky, přijímáte nováčky ještě do diskuze? 🙂 Ráda bych se přidala.
Snažíme se o mimčo 4 roky, mám za sebou 2x IVF, 1x KET, z jednoho IVF bylo těhu, ale bohužel v 7tt zamlklý potrat ☹ ještě před IVF jsem otěhotněla 2x přirozeně, ale jednou to bylo mimoděložní, po druhé spontánní potrat v 6tt ☹ Mám polycystické ovaria, jeden neprůchodný vejcovod.
Rozhodli jsme se nyní s lékařem, že zkusíme Clostilbegyt pár cyklů, než se opět vrhneme do dalšího IVF. Manžel má horší morfologii, ale jelikož jsem přirozeně už otěhotněla, tak šance mám.
Nyní jsem 2.cyklus po stimulaci Clostíkem, v úterý 17.1. jsem měla na každém vaječníku 1 folík o rozměrech 16mm. Dostala jsem Pregnyl a mám si ho píchnout v pátek 20.1.Není to moc pozdě? všude čtu, že folík roste 1-2 za den, to by měly v pátek už cca 22mm. myslíte, že nehrozí, že předčasně praskne? 😕 minulý cyklus mi Pregnyl píchali, když jsem měla folík největší 17mm-to bylo zase moc brzo, že? Ptala jsem se, jestli se může stát, že po pregnylu ovulka neproběhne, ale prý je to nepravděpodobné. S manželem se máme snažit o víkendu, pak za 14 dní těhu test.
Jinak jsem vyfasovala Duphaston, ale nevím kdy ho mám začít brát - raději třeba až 2 dny po ovulce?Co myslíte? Mám brát jen 1 tabletku denně, zdá se mi to taky málo 😖
tak to je o mě asi vše 🙂

ingris
18. led 2012

@kacnov áno 3Xdenne po 8 kvapiek aj ja som mala POC ale sú preč a dokonca sa mi cysty netvoria ani po clostilbegyte čo predtým veru nebolo tvorili sa mi stále aj mi ich odsávali ovu mám teraz po clostyl.ale ked ho nebudem mať tak potom uvidím

drndapetka
18. led 2012

Ráda bych se přidala i do tabulky. je mi 27 let,snaha je ty 4 roky, dneska jsem 13DC, poslední cyklus byl dlouhý 31 dní a beru clostil, duphaston, femibion 800, kontryhelový čaj na sliznici a ACC long před ovulkou na plodný hlen 🙂 Od příštího cyklu budu brát metformim kvůli tomu PCO-máte s ním někdo zkušenost? prý je to lék pro cukrovkáře?

lorreine
18. led 2012

@veji No a tie prsia Ti zostali velke? 😀 To ze Ta nic neboli neznamena, ze nieco nieje v poriadku. Mna sice bolia stale ale ked mi zmizli bolesti podbruska, tiez som mala pocit, ze nieco nieje v poriadku. Ale zatial je vsetko ok. Nestresuj, mimco potrebuje, aby mamina bola v klude 🙂.

lorreine
18. led 2012

@drndapetka Vitaj! Samozrejme, ze berieme nove diskutujuce 🙂. Uz si toho teda dost prezila. Drzim palce, aby to co najskor vyslo.
K Tvojim otazkam: S PCO tu mame velmi vela skusenosti, vela holiek to tu ma.
Pregnyl pri 22 mm je podla mna ok. Tiez mi ho pichali,alebo som si ho pichala sama, pri takychto mm. Ale musim povedat, ze som otehotnela 2x, ked som si pregnyl nepichla a nechala foliky prasknout same.
Duphaston som nebrala ale mala som Utrogestan. A ma sa brat az po ovulaci, dva dni po je ok. Berie sa na rast sliznice a pripadne uhniezdenie. Ja som mala 2x1. Zalezi asi, ako vyzera Tvoja sliznica.

mijadave
18. led 2012

@veji neboj, fakt sa nemusi nic diat... ale ak sa fakt bojis, tak chod k dr, nech Ti spravi UTZ, aby si bola v klude... ja som to tak tiez urobila.... 😉
@drndapetka ahoj, vitaj medzi nami 😉 fuha, tiez mas toho dost za sebou, klobuk dolu 😉 ano, foliky rastu tak ako si pisala, 1-2mm za den a 22mm je pekny folik, praskaju pri 20-22mm, cize nemusi byt neskoro 😉 duphaston by som nasadila tak ako pises, 2 dni po ovulke... ja som ho brala 2x1tbl. 😉 do tabulky Ta rada pridam, nie je problem 😉 s metforminom nemam skusenost, no su tu dievcata co maju, tak snad Ti povedia... 😉
@ingris to ma mrzi ☹ ale opravim, jasne ☹ tak dalsia sanca pred Tebou, sup do dalsieho snazenia 😉

mijadave
18. led 2012

TABULKA SNAŽILEK A TĚHULEK

Snažilky:

Přezdívka...............věk.......snažení..........DC.........PC..........DPO.......Vitamíny a další
Petulak1988..........23.........18m..............44..............26.........................Clostylbegyt,utrogestan,kys.listová
Kytula......................33...........1r.................40..............40........................Clostil,listovka,pangamin,alchemilka,lanové semena
Jeny.........................30.........2,5r...............39...............37........................Clost., Duphaston
Nativanativa............29.......10m...............38...............34........................Calibrum Baby plan, Alchemilka, ľanove semiačka
Zana21...................31...........8m...............34...............29.......................Clostil, merional, listovka
Zuzi_k.....................29...........2m...............33...............28........................Duphaston
Antana123.............28...........1r..................29................29........13..........Clostil,Pregnyl,Utrogestan,Listovka,Babyplan
Govinda .................31.........35m...............28................37........................Valovič kvapky,Lecitin,listovka,vit. E,grepak,clostil,duph.
Mijadave.................35.........25m...............28................27........13............Alchemilka, grep. dzus
Jania023................30............3r.................26................32........12...........Clost.,Duph.,Estrofem,Sarapis,Alchemilka,Femi kv....
Janielik87..............24...........8m................19...............34...........3............Clostil., alchemilka, grep. džus, kapky Femi
Kacicqa..................30...........20m..............18...............30.........................Clostil,Duph.,Euthyrox,Medocriptine,alchemilka,grep,kys.listova,pupalka
Drndapetka...........27.............4r.................13...............31.........................Clostil,duph.aston,femibion 800,kontryhel,ACC long,metformim
Stella881................22..........14m..............10...............37........................Clostil, Pregnyl, Alchemilka, Femibion, grep. dzus
Kacnov....................23..........13m................9...............50........................Clost.,
Ili08.........................28...........5m..................7...............29........................Clostil, estrofem, utrogestan, listovku
Strawbery...............27...........2r....................7...............37........................Clostil, pregnyl, duphaston
Majkushka.............32...........7m..................5...............28........................Clostil, utrogestan, befoli
Safirah....................23..........1r.....................5...............29........................Clostil, grep. džus, kontryhel/alchemilka
Veronicka33..........34...........2r....................2...............28.......................Listovka, Femigard, alchemilka/kotryhel
Manamani1...........25...........6m..................1...............45......................Clostil,duphaston,Alchemilka,myší chvost,gravital,maca,grep.dzus
Ingris......................31..........6,5r..................1................28.......................Clostil., vit. C1000 s obsahom sipku,gynex

Těhulky:

Přezdívka............věk.........snažení........TT (dle ms).... TT(dle UTZ)..........TP........................KO.........Vit. a další .......pohlaví
Terioza1..............22...................................28+4..................28+4............8.-10.4.2012...........31.1............................... .HOLKA
Nathali................23............2,5roka..........25+0............................................3.5.2012.............................Listovka
Elys.....................29... .........1.5r................19+6.............................................6.6.2012............................Listovka
Tyrisa..................26...............7m...............17+6..................17+1................25.6.2012...........................GS Mamavit
Petra273............37................6m..............14+1...................14+3................14.7.2012...........................
Golymetr............34................3m...............12+4..................12+5................28.7.2012...........................
Lorreine.............28................1.5r............... 9+5............................................16.8.2012............13.2.
Veji......................25................8m.................9+0....................8+1..............22-28.8.2012.........26.1.

elys
18. led 2012

@veji ahojky. neboj sa!!!! ja som mala vkuse len predmenstruacne krce, vobec ma prsia neboleli, vobec som nevracala, nic, ziadne priznaky skoro cely prvy trimester... ale vzdy ked prisla poradna a videla som ako sa prcek hybe, uz bolo dobre. tak proste asi cakas chlapceka 🙂

drndapetka
18. led 2012

@lorreine děkuji moc za přivítání a za rady 😉 Moje sliznice byla včera na 12DC 7mm, piju ten kontryhelový čaj a pomáhá mi, jinak mám po Clostíku sliznici nízkou, tak aspoň, že ten čaj zabírá 🙂 Doktorka říkala, že ovulka bude až ten 16DC ( u PCO bývá vždy později) a že do té doby ještě sliznice doroste, takže už teď je výborná, protože 7mm je minimum pro uhnízdění-mám pocit 😅 Minule jsem měla sliznici 14DC jen 4mm, tak jsem brala Estrofen-teď ho nepotřebuji.
Mám toho za sebou velmi mnoho, ale pořád si říkám, že jsem mladá a že se už tento rok podaří 🙂 někdy je to hodně těžké, mám deprese a jsem naštvaná na celý svět, ale pak mám opět zase plnou optimismu a síly do dalšího boje......
A jak dlouho se snažíš Ty otěhotnět?

drndapetka
18. led 2012

@lorreine jéééé, teď koukám, že vlastně Ty už jsi těhulka?Tak to moc gratuluji 🙂 Jak dlouho jste se snažili?

drndapetka
18. led 2012

@mijadave děkuji za přívítání a za přidání do tabulky 🙂 budu se ze všech sil snažit, abych šla co nejdřív dolů 😀

lorreine
18. led 2012

@drndapetka Tak to potom ale naozaj nemusis toho Duphastonu brat nejak extra vela. To je naozaj pekne 12 DC 7 mm. Myslim ze ten Duphaston je skor "pre istotu". Je pravda, ze u PCO byva ovulacia neskor. Ja ked som teraz otehotnela, tak to bolo presne 16 DC. My sme sa snazili od konca roku 2009 doma, ale stale nic. Bola som aj na laparoskopii a vsetko v poriadku. Ale zaciatkom roku 2011 nas poslal moj gynekolog do centra. Tam mi zistili PCO, od maja som zacala brat Clostilbegyt a Utrogestan. A hned druhy cyklus som otehotnela, ale v 6 tt som potratila. Potom som brala Clostik znovu, brala som tri cykly a uz sme sa s manzelom chceli na to na cas vykaslat, ked ten treti cyklus sa zadarilo 🙂. Drzim palce aj Tebe, aby ste nemuseli uz ist na IVF. 🙂

jeny
19. led 2012

@veji ahoj mam kamosku ktorá je tak ako ty 8tt a nema ani jediny priznak, nai chute sa jej vobec nezmenili ani pachy ani nic neboli, tiez ju uz napadlo vselico, doteraz mala dokaz iba tehu test no vcera bola konecne u dr tak je vsetko ok, malinke sa mrvilo a srdiecko bilo o stosest tak sa neboj a bud stastna ze ti nic nie je 😉
@drndapetka ja som brala metformin 3 cykly aj ked mi nezistili inzulinou rezistenciu vraj je dobry pri PCO tak mi ho dali ale byvalo mi z neho velmi zle na zaludok tak ho jedla v mensej davke ako mi kazali tak mozno aj ten metrormin mi pomohol k tomu ze sa IUI podarilo

antana123
19. led 2012

Přeju dobré ránko 🙂
@mijadave hlásím 2DC a prosím vymaž všechny léky a napiš jen Sanus díky 😉

mijadave
19. led 2012

@antana123 dobre ranko, to ma mrzi ☹