Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kkamca
30. led 2010

Dobré odpoledne kočky..
silver:bude líp. 😵

jerryjanka
30. led 2010

sliver a ake mate % morfologie ? my mame 2% a povedali že je aj iui zbytočné že to pojde prirodzene 😉

sliver
30. led 2010

jerry mnozstvo si nepamätám /ale dvakrát tolko kolko je min./, pohyblivosť 70%, morfologiu máme 1,7%

jerryjanka
30. led 2010

sliver to je sranda - my mame množstvo sice o kusoček viac 50 milionov - norma je 20 milionov - pohyb celkovy cca 66% ale rychlo progresivne 44% a morfologiu 2% a skušali sme prirodzene, s clostilom a povedal že to pojde ak zistia že mam priechodne vajcovody alebo ich spriechodnia na laparke tak je vraj zbytočny zasah aj iui, nieto ešte ivf - povedal mi doktor v care že to pojde aj prirodzene. netreba hned hadzať flintu do žita. - určite by som viac ako raz skusila iui
kludne aj 5-6 x - tie vysledky na to su akuratne fakt
a oni ich pred iui ešte premyju trialwashom a vstreknu len tie pekne a zdrave spermijky 😵

zakupanda
30. led 2010

ahojky zdravím víás

sliver
30. led 2010

jerry, no tak to máš podobné tak ako my, no ja mám ešte aj PCOS
dr. mi povedal že IVF je lepšie lebo sa vyberu len tie dobre spermijky pričom pri IUI sa to len pretrepu v skúmavkach
Isto nehádžem flintu do života, len to musím stráviť, ono to chvílku trvá kým sa to človeku uloží v hlave.
Ale už je fajn, idem do IUI rozhodnutá naplno a potom uvidím čo bude dalej
Nech mi len tie foliky dosrastu tak ako maju!!! potvorky moje

ohladom laparoskopie, mi dr. spravil nejaké testy a stery a povedal že sa dá predpokladať z tých testov že je to OK a nemá význam pre mna. ZE treba vyskusať IUI, že sa pretrebu tie spermie a predpokladať že tie s tou zlou morfologiou vypadnu :D alebo potom IVF a vybrať rovno iba tie dobre.

jerryjanka
30. led 2010

sliver aj ja mam pcos 😀
čo sa tyka preprania spermií tak ano to sa vložia len dobre spermie - aspon v heliose to vedia vyselektovať len na tie uplne zdrave teda rychle a s dobrym tvarom 😵
takže situaciu mame rovnaku - a vidiš aky je rozdiel v prístupe centier... uplne sto a jedno.
🤐

sliver
30. led 2010

no a ty si sa ako rozhodla, čo ideš robiť?

kkamca
30. led 2010

sliver:to jsem nevěděla,že podle testů a stěrů..jakoby nemusíš na laparo.. 😕

jerryjanka
30. led 2010

sliver - o 4 dni idem na laparku - kvoli tomu že pri pcos sa robi drilling ktory vie velmi pomôcť s ovulaciou - sice tam problem nemam nejaky ale možno by časom prišiel a pozru vajcovody a pripadne menšie zrasty vedia odtraniť - tak tam môže byť príčina nedarenia sa
BTW ja mam stery na kultiváciu uplne na 100% v poriadku - ale to neznamena že mam v poriadku vajcovody - proste je to hop alebo trop - ja idem cestou najmenšieho zla - ivf je u mna posledna možnosť pokusiť sa o mimi - takže laparka vo štvrtok - a potom sa uvidi ak to bude ok tak asi iui

koira
30. led 2010

Ahojky holky mohla bych mit na vas dotaz?koukam ze jste tady uplne odbornice 🙂 .....myslite ze s edava Clostil treba aji od 9DC?a myslite ze bude vadit ze porad trochu spinim?volat si mam az pondeli na vysledky krve, a mam slibenou tu stimulaci...la enevim jestli s eto nemusi zzacit uz od toho 3DC..diky moc

jerryjanka
30. led 2010

koira to som nikdy nepočula že od 9 DC
viem že sa dava bud od 3 DC, 4 DC alebo 5 DC neskôr som o tom ešte fakt nepočula

koira
30. led 2010

hmm ja jsem si to taky myslela...tak to budem muset pockat na dalsi mesic ☹ ........ale diky

jerryjanka
30. led 2010

koira - mesiac hore dole - ak s snažite menej ako rok tak je to v norme 😉

koira
30. led 2010

no my uz se snazime dyl....jen jsme meli ted pul rocni prestavku, po potratu ve 24tt....takze jsme trochu nedockavi a hlavne se strasne tesime az budeme mit zase z neceho radost...tak tak to s nami je 😢

jerryjanka
30. led 2010

koira to je mi luto - ale dočkame sa bude to ok.
viem že to chceš čim skôr - aj ja - po tych 2 rokoch mi to pride ako večnost
ale ono to pride 😉 😉

koira
30. led 2010

jj urcite ...jednou...a u vas je jaky problem jestli s emuzu zeptat

jerryjanka
30. led 2010

koira - ani srnka netuší - ja mam pco - ale ovulujem uplne normalne, a muž ma zhoršeny spg v oblasti morfologie ale podla doktora je to uplne v pohode na prirodzene otehotnenie - o 4 dni ma čaka laparka či problem nie je vo vajcovodoch potom sa uvidi

koira
30. led 2010

aha tak vam budu drzet palecky, myslim ze vyhlidky mate pekne 😉

sliver
30. led 2010

koira: ani ja som ešte nepočula o tom žeby sa clostyl bral 9DC, ale ak ti tak povie dr. nechala by som to nanho, ak je to tvoje rozhodnutie tak by som počkala do dalšieho mesiaca
Držím prsty a neboj ten mesiac ti ujde jedna radosť a možno sa ti zadarí aj bez clostylu a aspon nebudeš musieť dávať lieky do seba ;)

koira
30. led 2010

silver: jj mas pravdu....uz jsem z toho celkem unavena...to je porad vyvolavacky pak zase vecny spineni, pak zas vysoky hormony....no zkratka furt neco, na gynde uz jsem jak doma..pripadam si jak cvok,ale diky za podporu snad se tady vsichni jednou dockame....jaky snad...URCITE 😀

jerryjanka
30. led 2010

koira na laparke si bola? možno by ti pomohol drilling vaječnikov

xena1
30. led 2010

koira,clostyl urco od 3DC,mozno este 4-5...ale viac sa mi nezda...lebo vlastne ide o podporu rastu folikov,dava sa vacsinou na 5dni,lebo potom by uz mohli prerast do cysty...

koira
30. led 2010

jerryjanka:nene na laparku me nezenou....nam se to naposledy s Clostilem a pregnylem povedlo na poprve.....takze nebyl duvod...u me je zakopany pes v te ovulaci

koira
30. led 2010

xena:aha, diky to me nenapadlo.....no to je jedno, stejne jsem v to moc nevrila ze by uz me mohli...ale co mesic sem mesic tam

xena1
30. led 2010

koira neboj ubehne to ako voda.... 🙂

jerryjanka
30. led 2010

koira no ved ja som myslela drilling na ovulaciu 🙂 ak maš pco tak drilling je dobra pomoc - ale ak je problem inde tak to nepomôže

dasa.77
30. led 2010

ahoj holky.dva dny jsem tu nebyla,vcera jsem se citila fakt hodne spatne.jinak ani tento cyklus nam to nevyslo,dnes jsem zacala spinit ☹ teplota tyky klesla,tak ani netestuji.az nacerpam opet trosicku pozitivni energie a zlepsi se mi nalada,prijdu se na vas podivat 😉
takze vsem preji hodne zdraru,hlavne tem,co byly v posledni dobe na IUI a cekaji.a jeste prikladam graf.AHOJ
http://www.fertilityfriend.com/home/2abe9e

koira
30. led 2010

jerryjanka aha no na to jsem s eptala doktora a on rikal ze je to zatim zbytecne tak ja nevim moc tomu nerozumim.Mam noveho gynekologa....a celkem mu verim...tak to necham na nem....

jerryjanka
30. led 2010

dasi - chjo - akosi sa nam nedariiiiii
ale ide jar tak snad...