Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

lucka_0906
19. led 2011

@kamillka100 spytaj sa a daj nam prosim vediet 🙂
Su to hormony veru ☹ Ale co nam ine zostava, ako verit lekarom. Inak povedala mi aj, ze je normalne, ze Clostil trochu rozhadze cyklus.. teraz som mala 33, pred tym vzdy 28.

leeena_4
19. led 2011

@cabalkova teda jsi silná ženská a věřím, že tentokrát se u tebe miminko udrží 😉

vera_j
19. led 2011

@lifinka aspoň víme, že clostyl funguje 😉 ..za chvilku už mezi nás nezavítáš...to už budeš brouzdat někde po těhulkách 😎

vera_j
19. led 2011

@cabalkova ...držím palce, to mimi si OPRAVDU zasloužíš...hlavně si pamatuj...snaž se na to nemyslet 😎 .... 😀 to si dělám opravdu legraci, v tomhle týdnu jsem to už slyšela 3x, já debil, že jsem vůbec někomu říkala, že se snažíme...

lifinka
19. led 2011

vera_j no už brouzdám, ale ráda se sem za vámi vracím 🙂 😵

cabalkova
19. led 2011

@kamillka100 Kamilko, to prece neznamena, ze behem cekani na dalsi klostilove kolo nemuzete snazilkovat i tak, ne??? Ja si stejne myslim, ze nam se nakonec povede i bez clostiku. 🙂

cabalkova
19. led 2011

@vera_j Jo tak s tim, ze se na to nema myslet, to je klasika... nejvic me to dojimalo po IVF... clovek rozpichanej jak jehelnicek a bolavej po OPU, pocita kazdej den a nejakej chytrak mu rika: to bude tim, ze na to moc myslis.... polibte mi sos, panstvo.

vera_j
19. led 2011

@cabalkova 😀 😀 😀 jojo

kamillka100
19. led 2011

@cabalkova ja viem, ze mozne je vsetko, ale tak si myslim, ze ked s clostilom neotehotniem, tak bez neho uz duplom nie, dr. mi povedal, ze u mna ovulacia neprebieha, mrchu mam pravidelnu28DC, bolesti v strede cyklu aj ten hlien mavam, tak ja ozaj nechapem kde je problem...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

cabalkova
19. led 2011

@kamillka100 Tak tomu teda nerozumim... jak muzes mit pravidelny cyklus a nemit ovu? Jako ze se vajicko neuvolni?? Zkus pravidelne merit a na prasknuti folikulu je potreba dostatku vitaminu C, tak papkej citrusy a cervene papriky.

kamillka100
19. led 2011

@cabalkova aj mne sa to zdalo divne, ale nerobil mi ziaden hormonalny profil, len mi to zistil cez ultrazvuk, ze na 10DC som nemala velky folikul, tak mi dal clostil, ale mne to nedalo, tak som bola pri endokrinologovi a ten mi vysetril stitnu zlazu a povedal, ze mam v poriadku, kazal mi prist na 2 den mrchy na krv a potom na 22dc, aspon on mi urobi horm.profil a budem vediet nacom som,teraz co som bola na ultr. tak mi dr. povedal, ze ovulka nebude, ze sa mi urobili polycysticke vajicka, vraj je tam len jeden 11mm, ale keby som mala polycysticke vajecniky, tak by som mala nadvahu, nepravidelnu menstruaciu a bolesti,
neviem co mam za lekara

puckal
19. led 2011

ahojky holčiny, mám dotaz, co znamená,,k potlačení ovulace(uvolnění vajíčka) a posunutí menstruace,, to znamená že ty prášky brání ovulaci nebo jí podpoří 😅

pici
19. led 2011

@cabalkova
@kamillka100

presne ako ste napisali, mozes mat pravidelny cyklus a nemusis mat ovulaciu, ani vtedy napriklad ked mas ovulacne bolesti a ovu testy ti ovu ukazu... toho som priklad ja... mala som bolesti, ale vajicko neprasklo, cize ovulacia nebola... a problem s cyklom som nemala nikdy

cabalkova
19. led 2011

@puckal odlozi ms na pozdeji = potlaci ji.

cabalkova
19. led 2011

@pici No a nenabizel ti tedy lekar folikulometrii a na podporeni prasknuti folikulu ovitrelle nebo pregnyl??

cabalkova
19. led 2011

@kamillka100 A veris svemu lekari?? Polycysticke vajecniky samozrejme mit muzes, ale i to se projevuje na cyklu, tak mi prijde divne, ze bys pak mela cyklus jako hodinky. Pokud vajicka nedozravaji, tak spis nez clostil je lepsi stimulace nizkymi davkami Gonalu.

puckal
19. led 2011

@cabalkova prosímtě, takže já budu brát clostíka na vajíčka a potom budu brát prášky aby mi co??? Nerozumím, zda mají ty prášky pomoct nebo nepomoct.....

cabalkova
19. led 2011

@puckal A na cem ses to docetla, na utrogestanu?? Ten se musi brat az po ovulce, nejlepe aspon 24 hodin po, jinak ji brzdi. Jinak zlepsune sliznici a podporuje jeji rust, takze timto pomaha uhnizdeni embryjka.

puckal
19. led 2011

@cabalkova dočetla jsem se to na Orgametrilu, mám ho brát od 14. do 25.dne cyklu 2xdenně 1 tabletu. A nerozumím tomu, jak mi má pomovi v těhu....

pici
19. led 2011

@cabalkova mala som aj folikulometriu a podla toho dva cykly snazenia.. ale nevyslo to, tak sme isli do centra..., nakolko sa snazime tretim rokom...
tam som dostala na podporu clostil a dneska ma inseminovali

leeena_4
19. led 2011

Já ovulku tedy měla a to po dvou dnech braní provery, takže blokovat ji nemusí. V jiné diskuzi (večernice) měla ovulaci při utrogestanu a čeká dvojčátka, takže bych neřekla jednoznačně, že to ovulaci blokuje. I ve ff, jsou případy holek, které měli ovuli při braní progesteronu.

cabalkova
19. led 2011

@puckal Tak s tom nemam zadnou zkusenost, lekar ti to nevysvetlil?

cabalkova
19. led 2011

@pici Tak moc drzim palce, aby inseminace pomohla!

zuzka1.
19. led 2011

@pici mylsim na teba 😉 😉 😉 😉 nech sprintuju ako maju 😉 a ta najrychlejsia nech zvitazi 😉

pici
19. led 2011

@zuzka1.
@cabalkova dakujem vam :D

puckal
19. led 2011

@cabalkova no něco mi k tomu řekl, ale já tomu moc nerozuměla a myslela jsem si že to vyčtu.

cabalkova
19. led 2011

@puckal A nemas na krabicce slozeni nebo latinsky nazev latky, kterou to obsahuje?? Podle toho bychom to vypatraly. 🙂

puckal
19. led 2011

@cabalkova - složení je Lynestrenol a patří do skupiny gestagenů..... ale prý je to něco jako provera apod. tak uvidím po prvním cyklu co to bude dělat.

kamillka100
19. led 2011

@cabalkova moj dr. mi povedal, ze ci chcem este skusit s clostilom alebo mi predpise nejake ine lieky, vraj na preliecenie polyc.vajec., ale ja to chcem este skusit s clostilom a uvidim 😉

zujka2
19. led 2011

@kamillka100 ahoj a ja zvažujem, že ak to nevyjde tento štvrtý mesiac, tak by som chcela pauzu. neviem či to je vhodné