Mám dvě děti a rozhodla jsem se studovat, jsem blázen?

willow4
30. říj 2013

Lítání kolem dětí, domácnosti, manžela... už toho mám dost. Rozhodla jsem se zvyšovat sebevědomí nebo vzdělání ? dalším studiem... je to fuška... a nevím, jestli to zvládnu... možná nejsem ta správná matka, které stačí ke spokojenosti úsměv na tváři dítěte... Chci slyšet, že jsem dobrá i pro něco jiného než pro úklid, žehlení, podepisování úkolů a vození dětí na kroužky. Jak to zvládáte vy? 🙂

tarra27
9. dub 2014

@nonnni přesně...aby to mělo budoucnost, aby to uplatnila a škola ji k něčemu byla...je strašně důležitý, zda ji pak zamestnavatel vyjde vsříc nebo zda si to bude muset delat ve svém volnu....atd attd...

já mám trošku pocit, že neví do čeho jde...ale ono možná lepší....já to taky videla jinak a v prváku jsme myslela, že jsem tam omylem, co to vše pom mě chteji, že to nemůžou myslet vážně.... 116 tázek k jedné zkoušce...a zkoušek bylo první pololetí šest....a vůbec zápočtové práce....

a taky jsme to dala...našla spřízněné duše a poomáhaly jsme si holky spolu a podporovaly se a díky Bohu mám to..

ivanas11
9. dub 2014

@tarra27
@nonnni přemýšlela jsem, že bych asi nejradši si dostudovala angličtinu. Teď si ji nějak dostat do hlavy a příští rok se zkusit někam přihlásit. Zkusit obor spojený s pedagogikou, mohla bych pak případně i učit. Kdyby to šlo, časem bych si dodělala i jiný jazyk. Jen musím zjistit, jestli nějaká kombinovaná forma studia je - jestli není jen denní.
Co vy na to? Je to takové neutrální a to jedinné by mě asi bavilo a nebylo by tak mimo obor (jako třeba zdravotní obory, technické, právnické.....)

tarra27
9. dub 2014

@ivanas11 spíše bych se podívala přímo na školy a jaké nabízejí obory...ono angličtinu dnes umí a děá kde kdo...a ty si v závěru můžeš plánovat, ale pak realita je jiná....pokud nechceš být na soukromé škole tedy, tam by to asi nějak šlo ale to se přiznám, že nevím a ani si neumím představit, že bych řekla - chci studovat angličtinu...a mezi náma, anglicky dnes umí kde kdo...ta se učí na VS snad všude....nehlede na oo, že spousta lidí má praxi v cizině....

nonnni
9. dub 2014

@ivanas11 musis najit jednooborovou anglictinu. Ja tedy prave v anglictine pripravuji studenty/cizince na prijmacky na univerzitach v CR, takze jsem se zrovna o AJ nikdy nezajimala, ale neumim si predstavit, proc by to nemelo jit.

Kazdopadne musis pocitat s tim, ze ani v ucitelstvi se neschani misto lehce...ted...uplne jina situace vsak muze byt za 3-5 let🙂

Kazdopadne nejvice prosperity maji prave zdravotnicke a technicke obory, ale ja sama studuji humanitni, ale uz jsem psala, ze spis ve forme konicka...spolehat se na tento titul ve smyslu otevreni dveri nebudu asi moci 😉

ivanas11
9. dub 2014

@tarra27 Tak myslíš, že je to k ničemu a stačí jen nějaký kurz s certifikátem? Jde mi o to, abych to fakt ovládala - i když to má kde kdo, právě snad i proto, všude to chtějí. Chtěla bych mít k maturitě ještě aspoň toto, případně jazyky dva.

tarra27
9. dub 2014

@ivanas11 projed si VS a obory ktere ke studiu nabízí...jde taky o to, zda budeš mít uplatnění po škole....aby jsi nemela já nevím učitelství první stupen (což je teda denní) ae víš, že na deti nemáš nervy a nebo že peníze z toho učení ti jsou málo nebo neseženeš v místě bydliště práci...apd...ted jsme to učitelství plácla může to být i jiný obor...a taky nezapomen, že nikdo ve škole není celý urvaný z toho, že umí angličtinu třeba...umíš jeden jazyk no a jako co? jaká je zkušenost v cizine? 0 a jaké vzdelání? jen angličtina, žádná pedagogika apod....rozumíš...aby jsi tam nedelala ocáska a každý se po tobě nevozil a taky aby ti škola k něčemu byla....aby jsi nezjistia potom, že sice máš papír na něco, ale v závěru ti t je k prdu. 🙂

nonnni
9. dub 2014

@tarra27 souhlasim, ze s ni mluvi, kde kdo, ale umi ji malokdo 😀 A uroven anglictiny na vysokych skolach je na velmi nizke urovni, stredni skoly jsou uplne mimo...pochopitelne s cestnymi vyjimkami.

Ja ucim AJ na universite a ani nemam vzdelani ji ucit...nic ucit...me si vydupali na zaklade toho, ze ji umim tak, jak oni potrebuji. Ucim jak technickou anglictinu, tak Medical English...ale co kolem sebe casto vidim je velmi smutne...a to ze stran lektoru i studentu...

tarra27
9. dub 2014

@ivanas11 já si myslím, že pokud studium, tak na VS a ne žádná kurzy a papíry....však nic nebrání ničemu, když si uděláš státnice z angličtiny na VS.....nějaký papíry....to je hezký, že máš tenhle papír, ale máš titul?? ten ti nikdo nevezme a ani nesmete ze stolu...za pár et ti řeknou a co jako s tímhle papírem, co to je za kurz??? to je milé...ale nejsem msi jisá, zda enhle papír nebude mít za chvíli kde kdo...

ivanas11
9. dub 2014

@nonnni já to učitelství brala spíš jako takové plus - šlo mi hlavně o to opravdu ten jazyk ovládat, mít na to tedy případně i tu školo a to učitelství pro případ, že bych měla přecijen širší rozhled v hledání zaměstnání. Musím to vše promyslet a pozjišťovat, co by bylo nejefektivnější. S těmi obory je mi to jasné, ale nedovedu si představit, že bych dělala VŠ v oboru, o kterém nic nevím. Musela bych zjistit, co by tady v mém místě bydliště trh potřeboval a zřejmě bych musela do toho přípravného kurzu, protože jinak bych to asi vůbec nedala. Ale třeba takové zdravotnické obory, tak tam se vyžaduje přímo středoškolský stupeň vzdělání v tomto oboru, ne?

tarra27
9. dub 2014

@nonnni jj, tebe si vydupali, ale máš praxi v zahraničí ne?? máš znalosti, zkušenosti.....a pochybuji, že koegyně co tu píše odjede na nějaký ten čas do anglie nebo jinam aby je nabrala...bude mít kurz angličtiny....a co z toho...

tarra27
9. dub 2014

@ivanas11 pkud je to dálkově a chceš bakaláře, musí mít praxi v oboru...jinak pouze denní studium....

ivanas11
9. dub 2014

@nonnni @tarra27 díky, to je fakt. Jsem ráda za vaše připomínky, plno věcí by mě samotnou nenapadlo

tarra27
9. dub 2014

@ivanas11 nejlepe by bylompokračovat co nejvíce v oboru, který jsi měla na sřední a který chceš dál dělat....protože tam máš základy nebo alespon víš co a jak...a na to navážeš at kurzem i učením atd....

já si neumím představit jít uplně na jiný obor.....

nonnni
9. dub 2014

@ivanas11 s certifikatem te statni skola nezamestna. Nemuze. Jako do skolstvi. Maximalne jazykovka a ta te sedre z kuze, ale zase se muzes udelat na sebe...pokud na to mas nervy. Ja tedy nemam. Certifikat bys mela mit minimalne na urovni C1/vseobecna statnice (ne zakladni).

Ja musim souhlasit s @tarra27 , ze pouze AJ je v podstate nic vzdelani. Jestli do skolstvi chces, prihod neco ve smyslu prirodopisu, zemepisu...nebo muzes i takove obory, jako je obcanka, ci vychovy (vytvarna, telesna, hudebni...)...urcite neco zacni, jen si promysli co 🙂

ivanas11
9. dub 2014

@tarra27 no právě, to je tak trochu nereálné. Ale myslím, že i ta moje škola střední je k ničemu 😒

tarra27
9. dub 2014

@ivanas11 nemáš zač....fakt to chce promyslet a stavet na tom, co máš...to je nejbezpečnější cesta 🙂

tarra27
9. dub 2014

@nonnni otázkou je, zda by umožnili dálkové studium....pedák si myslím, že ootevírá na tohle pouze denní....na dálkové pouze s praxí a když si chceš dodělávat, ale tím si nejsem jistá....

ivanas11
9. dub 2014

@nonnni asi jsem to špatně napsala a uváděla už předtím - já vlastně do školství nechci, bylo by to jen takové plus. Šlo mi o to vystudovat tu angličtinu.... Jenže když by to bylo vhodné jen pro učitelství, je to asi o ničem. Jde mi o běžnou práci, jakoukoliv kancelářskou, administrativní, co jsem dělala, to mě baví.... jen potřebuju asi aspoň tu AJ mít opravdu zmáklou, případně i další jazyk. Tak jsem přemýšlela, jak si ji dodělat... nějakým kurzetm s certifikátem nebo rovnou na VŠ ... což bych měla aspoň i titul, což je pravda.

nonnni
9. dub 2014

@tarra27 jj, presne...

nonnni
9. dub 2014

@tarra27 to je mozne, ja to nemam prozkoumane, ale na pedaku kazdpadne praxe hraje velkou roli, to je bez debat.

tarra27
9. dub 2014

@ivanas11 mrkni na www stránky VS a obory ktere otevírají...projdi je a uvidíš, co ti bude blízké....musíš hledat a pak se zaměřit...ale myslím si, že si to představuješ jako já kdysi.... 😉 realita byla jiná, ale já teda věděla kam...nejprve jsme tápala zda nezměnit obor, ale nakonec jsme zůstala a byla jsem ráda, protože si neumím předsttavitt mít obor jiný....máš tisíce víc učení, protože nevíš nic a když už uděláš přijmačky, tak i v ročníku jsi podle mě v nevýhodě...ale dá se to....jen je to těžší podle mě...ostatní se učí věci jakoby navíc, ty se učíš základy plus musíš dohnat věci navíc, co se učí ostatní co po tobě chtějí u zkoušky....plácnu...pujdu na zkoušku z fyziologie člověka, ale pokud neznám anatomii, jsem v pr.....musím umet jedno....a pak druhé...jako v matice...nejprve počítáš od jedne do deseti a pak můžeš počítat dál....osatní budou mí náskok protože počítání do deseti umí a učí se dál, kdežto ty se učíš 1 až deset a pak musíš zvládnou i dál....za stejný čas jako ostatní...

nonnni
9. dub 2014

@ivanas11 tak jestli to chces jen za ucelem tohoto, tak ti staci statnice...ale neni to skoda? Muzes delat AJ treba v ramci nejakych ekonomickych studii, zahranicni ruch atd...

tarra27
9. dub 2014

@ivanas11 dnes chce angličtinu studova každý...i proto spousta sukromých škol attd...ale podle mě, pokud tak na VS....nějaký kurzy apod....t má kde kdo a akorát ahají z lidí peníze, navíc když nemáš praxi v cizině...nehlede na to, že spoustu vecí pak zapomeneš, když ji nebudeš používat...a nějaký kurz ti je víš na co .)

tarra27
9. dub 2014

@nonnni přesně....cestovní ruch....třeba...

ivanas11
9. dub 2014

díky... promyslím 🙂

willow4
autor
10. dub 2014

@ivanas11 Ahojky, můžu-li vstoupit do debaty 🙂 Psala jsi, že jsi studovala něco s veřejnou správou... Já jsem teď v prvním ročníku podobné školy - Vyšší odborná škola ekonomických studií. Přijímačky se zde nedělají a jsou tu jazyky a ta matematika i když je v rozvrhu, není tak drsná 🙂 Kdybys měla zájem o info, písni... To pro to Tvé další zamýšlení 🙂) Přijde mi to fajn trénink na mozek 🙂 a co bude dál, se uvidí ...

ivanas11
10. dub 2014

@willow4 Ahoj, děkuji za zprávu. Určitě bych ráda info do zprávy... Nad tím jsem včera taky přemýšlela, pak mi to ale vypadlo z hlavy kouknout i na školy vyšší. Děkuju 🙂

ivanas11
10. dub 2014

@willow4 Nebo ještě raději, písni mi prosím mail ivana.patuckova@seznam.cz děkuji 🙂

willow4
autor
10. dub 2014

@ivanas11 OK, písnu konkrétní info na e-mail. Jinak jsem řešila to samé jako Ty... Zkusila jsem zkoušky na VŠ pedagogiku, nevzali mě, zkusila jsem přípravné prázdninový kurzy a pak jsem narazila na tuhle školu, kde přijímačky nedělají... nedělám si iluze o nějakém super uplatnění, ale brala jsem to jako start do svého dalšího vzdělávání... že se tu naučím nějaký režim, poznám jak to chodí a po ?? 15 letech zkusím zase "myslet" ... a celkem mě to chytlo... 🙂 Uvidíme, co bude dál ... protože jazykově nezvládám tak mě asi vyrazí, ale fajn zkušenost a vůbec toho nelituji...

karlalala
10. dub 2014

Ahoj, my čekáme teda první a studujeme oba: já bakaláře (2. roč. prezens) a přítel je na doktorském 🙂 Studovat chci určitě dál a doufám, že to půjde 🙂 Plno předmětů jsem si udělala navíc, abych měla pak relativně klid. Do budoucna možná plánuju ještě něco dálkově, abych se nenudila :D Mám kamarádku, která začala studovat až na mateřské dálkově a užívá si to, moc jí to baví🙂
Takže za mě: dej se do toho a hodně štěstí při výběru zaměření 🙂