Mám manžela vojáka - nyní na misi

egrzuz
29. led 2009

Ahojky všem, chtěla bych si popovídat s jinýma opuštěnýma ženuškama.🙂 Sice už jedno takové téma existuje, ale tam jsou převážně pisatelky ze Slovenska a přeci jen je trošku rozdíl v jejich armádě a v naší. Přidá se některá? Já mám manžela v Afganistánu od začátku prosince a jinak slouží v Liberci

martinka79
29. led 2009

Hm tak to tě lituji já mám MM armídníka už roky a je naštěstí už doma. Na misi byl jendou a už by nikdy nejel ikdyby platili královsky. 🙂
Na jak dlouho tam je?

martinka79
29. led 2009

Jak to zvládáš s dvěma prďolkama? Musíš viď. Máte nádherný výhled na ještěd. 🙂 a děti samo také.

lendy1
29. led 2009

jéé, egrzuz, tebe znám od vidění z Lbc, hlavně dětičky mi jsou povědomé 😵

egrzuz
autor
29. led 2009

Martinko, bude tam asi do června nebo do července. Vůbec zatím nevědí, snad už se dozví teď v únoru.
S dvojkama to musím zvládnout, ale někdy je to na mašličku 😉 🙂 tak si večer ponadávám a zase jedu dál 🙂

Lendy, fakt jo?? 😕 😀 Nechodíte třeba do poradny k Mudr. Hakovi?

martinka79
29. led 2009

tak to je vlastně na klasickou půl roční misi. no to uteče. 🙂 to ti věřím, že to je někdy na .... já mám dvě různého věku a taky je to někdy na zabití obou co vyvádějí. 🙂

egrzuz
autor
29. led 2009

Marti, už máme dvě za sebou, ale tahle s dětma je jiná ☹ Neviděl, jak začala Kristýnka chodit, nebyl tady na jejich první narozeniny a Vánoce. Bylo to divný. Už taky říká, že jel naposledy, kdyby se dělo nevím co. Taky si to nedovedl představit, když jsou děti, že to prostě bude hrozné.

Je dobré, že volá každý den, ale děti ho stejně nepoznají a to bude hnus 😒

Jéé, ty máš velký věkový rozdíl, to alespoň to starší pomáhá nebo né??

martinka79
29. led 2009

No já děti chtěla po takové době. moc mi to vyhovuje a dětem asi také. dcera je pomocnice,ale hlavně má své volné chvilky a já zase mohu rozmazlovat prdelína jako jsem rozmazlovala ji. 😀

MM byl když jsme neměli děti a rozhodl se, že právě kvůli dětem nikdy nikam nepojede. On hodně cestoval po ČR a to bylo dost náročné. Nakonec skončil v Praze a doufám, že odtud už se nikdy nikam stěhovat nebudeme. Budujeme tu domek tak to ho udrží na super místě. 🙂

kolca
29. led 2009

ahoj holky,

přidávám se do diskuze, ač manža na misi není. Ale vidím spřízněné duše manželky vojáků 😉
Jinak švagr je taky voják, a byl v misi, když neteř měla dva roky, a chviličku trvalo, než ho okoukala, když se vrátil, a pak už to bylo ok. Je naprd, že přijde o ty různé vývojové okamžiky.
Já tajně doufám,že manža už nepojede, nicméně mu to hrozí ☹

martinka79
29. led 2009

Kolca ahojky vítám tě tu. no snad to půjde nějak vyřešit a nebude muset jet.
je pravda, že děi si chvilku zvykají,a le na tínka nezapomenou, takže egruz to bude dobré. 🙂

kolca
29. led 2009

děkuji za přivítání,

koukala jsem na fotečky, Míša je hezký lumpík 😉

Egrzuz jéé my taky máme Jarouška 😀

martinka79
29. led 2009

no mám tam spíše staré fotky nemám na svém Pc nainstal program na zmenšení fotek. čekám kdy tatin dodá. 😀 ale nemá čas. 🙂 ovšem sigr to je vážnš velkej to bude školní docházka vypadat. 😢 😠

kolca
29. led 2009

ježiš až tak, já psala lumpíka v dobrém 😀

martinka79
29. led 2009

no je to pěknej divoch a to neznám u NIkol poznávám u něj. ale je to dobré. 😀 😀 😀

lendy1
29. led 2009

egrzuz, ne, chodím k někomu jinému, ale znám vás takhle od vidění z procházek a z města. Dvojčátka nejdou přehlédnout 🙂

egrzuz
autor
29. led 2009

Kolca vítej 🙂
My máme Jarouška po tatínkoviu, to musel být. Už je asi 5 v rodu
😀 😀 😀 o tom manžel vůbec nediskutoval. Ještě, že máme dvojky a já si mohla vybrat jméno pro holčičku 😉 🙂
Kolca a jak dlouho si malá zvykala, nevíš? Já se toho hrozně bojím. Když přišel normálně z práce, tak obě děti hned k němu a teď se ho budou bát. No prý si manža vezme velikou dovolenou 😀

Lendy, no to máš pravdu, že se dvojky nepřehlédnou 😉 😀 Ty máš manžu taky vojáka v Liberci??

Marti, to já mám divošku spíš holku, kluk je takový mamánek a vůbec kliďas , pohodář

egrzuz
autor
29. led 2009

Kolca, teď koukám, že máte taky teutonii, jak jsi s ní spokojená?? 🙂

Holky máte všechny krásné dětičky, užívám si tady prohlížení fotoček 😀

kveta
29. led 2009

Môžem sa opýtať, lebo som na to už dlho veľmi zvedavá: Ako vnímate to, že Váš manžel možno v tejto chvíli niekoho zabíja? A ako zvládate to, že každú chvíľu môže byť ublížené jemu samému? Spíte vôbec? Lebo ja by som nemohla spať, keby som mala muža v ohrození v bojovej zóne. A skúšali ste ho od armády odhovoriť?

egrzuz
autor
29. led 2009

Kveta, naštěstí můj manža není v jednotce, která zabíjí. Je u chemiků, takže to není tak staršný.
Jinak, ale strach o něm mám, to je jasný. Asi jako každá žena vojáka, ale i policajta, atd.
Já jsem si ho brala už jako vojáka a jeho povolání beru, patří k němu.

martinka79
30. led 2009

Kveta já se o Mm bála když byl na misi a nakonec jsme rozhodla bu´d mise nebo rodina. přijal profesi zcela jinou au armády a podepsal papíry, kde mu žádné poslání nehrozí. NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY. ☹ já doufám. je to normální pocit jako když máš doma hasiče. on může též uhořet. Musím umět žít a netrápit se něčím co kdyby....

kolca
30. led 2009

ahojky,
egruz to už si nepamatuju, ale myslím,že to nebylo moc dlouho. Zeptám se švagrové ju.
My máme Jarouška taky po tatínkovi, dědečkovi a pradědečkovi 😀 , můj protest se neujal 😀
S Teutonkou jsem spokojená maximálně, jezdí se s ní super, dokonce i odpůrkyně tříkolek tchýně si ji pochvaluje. Akorát je těžká na nandavání do auta, ale aspoń si zaposiluju 😀

kolca
30. led 2009

jej vypadlo mi písmenko - takže oprava egrzuz 🙂

egrzuz
autor
30. led 2009

Kolca, my máme také Jarouška asi 5 v pořadí a můj protest se také neujal 😀

Já tu Teutonii ani moc do auta nedává, sama jí nerozložím a nesložím, jak je široká a ta tíha, ani nemluvím. V autě mám golfáče a je to pohoda, jinak spokojenost 🙂

Marti, to jsi udělala dobře. Já už ho taky nepustím 😕

modzo
1. únor 2009

Ahoj holky
ja mam taky muže vojáka a s misema máme velkou zkušenost,když jsem byla v pátém měsíci těh. tak muž odjel na půl roku do afgánistánu a vrátil se,když malímu byly tři týdny. 😔 Rodiče mám daleko(teda už jenom mamku,tata nám umřel loni ☹ ). Je pravda,že mi docela pomáhala tchyně,ale znáte to všeho moc škodí. Když jsme se seznámily před šesti roky tak po dvou měsících odjel do Iraku taky na půl roku.Letos pojede na šest týdnů do Kosova ☹ .Tak moc dobře vím jak se cítíte když tu nemáme ty naše chlapy ) 😝
Taky jsem chtěla,aby už nikam nejezdil,co máme Tomáška tak se o manžela bojím ještě víc.Jenže já to neovlivním 😖
egrzuz: manžel slouží v jakých kasárnách ,muj na dolních

martinka79
1. únor 2009

někdy holt nemá Muž možnost změnit si posádku nebo prac. místo v posádce, aby nikam nemusel. ☹ Já jsme vděčná, že to u nás yvšlo. sice jsme se odstěhovali daleko, ale zase vím, že Praha je Praha a máme snad klid navěky. 🙂

egrzuz
autor
1. únor 2009

Ahoj Modzo, jéé další Liberečanda 😀 Můj je na horních kasárnách. Vím, že mi tenkrát říkal o klukovi, co s ním slouží, že je na misi a doma už má dítko, to byl určitě tvůj manžel . Je to děsný.

Já hlavně celou dobu myslela, že pojede na 3-4měsíce a než odjížděl asi týden před, tak to bylo najednou na 6měsíců. Poslední dobou děti nějak zlobí , tak si to tady hážu

Marti, nechtělo by se mi stěhovat z Liberce, jsi dobrá, že jsi šla jinam

modzo
1. únor 2009

ahoj agrzuz: ten mů je na dolních kasárnách,tak to nevím jestli se znají 🙂.Manža se v pátek vrátil ze cvičení a možna v únoru zase odjede ☹ ,ted toho mají pořád dost,pořád něco nacvičují,nejdřív přehlídka na výročí armády a ted to kosovo 😠 .Naše malí zlatíčko taky pěkně řádí,ale tobě to nezávidím s dvouma capartama sama doma 😨

Jo to taky zám,nejdřív pojede na měcíc a pak je tam půl roku 😠 ,mám obavy,aby se to kosovo neprodloužilo 😒

marti:když jsem se seznámila s mužem tak mi řekl,že bude jezdit do misí, na cvičení atd... ,tak jsem s tím smířená 😔 ,(ale tajně doufám,že už nikam jezdit nebude 😅 )

modzo
1. únor 2009

agrzuz
koukala jsem na fotečky máš krásný dětičky 🙂 ,a zjistila jsem,že se ti naši chlapy opravdu znají 😀,manža toho tvýho poznal,hodily spolu dálkově do Frýdlantu do školy 😀

martinka79
2. únor 2009

My jsme s MM od střední takže vím,co to je Armáda povinnosti. Pracoval na několika místech od Slovenska, MIkulova, Brna a nakonec jsme to vyřešili Prahou, kde tedy šel na suoper místo s tím, že nebude v té ohrožené části odjet nějak pouze když bude chtít. Když jsme chtěli rodinu tak jsem z vysočiny šla za ním. bylo to krušné, ale teď si říkám nic není tak horné jaks e zdá.
pohoda. vyhovuje mi to. rodina daleko klid. děti se tu mají pohodově. do Prahy kousek a přitom jsme na vesnici. snad jen krajina je děsná... 😀 ,a le nic nemůže být dokonalé. 🙂
Holky život s vojíkem je těžký,ale doufejte, že snad brzy to cestování na mise skončí. tento rok zase Mm hodně ítá jak jsme těmi EU průvodci.

modzo
2. únor 2009

Ahojky
u nás stěhování do jiného města vůbec nehrozilo,já jsem se odstěhovala z Příbrami a manžel má nemocnou mamku,o kterou se v té době dost staral.
A ted už bych se nikam nestěhovala 😀

martinka79
2. únor 2009

já už teď taky ne... 😀