Mám manžela vojáka - nyní na misi

egrzuz
29. led 2009

Ahojky všem, chtěla bych si popovídat s jinýma opuštěnýma ženuškama.🙂 Sice už jedno takové téma existuje, ale tam jsou převážně pisatelky ze Slovenska a přeci jen je trošku rozdíl v jejich armádě a v naší. Přidá se některá? Já mám manžela v Afganistánu od začátku prosince a jinak slouží v Liberci

ivuska111
21. srp 2009

Ahojte,

Modzo, tak moc gratuluji k jednovaječným holčičkám!!! A hlavně se fakt šetři! Já měla jen klidový režim a magnézko proti tvrdnutí břicha,a taky jsem byla na sebe hooodně opatrná. Zas jsem zapomněla,kdy máš termín... Super a jediné štěstí,že jste stihli předělat byteček! Holčičky půjdou pěkně do nového...

Zuzko, jj dorazí snad v půlce ledna, tak si Vánoce oslavíme později s ním, bude to smutné,ale co se dá dělat...

Včera říkali že ty volby v Afgh. snad v pohodě - tedy aspon pro naše. Je fakt,že kdyby se něco semlelo,tak už by se to vědělo... ALe jásat budu až se v so vrátí a splknem na skypu.

ivuska111
20. zář 2009

Teda holky, tady to nějak vázne, měsíc pryč a žádný nový příspěvek 😖 😖 😖 Jak je u vás? Co manžílci doma a na misi? Jak jste začli školní/školkový rok? Co prázdniny?

My máme za sebou první 2 měsíce, manža by jel nejraděj už dom, ale uvidíme,zda mu to umožní. Teď jim tam blbne net a nejde mu telefon,takže komunikace vázne,což mě štve. Ale co nadělám. Máme první rýmu po létě, takže spaní na prdlačku, ale Anetka začla chodit na WC,tak z ní mám radost. Natálka stále vzdoruje. Jo a taky už vůbec nespíme po obědě. Takže třeba dnes 13 hodin nonstop,nechápu že neusly ani v kočáře odpolko,přitom unavené byly,asi aby jim něco neuteklo,no někdy je to náročné...

Modzo,moc na tebe myslím,jak bojujete!!! Snad jsi OK.

A ostatní taky, písněte novinky, ať to tu zas trochu ožije!!! pa I.

martinka79
21. zář 2009

Ahojky holky tak u nás novinky do 14dnů asi bydlíme. MM potom odjáždí na 14dní pryč a my si budeme nového domku užívat sami...
Nikol začala škola a povinnosti. Míša mi nechce už zase chodit na nočník... i když ví, že je to nutné... je to prdelín.
Začala jsem trochu aktivně pracovat... pro jedno centrum vedu 3takové kroužky takže jsme plně vytížená.
EIVi tedy to spaní s holčičkama je šílené viď, taky ty děti nechápu co vydží. S tvým M. to je tedy vlvé, když není moc na signálu a Vánoce ty budou později neboj a budeš s e s vojí rodinou a potom si to o to více oslavíte..... 🙂
Modzo drž se a bu´d opatrná. 🙂

modzo
22. zář 2009

Ahoj holky 🙂
Jste zlatíčka,že na mě myslíte já na vás taky 😉 zatim se držím i v celém balíčku 3v1 😀 ,všichni v rodině statečně pomáhají a já ležim a ležim.řeknu vám je to šílené,ale můj stav je zatim pořád stejný nezhoršilo se to.Uvidíme zítra to jdu na kontrolu a doufám,že opět budu doma a nepošle mě doktor do nemocnice.
Jinak Tomášek má po operaci nosních mandlí zvládl to skvěle -líp než já 😀 já byla strašně na nervy 😅
Ivuško Tomík taky dostal slabou rýmu,naštěstí sám smrká,no nechci to zakřiknout,ale zatim mu to jde😀 a musíme se pochlubit jsme přes den bez plínek Tomík jí má jenom na noc a přes den mi spí i tři hodiny 😀 😀 😀 snad mu to ještě chvíli vydží,až budou holky budu za to vděčná 😅

Marti to je super,že máte už hotovo a budete se stěhovat do domečku to stihnete ještě hezké počasí 🙂
Ivuško to teda utíká manža už je dva měsíce pryč pěkně to letí 😕 za chvíli jsou vánoce to taky uteče a pak ho budete mít už doma 😉

Já ted na net moc nechodím,špatně se mi u PS sedí mám mega pupek a funim jak sentinel 😝 😀
Snad se máte všechny dobře 🙂 já zase brzo nakouknu 😉
zatim pa pa 🙂

ivuska111
22. zář 2009

Modzo, ahoj! To je super,že jste ještě furt vcelku, vydrž co nejdéle,ikdyž ten finiš je už o přežití 🙂 Ať je zítra vše OK, a nemusíte do nem. Tomík je šikulka, jak to zvládl s nočníkem i s operací!!!! To bude velkej brácha 🙂 A závidím moc ten spánek po o, ale zároveň přeju, budeš ho moc potřebovat...

Marti, super, že už se budete stěhovat, tak to ještě stihnete kolaudačku na zahradě co??? Super. Kam Ti manža jede? Snad jen někam blízko a na chvilku. Ale o zábavu máš asi postaráno s tolika aktivitami včetně malýho. A nočník zas půjde, však jste ještě malí ... Tak pak písni z novýho bydleníčka (ted apokud ne dřívějc) 😉

egrzuz
autor
23. zář 2009

Ahoj holky,
Modzo, no taky jsme ráda, že tě vidím alespoň tady. Držím ti moc pěstičky a často na tebe myslím.
Zrovna jsem potkala tu sousedku od dvojčátek holčiček, ale to asi víš 🙂 😉
A kdo byl s Tomíkem v nemocnici? Jééé to spaní taky závidím 🙂, Je to šikulka, že už nemáte plínky, dost se ušetří viď?

Holky já budu zase sama doma. MM by měl v lednu na 5 měsíců na kurz angličtiny, teda na víkendy domů naštěstí, ale asi se tady sama s dětma přes týden zblázním. Už jsem myslela, že nikam nepojede a teď zase tohle ☹

Marti, to je super, že jste už ready 🙂

Ivuško, drž se, jsi šikulka, jak to s holkama zvládáš.

vrkocka
25. zář 2009

Ahoj my máme tatku doma,tak jsme rádi.V Pardubicích si stále zvykáme,nemáme tu moc kamarádů,tak mám depky a ty dny mi přijdou furt stejné.V pondělí 28.9.jede tatka do Boleslavi hlídat papeže teda neví to 100%.

Eliška je pěknej drak,každý nám říká že vydá za tři kluky a to je pravda,takže druhý ted zatím nebude.

Co je u Vás nového holky.Mějte se a držte se 🙂

egrzuz
autor
25. zář 2009

Vrkocko, náš táta jede taky v pondělí na papeže, tak to se tam s tím tvým potkají 🙂

vrkocka
26. zář 2009

Tak to je dobrý teda oni řikali jim že jed 😉 ou oni a Liberec

egrzuz
autor
26. zář 2009

JJ 😀 bude stát někde u silnice a bránit lidem, aby nešli do ulice 😀 Třeba se tam kluci potkají 😉

modzo
29. zář 2009

Ahoj holky 🙂
Jdu vás pozdravit,kontrola dopadla dobře holky se mají dobře už mají zhruba cca 1100g,taky začínají pěkně kopat 😝 ale musíme ještě pár týdnů vydržet 🙂

Zuzko s Tomáškem jsem byla v nemocnici já byli jsme na pokoji ještě s jednou maminkou a ta byla strašně hodná všechno mi podala nosila mi jídlo tak se to dalo krásně zvládnout 🙂 Manža měl sice dovolenou tak tam byl taky s námi sice jenom chvíli odpoledne a to až Tomíkovi zabraly čípky na bolest jinak pořád plakal a nebo se snažil spinkat.Druhý den už byl v pohodě,jak začal dělat lumpárny tak to bylo znát,že mu je už dobře 😀
Jo jo Johana mi říkala,že jste se potkali všechno vim 😀 😀 😀
S plínama je to super Tomík má jenom jednu na noc a když se v noci vzbudí a vyčůrá do nočníku tak jí má i suchou 😀 chtěla bych,aby byl bez plíny než se holky narodí,ale nebudu to zase lámat přes koleno jsem ráda,že je bez plínky přes den 🙂
Tatka nám taky odjede v lednu,ale do Kosova na půl roku ☹ Angličtinu už máme za sebou -naštěstí 😒 a příští týden jede na cvičení tak tu budu mít zase mamku

Tak si to taky zase krásně vyměníme Ivušce tatka přijede a nám odjede ☹

Holky mějte se krásně a já zase brzo nakouknu pa pa 😉

vrkocka
30. zář 2009

Tak náš tatka jako náhradník nakonec nejel,vstával sice v 1h ráno,ale to neva 🙂

satyyy
20. říj 2009

ahoj holky... po dlouhy dobe jsem vas prisla pozdravit...
pred tydnem jsem tu mela manzela na tyden na dovoleny... po dvou a pul mesicich to stalo za to...

ted uz ale zase zpatky v Kosovu... ale jeste ho uvidim v listopadu na tyden... a potom teda az lednu, mozna v unoru, pokud jim to tam prodlouzi...

Modzo - drzim palecky, at vydrzis co nejdele... at jsou holcicky poradne upečený 😉

ivuska111
20. říj 2009

Satyyy, tak to je super, že má tolik dovolených, tiše závidím 😒 😒 😒

My máme za sebou půlku (3m), ale je to krize, hlavně po psych.stránce to trochu nezvládám,do toho jsem nemocná už 3.týden, a do toho holky ty svoje manýry, někdy je toho zkrátka moc. Manža taky by jel hned dom, kdyby mu dali termín odletu, zatím na něj čeká, ale řekli mu až v lednu 😠 😠 😠 Tak to holt musíme vydržet ☹ Ale už jsem se zařekla, že toto je opravdu poslední mise, další už nedám. I kdyby měl jít do civilu.

Modzo, stále myslím na vás, držte se holky!

satyyy
21. říj 2009

Ivu... tu krizi ti verim... my po tech 2,5mesicich meli taky dost... a ta dovolena nam hodne pomohla.... to Kosovo je v tomhle lepsi
ted jsem nabita na ten mesic, co bude pryc, pak dalsi dovolena ... a potom uz jen prekonat Vanoce... a abych nebyla sama doma, tak jsem se rozhodla stravit Vanoce v Anglii u brachy, ktery by tam byl taky sam... tak si udelame spolecnou oslavu... tak aspon ze tak...

Tak se Ivus drž, zachvili zacnete s holkama pect cukrovi 😉 a ono to uz utece ... kdyz uz mate za sebou pulku, tak ted uz se to bude jenom kratit ....

egrzuz
autor
21. říj 2009

Ahoj holčiny,

Ivuško, úplně mám husitu, přesně tohle jsme prožívala vloni , ale naštěstí Jarda se vrátil po 4m, zažádal o povolení o odlet domů a bylo. To tvůj manžel nemůže? 😒 Faktem je, že zrovna letělo letadlo s klukama, který střídali vojáky o kus dál, tak to možná bylo proto tak rychlé.
Každopádně na vás taky moc myslím a držte se holky. Brzo se uzdrav a ono to uteče, neboj. Já už MM taky nikam nepustím

Modzo, drž se myslíme na tebe a těším se, až holčičky uvidím 🙂

Satyyy, to muselo být vášně, viď? 😀 😀 😀 Já si to pamatuju, když byl můj manžel v Kuvaitu a na půlce přijel domů, to bylo lááááásky 😉 😀

ivuska111
21. říj 2009

Zuzko, no právě, že už žádal,ale nejsou pro něj odlety,oni jsou v Logaru,tam je s transportem celkem problém ☹. Představ si,že kluci co je střídal Pavel, tvrdli na mezizákladně v Afgh. ještě další měsíc než přiletěli domů!!! Takže místo půl roku 7 měsíců... nechtěla bych být v kůži jejich manželek a pevně doufám, že se to nebude opakovat tentokrát u něj. Nic,musím do města..pa

vrkocka
27. říj 2009

Ahoj holky,nnnooo když to tu tak čtu,tak můžu být ráda,že mám muže doma...vůbec vám to nezavidím...nám by nějaká ta mise pomohla s krize,ale když to tak čtu je mi s toho nějak ouvej...manžel je stále v Pardubkách,,,zatím je nikam nepopsílají prý na to nejsou nějak peníze.Eliška je pěkný rošták,tak jsem ráda že je tatka s námi,proto druhé mimi odkládáme.Ted řešíme spíše bydlení,ale tady ty ceny stojí za prdačku...tak sevšci držte i Těhulky a papa zase někdy

modzo
8. lis 2009

Ahoj holky 🙂
Od 2.11 jsem v nemocnici,už nám hrozili dvakrát akutním císařem,ale pořád se ještě držíme pohromadě.V pondělí jsem byla na KO v nemocnici a už mě nechtěli pustit domů,ale ukecala jsem je že nastoupím až v úterý ráno,že si musím zajistit hlídání pro Tomáška.Nakonec jsem musela nastoupit ješte ten den večer.Holčičky mají podle UZT A 2300g B 1600 a té malé špatně protékal pupečník a hrozila infekce.Aspon takle to vypadalo v pondělí.Ve čtvrtek se to zlepšilo a v pondělí jdu zase na další UTZ na průtoky a měření.Zato mě se ted horší zdravotní stav mám hodně bílkoviny v moči a kyselinu močvou v krvi.Dneska mi brali znovu krev jestli se to nehorší,natáčejí mi ozvy 3 krát deně pořád mě sledují a myslím,že vydržíme maximálně ještě jeden týden teda pokud to bude vpohodě jinak jdem po výsledkách okamžitě na sekci.
Ale nakonec jsme to dotáhli celkem daleko,dneska končím 35tt tak snad dáme ještě jeden týden,ale nevím moc nadějí si nedávám.
Paní s kterou jsem na pokoji tak tu má notase tak jsem toho trošku využila a píšu vám novinky. 😀

Manžovi posunuli Kosovo na konec února začátek března tak se aspon chvíli užijeme společně než nám odjede.

Ivuško už se vám to krrátí co???

Holky moc vás všechny pozdravuju,opatrujte se 🙂
Až se holky narodí dám vědět jak se nám daří zatim pa pa 😉

ivuska111
8. lis 2009

MODZO! Tak držím pěsti, ať vydržíte všechny co nejdéle, počítá se každý den a kdyby se to povedlo ten týden, bylo by to super, po 36tt už by měly být plíce dost vyvinuté...živě si vzpomínám, jak jsem počítala dny do 36tt 😀 nakonec jsme celkem přesluhovaly... Ale i tak jsou holčičky už teď pěkné, ta menší to určo brzy dožene, no a ty se drž taky ☹ Tak už na Vánoce budete v 5 viď to bude pěkné ... A pak ještě 2 měsíce aspoň, než vám taťka uteče ☹((( ach jo.
JJ nám se to krátí, ale jak na potvoru ta druhá půlka utíká nějak pomalu, navíc ty svátky před náma... ale už musíme vydržet. Nemoci a rozbitý kočár nám "zpestřují" každodenní rutinu ☹ ale držíme se jak se dá. Teď jsem tu měla na víkend tchýňku a švagrovou, tak jsem chvilku oddechla od pozornosti dětí... Snažím se v rámci možností vymýšlet program, v sobotu lampioňák, dnes jsme byli poprvé na loutkovém divadle-super, tak snad to uteče...

Taky všechny zdravím, nějak to tady utichlo ☹ haló haló, kde je kdo??? 😀 Páček!

satyyy
9. lis 2009

Modzo... drzim co mam, zatim se teda drzite skvele... tak jeste aspon ten tyden, at je vsechno v pohode 😵

u nas docela pohoda.... minula dovolena hodne pomohla, takze fajn... ted manzel prileti pristi tyden jeste na jednu dovolenou a potom asi az navrat.... puvodne to melo byt v lednu, ted se ukazuje, ze to bude asi pozdeji. Podle toho, co psala Modzo, ze manzelovi posunuli Kosovo az na prelom unora a brezna, tak to vypada, ze to prodlouzeni je asi pravda... no, tak uvidim, kdy se mi vrati

jinak jsme konecne dostali stavebni povoleni, takze uz minuly tyden vyjel na pozemek bagr a zacina se nam stavet zakladova deska, takze prace tu mam dost a rozhodne se nenudim 😉

egrzuz
autor
9. lis 2009

Modzo, drž se, jsi šikulka, že jsi vydržela tak dlouho. Já rodila 35+2tt a všechno bylo v pořádku, děti měly 1890g a 1970g
Myslím na tebe a držíme všechny palečky co máme 🙂
Je dobře, že s váma bude tatínek alespoň na tom začátku

Ivuško, utíká to pomalu viď, já vím 😒 je to děsný. Drž se a až se přehouzpnou Vánoce , tak bude taťka doma.

U nás jen novinky takové, že po měsíci, kdy byly děti fit , tak Kristýnka od večera 39.3 a má chřipku, tak čekám , kdy jí chytí i Jarýn ☹

Tak pá a Modzo určitě písni

vrkocka
9. lis 2009

Teda koukám,že za chvilku bude čerstvá mamina...tak se držte...my furt řešíme s manželem to bydlení je to hrůza,tak jsem s toho už taky unavená a o malé ani nemluvim to je takové éro,hodně povída...najednu stranu jsem ale ráda,že je zdravá 🙂 tak se mějte a zase někdy ahoj

satyyy
2. pro 2009

tady to moc nezije :((

koukam, ze Modzo to uz ma za sebou.... tak moooooc gratuluju k holcickam 🙂)) a mamince hodne sil, at to vsechno zvladne 😵

ivuska111
2. pro 2009

Jéééé, já tady každý den nakukuju, jestli už a ono jo, ale nikdo se nechlubí 🙂 Tak přejeme dodatečně Modzo k už 3týdenním holčičkám Terezce a Anetce!!!

satyyy
6. led 2010

Krásný nový rok 2010 😵

kde jste vsechny??? tady to teda vazne :(((

jak jste se mely? jaky byly Vanoce???

ja jsem svatky stravila v Anglii u brachy, kdyz jsem tu svyho muze nemela, tak to bylo docela fajn... jinak uz pocitam dny do navratu, posledni dobou uz je to fakt na budku, trochu krize, uz je to dlouhy... ale uz jen 43dny a mel by byt doma, tak snad se nic nezmeni a doopravdy prileti 🙂

ivuska111
9. led 2010

Satyyy, soucítím s Tebou, manža dojede 26.1.možná, původně měl doletět už 17.1., pak 20.1., teď tohle ale jen pokud to v pondělí schválí, pokud ne tak až 6.2. No už mi z toho fakt hrábne, melu z posledních sil někdy a oni ještě dělají tyhle průtahy, no škoda mluvit. Tak v tom nejsi sama, drž se!

Jinak u nás Vánoce smutný bez taťky ale snažila jsem se na to nemyslet a holčičky byly nadšený z dárků, měly radost, fakt si to užívali, tak jsem na to tolik nemyslela. Teď už je to dlouhý, neutíká to, Natálce začlo zas nějaké období vzdoru, či co vztekání a hysterčení kvůli blbostem na denním pořádku, člověka to vyčerpává... Ale abych je jen nepomlouvala, musím holky moc pochválit, ptž poslední týden dva udělaly velké pokroky, zrušili jsme jíd.židličky, jedí normálně na židli, ukázkově, pijou krásně z hrníčku, i mlíčko (zrušili jsme flašky), plenky na ven už taky nemají ani teď v zimě, rozmlouvají se hezky a i si vyhrajou,když se zrovna nevztekají, je s nima sranda....

Modzo, myslím na vás, že vám to už taky blíží, snad jste všichni OK a zvládnete to,ale nebude to sranda... Pusu holčičkám!

ivuska111
23. led 2010

Ahojte!

Tak hlásím včera taťkův návrat, už je s námi doma konečně, všechny 3 jsme přešťastné... Holčiček reakce, jak kdyby se vrátil z práce a ne po půl roce, takže super, celý večer spolu blbly, až z toho usnout nemohly...

Satyyy, na Tebe moc myslím, aby se ten Tvůj taky brzy vrátil a

Modzo, na vás myslím moc, abyste to zvládli, snad bude mít i nějaké dovolené, aby vám to rychleji uběhlo ...

Loučím se, mějte se!!!

I.

egrzuz
autor
24. led 2010

Ahoj Ivuško, to je super, tak si taťínka pořádně užijte. Uteklo to viď?

Satyyy , ať se dočkáš

satyyy
25. led 2010

Ivi, tak to je parada, ze uz mate tatku doma ..... jen si to uzivejte.... ja budu cekat uz jen 24dni, to uz je taky za chvilku 🙂)