Mám manžela vojáka - nyní na misi

egrzuz
29. led 2009

Ahojky všem, chtěla bych si popovídat s jinýma opuštěnýma ženuškama.🙂 Sice už jedno takové téma existuje, ale tam jsou převážně pisatelky ze Slovenska a přeci jen je trošku rozdíl v jejich armádě a v naší. Přidá se některá? Já mám manžela v Afganistánu od začátku prosince a jinak slouží v Liberci

martinka79
14. únor 2009

egrzuz: no ty si to zasloužíš s dvojčátky je práce.takže klidně dovča bez dětí, hele vyrží to oni i ty. 😢 😀 já sice mám dvě ratolesti,a le to víš nikolka je už slečna.

Já tedy vím, že dovezené věci byly menší. já jí kupovala šaty S a to jí bylo 5let a měla dobře. teď už je má jako Mini. 🙂

geminis
14. únor 2009

ahoj holky,

tak máme za sebou sobotu. bylo úžasné počasíčko, tak jsme ráno vyrazili do města, holkám jsme koupili jarní bundičky "navy girl" (když už jsme studovali tu vysokou námořnickou 😀 ) a po obědě jeli, já řídila, do emmerišku. tam jsme kurzovali po nábřeží, tedy je to jako nábřeží, i když tam není moře, ale Rýn! holky byly na větvi z té spousty nákladních lodí.

ad maskáče, taky máme ty růžové...ivus, holkám náramně seknou, jsou strašně chic!!! a jak jsou pořád vychechtané, to musí být super. naše holky dlouho foťák ignorovaly a mám jen málo fotek s úsměvy (Zuzanka byla vždy lepší modelka).

zuzko, co se velikosti 126 týče, těžko říci, jak to malému bude. dnes se moc nepořídíš. naše holky mají 85 a 86 cm, koupili jsme jim ty bundičky 98 a jsou jim akorát. no a když mohl topol nafasovat maskáče pro toho svýho prcka, tak proč by mu taky nebyly, že. myslím, že je to docela dobré faux paus pro armádu, když má pidi maskáče, ale vojáci mají prd a i to prd těžce shání a kupují si.

maskáčové sukně bývaly kdysi, když ještě byly maskáče s tím jehličkovým vzorem. moc ráda jsem je na škole nosila a dodnes mě mrzí, že jsem si aspoň jednu nekoupila...ale kdo mohl tušit, že už pak nebudou. takže kdyby se hledalo, uričtě by se našlo!!!

my byli na dovolené s manželem poprvé bez dětí loni, to jim bylo 18 měsíců, na týden do Kolína a Mnichova. asi jsem krkavčí matka, ale já si to užila neskutečně. a holkám bylo s babi a dědou taky moc hezky. říká se, že malé děti změny zareagují asi až po 14 dnech, co se nepřítomnosti maminky týče. takže bych to neřešila. letos to chystáme zopakovat, zase na týden, ale tentokrát do londýna.

ivusko, ani nevíš, jak ti rozumím. mě taky chybí třeba jen zajití si na kafe jen s manželem, ale to tady nehrozí.

hezký večer, jdu si užívat Valentýnka!

egrzuz
autor
14. únor 2009

Marti díky, já si připadám jako špatná matkas, že chci na dovču bez dětí, ale myslím, že je to jediný relax 🙂

Gemi, to jsi mě potěšila, že jsi byla taky na dovče a holkám bylo 18měsíců, toi by našem dvojkám bylo taky tak. Jeli bychom na týden, manžel dýl u moře nevydrží🙂
Vlastně děti s náma byly na dovolené, když jsem byla těhotná v 5 měsíci, tak jsme byly u moře a bylo to fajn 😉 🙂

No s tou velikostí kombinézy myslím, že to malému bude, podle toho, jak to Jarda změřil by to mělo být jen trochu delší. To koupil někde na základně, je to americký počtačový vzor, či co 😕 😀

Holky, tak přifčte do Liberce a půjdeme všechny
na kafíčko jo??? 😵

Valentýna slavíme tak nějak na půl, dárky si dáváme a třeba šampáňo večer, ale jinak to nějak moc nehrotíme, ale ani ho neignorujem. Jen dneska dělám, že nic, když není táta doma 😒

agentka
15. únor 2009

Ahoj holky.Můj manže odjel v lednu do Kosova na půl roku a my jsme tu zůstali s naším rok a půl starým synkem Filípkem,je to docela záhul,ale jde to.

martinka79
15. únor 2009

egrzuz my slavíme valentýna podobně občerstvení pohodička, novlastně jako normální večer jen nás dvou.
Já týden také zvládnu bez dětí, tedy prozatím to bylo bez Nikolky,a le když třeba jela na školku vpřírodě tak jsme s MM cítili jak je doma prázdno a my máme tolik volna. 😀 ani jsme nevěděli co dělat. stále jsme na ni vzpomínali. letos pojede poprvé na tábor.

gemi no tak to jste měli prima výlet. londýn si užijte. Nikolka jako bez nás netrpěla vůbec jen prostě jako starší dítě to musela komentovat. 😀

agentka: vítáme tě mezi nás.

Liberec a káva ty jo tak až bude krásnější počasí tak si výlet uděláme. jezdili jsme tam na silvetry nějaká voj. chata přesně si jméno už nevybavuji. 🙂

satyyy
15. únor 2009

ahojky... mam taky kluka na vojne 😉 manzel by mel jet v lete na pul roku do Kosova... v teto firme je sice vsechno nejisty, ale radsi pocitam ze pojede a uvidme, jak to dopadne...
dovolenou bych chteli stihnout jeste pred misi, ale kdo vi, jeslti ji dostane nebo ne... 😒

jinak deti jeste nemame ... letos jsem myslela, ze do toho prastime, tak uvidime, jestli se podari nez odjede a nebo holt az pristi rok...

egrzuz
autor
15. únor 2009

Ahoj holky, vítám nové Agentku a Satyyy. 😉 🙂

Agentko, to jsme na tom dost podobně, Jarda je na půl roku v Afganistánu, ale už od prosince, takže máme o měsíc víc za sebou. 😉

Holky, včera to večer na mě padlo, poprvé jsem soi pobrečela večer v posteli, že není Jarda doma. Teda kecám, podruhé, poprvé mě rozbrečely dvojčata, když nechtěly spát a trvalo to týden, že usínaly ve 22h. Tak snad je na chvilku zase klid od pláče 😅 😅

Dneska mám děti na hlídání, takže pohodička. Je tady takové ticho, až divný, ale už se těším na 17h, až si pro ně pojedu 😀

Marti, já se těším an tu dovču. Už, aby to bylo a kamkoliv, to je úplně jedno 😀

modzo
15. únor 2009

Ahoj holky
Koukám máme dvě nové čleky 🙂 tak vás agentka a satyyy pěkně výtám 😀

U nás ted maskáčovina nejvíc frčí na hračkách 😀 .Malej z věcí vyrost tak se musim taky po něčem poohlídnout.

egrzuz tatka Tomáškovi přivezl z afgoše plišového medvěda-samo že maskáčového a taky capáčky 😀 ,mě přivezl trička,ale maxi velikost 😀

Včera jsme byli s tatkou na večeři když byl ten Valentín 😀 Na chvíli jsme si užili romantiky 😀 😀 😀
(opravdu jenom na chvíli 😒 )

Tatka mi oznámil,že 2.3.odjíždí na dva měsíce do Vyškova.Sice bude jezdit na víkendy domů,ale stejně se moc neužijem ☹

Holky s tou dovčou vám závidím,mi bez malího ani ránu.
Tomík je na mě strašnej závislák a hlídání babiček u nás moc nehrozí ☹
Moje máma je hotová po dvou hodinách hlídání a tchýně má cukrovku a trpí hypoglemií(snad jsem to napsala dobře).Má docela záchvaty a nedovedu si představit,kdyby byla sama s Tomáškem a udělalo se jí špatně 😒

Agentka nás to čeká příští rok ☹
S malim se drž,náš Tomík v tomhle věku taky pěkně řádil.Neříkám,že je to ted lepší 😀 ,ale je to zase o něčem jiným je větší víc mluví ,víc rozumí a víc si vyhrajem 🙂

Satyyy řešíme podobný problém,chtěli by jsme druhý mimčo,ale jestli manža pojede příští rok na misi tak to hodně zvažuju.Když jsem byla těhu,manža odjel do afgoše a nebylo to vůbec příjemný 😝 ☹
podruhé si to opravdu nedám 😖

Egrzuz díky za optání u nás noc v pohodě,a taky je to lepší přes den 🙂

Holky přeju hezkou neděli pa pa

martinka79
15. únor 2009

tak další návštěvnice super. Satyyy máme to k sobě kousek. Včera jsem zrovna jela do Nymboruka na nákupy. 😀

modzo: můj Mm jezdí hodně často na místní školení a tak většinou to je Brno a jezdí domů jen na víkend. On sám se tam dost nudí, protže když skončí ty přednášky tak si nějak nemá chuť užívat. Já často jedu na vysočinu a trak potom má šanci dojíždět denně za námi. 🙂 tak zatím jdu s dětmi relaxovat hrou.

satyyy
15. únor 2009

diky za privitani 🙂

Marti... nojo, bydlime u Nymburka (ale doufam, ze uz ne moc dlouho) ... ale mazel dela v Pardubicich, takze jezdi domu taky jen na vikendy :o(( ale da se to, odjede v pondeli rano a v patek vecer je doma... jsem stejne porad v praci, tak uz jsem si trochu zvykla...
ale dneska odjel uz rano a maze na tyden na cviceni... v patek mame jit do divadla, tak jsem zvedava, jestli to stihne a nebo budu muset hledat nejakyho nahradika

modzo... s tim tehu to chapu, taky to porad zvazuju, jestli nepockat az po misi.... ale zase si rikam, ze uz mi tahle na 29 a mela bych uz zacit aby nebylo pozde 😅

martinka79
15. únor 2009

satyyy: kam se chcete odstěhovat? neboj není pozdě.

satyyy
15. únor 2009

chceme do Pardubic... 🙂

martinka79
15. únor 2009

jasně blízko TM práce, to je dobré. 🙂 tak snad to vyjde. já taky šla do jiného kraje Mm dělá v Praze.

geminis
16. únor 2009

Ahoj holky,

především vicu nové posily, agentku a satyyy!

Tak máme za sebou další víkend. Nějak nestíhám registrovat dny, ale víkendy jo, protože máme doma i tatínka.

Víkend jsme si užili, já si pěkně zajezdila, i sólo, zvládla velký nákup a dokonce parkovala na místní úzkokolejce. Jen žádný dáreček k Valentýnkovi jsem nesehnala, tady v té díře.

Tak bylo jen přáníčko, bublinky a pohodička, tj. krásné mlčení ve dvou! 🙂

Nový týden jsem začala dobře, zajela jsem si odpoledne na cvičení a byl kickbox, tak už jsem manžela varovala, že by si přede mnou měl dát bacha! 🙂

Počasí je tady pěkně hnusný, dnes celý den prší...

Zuzko, takové dny, kdy Tě doběhne smutek, ještě budou, ale doufám, že moc málo. Já byla po narození holek pár měsíců u rodičů a manžel za náma jezdil, co se dalo, ale 1100km není sranda. Takže ty první týdny jsem ořvala a to jsem bulela od rána do rána...z toho, že dvě miminka nezvládnu a z toho, že s náma není jejich tatínek, který se o ně staral i v porodnici, když já byla na kapačkách.

Tak já zas poběžím. Mějte se hezky a těším se na další zprávičky od vás.

egrzuz
autor
16. únor 2009

Ahoj holky, no já si dneska dala s tím kočárem. Tlačila jsem ho v té břečce rozsolený a nemusím ani do posilovny, fuj já byla úplně vyřízená 😝 🙂

Gemi, už jsem zase v pohodě a plná síly, snad na dlouho 😉 🙂

Kde jsou všechny členky??? 😕 😀

modzo
16. únor 2009

Ahoj holky
Tak dneska jsme celý dopoledne byli s Tomíkem na sánkách,malej si to uříval a já jsem sedřená jak kůn 😝

egrzuz to máš pravdu do posilky opravdu nemusím 🙂
gemini u vás prší??? u nás je sněhová kalamita 😝 😝 😝

Holky tak zase změna,manžovi posunuly školení na příští rok po misi 😠
příští rok se asi neuvidíme vůbec ☹ ☹ ☹ ☹
doufám,že to zas desetkrát změní,abych se nenudila 😒

ivuska111
16. únor 2009

Ahojte holčiny!

Modzo to taky miluju ty jejich neustálé změny a přesuny ... do poslední chvíle neví dovoelnou kdy bude, no děs.

Zuzi,já Tě chápu,ono to fakt není (a nebude) žádná sranda, ty večery byly a jsou vždycky krizové,když jsme sami,ale někdy jsem bulila i uprostřed dne,ale to spíš dojetím,když jsou děti roztomilý nebo šikovný (a tatínek to nevidí ☹) Ale pak jsou zas dny,kdy jsem byla v pohodě ... a s tím kočíkem-holky+kočár+malý nákup a tlačím 45kg na to tata,je to tady samej kopec,no teď už někdy vážně dochází síly,kor ve sněhu,nebo v břečce... Ať už je jaroooooo, vyrazíme na písek,nebo na hřiště,ikdyž bez kočáru to ještě nebude,bude to pohodka!!!

Jinak Anetka furt chrchle,nezdá se mi,že by odkašlávala,tak jsem zvědavá,co ve středu na kontrole... Dnes tady sypal sníh už od rána,ven jsme nešli ani s Natálkou. Manža je s námi doma,tenhle táden má krom zítřka volno,tak se užíváme navzájem a jsem ráda,páč Anetka jak nemůže ven a je nemocná a unavená,tak je protivná a vzteklá jak čert-neustále boje a vztekání,sápání se,když není po jejím tak leháním na zem,už se tomu jen směju.... ale někdy je to na budku-i manža dnes říkal,že by nechtěl být doma na RD,že je to psychicky náročné,zlatě když byli malí ...

Hani, tak ty jsi takhle krosila s Jarýskem? Kick-box,hmmm,to já ráda spinning a holky teď mě chytlo pilates, zatím jen teoreticky,ale od března budu chodit,vypadá to promakaně to cvičení,potřebuju vše posílit,jsem furt ohnutá nad dětma,záda bolí jak je tahám,tak to třeba pomůže.

Jo a u nás Valentýn proběhl,že jsem dostala kytí a k obídku jsme si objednali pizzu,takže frei od vaření a večer vínko,nic zvláštního,manža vytuhl u TV 😀

geminis
16. únor 2009

no, tak v armádě platí co krok to nápad a taky spěchá se, aby se čekalo a čeká se, aby se spěchalo! změna je holt život a u "nás" to platí zvlášť...

ivi,
pillates taky miluju, nakoupila jsem si DVd v USA a taky to 3 roky cvičila v Praze, úúúžasné cvičení. A co je na tom to nejúžasnější??? Že se u toho může ležet 😀 Tak hlavně ať máš štěstí na dobrou cvičitelku, to je základ, aby Tě "power house" a takové lahůdky správně naučila. Pak to můžeš cvičit i u žehličky a na zastávce busu třeba.

Moje největší láska je ale step aeorbic, ale ten se zde cvičí málo.

No a spinning mám ráda taky, jak už jsem někde dřív psala, ale jen někde s dalšíma šílencama, doma ne.

No nic, zavzpomínala jsem si na své "cvičivky", jak jim manžel říka.

Dobrou noc všem!

martinka79
17. únor 2009

krásné ráno a celý den, my dnes jedem na kontrolu 10měs. To bude jízda. ☹ sněhová.

pilates mám do ma knihu, cvičila jsem ho asi před 3lety moc moc fajn cvičení a jak píše Gemi dá se cvičit všude.

No já si na jízdu ve sněhu moc stěžovat nemohu, u nás zase tolik nebývá. Jinak to je docela pohoda. taky tahám jen jednoho prdelína a od Nikolky jsem už zvyklá.

My měli včera tatina doma po službě takže to bylo prima, odskočil si na stavbu a potom byl s námi. přehodila jsme na něj nemápadně zoodpovědbnost uNikolčiných úkolů a konečně se u nich také zasmála. jinak bych na ni pěkně vyjela, ale takto mi bylo příjemné, že vidím kjak vytáčí i tatina. normálně malá puberta. 😀

Můj MM by na MD byl rád, stále mě přemlouvám ať jdu od školního roku 2009/2010učit. No uvodíme. mně se tolik nechce už nikdy si toto neužiju. další Mimi u nás už nehrozí ač jsme chtěli moc 3dětičky. 😉

tak jdu česat nikolkce culdy na Tv a potom hurá na jízdu s vysavačem po bytě. 😉 mějte se tu moc moc fajnově. dětičky ať vás enzlobí a jsou jen dobře naladěné.

satyyy
17. únor 2009

dobre ranko...

koukam, ze se tady od vecerjska cvici :o))) no, ja chodim jen na spinn, driv jsem jezdila i jako instruktorka, ale ted na to nemam ani cas ani naladu a radsi si jdu jen tak zajezdit...
pilates me taky laka... ale nejak se v mem okoli necvici a doma jsem se k nemu jeste nedokopala 🤐

a armada zase nezklamala.... chteli jsme jet v cervnu do Tater na dovolenou, abychom to stihli jeste pred misi... tak jsem "zavelela" 😀 at zjisti, jak to s dovolenou bude.... a vcera jsem se dovedela, ze dovolena v cervnu nebude, protoze bude cviceni...
dovolena bude v kvetnu, nejakych konkretnich 14dni... jen se ted jeste nevi, kterych 14dni.... jak mam naplanovat dovolenou, kdyz ani nevim na kdy 😠

satyyy
17. únor 2009

a MM planuje, ze bude doma na MD... ja pry budu jen ten prvni pul rok a potom mazu do prace a bude doma on... tak jsem na to zvedava, jka to nakonec bude 🙂

martinka79
17. únor 2009

no s tou dovolenou to je blbé. Já si, ale nemohu stěžovat. Vždy to máme tak jak se domluvíme. 😀

martinka79
17. únor 2009

šoupla jsem do albíčka Mišánka nějaké fotky. 🙂

geminis
17. únor 2009

ahoj,
no, plánování by měla být doména armády, že 😀

satyyy,
neboj, každý měsíc má jen 2x 14 dní, tak se do toho nakonec aspoň trefí oni.

tady už se myslím cvičilo před časem...teda teoreticky se o tom píše moc hezky, že 🙂

wow, tak to jsi machr, když jsi spinning jezdila jako instruktorka...já cvičím step už asi 10 let, ale vždy mám pocit, že bych to jako instruktorka neudýchala a neupočítala. ale spinning, to je zase asi trochu jiné, i když stále náročnější jak pro někoho, kdo si jen příjde zajezdit.

v usa jsem taky chodila na spinning, ale moc mě to nenadchlo, vedla to taková čupr babča, vždy pustila jedno CD a jelo se, třeba i na ploužáky, bylo jí to jedno! až v praze jsem narazila na centrum, kde to měli instruktoři fakt namakaný a hudbu sladěnou rytmem i časem. to pak byla radost jezdit. i to je důvod, proč se těším na návrat domů. jen doufám, že tatínek bude mezitím hlídat.

a s tou MD, resp. potom RD, no nevím, zda bych dokázala jít do práce...i když bych někdy taky nejraději vypadal. moje kolegyně to tak udělala, aby mohla s manželem a malou na 3 roky do bruselu. ale práci vůbec nezvládá, myšlenkama je asi doma u malé.

marti,
mrknu na fotečky přes oběd.

dobrou chuť, jdu na ty své malé "mesršmíty"!

satyyy
17. únor 2009

gemi - neni to tak tezky jezdis spinn jako instruktor.... a je to lepsi v tom, ze si clovek sam vybere hudbu, na kterou ho bavi jezdit...
ale ted jsem nasla super instruktora... takovyho peknyho chlapa a to je radost chodit cvicit 😵

geminis
17. únor 2009

satyyy,

tak to ráda věřím! 🙂 mě se taky vždy hned líp jelo, když to bylo s nějakým fešákem! ale v uk jsem zjistila, že skoro všichni firnes instruktoři, já na jiného nenarazila, ale chci doufat, že to není pravidlem, jsou homodějové. mě to nevadí, ale ještě za svobodna jsem si občas říkala kruci, ten by stál za hřích 😀

hm, a s tou hudnou, to máš taky pravdu. jedna holčina měla jakousi oblíbenou skupinu, takže ji často hrála, ale mě lezla na nervy.

marti,
mišánek je velká šikulka, tedy šikulín. ten nočník docela závidím! u nás stále nehrozí!!!

ještě jsem vám zapomněla napsat, že zatímco na vás se valí kupy sněhu, na nás galony vody. od včera prší!

hezké odpoledne všem!

modzo
17. únor 2009

Ahoj holky
Jsem ráda,že na plánování dovolené a společného volna-co se týče armády máme stejný názor 😀
Taky tu aktivně cvičíte,držim vám palce-u mě to nehrozí 😀 😀 😀

satyyy docela tě obdivuju jak si plánuješ mateřskou a držim palce,aby vám to vyšlo. Taky jsem si myslela jak půjdu po roce a půl do práce,zkusila jsem to na dva měsíce a musela jsem to vzdát 😝 .
Tomík to špatně snášel a začal se strašně fixovat na tchýni.Dopadlo to tak,že malej začal říkat tchýni máma a to byla konečá 😠 .To jsem opravdu nekousla 😠 😠 😠
Ale každé dítě je jiné,a podmínky na hlídání taky-myslim tvého manžu na MD.(rozhodně lepší než tchyně). 🙂

gemini voda je humáč,ale sních ještě větší je to děs běs 😝 😝 😝

Holčiny přeju vám hezký večer a klidnou noc

egrzuz
autor
17. únor 2009

Holky už necvičte 😀 ještě , že tady mám tu Modzu, já jsem táák líná 😒

Jinak s tou dovolenou mě to taky štve, nemůžu si zamluvit dovolenou a těšit se na ní už třeba od zimy 😒 Vždycky jezdíme na last.

Marti, fotečky moc pěkný a přidávám se k gemi, nočník u nás nehrozí, řvou na něm. Nevím, jak na to ☹

Satyyy a ví tvůj manžel neb přítel do čeho půjde na MD? 😉 😀 😀 😀

martinka79
17. únor 2009

krásný večer, díky za pochvalu fotek.
No s tím nočníkem to není tak žhavé. Začal sice od 8měs. ale jako pravidelně ne. většinou ráno a potom po spaní odpoledne. 🙂

MM u armády tedy musel mít naplánovou dovolenou rok dopředu a jakékoliv volno též. dělal 24h.prac. dobu. teď je na 8hod. a stejně si plánuje min. půl roku dopředu dovolenku. tu si napíše a je to.

Já šla pracovat., když Nikol byly dva roky. chodila na dopo do MŠ a já si odučila a hurá pro ni. když bylo třeba tak hlídat tatin. No a potom tím, že měl ty 24h tak byl s ní a dával jí do školky a já se vracela po obědě domů. Vážně to bylo náročné to musím přiznat, ale mě to nějak vyhovovalo. měla jsem pocit, že mi něco utíká, ale nebylo to tak. te´d si to doma užívám a do školy chodím jen na kukačku a jsem ráda, že můžu být ještě doma. 😀

krásný večer jdu žehlíkovat.

satyyy
17. únor 2009

gemi.... instruktor na spinnu je fesak, ale o hrichu snad ani nemuze byt rec, protoze by mohl byt muj tatka... ale i tak je to kus 😉

no, s tou dovolenou je to fakt na palici... proste jeste ted nevi, kdy si ji v kvetnu budu smet vzit, tka uvidime, kdy nam to reknou... ale ja si treba casem zvyku 😀

a MM na rodicovsky?? no, samozrejme bude zalezet na okolnostech, ale u nas je on ten, kdo to s detma vic umi, vic je chce a vic si je uziva..... na vsech navstevach, kam chodime okukovat miminka, jsou z nej paf, jak se k nim hrne, hraje si s nima, zabavi je a uziva si i ty malinky... takze ja si uziju navstevu v klidu s rodicema ditete a on si uziva miminka.... takze myslim, ze vi do ceho by sel a sel by rad.... tak spis bude zalezet na mne, jestli budu chtit mu tu radost prenechat nebo ne