Mám manžela vojáka - nyní na misi

egrzuz
29. led 2009

Ahojky všem, chtěla bych si popovídat s jinýma opuštěnýma ženuškama.🙂 Sice už jedno takové téma existuje, ale tam jsou převážně pisatelky ze Slovenska a přeci jen je trošku rozdíl v jejich armádě a v naší. Přidá se některá? Já mám manžela v Afganistánu od začátku prosince a jinak slouží v Liberci

martinka79
12. kvě 2009

krásný den holky, tak Ivi to mi je líto,ale ty to zvládneš. Nic jiného ti ani nezbývá. 😉
my si také užíváme sluníčka(užívali) často jsme celé dny na stavbě-zahradě. máme to tam trochu zútulněné takže káva, svačinka a posezení se dá. Michálek tam má vozový park a řádí na písku a šmejdí všude. JInak MM tedy stále pracuje na domečku, snad bude brzy hotový. No a jinak nic moc. prdelín chodí trochu začíná rozvazovat a říkát slova,ale žádný zázrak.Nikolka se těší na volno-prázdniny.
tak se mějte prima.

ivuska111
16. kvě 2009

Holky Liberečandy, poraďte!

Popříští týden-ten poslední v květnu vyrážíme do Bedřichova v Jizerských horách na dovču (penzion Uko), snad to klapne, a vymýšlím program - výlety a tak, musím prozkoumat okolí na mapě. Na jeden den mám ten obří aquapark, byli jste tam někdo? Jakej je? A pak ještě asi Ještěd nás nemine a dál moc nevím. Poraďte nějaké turistické zajímavosti nebo výlety pro rodinku s 2letýma prckama, buď kočármo nebo v krosnách,holky už celkem šlapou ...Je tam třeba nějaká ZOO? Holky milujou zvířata... Hrady a zámky moc nevím,na to jsou ještě malý...

DÍK!!!

martinka79
18. kvě 2009

Ivuško tak v Liberci je přímo ZOO, agua je super je to jako lunapark nám se tam líbilo, jinak Ještěd také a celkově krajina kolem bdřichva je moc pěkná. my tam byli na podzim asi 3roky zpět a potom na Vánoce.

egrzuz
autor
18. kvě 2009

Ahojky Ivuš,
to je mi líto, že jede manža na 8m, to je hrozně dlouhá doba ☹ , ale ty to zvládneš.
Musíme zase obnovit naší diskuzičku a bude dobře.

Až budeš v Liberci, tak se ozvi, můžeme se třeba na chvilku vidět, dohodneme to i s modzou. 😉
ZOO tady je opravdu úžasná, máme bílé tygry a tak. Určitě doporučuji. Babylon a Aqua je super, můžete třeba zkusit i solnou jeskyni, my teď chodíme a jsme spokojený moc. Je přímo i v Babylonu.
Bedřichov je moc pěkný, jak píše Martinka

Jinak Liberec je plný obchodních center, za poslední dobu to tady vyrostlo až moc, tak to pro případ deštivých dnů 😉 🙂

Popřemýšlím, kde by jste se mohli ještě podívat a písnu. Co třeba Liberecké kasárna? 😀

modzo
19. kvě 2009

Ahoj holky 🙂
Koukám zase to tu trochu ožilo 🙂
Ivošku to mě mrzí,že ti manža odjíždí tak brzo a na tak dlouho ☹
U nás to je podobné,ted je manža na cvičení vrátí se 22.5 a 29.5 odlítá do kosova.Bude tam něco přes měsíc vrací se 2.7.tak se vůbec neužijeme ☹ ☹ ☹

Jinak Ivuš jestli pojedete do Bedřichova a chcete strávit nějaký čas v Liberci určitě dej vědět můžeme se na chvilku sejít a jak psala Zuzka,je tu hodně zajímavých akcí kam se můžete podívat 🙂

Jo kasárny tak to je dobrý máme tu hned dvoje 😀

ivuska111
8. čer 2009

Ahojte holky!

tak se hlásím zase, bohužel dovolenka se nevyvedla podle představ-počasí naprd,ale hlavně N.zvracela 2 dny,3.už jsme jeli domů, o 2 dny dřív... Stihli jsme jen Libereckou ZOO,kt.je super,a druhý den Ještěd (to jsme začli zvracet),3.den pokud o klidový režim,ale zvracení nepřestalo,tak jsme jeli domů. Doma to přešlo v průjem,takže střevní virozka,jak řekla Mudr.,nešťastně nás to potkalo na dovče ☹ proto jsem se vám holky (ergzuz a modzo) ani nehlásila,měli jsme net,byť ta představa exkurze do libereckých kasáren byla velmi lákavá 😀 😀 😀 mmch A.zas měla ten průduškový kašel,takže ani bazény jsme nerealizovaly ☹

JInak nám teď rostou všechny 4 špičáky naráz,oběma holkám,jeden dva už jsou prořízlý,ale ještě to potrvá,takže hlvaně Natálka je protiva nejprotivnější...ale v noci (ťuk, ťuk, ťuk) spí celkem Ok.

Za týden nás čeká další dovča (jen s našima a ségrou,manža je v Německu na cvičení.jak jinak),tak snad se vyvede lépe než ta první ☹ A pomalu vymýšlím narozeninovou oslavu,dárečky ještě nějaké a dort...

Modzo, co Ty? Manžílka máš taky pryč,viď,tak ať ti ten červen rychle uteče...

Zuzi,co prckové? Už lítáte jak draci,co? Venku je to myslím zajímavé,co? My zatím kočárkujem, ale tak polovinu cesty ťapkají samy,jen přes město a přes silnice je naložím na kočár...

Tak jedna usla,druhá snad taky usne,tak jdu na kafčo a kupu prádla,páááááááá

martinka79
9. čer 2009

ahojky hlásí se po delší pomlce. Ivi tedy nic moc dovolená,ale co můžeš dělat viď. snad ta nastávající bude lepší. my zítra nastupujeme do nemocnice na operace palečků. jedu sama na vysočinu rovnou k do nempcnice. Nikol bude s tatínkem doma... on musí pracovat mají tam nějakou kontrolu. 😀 snad nás v pátek pustí, prodloužím si víkend na vysočině.
JInak Michálek chodí a běhá jako šílený, po městě se etdy vozí,a le jinak u nás na vsi už kočárek nepoužívám.hodně času jsme na parcele na zahradě.už se to trochu rýsuje, teď jsme objednali sanitu a obklady a dlažby. kuchyň se vyrábí a schody též. 😉
přeji vám krásné dny plné pohody.

satyyy
17. čer 2009

holky, dlouho jsem tu nebyla, ale potrebovala bych poradit s pojistenim.... kdyz muz by jel do te mise (asi v cervenci do Kosova), co jako za pojisteni mu mam nechat udelat??? jestli vubec ho pojistovat??, jestli mi ho vubec nekdo pojisti 😅
nemate s tim nektera zkusenosti???
diky za kazdou radu

egrzuz
autor
18. čer 2009

Ahojky,

Ivuš, no já na tebe myslela, říkala jsem si, jak si užíváte dovči a vy chudáci takovou ošklivou nemoc. Ona tady řádila taky, my jí měli doma všichni, ale každý jen jeden den naštěstí, ale byl to hnus, hlavně u těch prcků, když zvrací, chudinky
Myslím, že i Tomášek od Modzy jí měl 😒
Tak snad se vydaří ta další dovča lépe.

My už lítáme jako draci, Jarýn začal nějak v dubnu a od té doby je jako drak 😀Hrozně ho to baví a furt někde běhá a taky už zhubnul 🙂

Martinko, jakou operaci? Tak držíme pěstičky, ať je všechno ok a už jste doma

Setyyy, můj maža má životní pojistku, myslím, že to měli povinné, když jel poprvé.

vrkocka
19. čer 2009

ahoj,tak se take pridavame do diskuze,mame tatku taky vojaka.Presehovaly jsme se ze Šumperka.Tatka dela logistika,ale je tam cerstve,tak zatim nevi jestli ho nekam poslou.Chtel by do Kosova.Ja planuji druhe mimi,ale nevim nevim,kdyby ho pak nekam odvolali jak by bylo

ivuska111
21. čer 2009

Satyy, tak u nás je to aktuální,jelikož manža letí už za 3 týdny ☹ Manža má klasické životní pojištění (KOMPLET od ČSOB) které ale POZOR do mise NEPLATÍ!!! Takže jsme uzavírali na dobu mise Flexi životní pojištění od ČS, která jako jediná pojišťovna u nás pojišťuje i do misí. Pokud by Tě zajímaly podrobnosti, písni maila, napíšu, jen vím,že chlápek z ČS byl u nich v práci a smlouvy uzavíral, normálně na pobočkách tento produkt nenabízí. Není to levné, záleží na pojistné částce v případě smrti/úrazu, nás to vyšlo na necelé 4tis./měsíc,ale máme dvě děti a to už nemá cenu riskovat, že zůstanem bez příjmů, nebo nedejbože sami...

Jinak ta druhá dovča taky nic moc, odjeli jsme tam s kašlem, vrátili se s horečkama u jedné,kt.trvají,nevíme co to je,rostou ty špičáky,ale zítra jdem k Mudr.... Ale jinak jsme si to užili celkem...

Vrkocko, vítej mezi námi, to jsi asi nadšená,že vám chce taťka pláchnout do Kosova ☹ ale je fakt,že riziko tam je minimální, jezdí se va dovči,určo bys to zvládla. Ikdyž na 2.mimi je lepší do začátků manžela...ať si to taky užije!

satyyy
21. čer 2009

Ivuska - diky moc za info... mrknu na to, zavelim poradcovi at na to koukne a neco vymyslime.... manzel by mel letet za 4tydny... takze uz je to taky za par ....

modzo
22. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Jdu na vás mrknout po dlouhé době 😉
Ivuško to je škoda,že vám dovča v Liberci nevyšla 😒 Tomík měl taky nějakou virozu jeden den zvracel druhý den horečky a třetí průjem ☹ naštěstí to byla jen víkendová záležitost.
Před pár dny jsem se vrátila od mamky z chalupy bylo tam prima Tomášek si to náramě užil,ještě bychom tam byli,ale tomík měl v pátek dětskou olimpiádu a ta se taky povedla.
Jinak tatka se nám vrátí asi za dva týdny snad jim to neprodlouží 😔 a v lednu 2010 odlítá zase,ale na púl roku ☹

Satyyy manža má taky životní pojistku a flexibilní pojištění,ale od kooperativy u nás to dělá jedna ženská ,která se specializuje na pojištění vojáků

Vrkocka vítej 🙂

Jinak holky čekáme velký přírustek do rodiny 🙂 čekáme dvojčata já jsem z toho pořád hotová a nechápu to do ted nikdo v rodině já ani manža je nikdo nemáme a upřímě nevím jak to zvládnu s tím co nás ted čeká 😕
mimina se narodí a manža pojede zase na misy ☹

no snad to nějak zvládnem ještě se uvidí jak to všechno dopadne

vrkocka
23. čer 2009

ahojda
MODZO:koukala jsem je to sila jsi statecna a zvladnes to 🙂

martinka79
23. čer 2009

ahojky holky tak operace dopadla dobře. Míša byl na uvolnění šlach na ručičkách.... dopadlo vše OK. Mišák byl moc statečný. 😉 kontrola za 6 týdnů.
Jinak náš MM nikam nejede jak jinak... 😀
Vám všem posímám energii a sílu.
Modzo ty jo to bude mazec, ale ty jsi holka silná a statečná to zvládneš. Hodně hodně sil a elánu. užínej si dokud to jde. 😉 bude to radost a jen malá starost.
🙂

modzo
24. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Děkuju za podporu budu jí potřebovat zatim to jde máme jenom Tomíka i když to je malej dáblík jenom bych potřebovala,abych nebyla tak unavená 😝 ☹
Jo jo masakr to bude taky mi trvalo pěkně dlouho než jsem to zkousla,manža ani já je nemáme v rodině a prostě se to stalo náhodou to bych nikdy nevěřila,že budem mít dvojčata
A do toho ještě manža pojede na misy 😠 Ještě,že budu mít k ruce dvě babičky jinak bych to nezvládla

modzo
24. čer 2009

Marti to je dobře,že operace dopadla dobře,nás čeká začátkem září -ty mandle ☹ docela se bojím jak to Tomík zvládne no nesmim nad tim tak přemýšlet 😔

Vrkocka klidně se puste do druhýho mimča nebyla bys sama 😀 u nás má manža mise jasné,prostě musíme jeden rok přežít a pak to snad bude lepší-doufám 🙄

martinka79
24. čer 2009

Modzo neboj mandle zvládnete... nemysli na nic a uvidíš bude to OK. Malej zvládal narkozu dobře. to víš slzy mi malinko vytrykly, ale byla jsem statečná. 😉
držím ti pěsti a posílám energii a sílu.

ivuska111
24. čer 2009

Modzo, tak předně moc gratuluju k dvojnásobnému nadělení! S dvojkama a prckem to není jednoduchý, kor bez manži,ale dá se to s babičkama,ale i tak to bude hodně náročné! My taky dvojky nikde v rodině nemáme, máme totiž jednovaječné a to není dědičné, nýbrž hříčka přírody, kdy se mnohomocné vajíčko setká s mnohomocnou spermií, v praxi to bylo tak,že já vysadila antik. a manža dojel ze cvičení, no a bylo to 😀
Na dvojcata.cz je spousta dobrých rad,zkušeností,podpory... už i pro těhulky, chodím tam často, i Hanka co sem občas zajde... A pokud by Ti bylo smutno a chtěla jen tak pokecat,máme spešl dvojčecí diskusi na e-mimino.cz
A kdy máš TP? Stihne to ještě manža,nebo už bude odjetej? A nechce si to takhle rozmyslet? Ikdyž po pravdě, když byl manža v Afgoši a holky byly miminka (1-5m),tak to byla pohoda,když to ted vidím zpětně. Jenže ještě prcka k tomu, to už pohoda nebude ☹

egrzuz
autor
29. čer 2009

Ahoj holky,
Modzo, už jsi doma? Jak bylo?
Holky, musím prásknout, že Modze to moc sluší 😉 🙂

Slyšeli jste už o tom, že se bude propouštět 5000 vojáků? ☹ ☹ ☹ ☹ Je to děsný, na koho to padne, všichni jsou vystresovaný, mají se to dozvědět kluci do konce měsíce, což je zítra.

martinka79
29. čer 2009

jé slyšela 🙂 MM se ani moc nebojí musím říci.tak snad nebode los na jeho hlavě. 😖
jinak pomáhám s povodněma a přes vesnici a za pomoci AČR tam mám z toho dobrý pocit.

egrzuz
autor
29. čer 2009

To jo, ty povodně jsou šílený, chudáci lidičky.
Tady jsou v Liberci taky nastartovaný, že pojedou, až zavelí 🙂

Tady v Liberci mají docela všichni stažené zadnice z těch vyhazovů. Nevíte, jak to je když vyživuje dítě do tří let, jeslti je v té ochranné lhůtě, že ho nemůžou vyhodit? Nebo to je jen pro chlapy, kteří jsou na MD?

martinka79
29. čer 2009

netuším. Po pravdě Parha je asi v klidu, ale nevím MM dělá u velitelství a nijak nic oc neprožívá, ale zase je pravda, že vnitřně to může být jinak. To víš stavíme a finance jsou teď na něm. 😉
Povodně hnus, snažila jsme se s kamarádkou něco vymslet a pomoci jim tak jsem ráda, že se to povedlo.

ivuska111
29. čer 2009

Ahojte, to s tím propouštěním jsem tedy nevěděla ☹ P.nic neříkal ani,ale oni teď žijou misí, takže snad se mu to pro tentokrát vyhne... Ale vaši chlapi neuzavírají závazky na určitou dobu? Do konce závazku by je snad neměli vyhazovat,ne? Teoreticky by se pak měli bát jen Ti,kterým brzy končí ... S tou ochranou lhůtou nevím,jak to je,ale neslyšlea jsem o tom nikdy...

Povodně hrůza děs,myslela jsem si,že v pohodě u nás,ale teď jsem viděla na Primě,že na Havlíčkobrodsku se situace vyhrocuje 😒 😒 😒 Tak musím kuknout na zprávy. Marti, jsi šikula, že takhle pomáháš!

Modzo,kde jsi byla? 😉 a hoď do galerky nějakou fotečku,ať vidíme kočandu 2v1+1,jak píše Zuzka.

My máme manžu pro změnu na týdenním cvičení 😖 asi abysme si taťky náhodou moc neužili,odlítá za 18 dní...Natálka má atb, píchali jí v po ouška,obě,bylo to strašný,ve výtěru měla pneumokoka... Chystám pomalu oslavu 2.narozenin, jedna bude teď o víkendu s tchánama,kt.přijedou,druhá pak s našima,až se mamka vrátí z dovči ... Dárečky už jsem zabalila,nejradši bych jim je dala hned,ale těch pár dní vydržím snad 🙂 Dort jen nepečený ovocný,na druhou oslavu mamka udělá nějaký pořádný na fotku. Jdem na Večerníčka.

raady
29. čer 2009

Ahoj holky,
nemám manžela na misi, ani v armádě. Jen jsem k vám nakoukla a vidím dotaz na propuštění z armády versus 3 leté dítě.
Myslím, že se to vztahuje jen na vojáky/vojákyně, co jsou na MD a RD.

martinka79
29. čer 2009

raady díky za info.
IVi koukala jsme na to havlbrodsko to je šílenéééééé. ☹ no pomoc je dobrá a dyž nic moc nesotjí tak proč ne.
No MM má smlouvu obnovenou nedávno. 😝
tak zítra ukončíme školní rok ahurá na prázdniny.
modzo tak ybch tě chtěla vidět mamino jak jsi krásná. odpočívej.
tak zatím čusík.

modzo
29. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Všechny vás zdravim a děkuju,že na mě myslíte 🙂 Od pátku ležim -musim začali mě brát strašné křeče do břicha,ale dneska jsem byla na KO a na UTZ je všechno vpořádku taky mi brali krev a zítra se dozvím výsledky tak snad to bude vpohodě.
Jinak manža se vrací z Kosova ve čtvrtek a doufám,že ho hned nepovolaj na povodně ☹
Je to stašný a strašně moc lituju ty postižený lidi,já se snažim pomoci aspon tou dárcovskou sms-kou 😔
Marti jsi šikulka,že tak pomáháš lidem postiženým povodněma.

Jinak mi manža volal,že od nich z kasáren propouští,snad se nám to vyhne zatim nic manža neví,že by ho měli propustit, a kluci z Liberce by mu to už řekli.A pokud je propustí ještě v době kdy mají podepsaný závazek tak dostanou 40-50% odstupného 😒

Ivuško já byla dva týdny u mamky na chalupě,aspon jsem si zkrátilla trochu čas co je manža v Kosovu a Tomík si to tam báječně užíval.Ještě bychom tam byli,ale Tomášek měl dětskou olimpiádu a tu jsme si nemohli nechat ujít 😀
Jinak Zuzka strašně přehání možná mi to sluší,ale to se musim hodinu zkrášlovat v koupelně 😀 😀 😀

Až přijede manža tak musí dát fotečky do PS,já to stáhnout neumím na to jsem antitalent 😀 tak pak dám zase něco do albíka 🙂

Ivuško kdy holky slaví narozeniny? Nás to taky ted čeká Tomík je má 15.července tak už taky pomalu chystám dárečky A musim vymyslet nějaké překvapení 😕

martinka79
30. čer 2009

Krásné ráno všem, my dnes jedeme pro vysvědčení a hurá na prázdniny. 🙂 Tak držím pěsti aťžádnou z vás nepotká propuštění u vašich M. 😉

modzo
30. čer 2009

Ahojky 🙂
Marti hezky si užijte prázdniny a snad se počasí umoudří a bude krásně 🙂

egrzuz
autor
30. čer 2009

Ahoj holčiny, tak nás táta přežil a naštěstí pro tento rok ho nevyhodí 🙂 , příští rok je prý další čistka 😕
Má závazek na 2,5roku, ale prý to nic neznamená, nikdo neví podle jakýho klíče postupují a to jsem si myslela, že když má na nějakou dobu závazek, tak je chráněný a ono prd 😠

Raady, díky

Marti, jaký bylo vysvědčení, pochlub se? 🙂