Mám postižené mimčo. Rady, tipy, jak se o něj starat

trpaslikg
7. led 2009

prostor pro otázky, odpovědi a různé rady, jak nejlépe se postarat o různě postižené děti...

geminis
14. led 2009

Nejlepší bude zeptat se na neurologii u vás v místě. Ti budou vědět, co a kde se cvičí. Za pokus nic nedáš!

marianka2
16. led 2009

Ahojte maminky!

Opäť sa k vám pridávam, nakoľko som včera bola s malinkym v jednom rehabilitačnom zariadení, (cvičíme aj vojtu, len sa mi zdá, že to nestačí), tam opäť skonštatovali že má hypertoniu (to som aj vedela), a že to nie je najlepšie, nakoľko sa ešte nenačahuje ani za hračkami aj keby chcel už, no to svalstvo mu to nedovolí, a to už má 5,5 mesiaca. Tak nám ukázali cviky na rozcvičenie a ako s ním nacvičovať očný kontakt, načahovanie za hračkami, proste sa mi to páčilo. Ale moc povzbudivé slová mi nepovedali, len to čo ostatní lekári, že čas ukáže ako ďaleko s ním zájdeme. Ale počítajme s tým, že nejaký postih tam bude.
No....neviem si to ani predstaviť, niekedy ma z toho bolí už aj žalúdok, vy ako ste na tom?

sarinkam
16. led 2009

Marianka, to same jsem mela s dcerou, rikali mi ze pokud ji ta hyper neprejde, tak neudrži tužku a nebude chodit. Rikali mi to v jejich 4 mesicich, mela jeste novorozencke reflexy. Nevim jak vysoky stupen mate, ale nasi holku to preslo a v roce a půl nam prijemny doktor nerolog v zertu rekl ze uz nas nechce ani videt 😀 .
hlavne se nestresuj, to je to posledni co to decko potrebuje. My jsme si rekli ze nam nase holka takhle staci a v tomto je cas nejlepsi lekar. Dnes je takova doba, ze se lekari kryji, je vas prece informovali a nic nezatajili.
Ivet je ted naprosto v poradku, jen mam obcas chut ji utrhout hlavu 😀