Mám úraz a dítě k tomu. Máte zkušenost?

tomasek06
15. říj 2009

Stal se mi škaredý úraz po pádu na mokré trávě. Byla jsem i v nemocnici a museli mi kotník operovat. Teď mám na 6 týdnů dlahu a strašně se doma trápím, už kvůli malému. Nejsem schopna skoro nic udělat sama bez pomoci. Máte takovou zkušenost? Jak jste to zvládli?

tomasek06
autor
18. říj 2009

No ty poměrně ftipné pohyby mě čekají v úterý. Manžel se vrací po dvou měsících z ciziny, tak jsem zvědavá. Vařit se snažím taky, ale v sedě a mamka mi vše připraví na stůl, tak naštěstí nemusím pořád skákat.

tomasek06
autor
18. říj 2009

Jinak teda mě se lépe skáče, než chodí, jak mě učili v nemocnici. Skákání je rychlejší.

aponchie
18. říj 2009

ja mela nohu ve vysoke sadre dva mesice a sla sem s ni do delvity na nakup 😀

berenika39
18. říj 2009

no a mě manža zas vzal do náručí, donesl do auta a odvezl i autosedačkou s 4 týdenním pétou na grilovačku, tam mě zas vynesl, praštil se mnou na zahradní houpačku, petu mi dal do náručí a strávili jsme tam skvělé odoledne, noha nenoha. na to moc ráda vzpomínám, byla jsem v tu dobu nervní a utahaná, moc mi to bodlo.

berenika39
18. říj 2009

Ted ve čtvrtek jdu znova pod kudlu, tak mě ty klacky zase čekají, ale mudr říkal, že jsem akční a jak mě zná, budu do týdne bez nich. Tak jsem zvědavá. Nejvíc mě štve, že mi ted budou muset udělat dlouhou díru, ta výztuha je 15cm, tak zas budu slátaná, ale oni jsou šikovný, nemám jizvy, jen to trochu pigmentuje, v létě jsem měla ze žabek komplexy, ale co....
A taky nám s Pétou odpadne 2x plavání, to je škooodaaaa

tomasek06
autor
18. říj 2009

Jenomže my nemáme auto, tak se nedostanu nikam. Bohužel. Tak ať ti ta operace dopadne dobře 😉

tomasek06
autor
18. říj 2009

Jinak do obchodu bych šla klidně taky, ale bydlím ve třetím patře bez výtahu 😠

tomasek06
autor
19. říj 2009

Tak už mám po kontrole a je to naštěstí v pořádku a stehy mám venku. Další kontrola mě čeká za 3 týdny i s rentgenem, tak snad to bude OK.

berenika39
19. říj 2009

tak bezva, to mám radost s tebou, uvidíš, ted už to bude jenom lepší.
Mě potom pomáhalo hodně koupání v horké vodě a rozhýbávání v teple, nosila jsem ortézu, teplou ponožku, a chce to pohyb. Mám super kamaráda, který pracuje v jednom velkém rehab.centru, a ten mi říkal, že se nesmí ten kotník moc šetřit, jinak zatuhne v té omezené poloze. A je to fakt, jen jak to šlo, jezdila jsem nakole a dneska mám hybnost 95%, doktoři strašili kolem 60%.

A ještě jeden postřeh, třeba ti to pomůže. Naprosto nevědomě jsem při stání na místě tu nohu odlehčovala- prostě jsem stávala našišato,neumím to napsat, ale váhu těla jsem převážně nechávala na druhé zdravé noze. A to i dlouho potom co už jsem mohla zatěžovat obě stejně.Ze zvyku. Výsledek byl bolavý záda a kyčel zdravý nohy🙂)). Tak na to mysli, máš dvě zdravý nohy🙂))))

tomasek06
autor
19. říj 2009

Díky moc za rada 😉 Přes zimu chodíme hodně plavat s malým a chystáme se i na termály do Tater, tak to tam rozhýbu jedna dvě 😀 Cvičím i teď a skoro pořád 😀 Taky mám z toho strach kotník je svinstvo.

tomasek06
autor
28. říj 2009

Tak noha je už úplně v klidu a vůbec to už nebolí. Ještě že tak. Za dva týdny jdu na ten rentgen, tak jsem zvědavá jestli to bude už srostlé. Doufám že jo. Ty berle mi už pijou krev 😠

berenika39
28. říj 2009

tomasek, super!!! tak vidíš, že to šlo....

já teda tentokrát nedopadla moc dobře, už jsem šla na to odšroubování jako mazák, a bylo to hnusný.mám jizvy po obou stranách kotníku, 15 a 8 stehů,dali mi asi půl kila chirurgický oceli domů, a já furt,proč jsemnemohla zhubnout na původní váhu 😀 😀 .
Po narkoze večer jsemšla domů, ale třetí den děs, žádný prášky nepomáhaly, tak mě manža odvez znova. Udělal se mi v tý větší ráně hematom, museli mi to porozpárnout, vytahat sraženou krev, dren, bez uspání, jen opíchat, no ptali se mě jak mi je, říkám - dobrý, vstala jsem a sekla sebou. Pak už to šlo,manža mi to denně převazje, už nemám berle, ale to šití je pořád nepříjemný.
V pondělí jdu na stehy, už se těším, pak už to je pohoda.

Tak se mějte!

tomasek06
autor
29. říj 2009

A jak se ti chodí? Já bych se nejradši rozběha už teď 😀 Ale asi bych si nabila hubu 😀 Úplně ti závidím, že to už máš za sebou.

berenika39
29. říj 2009

jo, už normálka, bez berlí, ale mě už ted nedělali nic s kloubem, kostí, jen vlastně vyšroubovali ten materiál, takže kotník jako takovej mám vpořádku, jen jsou nepříjemný ty zašitý rány. ale dneska jsem byla celej den venku, řídila auto, dobrý. hlavně se neboj, opravdu se to upraví úplně do normálu.

tomasek06
autor
30. říj 2009

Díky za podporu! Hlavně, že tobě to dobře dopadlo a mě to čeká zanedlouho 😉 Teda doufám 😀

tomasek06
autor
5. lis 2009

Chtěla jsem se tě Bereniko ještě zeptat, jakou jsi měla narkozu? Spinál,nebo celkovou? Já jsem měla spinál a pořád mám ještě kousek zdravého stehna ochrnutý. Nestalo se ti to taky?

berenika39
5. lis 2009

ahoj, poprvé, na tu první velkou operaci, co mi ty úlomky sešroubovávali a spojovali jsem měla spinál, doporučili mi to hlavně kvůli kojení, malému bylo 6 dnů a i po sekci jsem se krásně rozkojila, takže po tak dlouhé narkoze bych nemohla dlouho kojit,bylo mi to líto. Trvalo to 2hodiny a 20 minut, v životě jsem se tak nebála, jako že uvidím ty lidi, co mi tam vrtají dírky do nohy a tak. Ale bylo to fajn, pustili mi rádio, anestezioložka se mnou mluvila,ke konci jsem byla už nějaká unavená, tak mi připíchli něco, abych jako pospávala, a oni umí namíchat takovej "koktejl", aby byl člověk v pohodě. Nohy jsem cítila asi večer po té operaci a žádně následky jsem neměla. Jen jsem musela 24 hodin ležet na rovném, kvůli bolestem hlavy, které se pak prý objevují , ale nic, dobrý. Jen to kojení, na zádech to jde dost blbě, ale setřičky mi pomáhaly. Poprvé jsem kojila hned ten večer, jednu dávku jsemodstříkala mimo a pak už to šlo. Na dobu operace měl péta odstříkané mlíčko u sestřiček.

To ochrnutí by mělo polevit, jsou en nějaký poškozený nervový zakončení a obnoví se, říkali mi to, že se to můůže stát. Ale určo jim to řekni.

Další dvě operace už byly krátké, do hodiny a měla jsem plnou narkozu.

tomasek06
autor
5. lis 2009

No ten doktor v nemocnici mi říkal, že to bude trvat i delší dobu. Ale že až tak dlouho? Pro mě bylo nejhorší těch 24 hodin ležet a ani si nesednout ☹ To jsem myslela, že nevydržím, hlavně mě štvalo, že jsem nemohla na záchod 😠

tomasek06
autor
5. lis 2009

Kdyby mi to řekli před tím spinálem, tak do toho nejdu ☹

tomasek06
autor
10. lis 2009

Tak jsem byla dneska na kontrole a už nemám dlahu 😀 Jsem šťastná jak blecha. Mám už rehabilitace a má se snažit pomalu našlapovat.

karotky
10. lis 2009

Gratuluju. 🙂

tomasek06
autor
10. lis 2009

Díky, jsem taky moc šťastná a strašně mi to pomohlo na psychiku.

tomasek06
autor
29. lis 2009

Tak si představte, že mám rehabilitace každý den. Je to děs, ale snad to bude už vše v pohodě. Byla jsem i už na procházkách, tak je dobře 😉

berenika39
29. lis 2009

ahoj, no mě rehabky jen doporučili, ale ten hodnej pan doktor, co se o mě staral od sekce až do ted mi naznačil, že jediná možná rehabilitace je zatěžovat zatěžovat - chodit, schody, kopce, prostě různý úhly pohybu. Právě mi taky řekl, že se musí rehabilitovat strašně často - denně - a to v petových několika měsících nešlo, nemám hlídání, a jednou týdně to ztrácí význam.
Tak nevím, možná kdyby ti to dělalo časově problémy, tak to nech plavat a choď na prochajdy ......

Já jsem ted zjistila, že jak mi ted naposledy museli tu jednu ránu znova otevřít že mi to moc stáhli a prostě mám přes kotník strašně napnutou kůži a je to nepříjemný. Vzhledem k věku elasticita nula 😀 😀 😀 , tak jsem zvědavá, jestli to povolí.
A jediný, co už asi nikdy nepůjde je doskočit vahou jen na tu jednu nohu, to prostě bolí a bojim bojim. I ze svahu chodím jak po....., pořád mám před očima tu jízdu na zadek a asi se toho nikdy nezbavim 😒 😒 😒 .

Lyžuješ? Chci to zkusit, přeskáče jsou na kotník jak sádra, doktor souhlasil, tak nevím.....

tomasek06
autor
29. lis 2009

Lyžovat nelyžuju, ale chodíme hodně po horách. A taky hodně plavat. Já to cvičím furt jak sedím. Snad to bude brzo OK. Akorát na to pořád nemůžu šlápnout na plno, tak se trápím s berlema.

tomasek06
autor
29. lis 2009

Hlavně při tom lyžování dávej poor na pády 😉

berenika39
29. lis 2009

No plnou vahou bez toho abych to necítila, jsem začala chodit za docela dlouho možná po 4-5 měsících. Ale pak jsem už byla úplně imunní vůči malý bolesti, takže jsem to registrovala jenom třeba když jsem musela popoběhnout na přechodu a tak.

Jinak pádů se bojím a bát budu, opravdu se mi dodnes svírá žaludek po schodech dolů nebo ze svahu. Na to místo kde se nám to s Pétou stalo 😉 😉 dodnes tam nemůžu jít a je mi špatně od žaludku. Takže snad opatrná budu 😉 😉

Tak se opatruj a at jsi brzo bez klacků!!!!

iloha
29. lis 2009

já měla moc ošklivě dolámavé zápěstí, jak řekl pan doktor, vše co jste mohla jste zlomila.............sádra od 6.5. do 10.7. vůbec se to nehojilo. Doma jsem měla tříměsíční Terezku...........šílený, nemohla jsem ani kojit, takže jsem se naučila odstříkávat a krmit z lahvičky a měla tu svojí mamču, protože jsem jí nemohla ani zvednout z postýlky. ☹