Máme batole 1 - 2 roky a v létě se nám narodí miminko

luccii
29. led 2011

Ahoj maminky, ráda bych tu rozjela diskuzi těhulek, které už mají doma jednoho malýho caparta. My máme chlapečka 1 rok a 7 měsíců a v srpnu čekáme druhý 🙂.

luccii
autor
1. únor 2011

@k.ate no jen si nemysli - takhle maly deti zase velmi radi nosi miminkam do postylky vsechny mozny veci - bohuzel i ty malinky, co muzou vdechnout 😅
@sussanah kosik je fajn, ale nevydrzi mimcu dlouho
@k.ate to je zajimavy, ja si myslela, ze zenska chce vzdycky aspon jednu holcicku 😉
@singid ahojky, vitam te u nas 🙂 malej je sikovnej, urcite do porodu zmoudri a bude venku vic spolupracovat 🙂
@erinka83 ahojky, zvladnout to muzete, ale asi se priprav na to, ze cesta vychazky se bude ridit mozna podle Barusky - v tomhle veku maji deti vetsinou svou hlavicku (aspon nas temer 20m Vojtik takovy je)... my taky porodime skejtik, bez nej by to neslo, kdyz budu chtit jit trosku dal

sussanah
1. únor 2011

@luccii takze spolu s miminkem budes rodit i skejtik, jo? 😉 😀 Kosik asi dlouho nevydrzi, ale si od neho slibuju alespon ty prvni 3m, coz mel nas cca 6,5kg, tak to by jeste zvladnout mohl. I kdyz jestli to bude zas refluxove mimco, tak na kosik i postylku muzu zapomenout 😒

luccii
autor
1. únor 2011

@zany jj tady kolem nas je skolek hodne a vsechny blizko 🙂 ja ti nevim, ty spojeny tridy - mne se to moc nelibi - zrovna vcera jsem slysela od kamaradky, jak tam starsi kluk zavrel na zachod ci kam jednu holcicku... jasne, ma to i vyhody, ale mne se to vic libi po staru... Honzik s Eli jsou od sebe presne 2 roky?

luccii
autor
1. únor 2011

@sussanah uz to tak vypada 😀
no preju vam druhy mimco bez refluxu 🙂 kdyz uz budete mit ten kosik 😉

k.ate
1. únor 2011

@luccii já jsem divná ženská. Vůbec nevim, jak bych holčičku vychovávala 😀 u kluka mi to přijde jednodušší 😀

zany
1. únor 2011

@luccii - já v tom vidím docela výhodu a vím, že tenhle model si chválí i ředitelka 🙂 Ty mladší děti se snaží v lecčems dohnat starší, starší se učí pomáhat mladším 🙂 Jasně, že můžou pochytit i jiné nepříjemné věci, ale to je dáno i v tom klasickém modelu a je to i o rodičích k čemu děti vedou...
A navíc si neumím představit, že bych letěla do jedné třídy pro Honzíka a pak pro Elišku 😝
Tady je nemají kde zavřít... Ne že by tam neměli dveře, ale ty děti všude dosáhnou 😉
Je to o názoru a zkušenostech 🙂

sussanah
1. únor 2011

@k.ate taky mi to tak prijde, ze by to bylo docela fajn mit dva kluky 😅 Prvni tehu jsem trochu vic chtela holcicku, ale tak jsem si zvykla, ze se doma porad neco deje, ze bych asi nevedela co s klidnou holcickou 😀 Ale co, hlavne at je to zdrave 😉

luccii
autor
2. únor 2011

@zany mozna mas pravdu, schvalne se pozeptam kamaradek, ktere maji deti ve skolce, jak to vidi ony 🙂
@sussanah u nas se toho deje nekdy az moc - malej je nerizena strela a casto to vypada, jako by byl dopovam nejmin kofeinem 😉 takze mirne zklidneni a klidne i v podobe holcicky bych uvitala 😉

luccii
autor
2. únor 2011

@k.ate vidis, to me nikdy nenapadlo - mne prijde, ze je vychovavas stejne... predavas jim stejne hodnoty, ucis je stejnym vecem... jasne, ze kdyz vyrostou, jsou kazdy jiny, ale nemusim kvuli tomu menit pristup, ne?

sussanah
2. únor 2011

@luccii jj ja rikam, ze ma maly v brisku maly atomovy reaktor 😀 Ale zas ja bych asi fakt ani nevedela, co bych s tichym spavym ditetem delala 😅 Asi bych si ale rychle zvykla 😎

luccii
autor
2. únor 2011

@sussanah tichy spavy dite neznam, asi jich moc neni 😉 dneska nam tady malej lital tak rychle a delal takovy skopiciny, ze jsme se jen smali 😀 a divili, kde se to v nem bere 😅 btw taky mam v patek poradnu 🙂 ale nase MUDra moc casto UTZ nedela, jen uplne minimalne, takze si asi budu muset pockat az do cca 20.tt na velky UTZ

sussanah
2. únor 2011

@luccii no prave ze v mojem okoli meli 3 kamaradky mimca skoro podobne jako my a vsechny byly tiche, klidne a spave, jen ten nas rval jak tur 😖 Ja mam ted noveho dr a ten ma utz, tak jsem rada. U byvale dr me nechtela ani poslat na potvrzeni srdecni akce, to jsem si vydupala. Proste konstatovala, ze bud to bude v poradku, nebo zacnu mit krece a krvacet, takze vlastne je utz zbytecny 🙄 Uz se hrozne tesim na patek 🙂

luccii
autor
2. únor 2011

@sussanah divna doktorka, ja myslela, ze srdicko potrvzuji vsichni 😨 koukala jsem, ze taky latkujete 🙂

sussanah
2. únor 2011

@luccii no, ona mi ani nerekla o utz ve 12tt, to jsem si taky nasla sama. Jeji prvni utz, na ktery by me poslala by byl ve 20tt. Ale ona byla celkove divna, chtela jsem ji zmenit jeste pred prvnim tehu, ale nejak jsem to nestihla a pak v tehu uz to moc doktori radi nemaji to prebihani. Ale jsem rada, ze mam noveho dr 🙂 A jo, latkujeme, uz prave vymyslim, co malo dokoupit 🙂

k.ate
2. únor 2011

@sussanah tak to já bych věděla, co s klidnou holčičkou, ale já prej byla jako malý dítě ještě horší, jak náš Kuba, takže to není tím, jestli je to holka nebo kluk 😀

@luccii no já právě myslim i potom, já prostě jsem divná ženská 😀 Neumím se pořádně oblíknout, nalíčit (to teda nedělám vůbec 😀 ), učesat 😀 Chudák moje potenciální dcera 😀 U kluka je to jednodušší, u toho si myslim, že vymyslim, jak ho hezky oblíknout, ale u holky fakt netuším, až bude starší a tak... 😀

k.ate
2. únor 2011

No a náš malej byl úžasně hodný mimčo v podstatě jen pil a spal 😀 Tak teď říkám, že si to naspal do zásoby a teď o to víc řádí 😀

sussanah
2. únor 2011

@k.ate je fakt, ze ucesy u kluka jsou jednoduche, proste ho sjedeme strojkem na 3 a je to 😀

jajulin
2. únor 2011

Ahoj holky, můžu k vám? Máme doma jednoho relativně klidného a spavého chlapečka a za necelého půl roku přibude další svišť - ale pohlaví ještě nevíme. Poprvé jsem taky chtěla trošičku víc holčičku, ale teď bych zase byla radši za chlapečka, aby to byli parťáci. Věřím, že k té holčice se jednou ještě dopracujem 🙂.

luccii
autor
3. únor 2011

@sussanah fakt divna doktorka 🙄
ja ted koupila Anavy a jsou cervene a ruzove 😉
@k.ate ja byla jako dite taky poradnej certik 😉
@jajulin ahojky, vitej mezi nami 🙂 no taky mam sen 3 deti, ale uvidime 😉 nekdy mam problem, abych zvladla to jedno 😅 a mas pravdu, taky si rikam, ze dalsi chlapecek by byl pro Vojtika lepsi - ze by si byli bliz... holcicku chci z ciste sobeckych duvodu - ta ma zase bliz k mame 🙂

jajulin
3. únor 2011

@luccii díky 🙂. No když všecho půjde dobře, tak my plánujeme i víc než 3 děti 🙂. Ale to se samozřejmě uvidí časem. První synek je od narození skoro vzorné miminko, takže pokud bude i druhé takové, myslím, že to zvládnu. Radši si ani nepředstavuju, že by to druhé bylo nespavé, brečící, divoké atd. 🙂. To by měl plán na víc dětí asi hodně rychle přešel 🙂.

Holky, jak to budete dělat se spaním dětí? Náš malý spí ve své postýlce s námi v ložnici. Točí se tam jak na obrtlíku, věčně je namáčknutý na šprušlích, tak si nedokážu představit, jestli bude schopný např. od května spát na své velké posteli nebo máme pořídit druhou postýlku. Tohle je momentálně má největší starost 🙂.
Jinak se dívám, že tady skoro všechny máme chlapečky 🙂.

reruna
3. únor 2011

@jajulin ahoj, nečetla jsem celou dikuzi, jen mě zaujal název, protože mám kluky 2 roky od sebe. Se spaním jsme to řešili tak, že starší dostal velkou postel, když měl 20 m, v postýlce spal taky hrozně, ale postel má se zábranou a nikdy z ní ještě nespadl... nejdřív tam spával po obědě, aby si zvykl a po asi 2 týdnech jsme to zkusili i na noc, nejdřív jsem spala v pokojíčku s ním na vedlejším gauči - to asi týden a když jsem viděla, že v noci spí, tak jsem se pestěhovala do ložnice a měla jsem chůvičku a když se v noci vzbudil, tak jsem za ním přišla, první 3 noci plakal při vzvuzení, pak už ne, jak byl starší, tak za náma třeba i v noci přiběhl, ale to jsem ho vždycky klidně za ruku odvedla zpátky, uložila, pohladila a hned spal dál... postýlku jsme do narození malýho rozložili, vysvětlili, že čeká na miminko a pak jsme ji zase složiliasi 2 týdny před porodem, načančali a čekalo se.... 🙂 Myslím, že váš malý to taky zlvádne ve velké posteli, a je lepší to řešit před porodem, aby pak neměl pocit, že ho miminko vyhnalo z postýlky....

jajulin
3. únor 2011

@reruna přesně tak, taky chci ten přesun z postýlky udělat nějakou dobu před porodem, aby starší neměl důvod k žárlení. Jenže u nás je to komplikované ještě tím, že do současného bytu se nám velká postel nevejde. Budeme se stěhovat do baráčku asi na začátku května, termín porodu mám na konci června. Tak vůbec nevím, jak to všechno stihneme 🙂. A hlavně aby to pro staršího nebylo moc změn naráz.

reruna
4. únor 2011

@jajulin mě to připadá náhodou jak celkem dobré - budete se stěhovat, tak prostě v novém domově bude mít i novou postel, bylo by hezké se s tím starým domovem pěkně rozloučit i s postýlkou a mluvit o tom stěhování, i když se zdá, že tomu ještě třeba nerozumí úplně všemu, tak možná bysme se divili, co všechno dětičky chápou🙂 Jestli chcete koupit postel už do současného bytu, tak existují rostoucí postele např z ikey....ta by se vám místo postýlky určitě vešla a malý by pak měl v novém aspoň známou postel. Ale já bych to asi udělala tak, že do nového nová postel, už jako dospělácká, mluvit o tom, těšit se a hlavně potom být s ním, kdykoli se ty první noci probudí, aby nabyl důvěru v tom nové prostředí a určitě to zvládne, jestli nebudeš rodit nějak moc brzo, tak by ty 2 měsíce mohly stačit na zvyknutí si v novém.

jajulin
4. únor 2011

@reruna díky za konzultaci 🙂. Taky se divím, čemu všemu malý rozumí, navíc je teď v období, kdy každý den dělá hrozný pokrok. Do detailů to asi budeme řešit až kolem toho stěhování. Každopádně velkou postel určitě pořídíme až do nového. Připadá mi dobrý nápad dávat ho do velké postele spát nejdřív jen přes den a po pár dnech i na noc, kdy tam budu s ním. Kromě nové postele totiž dostane i svůj pokojíček, aby se s mladším v noci navzájem nerušili. Jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne 🙂.

reruna
4. únor 2011

@jajulin to víš, že to dobře dopadne, hlavně ho zapojte do zařizování pokojíčku, a když se mu tam bude líbit, tak tam určitě budde i pěkně spát. Náš malej pomáhal ta´tkovi i při montování postele 🙂

luccii
autor
6. únor 2011

@jajulin my mame dve postylky, jednu malej pouzival v obyvaku pres den, kdyz byl malinky, ale do porodu se prestehuje do velke, az ji poridime... taky se tam toci a macka na sprucle, ale zvyknout si stejne musi a aspon zabranu mu tam poridime... drzim palce, at vam stehovani terminově klapne 🙂

holky jedeme na hory, tak vas ted budu tyden zanedbavat 😉

dana3262
6. únor 2011

Ahoj! My mame maleho, bude mu rok a na podzim cekame druhe. Chci se zeptat, jestli nektera z vas koji a jak to resite a jak to budete resit? Dik za rady..mam toho ted plnou hlavu. 😔

sussanah
6. únor 2011

@dana3262 jeeee ahoj a velke gratulace 😵 Ja jeste porad kojim a K.ate pokud vim taky. No jak to resim.. nijak 😀 Proste kojim, od roka maleho beru vitaminy a myslim, ze je to ok. Unavena jsem, to jo, ale to uz tak na zacatku byva 😉 Mam i nejake problemy s lehkym krvacenim a spinenim, ale dr me ujistil, ze kojeni na to vliv nema, ze mam kojit dal, jak nam to vyhovuje a nic neresit. Ze se to vetsinou poresi samo kolem 5-6m, kdy mleka trochu ubyva a zacina se menit. Kolem toho 5-6m chci asi prestat malemu nabizet, ale kdyz bude chtit, tak ho neodmitnu. Proste uvidim, jak se to vyvrbi. tandemovemu kojeni se nijak zasadne nebranim, ale asi bych preferovala, kdyby se maly do porodu odstavil. Ale jak uz jsem rekla, ted to neresim, necham to jak to je, zatim mi to problemy nedela 🙂 Pokud chces, muzes se kouknout do tema https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dojcenie... tam je ted pomerne dost tehotnych a kojicih i spousta mamin, co kojily tandem. Zrovna vcera jsme to tam zase rozebiraly 😉

luccii
autor
6. únor 2011

@dana3262 ahojky, ja odstavila prave kvuli tehotenstvi pred cca 3 tydny - maleho jsem kojila pres 1 rok a 7 m a i kdyz jsem chtela dele, byl by to zahul pro me telo, ktere ted vyzivuje mimco, takze u nas byla volba jasna a celkem to odstaveni probehlo bez problemu - jen uspavani nam trva dlouho - musime s malym lezet v pokojicku, nez usne a jeste chvilku potom, aby se nevzbudil, az odejdeme, takze tak min. 1/2 h je to vzdy...
@sussanah mne naopak Vojtikova pediatricka doporucila, abych prestala, ze bych mela myslet na miminko 😉 ja ale kojim dyl nez ty a bylo mi to dost neprijemny, co jsem otehotnela (citlive bradavky), takze se mi rozhodovalo jednodusseji

sussanah
6. únor 2011

@luccii no zase pediatr o tom ale asi nebude vedet tolik jako gyndar podle me 😉 Ono to stejne v ethu funguje jednoznacne vsechno hlavne pro mimco. To si proste z tela vezme, co je potreba bez ohledu na cokoliv. Dalsi na rade je mleko pro druhe dite a pak (az dlouho za potrebami deti) jsou potreby matky. Takze bych se urcite nebala o to, ze by neco chybelo mimcu nebo diteti, ale jestli nekdo bude tratny, tak to budu ja. Ale kazdy to snasi jinak, zatim mi to vyrazne problemy necini, takze to neresim. Ale rozhodne nejsem pro kojeni za kazdou cenu, pokud nekdo citi, ze ho to vycerpava, tak neni co resit. Pokud se ale matka citi ok, tak podle me taky neni co resit a neni potreba s kojenim prestavat 🙂