Máme batole 1 - 2 roky a v létě se nám narodí miminko

luccii
29. led 2011

Ahoj maminky, ráda bych tu rozjela diskuzi těhulek, které už mají doma jednoho malýho caparta. My máme chlapečka 1 rok a 7 měsíců a v srpnu čekáme druhý 🙂.

gabrielachalupova
6. únor 2011

@luccii Ahojky všichni, já se přidávám mám rok a půl starou holčičku a v létě bude další budou od sebe dva roky, tak jsme moc zvědavá, jaké to bude🙂))) a lucci-prosímtě čtu tady, že jsi měla jít na to odstraňování hemeroidů...prosímtě bolí to? Jak to probíhá? já se toho strašně bojím, ale obávám se že po porodu budu muset jít....mám už problémy dýl, ale nechce se mi jít na vyšetření, bojím se těch přístrojů☹klidně mi můžeš napsat do pošty, kdyby se ti o tom vyšetření nebo tak nechtělo psát takhle...ale budu moc ráda...děkuju....

jajulin
6. únor 2011

Taky se hlásím s těhotným a kojícím 🙂. Gynekoložka mě v kojení podpořila, tak jsem ráda, že nemusím přestat kojit jen kvůli těhotenství. Máme to celkém pohodové, malý byl ještě před pár týdny kojený jen večer a 1x v noci, tak jsem ho nechtěla násilím odstavovat, ale přála jsem si, aby se do porodu odstavil sám. Jinak jsem připravená i na tandemové kojení. K tomu pomaličkému odstavování asi dochází, zatím odmítá večerní kojení. Začala jsem mu ráno ke snídani dávat kravské mléko, které mu chutná, ale asi na něj má nějakou alergii - kožní problémy. Jenže kojenecké mléko Beba mu nechutná, tak teď nevím, co mám dělat. Přijde mi, že je nejvhodnější doba pro odstav (asi by to bylo celkem bez protestů, kdybych mu v noci místo mléka dala čaj nebo vodu), ale jaké mléko by pak pil, když kravské nemůže a kojenecké nechce? Takže jsem nakonec ráda, že se aspoň 1x v noci vzbudí a nějaké mléko ode mě vypije.

sussanah
6. únor 2011

@jajulin ahoj. pokud se ti nakonec odstavi, tak muzes zkusit jeste jine znacky, muj nic nechtel, ale potom docela slo Hipp a Babylove (mel obdobi, kdy jsem mu z toho delala kase a mel obcas k veceri). Taky hodne pouzivame ovesne a ryzove "mleko" z dm, hlavne na vareni. Kazdopadne ale i kdyby zadne kojenecke mleko nemel, tak to nevadi, pokud jinak ji dostatek jogurtu a syru, tak by mel mit dostatek Ca 🙂

janakar
7. únor 2011

Ahoj holky, jen vám chci popřát hodně hodně štěstí a podpořit nastávající maminky kombinace dvojčátka + další dítě, všimla jsem si že tu nějaká taková jé 😉 Já byla před rokem ve stejné situaci s rozdíl, že jsem měla holčičku a čekala dvojčátka. Teď už mám všechny broučky na světě, věkový rozdíl 17 měsíců a jde nám to krásně, dvojčátka jsou nedonočšný o dva měsíce, musím s nima cvičit vojtovku a hodně jezdit do kontrolách, ale přesto se to dá zvládnout a neměnila bych. Je to krásný pocit, mít tolik malých dětiček. Tak vám všem držím palce a přeju ať vše dobře dopadne

luccii
autor
13. únor 2011

@gabrielachalupova ahojky, no neprijemny je ten zakrok strasne, ale da se tam snizovat sila napeti (bylo to odstraneni metodou stridaveho proudu) - no mne to snizili, ale stejne to bylo fuj, fuj, fuj! rada bych nasla neco jinyho a mene neprijemnyho... ted se chystam do proktologicke poradny, jestli te to trapi, tak tam urcite taky zajdi, kouknou se na to a doporuci nejlepsi postup (ted nam ale tezko doporuci jejich odstraneni)... zvazuju to gumickovani, treba to pujde jeste ted, ale bojim se toho... kdybys chtela kontakt na to misto, kde jsem byla min. rok, tak ti ho poslu...

ahoj holky, jsme zpet z hor, reknu vam, ze nebyt tam s nasima, tak se z toho malyho raraska zblaznim 😅 co ten tam delal, bylo neskutecny - jsem rada, ze jsme zase doma 😉 ale jinak tam bylo krasne 🙂

luccii
autor
13. únor 2011

@jajulin ja resila stejny problem - jaky je nepíč - proste temer nepije, a to ani mleko, takze tekutiny do nej dostavam hodne potravou - ovoce, polevka, kase a Ca dostava v jogurtech, trochu syrech (ale jen malo, jsou hodne slany) a kasi, kterou ma kazdy vecer prave proto, abych do nej to mliko dostala - ma ji rad, tak neni co resit 🙂
@janakar tak to mas co delat, vim, jak narocny je cvicit vojtovku 3-4 denne s jednim prckem, ale cvicit ji se dvema a mit k tomu jeste jednoho svistika si nedokazu predstavit 😅 je pekny, ze to hezky zvladate 🙂

gabrielachalupova
13. únor 2011

@luccii tybláho já jsem četla že to má býtt bezbolestné🙂tak to tam asi pěkně kecají...kdž už se za to platí takové peníze...a to se dělá přes ten přístroj anoskop?

luccii
autor
13. únor 2011

@gabrielachalupova kecaji a to dost, ja to tam cetla taky 🙄 anoskopem tam doktor kouka a dela to nejakou jehlou na jedno pouziti, do ktere jde proud

gabrielachalupova
14. únor 2011

@luccii no tak to jsem tedy zvědavá...a tím anoskopem to bolí?já jsem hrozná jak se vyptávám, ale já mám z toho větší strach než z porodu....

luccii
autor
14. únor 2011

@gabrielachalupova neboj, porod je horsi, ale tohle je taky pekna chutarna... anoskopem to neboli, jen to je malinko neprijemne... no kdybys nasla nasla neco udajne mene neprijemneho, tak se prosim podel, rada si necham poradit...

pajinkaa
15. únor 2011

Ahoj holky,

zaujalo mě vaše téma, ráda bych se přidala, jestli můžu. Nedočetla jsem sice ještě celé, ale snad to večer zvládnu.
My máme doma 23 měsíčního chlapečka a v květnu čekáme druhého prcka, takže budou od sebe dva roky a dva měsíce.. takže to bude asi taky docela záhul 🙂 . Budu ráda, když si občas sdělíme dojmy, co a jak 😉 .
tak zatím ahoj, P.

luccii
autor
15. únor 2011

@pajinkaa ahojky, vitej mezi nami 🙂 nasi prckove od sebe budou mit taky 2 roky a 2 mesice 😉 koukam, ze cekate holcicku - no to je taky muj sen - chlapecka uz mame a ted by to chtelo trochu zenskeho elementu 😉 ale my se nechame prekvapit 😵 jak to zatim s briskem a prckem zvladas?

pajinkaa
15. únor 2011

Lucci - díky 🙂 Tak to jsme na tom fakt stejně 🙂
Jo jo, vypadá to na holčičku, dnes jsme byli na 3D utz a zas to potvrdili, tak snad.. ale já bych byla vďěčná i za druhého kluka, holčička je už jen takový bonus navíc 😉 To jste dobří, že si necháte překvápko, my už to věděli od 13 tt od NT screeningu, my bysme to nevydrželi 😉
Zatím to zvládám docela dobře, ale Tomík je naštěstí hodnej a taky máme bezva tátu i dědečky a babičky, když je potřeba. Ale jinak je hodně nosící a mazlící a taky kočárkovej.. tak snad už v květnu bude chtít i chodit.. jinak nevim.. sourozeneckej kočík se mi pořizovat nechce...

luccii
autor
16. únor 2011

@pajinkaa to docela koukam, ze vam to rekli uz ve 13.tt - mne rikala gynekolozka, ze nejdriv to jde rict v 16.tt
tak to mas prima, ze je Tomik hodnej - to ja ted bohuzel o Vojtikovi rict nemuzu - co jsme se vratili z hor, porad knoura, neco chce (co vetsinou nemuze), krici a ani si moc hrat nechce, jen by delal ty nepovolene veci... a bohuzel mi s nim nema skoro kdo pomoci - nasi bydli daleko, druhej deda se nezapojuje (staci mu 5 min, kdyz je prijdeme navstivit), druha babi chodi nepravidelne a manzel se vraci z prace pozde
Vojtik taky jezdi v kocarku, ale tapat by chtel, jenze zatim jen tam, kam chce on, a tak si to zjednodusuju a jezdime zatim s kocarkem a tape jen, kdyz jdeme i s tatou... myslim, ze do porodu s nim bude lepsi domluva, takze i to chozeni u kocarku nejak zvladneme, urcite poridime skejtik 😉

sussanah
16. únor 2011

@pajinkaa taky koukam, ze vam to rekl uz na nt, ze pry to jeste neni moc poznat 😕

Co ja bych dala za kocarkove dite 😀 Maly mel kocarek rad jenom jako miminko do asi 5m, to v nem spal. Potom uz nechtel a jeste nesedel, tak jsem ho mezi 5-8m jenom nosila v ergu, kocar jsme ani nevytahli. Potom jak zacal sedet, tak to bylo lepsi, ale stejne vydrzel v kocarku na vychazce tak max hodku, potom se potreboval protahnout. No a od te doby, co chodi je kocarek jen na odpocnuti a nabrani sil. Ale abych sla treba na 1,5h na prochazku a on by sedel a koukal, no to neprichazi v uvahu. Manzel uz kocarek ven ani nebere, obcas ho vezme na konika a mu to staci. o ale vyhoda je, ze nad dvojkocarem nemusim zdaleka ani uvazovat 🙂

luccii
autor
16. únor 2011

@sussanah to mas pravdu, je vyhoda, ze malej je uz na tapani tak zvyklej 🙂 a navic jsem cetla, ze zacinate odplenkovavat, nebo ne? 🙂 pro me je ted jednodussi ho vozit, takze jsem rada, ze se jeste necha, ikdyz pokazdy kdyz jdeme ven, tak vola "tapy tapy" 😅 venku je vsude led, takhle je to klidnejsi a bezpecnejsi, ale na jare se musi rozchodit, no na hriste snad dojde 😉 Ergo mame taky, az od 7. mesice a moc jsme ho bohuzel nevyuzili - me i manzela dost zlobi zada, no a ted uz ho nosit stejne nemuzu... tak doufam, ze na druhy mimco ho vyuzijeme vic a vaham, zda poridit tu novorozen. vlozku

sussanah
16. únor 2011

@luccii maly uz je odplenkovany asi od roka, ma ji jen na prvni asi 3h v noci, jinak uz jsou plinky sbalene pro dalsi mimco 🙂 Taky bych byla nekdy rada, kdyby se chtel maly povozit v kocarku, ale privazovat ho dam nebudu. Alespon je pekne vytrenovany, i ve snehu a na ledu 😀
No my jsme ergo fakt uzasne vyuzili od toho asi 5m, dobre do toho roku jsme ho docela nosivali, zvlast do lesa a na dovci na Krete, to si bez neho neumi vubec predstavit. Ted chceme na jaro zase zacit chodit po lesich v okoli, tak myslim, ze to bude dobra kombinace, ze maly chvili pochodi a chvili ho manzel ponese. Jinak ja bych teda do novo vlozky ergo nesla, moc se mi nelibi to uvelebeni mimca v tom nositku. Ja maleho jako mimco nosila v elastickem satku, az se zacal provesovat, tak sel do nositka 🙂

luccii
autor
16. únor 2011

@sussanah no ono se navic moc nedoporucuje maly mimca nosit v nositkach, tak jeste pockam, jak na tom bude, kdybych ho mela nosit cely den, tak ji asi poridime...
a to je malej hodne sikovnej, ze je uz temer bez plen! jak jste to dokazali? 🙂

sussanah
16. únor 2011

@luccii jj, radeji pockejte, ne kazde ditko je nosici. Kamaradka chtela taky iniciativne kupovat satek a kdesicosi, tak jsem ji pujcila ten svuj no a vracela mi ho asi po 2m s tim, ze maly noseni proste nesnasi 😅
jinak s malym jsme delali skoro od narozeni bezplenkovku, takze to odplenkovani bylo docela postupne a v klidu. Od cca 2m kakal uz jen do kyblicku, od pul roku byly vetsinou 2-3 pocurane plinky + noc a v roce se to zlomilo, zacal si rikat a odplenkovali jsme. Proste mu to sedlo 🙂

luccii
autor
16. únor 2011

@sussanah jste sikulky! 🙂 my hodne dlouho chytali kadeni taky, ale curani jsem proste nepoznala 😅 no a pak se to zlomilo a kadi jen pod stolem ci ve skrini a do pleny 😕 no aspon maji latkovky vyuziti 😀 novy Anavy jsou fajn, ale nevydrzi ani 2 h... takze prebaluju o 106 a zbozne doufam, ze do porodu odplenkujeme 😉

sussanah
16. únor 2011

@luccii no spis maly je sikula, ja se pochval vzdavam v jeho prospech 😀 Anavy jsou bezvadne, ale teda ja si moc nedokazu predstavit jet porad v latkovkach, protoze kdyz vidim ty davky a kdyz vim, ze jedna davka, co hodi obcas do plinky, ji totalne naplni, tk fakt nevim, do ceho bych ho balila 😅 Na noc funguji jedine bmb vv anavy do kalhotovek anavy, pakje sance neproteceni 🙂

pajinkaa
17. únor 2011

@luccii Ahojky, jojo, holky, fakt nám to řekli na genetice už ve 13 tt a to jak u Tomáška, tak i teď... 😉 Je pravda, že řekli, že to je tak na 90 %, ale zatím se to i pak potvrdilo (na pozdějších utz). Asi mají hoodně detailní utz 😉

Tak to je fajn, že chce i ťapat sám, to náš malej moc fakt ne, leda tak ještě na odrážedle, ale to zas ve sněhu moc nešlo. Prostě, má rád to pohodlíčko v kočíku, vydrží i dvě hoďky, pak tam usne.. prostě pohoda. Ale jak jsem těhule, tak nechodíme ven denně, do toho počasí se mi ne vždycky chce... a je to o dost náročnější s bříškem..

pajinkaa
17. únor 2011

@sussanah Sus, tak to je super zas na druhou stranu - nebudeš řešit problém s tím sourozeneckým kočíkem, když už tak pěkně chodí sám! 😉

Jinak čtu, že už odplenkováváte... to u nás nehrozí... my teda máme jen Pampersky, ale nočník mu nic neříká.. vždycky řekne ne ne ne.. takže je hodnej, moc pěkně mluví i ve větách, ale na nočník chodit nebude 😖 . Prostě pak přijde a řekne, Tomík je pokakanej, nebo Tomík se pokakal, ale to je celý...

Na praní plenek bych asi neměla odvahu... 😎

jo a ještě k tomu nošení - my máme Manduku a používali jsme ji střídavě s kočíkem asi od 4 měsíců, hlavně na výlety atak nebo když už prostě nechtěl být v kočárku nebo se mi nechtěl vytahovat, prostě je to hrozně rychlé a pohodlné i pro mě a mám volné ruce 😉 A nošení ho moc bavilo - ale na šátky nejsem, to je na mě moc složité 😉

Pěkné ráno!

sussanah
17. únor 2011

@pajinkaa no ono taky zalezi na tom utz, jak se mimco natoci 🙂 Ale zas, kdyz jsme byli s malym v 20tt na velky utz, tak kdyz zajel dr do tech mist, tak jsem ani nemusela mit medicinske vzdelani a bylo hned videt, ze to bude kluk jako buk 😀 No uvidim, co mi reknou za 14dni na NT, ale nijak s tim moc nepocitam. Manzel je stejne presvedceny, ze to bude holka, ale to jen proto, ze nejak nemuze najit klucici jmeno, ktere by se mu libilo 😀
Jinak na prani plenek odvahu nepotrebujes, teda alespon ja se pracky nebojim 😉 😀 Dokonce uz jsem tak prastena, ze uz se uplne tesim na leto, az budu pripravovat vybavu pro mrne, az zase vsechny plinky vyperu a vyvesim na slunicko 🙂

k.ate
17. únor 2011

Ahojky, tak já se zase hlásím. My chodíme ven už v podstatě jen bez kočárku, venku byl naposledy v prosinci, když jsem šla na první kontrolu s mimčem, aby se mi "líp jelo" a od té doby zase stojí v chodbě, malej tam pořádně nevydrží sedět, jedná výhoda je, že když už je fakt unavenej, sedne si tam a usne, ale když jdem ven sami, nemůžu brát kočár a zároveň hlídat Kubu, samotnýho ho venku moc chodit ještě chodit nenechávám, protože je jak neřízená střela, takže pořád ještě chodí za ruku a jednou rukou bych kočár asi neuřídila. Když se mrně narodí, bude prckovi cca 22 měsíců, tak jsem zvědavá, jestli bude už trochu víc poslouchat, a v nejhorším si na něj pořídím kšíry s vodítkem a bude 😀 Ať se kouká kdo chce jak chce, mrňouse si přejet nenechám 😀

sussanah
17. únor 2011

@k.ate nojo, to je ta vyhoda u nas na vesnici, maly mi lita po cele ceste (mame tady slepou ulici, takze jezdi tady jen ti, co tu bydli), ja v klidu tlacim kocar a kdyz uz nemuze, tak si na chvili sedne a 5min se veze 🙂 tyjo, ale mame to hodne podobne, jen nasemu bude 23m, az se narodi mimco, ale to je asi prst jak uhod 😉

baarca
17. únor 2011

Ahoj, koukám, že zajímavé téma a pár známých tváří 🙂 Tak pokud berete květen už za léto, tak se taky ráda přidám (ale koukám, že tu už květnové miminko je).
Nad kočárkem taky spekuluju, ale nechávám rozhodnutí až po porodu a pak se uvidí. Mates teda vydrží chodit klidně celé odpoledne, ALE ... nechodí za ruku (zavidím @k.ate), chodí si, kam chce, nejraději tam a zpátky 😀 a bydlíme přímo ve městě a provozu je tu okolo na silnicích dost, a Mates chvilku nepostojí, hned ho něco zaujme a běží tam, nejvíc ho zajímají vjezdy do garáží... A kdybychom se měli někam vypravit víc do centra, tak taky nevím, jak to půjde. Ale pořád doufám, že to zvládneme s jednoduchým kočárem. Jako záložní variantu mám šátek na miminko a Mates do kočárku - máme Inglesinu, takže jde hluboký hnedka přestavět na sporťák i někde venku za pochodu.

k.ate
17. únor 2011

@baarca malej má občas "záchvaty", že nechce jít za ruku, nechce držet ani za kapuci 😀 Prostě jakmile ho držím, začne se vztekat a nechce jít, ale naštěstí to ještě není moc častý, ale co není, může být (a podle mě to co nevidět přijde 😀 ) Jinak je taky hroznej akčňák, ale to chození za ruku naštěstí zatím funguje (i když by bylo lepší, když by chodil za ruku až bude malý mimčo 😀 )

baarca
17. únor 2011

@k.ate U nás chození za ruku nefungovalo bohužel nikdy. Až teď nedávno se konečně podařilo ho vycvičit, že před přechodem ruku podává, ale jen, co přejdeme ulici, tak se pustí a letí pryč sám.

sussanah
18. únor 2011

@baarca ahoj 🙂 No u nas maly chodi za ruku jen pod podminkou, ze mu u toho zpivam 🙂 Coz u nas v okoli nevadi, ale kdyz jsme byli u babi v ostrave, tak jsem tam na sidlisti byla za kvalitniho cvoka 😀 Ja ho prave ucila chodit tak, ze mi da ruku a ja mu budu zpivat a on byl ochoten capkat (jinak by se jenom vozil na konikovi)