Máme batole 1 - 2 roky a v létě se nám narodí miminko

luccii
29. led 2011

Ahoj maminky, ráda bych tu rozjela diskuzi těhulek, které už mají doma jednoho malýho caparta. My máme chlapečka 1 rok a 7 měsíců a v srpnu čekáme druhý 🙂.

hest
18. únor 2011

Ahoj, tak se taky přídám-) malému bude 16 měsíců až se malé narodí-) tak taky uvítám nějaký kolektiv kde na tom budeme podobně-))))

luccii
autor
18. únor 2011

@sussanah nas prcek malo pije, takze zas az tak desne moc latkovky neprocura, ikdyz vetsinou po 2 h uz jsou mokre dost... no a o noci radsi ani ani nemluvim 😅
@pajinkaa tak aspon ze chce jezdit Tomasek na odrazedle 🙂 to nas Vojtik vubec 😕 ale ven chodime denne aspon jednou, za kazdeho pocasi, bych se s nim jinak doma zblaznila 😅

luccii
autor
18. únor 2011

@baarca ahojky, no ja myslim, ze ze zacatlu to asi na vylety az do centra nebude, proste jen mensi vychazky, treba na hriste, mimco tam bude spinkat a Vojtik si hrat na pisku... taky mame Inglesinu (Magnum) a ma ji i kamaradka a pamatuju se, ze nekdy vozila na hluboke korbicce i starsi holcicku, kdyz uz nechtela tapat 😉 a kocarek je stale v poradku 🙂 takze vse lze resit...
@pajinkaa pracka fakt nekouse 😉 a z pouzivani latkovek mam dobry pocit 🙂
@sussanah my zpivame furt - pri jidle, na vychazce s kocarkem... 🙂 a co si mysli lidi, je mi jedno 😉

luccii
autor
18. únor 2011

@hest ahojky, vitej 🙂 taky mame Vojtiska, ale starsiho 🙂 a nechate si rict, co to bude tentokrat?

hest
18. únor 2011

@lucii tentokrát zkouším odolat-) ještě mě čeká UZ v březnu v tom 30. týdnu..tak musím vydržet-) je to velmi lákavé..ale naštěstí Dr. to sám nenabízí (ož se divím, když si za to účtuje 200 kč (to je taky důvod proč si říkám, že to vydržím, za to je kus Nutrilonu pro Vojtíka-))), takže to už snad do toho května doklepu-)
Co vy? Jů, cítíš pohyby? to brzy-) Já je teď rozpoznala v 19. týdnu, ale je fakt, že mám na sobě momentálně dobrou izolační vrstvu..tak tu jen tak prokopat není snadné-))

luccii
autor
18. únor 2011

@hest a na UTZ ve 20.tt jsi pohlavi nevidela? ja prave jo, kdyz jsem cekala Vojtika, sice jsem si nebyla na 100% jista, ale jako pindik to vypadalo a mela jsem pravdu 😉 tak doufam, ze tentokrat to neuvidim, ale koukat se samozrejme budu, prcka uvidim na UTZ uz asi jen 2x a nenecham se o to ochudit 😉
no ja uz neco citila minuly tyden (15.), ale ted uz je to jisty - spis to citim zevnitr, nez zvenku pri polozeni rukou na brisko... kamaradka dokonce tvrdila, ze citila pohyby uz ve 14.tt 😨 pri prvnim tehu jsem ale citila pohyby az v 19.tt

hest
18. únor 2011

@lucii no bylo tam blbě vidět-) ale něco jsem viděla, ale šla jsem hlavně po hlavě, končetinách a srdci-) a pak si to k sobě už otočil.-) Uvidíme..snad mi to ten doktor nenabídne...to bych měla dilema..-)
Řekla jsem si, že minule jsem tak šílela když mi řekli že to bude kluk, že jsem to oplakala (já vím, že je to blbost, ale jediného malého kluka jsem měla zažitého synovce a to je spratek) a teď Vojtíška miluju nadevše a říkám si, že zase tu holčičku mít úplně nemusím..ale potěšila by mě..tak počítám s tím, že to bude druhý kluk, což neva, si aspoň spolu vyhrajou, no a když by to byla holčička, tak se mi sice splní sen..ale stejně bude chudák nosit co nejvíc věcí po Vojtovi-) Tak jsem si řekla, že když jsem byla tak pitomá a řešila to minule, tak si nechám ten moment překvapení, kdy mi řeknou co to je-) Abych vyzkoušela obě varianty-))) těhotenství s Vojtou jsem řešila víc-) teď jsem tak v jednom kole - škola - Vojta- že řeším jen abychom byli všichni zdraví a s pokorou se těším na překvápko-)
Tatínek s dědečkem by samozřejmě chtěli dalšího chlapa v rodině-)) Víc než já, jsou zvědaví moji rodiče, hlavně maminka, ta pokaždé když mi volá tak se mě snaží zlomit, ať si to nechám říct...-))))

já to cítila taky nejdříve zevnitř..ale u Vojty jsem si nebyla jistá jestli to nejsou zaražené větry-) ale teď už jsem věděla že to je ťukání miminka, protože mám celou dělohu víc nacpanou doprava (jsem po odstranění pravého vaječníku a vše co tam je okolo) tak jsem věděla že napravo ťuká mimi-) střeva se bouří zásadně nalevo-)))

kvakulka
18. únor 2011

Ahoj holky, mimi nečekáme, už máme 😉 Naše děti se nám narodily přesně po roce- plánované to samozřejmě nebylo, ale je to UŽ náhodou fajn. Musím říct, že mnohem horší bylo těhotenství (měla jsem ho jednak o dost problematičtější a navíc při něm zvládala dítě od 3 do 12 měsíců 😝 . Nejhorší to bylo poslední měsíce těhotenství- nesměla jsem syna vůbec zvedat, samozřejmě jsem ho ale občas nosit musela, on řval, proč ho nechci pořád nosit a já úpěla, že mi tuhne břicho a šíleně bolí v kříži...
Teď už je všechno naprosto zvladatelný, jen vypravování dvou dětí do kočáru je děs, takže to praktikuju jen za asistence manžela nebo babičky (syn je vlastně pořád ještě takový jen odrostlejší mimino, řve při přebalování i oblíkání- až si říkám, že ta malá se teda chová rozumněji 😅 no chlap, no 😅 )

Zajímavý poznatek- malé se samozřejmě můžu věnovat o dost míň než před rokem synovi, a přitom se vyvíjí sama mnohem rychleji, skoro samospádem (že bych syna tou soustředěnou péčí brzdila? 😅 😀 ).

erinka83
18. únor 2011

@kvakulka ahojk 🙂 Tak nechodíte na procházky když jsi sama doma, nebo v šátku?? Já teda doufám, že za těch 5 měsíců už malá bude rozumnější 😀

kvakulka
18. únor 2011

Sourozenecký kočár máme Jané Twin Two, je prima 😉
Látkovky jsme používaly už na syna a pokračujeme dál. Pračka zatím stíhá 😵 😎

kvakulka
18. únor 2011

@erinka83 Chá, moje děti a nosítka, eventuelně šátky? Ani náhodou 😠 Naštěstí manžel pracuje doma (přakladatel), takže ho můžu skoro kdykoli zneužít k asistenci. Jiná věc je, že mě to v tomhle počasí často moc neláká vyrážet ven. Obvykle se ale donutím, protože malej venku chodí, takže se unaví a nezlobí 😉
Neboj, malá bude určitě rozumnější, vždyť i ta moje malá je rozumnější než její o rok starší brácha 😉

luccii
autor
18. únor 2011

@kvakulka ahojky, spis si myslim, ze se mala vyviji rychleji, protoze holcicky jsou proste rychlejsi 😉

erinka83
18. únor 2011

@kvakulka aha, tak to jo, no máš pravdu, mně s etaky moc ven nechce, ale Baru už ráda ´tape a nákupy si tadši pořeším sama, než úkolovat manžela, kterej by přinesl půlku, protože zbytek neměli 😀

majatob
18. únor 2011

ahoj holky, muzu se pridat? ja mam doma teda uz dve batolata a mimi se narodi uz na jare, ale snad to nevadi 😀 deticky budou mit 3 a 1 rok az se nejmladsi vyklube na svet 🙂

baarca
18. únor 2011

@sussanah U nás taky nějaké říkanky (zpívat tady v Praze se na ulici fakt netroufám, aby mě neodvezli do Bohnice, je to dost blízko 😀 ) a blbnutí funguje, když jsme venku bez kočárku a potřebuju, aby došel, to zase jo. Já ještě plánuju zkusit fintu s malým dětským kočárkem, Mates ho zbožňuje, zatím je teda jen krade holčičkám na hřištích a hrozně rád vozí, ale říkám si, že nějaké malé skládací "golfky" koupíme a Mates bude vozit stejně jako já. A třeba bude díky tomu disciplinovanější.

@luccii Inglesina vydrží všechno, takže taky doufám, že to s ní nějak zvládneme. Upřímě vůbec by se mi nechtělo vozit malé miminko v něčem na nehoupacím podvozku. Tady to je samá kostka a když jsem viděla, jak kamarádkám nadskakovala miminka v jiných kočárcích.

sussanah
18. únor 2011

@luccii no ja jsem citila pohyby u maleho kdyz jsem sla na tripple tesy, tj v 16tt. Dr si ze me delala srandu, ze to neni mozne, ale fakt to bylo ono. Nejprve jen tak 1x za 2-3dny, po17tt uz tak obden urcite, od 18tt pravidelne kazdy den 🙂
@kvakulka Ahoj 🙂 Soustredena pece matkyy 😀 😀 Ty mas posledni dobou co slovo, to perla 😀 Ja si teda myslim, ze ono hodne dela ten starsi sourozenec, ze proste mimco vidi i nekoho jineho nez dospelaky a ty pohyby, co on uz umi a ona teprve se musi naucit, no ja bych taky sprintovala ve vyvoji 😉 Kazdopadne to musel byt fakt zahul to tehotenstvi, ale zas uz to mate pri jednom, ted teda 1-2roky si asi moc nesednes, ale po 4letech na materske potom muzes jit vesele plne do prace a deti jsou odrozeny 😉
@majatob Ahoj 🙂 no teda, 3 deti takhle brzy po sobe, tak to uz je faktveeeelka odvaha. My bychom taky chteli 3, ale uz ted vim, ze 2roky posobe, to asi nedam, protoze to tehu mi teda dava zabrat a to jsem teprve na zacatu 😝 Nedokazu si predstavit ze bych ted mela k malemu jeste 3letaka 😅

k.ate
18. únor 2011

@luccii já si myslim, že to není tak, že holčičky jsou rychlejší, náš Kuba byl motoricky napřed, než ostatní děti (i holčičky 🙂 ), pohybově mi přijde hodně nadanej, ale zase je línej mluvit 🙂 Podle mě záleží na individualitě danýho dítěte a pohlaví v tom moc roli nehraje. Všichni říkají, že kluci začínají mluvit později, ale třeba můj táta v roce a půl mluvil už v normálních větách... 😀 to u nás asi nehrozí 😀

sussanah
18. únor 2011

@baarca my mame teutonii a tam jde dat rukojet az dolu, takze maly tlaci kocar vcelku pravidelne. Vzdycky ho posila dopredu a pak s velkym smichem dobiha 😀 Kdyz se maly narodil, tak jsme bydleli v centru brna a chodili na spilberk, tak si maly v kocarku taky, ale prezil to 🙂

sussanah
18. únor 2011

@k.ate jj taky nas kluk byl motoricky o dost napred oproti kamardcinym holcickam (mam porovnani s 3), takze s pomalyma klukama to nebude tak zhave 😉 Nejradeji mam jeste tu cast, jak kluci jsou vzdycky dlouho v plinkach, protoze jsou lini, no podle toho mam doma asi holcicku 😀 Anebo malou citlivku, on nesnasel mokrou plinku proste odmala 🙂 (coz pry byl manzel jako miminko uplne stejny)

baarca
18. únor 2011

@luccii Já jsem taky teďka u dvojky cítila první pohyby hodně brzy, někdy tak ten 15.-16. týden, zatímco u Matese to bylo naopak dost pozdě.

@sussanah Jojo, rukojeť dolů, to jde i u Inglesiny, taky ozkoušíme 🙂 Právě proto nechci dělat rozhodnutí o kočárku před porodem, prostě uvidíme za provozu, jak zvládáme nebo nezvládáme.

S tím vývojem, každé dítě je fakt individuál. Mates měl navíc hrozné skoky, třeba na bříško se přetočil poprvé den před 3. měsícem, takže hodně rychle a od té doby byl jen na břichu. Jenže pak začal dělat letadlo a na tom ustrnul, takže lozit začal až těsně před 10. měsícem. No a za další 3 měsíce už chodil a to rovnou dost dobře, bez padání. Teď je šikovný na motoriku, hrubou i jemnou, ale nemluví.

pajinkaa
19. únor 2011

Ahojky - vítám i nové tváře - je fajn, že je nás víc na tom podobně! 🙂

Já se pračky taky nebojím, ale asi jsem prostě pohodlná, navíc ještě dělám výšku, tak toho času nazbyt moc není a se dvěma prckama... no, uvidíme, jak to půjde.

Pohyby jsem cítila u obou od 16-17 tt, samozřejmě uvnitř - venku až někdy kolem 22 tt 😉 myslim.

Náš Tomi nebyl nijakej rychlík, ale vždy tak průměr s učením nových věcí, ale třeba chodit úplně sám bez opory začal až v 17 m (nakonec dobře, aspoň mi neprchal), zato mluví od necelého roku a půl, to nejdřív všechno opakovat a tak.. pak začal brzo spojovat slova, teď už krásně věty, všechno pěkně skloňuje a časuje... Pozná vybrané druhy aut... ale protože je pohodlníčke, tak na super sportovce to nevidím 😉 Jsem zvědavá, jaká bude malá.

Mmch - 200 za určení pohlaví???? to slyším poprvé a je to síla, za co už si někteří doktoři nechávají platit!! 😠
Já neplatila ani prvotrimestrální screening s NT ve 13 tt... ani fotky z utz.

Tak 3 prcky takhle brzo za sebou taky obdivuju nebo 2 po roce! hmm, holky máte můj obdiv! 🙂 Já myslím, že to bude záhul i po těch 26 měs 😉

tak zatím pa..

devecka
19. únor 2011

Ahoj holky. Ráda bych se k vám přidala. Našemu Františkovi je právě 22 měsíců a koncem července / začátkem srpna čekáme druhého cvrčka. Vůbec si to neumím představit, Fanýs bojkotuje nočník, v noci stále vstáváme na mlíčko...

luccii
autor
20. únor 2011

@majatob ahojky, taky te obdivuju s takhle malym odstupem mezi detmi... 😉
@k.ate no rika se to, ze holcicky jsou napred, samozrejme mas pravdu,m kazde dite je individual... ale treba zrovna v mem okoli jsou skutecne napred holcicky a ne kluci 😅
@devecka ahojky, no s tim nocnikem je problem v tom, ze dite musi CHTIT, takze asi to moc uspechat nejde... taky teda doufam, ze odplenkujeme do porodu; tvymu Frantiskovi bude ale uz cca 28 mesicu a do ty doby se urcite odplenkuje sam, navic leto je na to idealni 🙂 s tim mlickem ale nevim, kamaradka resi totez, treba tady nekdo poradi 🙂 my proste mlicko prestali davat (prsa) a misto toho dostava vodu a je to kupodivu bez kriku

devecka
20. únor 2011

holky,pokud někdo máte radu na odnaučení nočního pití - budu ráda. Já už nevím, jak na to. Dáváme umělé už skoro od začátku, měla jsem těžký porod po několika hodinách akutním CS a v porodnici kojení dost zanedbali. Vůbec - na porodnici - resp. dětské sestry na oddělení nemám moc dobrý vzpomínky a to jsem zdravotník 🙄 .

sussanah
20. únor 2011

@devecka ahoj 🙂 Frantisek je hezke jmeno, taky se mi moc libi, ale nemam sanci to u nas prosadit 😀 S tim nocnim pitim, zkousela jsi mu UM redit vice vodou? Redit to postupne tak, at behem treba 2-3tydnu pije jen vodu a myslim,z e by se mohl prestat kvuli tomu budit. U nas jeste porad kojime, nastesti uz v noci skoro vubec, jen rano a vecer.

k.ate
20. únor 2011

@devecka s tímhle neporadím malej se mi v noci pořád na mlíko budí (kojíme), někdy víc, někdy míň, někdy vůbec... občas mi přijde, že záleží na tom, jak moc se večer nadlábne 😀 Když ho něco trápí, je to horší... Vůbec netuším, jak to bude pak s malým prckem, ale času je ještě dost 🙂
Nočník u nás taky zatím nic moc, malýho nechávm běhat bezplínky, ale poslední dobou čurá kudy chodí, ale na nočník si odjde málokdy 😀
Můj manžel se jmenuje František, jeho táta a děda se tak taky jmenovali, ale my jsme Františka nechtěli...

baarca
20. únor 2011

@devecka Jej, tak to nezávidím. U nás naštěstí noční odstavení (od kojení) proběhlo naprosto přirozeně samo asi před rokem, když už se Mates celkem dost zasytil na příkrmech. Sám si prodlužoval interval do nočního kojení (od mala měl jen jedno v noci cca mezi 3.-4. hodinou) až do rána. Takže radit ani nemůžu, bohužel 😔 Ale ten návrh s ředěním se mi zdá rozumný.
Mimochodem, taky mám za sebou akutní sekci po "normálne" proběhlé první době porodní, ale naštěstí Mates byl úžasný savec, takže s mlíkem jsme neměli problém. Naopak se sestry divily, že mám mlíko tak brzy, i když jsme měla sekci.
Holky a teda obdivuju, že zvládáte kojení i teďka v druhém těhotenství. Já teda stejně plánovala v září odstavit, měla jsem už váhově dost pod startovací váhou před Matesem, MS vůbec ne a to jsem kojila už dlouho jen večer před spaním. Takže jsem původně myslela, že je potřeba dát tělo do kupy, aby se zadařilo druhé, ale to nakonec bylo rychlejší 🙂 Ale i tak jsme odstavili, já už byla opravdu vyšťavená. Ale zase zároveň Mates na mlíku už nijak nelpěl, vůbec si nevšiml, že najednou nebylo.

sussanah
20. únor 2011

@baarca ja jsem byla vycerpana jen tech prvnich par tydnu, ale to spis tehotenstvim nez kojenim. Pravda, kdyz byl manzel na sluzebce a maly se rozhodl, ze kdyz k nemu nevstane v noci tata, tak jedina adekvatni nahrada je mlicko, tak to mi do zpevu nebylo 😅 Ale ted uz mi zacina byt dobre, kojim rano, vecer a obcas nad ranem, obcas odpoledne a nemam vubec pocit, ze by me to vycerpavalo. Maly podle me neni vylozene zavislak, ale tesit se tesi vzdycky a pricucne se s chuti a dikud mi to nevadi, tak neresim 🙂 A teda na me kojeni nejaky suepr hubnousi efekt fakt nemelo, dostala jsem se na svoji puvodni vahu a na te se drzela uz asi od 5m maleho. Jen ted prvni trim zase trochu hubnu, ale mene, nez kdyz jsem cekala syna. Takze je to asi dobry 🙂 Jste ale fakt dobri, ze jste zvladli kojeni i po sekci, je to asi hodne i o tom mimcu, nektere jsou prostevetsi savci nez ostatni 😉 😀

baarca
20. únor 2011

@sussanah Ono hodně záleží na prckovi, Mates už fakt spíš jen tak dudlal, tak to kojení už nemělo moc smysl. Jinak bychom taky vytrvali. Zas to kojení je určitě výhoda na imunitu. Loni v zimě nebyl Mates ani jednou nemocný, jen měl jednu kraťoučkou rýmu, ale teďka bohužel občas nějaká rýma nebo kašlík je. Takže zlaté kojení 🙂 Ale je v tom víc vlivů, loni byl ještě pěkně schovaný v hlubokém kočárku, teďka už je v mnohem větším kontaktu s potenciální nákazou.
Já jsem se při kojení cpala neuvěřitelně a kila přesto šla dolů pořád. I když teda, já neměla žádné rezervy, po návratu z porodnice jsem měla o plus 1 kg oproti předtěhu váze. A já si myslím, že u nás to kojení proběhlo dobře i díky tomu, že vlastně zpočátku se mi rozběhl porod spontáně, takže hormony a tak si proběhly. Takže ta sekce na to zase neměla až takový vliv, jako by to bylo plánované a prostě malého jednoho dne vytáhli bez nějaké souvislosti.

k.ate
20. únor 2011

@baarca já utahaná občas tím vstáváním jsem, ale malej se často budí, když ho něco štve a to by se myslím budil i kdybych už nekojila a utišovat ho nějak jinak by (podle mě 😀 ) trvalo dýl, než mu v polospánku dát prso a usnout 😀 Takže jsem za to ve výsledku ráda 😀 Ale plánujem ho postupně přesouvat do větší postele (teda až ji koupíme), tak uvidím, ja moc se bude budit i v ní 😀