Máme batole 1 - 2 roky a v létě se nám narodí miminko

luccii
29. led 2011

Ahoj maminky, ráda bych tu rozjela diskuzi těhulek, které už mají doma jednoho malýho caparta. My máme chlapečka 1 rok a 7 měsíců a v srpnu čekáme druhý 🙂.

zany
30. led 2011

@luccii - gratuluji k druhému těhu 😵 A neboj, do sprna je času dost a dětičky dělají velký posun ve vývoji, takže myslím, že toho do té doby spoustu zvládnete, např. i to odplenkování 😉

sussanah
30. led 2011

@kacci my teda na volvu mame akorat ten parkovaci pipak, ale vyhoda to rozhodne je. Anebo proste zasadne parkovat pricne a zejizdet predem 😀 Ja teda s delkou auta problem nemivam, ale zato sirka je masakr, saab ma 2m pres zrcatka, takze nekam se vlezt je taky docela zahul 😅

luccii
autor
30. led 2011

@saminomimino ahojky 🙂 tak nastesti tvymu Samuelovi budou uz 2 roky a 5 m a kazdy mesic navic je znat 🙂
@kacci 4 koupelny s WC? to je byt na hrade? 😀
@lopata49 teda mas to opravdu slozity, kez by se aspon rychle vasi holcicce dala do kupy ta kycel! pak by vsechny bylo jednodussi... nevim, mozna by vam stacil dvojkocar, malej by mozna mohl tapat sam, az se narodi treti... takze babicka by vam nepomahala? nebo jen rika, ze se to neda zvladnout? jeste me napadlo, ze pokud by vam to dovolila financni situace, resenim by byla i aspon castecna pomoc nekoho zvenku - treba na par h denne (jenze na to ma asi malokdo)

luccii
autor
30. led 2011

@zany ahojky, zrovna dneska jsem na tebe myslela, kdyz jsem premyslela o skejtiku ke kocarku 😉 diky za gratulaci 🙂 jak se vede vam? ztratila jsem link na nasi diskuzi, ale stejne to tam skomiralo, tak mi to ani nebylo lito... je tam neco novyho? a co Elinka a Honzik? kam vlastne chodi Honzik do skolky? uz jsem vas tak dlouho nevidela!

zany
30. led 2011

@luccii - my jsme skejt sice koupili, ale Honzík na něm moc nejezdil, hodně ťapal sám 😉 A pak za sporťák to u našeho kočáru ani nešlo...
My se máme fajn, děti jsou po neštovicích, naštěstí je měli současně, tak jsem ráda, že to máme za sebou 🙂 Honzík chodí do školky za Družbu, na 11. MŠ a líbí se mu 🙂 Zítra jde po 14. dnech do školky, tak se už těší a já taky 🙂
Máš pravdu, diskuze trochu skomírala, občas někdo napíše 😉 Chvíli to ožilo i tady na MK, ale taky nic moc 😉 Tak to můžeme zkusit oživit tam 😉

lopata49
30. led 2011

luccii
babi dorazí zítra, abychom to teprve probraly a pohlídala děti, zatímco půjdu k doktorovi, aby to těhotenství potvrdil/vyvrátil protože to zatím vím jen odvčera z toho těhotenskýho testu. Přes telefon mi řekla, že jsme se normálně zbláznili 😠 😅 🙄

kacci
30. led 2011

@sussanah já mám teď taky jen pípák...ale 100% na to spoléhat nemůžu, hlavně teď zime, kdyby byly špinavé, tak můžou blbnout...

@luccii no máme koupelnu s WC u ložnice, pak samostatné WC s umyvadlem, koupelnu s WC kterou používají děti a v patře ještě jednu s WC. Je tu děsně přehajzlováno:.-)))))))))))))))))). To víš, musel to vymýšlet nějaký umělec, takže dispozice tragická...

luccii
autor
30. led 2011

@zany nestovice v zime je nejlepsi varianta 🙂 to je prima, ze je ve skolce Honzik spokojeny 🙂 Elinku tam das asi taky, vid? musim sbirat info o skolkach, abych vedela, kam zkusit Vojtika prihlasit - snad ho nekam vezmou, az bude skolkyschopny
@lopata49 priroda se zblaznila, ne? 😉 drzim palce, az se rozhodnes pro vas nejlip!
@kacci a je to byt nebo dum? 😅 no aspon se o WC nebudete nikdy hadat 😉

kacci
30. led 2011

@luccii byt. Dům jsme nechtěli, že bychom se nezvládli starat🙂)))))))))))))). No nevím, nějak se mi ekluje používat WC v koupelně, takže asi budeme stát frontu na to jedno samostatné🙂

k.ate
30. led 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? našemu prckovi je 16 měsíců a druhý mimčo čekáme v červenci. Jsem zvědavá, jak toho našeho raubíře ukočíruju, protože ho mimča hrozně přitahujou, ale co zbyde 😀

sussanah
31. led 2011

@k.ate uz jsem si rikala, jestli se taky pridas 😉 🙂

k.ate
31. led 2011

@sussanah My jsme nebyli o víkendu doma, tak jsem to objevila až včera večer 😀

kacci
31. led 2011

@k.ate ahojky🙂

lopata49
31. led 2011

Holky, tak dneska jsem začala špinit. Asi to opravdu příroda vyřeší sama. 😕

k.ate
31. led 2011

@kacci ahoj 🙂

@lopata49 špinění nemusí znamenat vůbec nic... já špinila v tomhle těhu na začátku, u Kuby jsem dokonce i krvácela a všechno bylo OK, ale uvidíš...

sussanah
31. led 2011

@lopata49 uvidis sama, ja spinila cele 2 tydny (mezi 5-7), misty i krev a dr rikal, dokud nejsou krece v brise nebo silne cervene krvaceni, tak klid. Ale jak rikas, uvidis sama, treba to priroda zaridi. Ani nevim, co bych ti prala vic 😔 Vlastne vim, aby se male co nejdrvi uzdravila kycel, vsechno bylo v poradku a vy s radosti ocekavali dalsiho maleho cmelaka 😅
@k.ate taky uz jsem uvazovala, ze to male sviste nebudu moct davat jen tak na zem, protoze ten nas lita sem a tam a hlavne velmi rad si za behu/chuze cte. Takze obcas skoncil ve zdi apod, ale precejen bych se bala, ze by ho zaslapl. Nebo upusinkoval, to on hrozne rad pusinkuje vsechny panenky a miminka co kde vidime 😀

kacci
31. led 2011

@lopata49 jak jsem psala, já jsem se prošpinila a prokrvácela celým těhotenstvím🙂..někdy to tak prostě je...uvidíš.

luccii
autor
31. led 2011

@k.ate ahojky, vitej 🙂 to bude u vas taky veselo 😉 a jak se zatim citis?
@lopata49 taky preju hlavne uzdraveni holcicce... a na gynde jsi dnes byla? co babi? probraly jste to?

k.ate
31. led 2011

@sussanah no já přemýšlím, že koupím cestovní postýlku do obýváku a mimi bude v ní, aby ho Kuba nezašlápl 😀

@luccii ahoj 🙂 cítím se celkem dobře, jen pár dní mi bylo fakt zle, ale teď už je to naštěstí lepší 🙂

luccii
autor
31. led 2011

@k.ate ale stejne na mimco dosahne 😉 ale do porodu zmoudri a bude to velky bracha 🙂 chcete vedet, co to bude? a co bys rada? ja se priznam, ze bych rada holcicku, takze kdyz to bude chlapecek, asi bych chtela jeste treti 😅 ale kdo vi, co budu rikat se dvemi detmi 😉

sussanah
31. led 2011

@k.ate ja mam prave vyhlidnuty kosik od kamosky, takovy klasicky prouteny na koleckach, takze to vidim tak, at muzu pripadne mimco soupnout do vedlejsi mistnosti dospat apod. Ale kdo vi, protoze jestli bude mit stejny reflux jako nas mlady, tak uprimne nemam poneti, co budu delat, protoze on prvni 2m nemohl lezet pokud tvrde nespal, jinak zvracel obloukem i metr daleko ☹ Takze pokud bude refluxove, tak to vidim jedine na satek a hromadu hromadu plinek a obleceni... Ale uz mam alepson praxi, takze reflux me nemuze zaskocit 😀

sussanah
31. led 2011

@luccii ja treba zacinam byt cim dal vic presvedcena, ze my budem mit holku 😅 Zatim mam naprosto opacne chute a vubec se citim uplne blbe porad nez kdyz to bylo s malym. Ale me je to v podstate nejak jedno, spis si rikam,kdyz to bude kluk, tak mame alespon vsechno obleceni pripravene 🙂 Jo a vis jak to ale byva,kdyz se rozhodnes pro treti, skoncis s 3 klukama 😉 😀

k.ate
31. led 2011

@luccii dosáhne nevadí, rukama mu zas tolik neublíží, ale mám strach. aby na něj fakt nedupnul, když bude lítat, mamka takhle dupla na hlavu strejdovi, když ho babička přinesla z porodnice... :-/ tak z toho mám strach a to mamce už bylo 2 a půl roku 🙂

@sussanah uvidíme no, jak to bude. Nebo dokoupíme kolečka k postýlce a budem ji vozit z pokoje do pokoje 😀

k.ate
31. led 2011

@luccii jo a necháme si říct, co to bude, já bych radši zase chlapečka, ale manžel zase holčičku, takže bude radost ať tak, či tak 😀

sussanah
31. led 2011

@k.ate a dvojcata to uz nebudou to je jiste? Ze byste meli s manzelem radost oba 😉 😀

k.ate
31. led 2011

@sussanah huš 😀 každopádně mimi tam je jen jedno 😀

singid
1. únor 2011

ahojky,
taky se přidávám, mám doma 17měs raubíře a v srpnu čekáme druhý mimi 😉 druhý jsme chtěli, ale protože nám první synek trval 1,5 roku, tak jsme začali s dostatečnou časovou rezervou a lup ho, podařilo se na druhý pokus.... takže jsem v prvních dnech z toho byla docela rozčarovaná 😅
jinak synek chodí od 10 měs, od roka běhá, takže dostávám trochu záchvaty smíchu,když pak někde čtu, jak 15 měs děti popoběhnou.... 😀 zrovna před týdnem jsem za malým sprintovala z takového kopečka, travička pěkně zasněžená... no už jsem jeho viděla na silnici pod kopcem a sebe rozplesklou na kopci... neb prcek zásadně běhá opačným směrem než chci/potřebuju... trochu se i venku vzteká když není po jeho, válí se po zemi atd... ale doma je to vesměs zlatíčko, je moc šikovnej, sám si i vyhraje, takže mě nechá i na záchodě vyblinkat 😀 😝 😝 do léta snad odplenkujeme (nočník je zatím velká neznámá, sedí na něm, ale pak vstane a vyčůrá se o tři kroky dál 🙄 ) a příští týden začínáme zkoušet "velkou" postýlku v jeho pokojíku - zatím spí v postýlce u nás v ložnici,tak snad to proběhne hladce...
všem pohodové těhu dny🙂

erinka83
1. únor 2011

Ahoj holky, tak jsme tu taky, ale asi vás nebudu stíhat 😀 Baru bude mít 21 měsíců, když se prtě narodí, chodí teprve týden, tak doufám, že to zvládnem bez sourozeneckýho kočáru 😝 co myslíte? že bysme měli skejt a nosítko, kdyby prostě nemohla....

petka80
1. únor 2011

Ahoj holky, moc se omlouvám, že vám se lezu. Zhruba před rokem jsem byla v podobný situaci, mám děti od sebe 2 a čtvrt roku.....
Ale co jsem chtěla - pokud někdo máte kočárek Jané a budete pořizovat skejt, tak ho zrovna prodávám, mrkněte: https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/kcfl/ja...
Přeju pohodové těhu 😉

zany
1. únor 2011

@luccii - jsem ráda, že to obě děti měly v zimě 🙂 Už kvůli svědění a i kvůli případným jizvičkám...
Eli bude chodit do stejné třídy s Honzíkem 🙂 Tak se tam mají na co těšit 😉 Se školkou jsem spokojená, komunikace tam funguje, Honzík je spokojený, vaří jim dobře, mají různý program i tvorbu 😉 Můžeš juknout na jejich webovky: http://www.skoly.pb.cz/11MS/
Vy máte vlastně víc školek v okolí, tak máš i na výběr 😉