Máme batole 1 - 2 roky a v létě se nám narodí miminko

luccii
29. led 2011

Ahoj maminky, ráda bych tu rozjela diskuzi těhulek, které už mají doma jednoho malýho caparta. My máme chlapečka 1 rok a 7 měsíců a v srpnu čekáme druhý 🙂.

sussanah
29. led 2011

@luccii Ahoj, ja se pridam. Mame doma 15m sviste a dalsi svistatko cekame v zari 🙂 Jak to zatim zvladas? U nas teda krome toho, ze chodim jak ozivla mrtvola, je to docela v pohode, ale uprimne se trochu tech nadchazejicih mesicu obavam.. Nejlepsi by pro me bylo prijit hned k hotovemu mimcu, ale to asi nejde 😀

kacci
29. led 2011

ahoj holky, ráda se přidám....mám doma 19-ti měsíční dvojky a dalšího bobka čekáme v dubnu...už teď se mi ježí chlupy na zádech hrůzou🙂)

sussanah
29. led 2011

@kacci ufff, teda, to budes mit asi vesele. Ale zase mas super pruprave, tebe uz u mimca jen tak neco nezaskoci a treba budes mit doma 2 super pomocniky 😉 Ale teda mas muj obdiv, musi to byt uz ted docela namahave

luccii
autor
30. led 2011

ahoj holky, to je prima, ze uz je nas vic 😉

@sussanah no zatim to zvladam celkem v pohode, nastesti nemam nevolnosti, ale hodne me boli zada a ted i kycel, coz bude urcite s rostoucim briskem jeste horsi 😒 taky mam obavy, jak to budu zvladat, ale daleko vetsi obavy mam, jak to budu zvladat po porodu - malymu budou 2 roky a 2 mesice, je to zatim trdylko, ktery neposloucha a just dela vsechno, co nesmi...

@kacci teeeda, uz si nestezuju, kdyz porovnavam s tebou 😅 a u vas to bylo planovany? my dalsi chteli, jen jsme netusili, ze to pujde tak rychle 😉 (pred prvnim otehotnenim jsem brala lek na ovulaci, takze jsem myslela, ze ho budu potrebovat i ted, a meli jsme tesne pred IVF, ke kteremu nastesti nedoslo 🙂 )

kacci
30. led 2011

@luccii plánovali...tak za 6-7let🙂). Děti jsou po Ivf takže jsme opravdu nečekali, že by to šlo samo... Zjistila jsem to náhodou až v 11 tt

luccii
autor
30. led 2011

@kacci no vidis, takze trosku podobny jako u nas 😉 a jak ti je? to je krasny, mate holcicku a chlapecka 🙂 koukam, ze jsou stejne stari jako nas Vojtik... a jak to s nimi zvladas? poslouchaji trosku?

sussanah
30. led 2011

@kacci tyjo, tak to je krasa, prvni deti po ivf a pak uz to jde samo 🙂 Tak nejak podobne to mela kamaradka, na prvni se nacekali 5 let a druhe prislo ani nevedeli jak. Komentovala to tak, ze proste jak se jednou ty trubky protahnou, tak uz to jde samo 😀
@luccii tak to ja bohuzel zvracim skoro kazde rano 😖 Maly se na me kouka a porad ukazuje, ze si jako asi cistim zuby (znakujeme, takze ukazuje znak pro cisteni zubu). No je to docela legrace 😀

My jsme druhe taky planovali, jen jsme zas mysleli, ze to pujde rychleji, ale porad jsme si pockali jen 5m, takze v podstate nadhera 🙂

kacci
30. led 2011

@luccii já mám obě těhotenství pokud jde o nevolnosti v pohodě, zvracela jsem všeho všudy jednou, asi před dvěma měsícema, v 11 hodin večer🙂. První jsem si užila zase jinak - prakticky pořád jsem krvácela nebo špinila, ale já jsem v tomhle docela "drsňačka", takže jsem si prostě zvykla a už to brala jako fakt, byť jsem stejně 4x v nemocnici cca na týden skončila.
Teď ani nevím, že jsem těhu....ještě když jsem to fakt nevěděla, tak mi bylo akorát divné, že jsem kolem poledne naprosto příšerně unavená, seděla jsem s dětma na pískovišti a nemohla udržet oči otevřené🙂)...no a pak mi bylo asi tři dny po sobě šoufla, ale nijak zvlášť a spíš abych trochu postrašila manžela, tak jsem si koupila těhu test, večer si ho udělala a buch, byla tam dálnice jako prase🙂. Ze začátku jsem teda měla trochu nervíky, protože už v 5-6 tt jsem byla na liposukci v analgosedaci (aniž bych samozřejmě měla nejmenší podezření), takže jsem musela na genetiku, ale prakticky nic mi neřekli, tak jsem to hodila za hlavu.
Děti jsou řekla bych šikovné (ale nemám srovnání) - od roka oba běhají, pusu nezavřou, všemu rozumí, zlobí jak dva čerti. Ale hlavně v noci pořád nespí, 1-2x se oba budí, takže tak 3 max. 4 hodinky spánku v kuse už prakticky dva roky, nic moc...a teď ještě to malé, bude to mazec
Co Vojtíšek? Krásný jméno, moc se mi vždycky líbilo, ale v mém okolí je převojtíškováno...teď budeme mít taky chlapečka a jméno zatím moc neřešíme nebo spíš nevíme🙂
@sussanah ono je to docela časté, jen si to člověk nepřipustí...na první kontrole na gyndě mi říkala sestřička, že mají maminku dvojčat, která znovu otěhotněla ještě v šestinedělí, takže když se prcek narodil, měly dvojky teprve 13 měsíců...to jsem na tom ještě dobře.
Ono holt ten porod s hormony zamává a pokud není jinej problém...

luccii
autor
30. led 2011

@sussanah tak to mas asi moc hodne dite, kdyz jste druhy chteli tak brzo 😉 to je mi te lito, ze je ti takhle blbe... snad to brzo prejde!
@kacci u nas to byl taky velky sok 😉 ja mela naopak pred jednim zakrokem - odstraneni hemeroidu stridavym proudem - absolvovat jsem to mela od zari jiz po treti, ale protoze jsem pokazdy po tom spinila, coz se pry nedeje, tak jsem si napotreti den pred zakrokem radsi udelala test - no nic tam nebylo, tak jsem si umyla hlavu a potom na to juknu a ejhle - druha carka se tam pomalu rysovala 😅 kdybych na ten zakrok sla, tak bych potratila 😒 takze cekame druhy mimi, ale mam sileny bolesti pri vyprazdnovani + krev - fakt zuzo 😒 beru Detralex, ale nic moc efekt... poprvy jsem si je uhnala behem prvniho tehu
uz asi nekojis, vid? ja kojila jeste nedavno, ale kvuli tehu jsem prestala a od te doby spi Vojtik lip - nekdy se v noci jednou vzbudi, nekdy ne, ale staci ho pochovat, pronest ho bytem, dat mu napit a zase jde spat... to driv to bylo na dyl - vzdy nakojit a to vetsinou tak 2x za noc...
unavy jsem si taky uzila dost a stale jeste unavena jsem...
jo o certech mi povidej 😀 ale dokaze byt i zlatej, ted mi furt pusinkuje brisko 😵 on se chvilku nezastavi, porad beha, neco montuje, nekam leze a nekam se dobyva... ted ma kricici obdobi a nekdy bohuzel ztracim nervy a poradne se na nej zlobim ☹

lopata49
30. led 2011

Ahoj holky, mám 13 měsíční dvojčata (korigovaně 11,5), ještě nechodí, jedno má nemocnou kyčel, a nízkou váhu (6 kg)takže pořád běhání po nemocnicích, teď (včera) jsem zjistila že jsem v 6.tt,
dotaz hlavně na Kacci - dá se to nějak zvládnout? 😕 Popravdě nevím moc co si počít, máme mužskej faktor neplodnosti, takže jsem s přirozeným otěhotněním OPRAVDU nepočítala, byt 5.patro bez výtahu, jedno auto, babička taky jen jedna pomooc? Jde to vůbec zvládnou, když jsou to nedonošenci a je třeba jim věnovatzvláštní péči? V noci ještě pořád nespíme apod... 😝 😕 🙄

sussanah
30. led 2011

@luccii hodne dite 😀 no tak bych ho rozhodne nenazvala 😉 Prvni pulrok v podstate jen rval (ne ze plakal, ale vriskal jak pavian) nebo blil (ma pomerne silny reflux), druhy pulrok se po me vesel a kdokoliv cizi se na neho podival, tak spustil hysterak, ale kolem toho roku se zacal zkllidnovat a odpoutavat ode me, takze u je to lepsi. Ale my jsme moc chteli druhe a porad si rikam, ze alespon do toho druheho nejdu s ruzovyma brylema na ocich, protoze opravdu vim, co mimco dokaze 😉 On je takovy maly akcni hrdina, chvili neposedi, od 6m lozi a od 7m stoji. Az nekdy ted posledni dobou se konecne na chvili dokaze zabavit sam, do te doby to byla pomerne utopie, takze vlastne jsem nakonec docela rada, ze to vyslo az ted. Jinak ja jeste porad kojim, navic se ted malemu tlaci dalsi zuby, takze noci plne vasne jsou temer pravidlem. Nastesti mam super manzela, ktery (kdyz do neho v noci kopnu) vstane a jde maleho obstarat 🙂
@kacci jo unava, chodim s malym odpoledne spat skoro kazdy den, jen dneska jsem rano chrnela do pul 11, tak mozna vydrzim az do vecera 🙂 Tyjo ale mit dvojky 13m a k tomu novoska, to teda musi byt kvalitni zahul 😕

niikkyy
30. led 2011

Ahojky..

jé ahojky Luccii moc gratuluji k druhému miminku ( snad si na mě pamatuješ 🙂

kacci
30. led 2011

@lopata49 no tak klobouk dolu před tebou.....my máme taky 5., patro, naštěstí s výtahem, auto musíme vyměnit - počítám, že dokud budeme vozit vajíčko vepředu, tak to bude ok a příští rok na jaře musíme do většího, já mám kliku, domluvila jsem se s mámou, jezdí mi v pondělí večer a je u nás do čtvrtka, pro mě úžasný - pomůže s dětma, úklidem...platím jí měsíčně 10 tisíc a jsme obě spokojený.
Tvoje situace je ale 100x horší, nechci děsit .. už jen kvůli tomu, že ty se ještě s prckama bez kočárku asi neobejdeš, takže jediný rešení - koupit trojčatový..
Odkud jsi? ?Klidně napiš mailíka - adamova.katerina@seznam.cz
Uvidíš, třeba se to ještě "vyřeší samo" - to nechci být nějaká ošklivá, ale je fakt, že o rok později to bude u vás úplně o něčem jiném.
p.s. když jsem byla na genetice, tak mi pak volala genetička výsledky (že to bude pravděpodobně ok) a nemohla pochopit, že nejdu na potrat!!!. Říkám do telefonu, tak to je super a ona - takže si to necháte?! a to nemluvím o kecech, které měla při osobní konzultaci.

luccii
autor
30. led 2011

@lopata49 ahojky, no nebudes to mit jednoduchy, ale na druhou stranu pokud jste se nebranili tretimu, tak je skvely, ze se zadarilo prirozene - u nas je taky muzsky faktor neplodnosti, rekli nam, ze otehotnet muzeme jen jednou za 100 cyklu a vida - uz cekame prirozene druhy mimco 😉 jenze my uz k doktorum na rozdil od vas nebehame - cvicili jsme rok vojtovku a to byl zahul jak fyzicky (zanet slach nekolik mesicu a pak musel cvicit manzel), tak psychicky a to bylo snad jeste horsi (rev malyho, braneni se a k tomu manzel nechtel cvicit)... a vy se rozhodujete, zda si mimco nechat ci mas jen obavy? moc drzim palce, aby dvojcatka byla zdrava!

luccii
autor
30. led 2011

@sussanah teda to jste si uzili! a malej je hodne cipernej 🙂

@niikkyy jee, ahojky a dekuju, taky moc gratuluju 🙂 to vis, ze si te pamatuju a pamatuju si i, kde bydlite ci jste bydleli 😉 jak se mate? takze dva kluci - to bude coro moro 😉

@kacci tak teda ten pristup ty genetičky nechapu 😒

sussanah
30. led 2011

@kacci to je teda opravdu pristup na tecku do cela 😠 Ale co, hlavne ze bude mrne zdrave 🙂

luccii
autor
30. led 2011

@sussanah koukam k tobe do albicka a zasnu - vy uz jste bez plenek? 😵

sussanah
30. led 2011

@luccii jj zhruba od roku, jeli jsme od narozeni bezplenkovou metodu a malemu to krasne sedlo, takze to slo uplne bez problemu 🙂 Alespon nebudu prat dvoje plinky, az se druhe sviste narodi 🙂

luccii
autor
30. led 2011

@sussanah to je velka vyhoda! 🙂 my latkujeme, ale na BPM jsme si netroufli - dlouho jsme vychytavali kadeni, ale curani ani nahodou a to do ted, ted ale ani kadit jinam nez do pleny nechce a navic si vzdycky nekam zaleze (skrin), aby mel klid 😀 do nocnicku cura, ale sam si vetsinou nerekne, takze nevim, nevim, zda se odplenkuje do narozeni druhyho - kez by!

lopata49
30. led 2011

Kacci, jsem z Prahy. Já vím, že je to průser, o tom žádná, taky jsem měla představu, že až ve chvíli, kdy bude mít Domča kyčel v cajku a trochu váhu - pak si dáme rozmrazit mražáky, takže jseme, blbci, se na tu antikoncepci vykašlali-jsme přece neplodní. 😅 🙄 😝 Máš úplnou pravdu, že rok by to bylo ideální. Proto jsem z toho tak bezradná.

lopata49
30. led 2011

luccii : to je právě ta opačná strana mince. Naprosto absurdní situace. Po 3,5 leté anabázi se povedlo 3.IVF, jedno dvojče není ok, 3/4 roku jsme v nemocnici, a když se-a to bylo fakt snad neposkvrněný početí 😀- zadaří samo, tak v úúúúplně blbou dobu. 😝

sussanah
30. led 2011

@luccii maly ma od narozeni docela problemy s kakanim, takze kdyz jsem ho zacala davat v klubicku nad nocnik, tak mu to vylozene sedlo a od 3m kaka vyhradne do nocniku (od te doby bylo max 5 nehod) a curani se zacal chytat kolem 5m. Jak ale rikam, mu to proste vyhovovalo, kamaradka delala taky bkm (ma stejne starou holcicku v latkovkach) a ted totalne nocnik bojkotuje. Jsem ale sama zvedava, jaky v tomhle bude druhy svist 🙂

saminomimino
30. led 2011

Ahoj všem,tak i mi máme doma batolátko a čekáme v červnu druhé zlatíčko 😵 Trošku se děsím malej je na mě fixovanej ale chtěli jsme děti blíže k sobě tak jsme rádi že nám to vyšlo

kacci
30. led 2011

@lopata49 opravdu prekérka, co? Hlavně třeba to auto, to je vopruz, protože tři sedačky 9-18 se do většiny aut, pokud nemáš tři plnohodnotná zadní sedadla, nevejdou, takže investice nutná.....
Ono časem to bude pohodička, bude to věkově podobná smečka a vyřádí se spolu, ale ty první 2-3 roky to bude na mašli. Babička bude muset pomáhat na plný úvazek...
My máme kliku, že jsme se v červnu (měsíc před otěhotněním🙂) přestěhovali do velkého bytu, tak aspoň nemusíme řešit místo - zato zase úklid je na budku, jen než člověk vyšúruje 4 koupelny s WC, tak toho má plný zuby...

lopata49
30. led 2011

kacci: Jo, auto blbý, kočár blbý, byt blbý, ale to se všechno dá změnit(no, s bytem může být potíž), hlavní problém je Dominka ajejí zdraví, protože je s tou kyčlí už potřetí na 8 týdnů v sádře, mezitím hospitalizace, dvě velké operace, pak zase na zádech v třmenech, prostě už motoricky zaostává (na bříško vůbec nesmíme kvůli té luxaci polohovat)
a až to snad někdy doktoři vyřeší, budu s ní muset vážně hodně moc cvičit, BUDE to náročné. Prostě FAKT.
A babička?Ta už se jasně vyjádřila, že téhle naší situaci jsou 3 takhle malé děti najednou nezvládnutelné a čem jako že ještě přemýšlím 🙄 uf, uf...

sussanah
30. led 2011

@lopata49 jak to tak ctu, tak fakt jednoduche to neni 😒 Ale verim, ze to nejak zvladnete, i kdyz lehke to urcite nebude. Musis myslet na to, ze jak budoudeti velke, tak budou mit k sobe super blizko 😉
@kacci ad auto pro 3 sedacky, uz jsme to onehda s manzelem taky resili (chteli bychom pravdepodobne 3 deti) a nasli jsem volvo, tam se vejdou dozadu 3 sedacky. I kdyz svagrova ma 3 deti (12, 10 a 8) a ti teda poridili takovy ten minibus,protoze sedacky byly ten nejmensi problem, ale nabalit vsechny ty tasky veci nebylo kam 😅

kacci
30. led 2011

@lopata49 máš to opravdu těžký,nevím, jak bych se v téhle situaci rozhodla (nevím, jestli se vůbec rozhoduješ)...Já jsem teda ani na minutu nepochybovala, ale u nás je to něco jiného - děti zdravé (až teda na běžné nemoci, dost časté, ale pořád běžné), zajištění taky jsme...ale když jsem to jen nadhodila, tak manžel to rezolutně odmítl - prý je z lásky a malý zázrak🙂. Je fakt, že u dvojek byla u nás v těhu úplně jiná situace, asi nebýt jich, tak jsme spolu nezůstali, ale teď jsme šťastní.

@sussanah manžel v teď v autech žije,přemýšlíme když už, tak o sedmimístném - přece jen musíme počítat, že třeba na výlet s náma pojedou i babičky, příp. když někam pojedeme na dýl, tak potřebujeme hodně místa na věci...
Teď máme Hyundai i30 kombíka a když byli děti ještě v hlubokém, museli jsme pořit na auto ještě rakev, protože to tam nešlo napěchovat. Se sporťákem je to už o něčem jiném. Paradoxně jsme ho kupovali měsíc před otěhotněním a s dvojkama nikdo nepočítal a jsem moc ráda, že jsem si prosadila aspoň kombíka, protože můj táta pořád horoval pro obyč, že kombík bude zbytečně velký...no uff, to bychom se pěkně zapotili🙂 Jako druhé auto má manžel služebního Superba, který má sice parádníh kufr, ale stejně se dozadu tři nevejdou..

sussanah
30. led 2011

@kacci jj to sedmimistne, to je to co ma zvagrova (netusim ale co ma za znacku), ja tomu rikam minibus 😀 No kazdopadne kombik i s jednim ditetem je rozhodne neco, co se fakt hodi, obzvlaste pak u dvojcat. My jsme prave ted dokupovali to volvo komba, co ma manza taky jako sluzebni a me zustal saab 9.5 sedan, do ktereho se sbalim ale maximalne jen ja s malym a kocarkem ( a to bych rekla, ze je fakt pomerne velke auto). Urcite pokud jednou budeme mit 3 deti, tak taky do toho 7-mistneho pujdeme. Jedni nasi sousedi maji 4 deti a taky ten 7-mistny a spokojenost. Ale ti maji teda uz deti vetsi ( 2 z predchoziho manzelstvi a 2 svoje), takze i ty rozdily jsou vetsi, ale i tak rikaji, ze jsou radi, kdyz alespon jedno z tech starsich neni doma, ze je hned vetsi klid 😀

lopata49
30. led 2011

kacci :rozhoduju se, ale je to tak jakože jednou tak, jednou tak. Fakt absurdní situace. Kdyby byla Domča OK, taky to skoro neřeším a jdu do toho, i s vědomím, že ve 3 dětech to bude masakr 😀 . Takhle se toho docela bojím, jesli to dokážu zvládnout aniž bych zkončila v Bohnicích a děti v děcáku 😀 🙄
Proto jsem zabrousila sem, víc hlav, víc názorů. Hlavně názorů zvenku.

kacci
30. led 2011

@lopata49 hele, já bych to možná zkonzultila s nějakým psychologem..možná to zní blbě, ale mě to tenkrát strašně pomohlo, oni z člověka vytáhnout to, co si ani sám nechce přiznat a moc to pomůže utřídit si myšlenky a to, co vlastně člověk chce a nechce a to za sebe bez vlivu okolí, což je strašně důležité, protože člověk aniž si to uvědomuje, tak bere na okolí, co tomu lidi řeknou apod. hrozný ohledy. důležitý je rozhodnout se tak, aby člověk o tom rozhodnutí druhý den nemusel pochybovat.
@sussanah se dvěma dětma je to pohodlný, se třema už nutnost🙂. Já se na to docela těším...akorát jsem si dala podmínku, že to musí mít minimálně parkovací kameru když už ne automat🙂, protože parkovat s autobusem to fakt není legrace..už takhle je to dlouhý až hrůza