Máme batole 1 - 2 roky a v létě se nám narodí miminko

luccii
29. led 2011

Ahoj maminky, ráda bych tu rozjela diskuzi těhulek, které už mají doma jednoho malýho caparta. My máme chlapečka 1 rok a 7 měsíců a v srpnu čekáme druhý 🙂.

k.ate
20. únor 2011

No a kila, já mám pořád cca 7 kilo dole oproti váze před těhu s Kubou, zatím to vypadá, že nehubnu, ale ani nepřibírám, tak je to fajn 😀 Nezlobila bych se, kdyby to tak vydrželo, aspoň bych se po druhým porodu dostala skoro ke svojí vysněný váze 😀 i když je pravda, že je to trošku neortodoxní způsob hubnutí - znovu otěhotnět 😀

baarca
20. únor 2011

@k.ate To chápu a jsem fakt šťastná, že Mates začal spát celou noc v kuse sám od sebe bez nějakého utišování a tak. Takže to tak vyřešil za nás. Samozřejmě občas ho potrápí zuby a vstáváme k němu, ale to jsou fakt jen vyjímky. Jinak bych asi byla už jen chodící mrtvola, kdybych se nevyspala. Ha, velkou postel už máme asi měsíc doma a Mates jí zbožňuje na řádění a skákání... Ale musíme ještě sehnat nějakou zábranu, mám tip na Kiku, ale ještě jsme se tam nedostali, tak až potom můžeme začít zkoušet ho přesouvat.

k.ate
20. únor 2011

@baarca my máme vybranou dětskou z ikey, má na délku myslim 160 nebo 170 cm, aby se nám vlezla do ložnice 😀 a u ní už zábrana přímo jen, jen furt čekám na to, až na ni budou i penízky, teď jsme se vyflusli finančně úplně autem a stavebko se mi zatím moc rušit nechce 😀 Ale už ho to taky čeká, moulu jednoho 😀

singid
21. únor 2011

ahojky,
@baarca tak náš prcek měl postel taky jen na hopsání, ale spát v ní neeeeee, pomohlo až "velké" stěhování zpět do ložnice, takže v pidi ložnici jsou 3 postele (naštěstí ta jeho je dlouhá jen 150cm)...

no a spaní jak kdy, když je hodně unavený, tak odpadne hned, ale minule jsem ho vracela do postele snad 50x a usnul až někdy ve 21,30 oproti obvyklým 20h 😢 tak držím palce s přesunem 😀

já si jako chodící mrtvolka připadám... nechápu jak jsem s prvním v pohodě mašírovala do práce až do 8m, teď jsem unavená jen ráno vstanu.... a protože pořád zvracím a pálí mě žáha, tak zatím váhový přírůstek 0....
hezký den všem

majatob
21. únor 2011

ahoj holky 🙂
nejak vas nestiham, byli jsme cely dopoledne venku, konecne se tu zase smog dostal na trochu normalni uroven, tak to bylo fajn a udelali jsme si hezkou prochazku...ted jsme byli 2 tydny zavreni doma kvuli angine, tak jsme si to uzili vsichni 😵 😵 😵
jen jsem prolitla o cem povidate a nemam moc co ke kojeni dodat, me se oba odstavili sami kdyz jsem otehotnela, proste se mi prestalo delat mlicko a bylo vyreseny 🙂 takze mladsi je od 3. mesice jen na UM, ale bojovali jsme s kojenim uz od narozeni, tak to byla spis uleva 🙂

baarca
21. únor 2011

Mates zase ale už spí skoro rok ve svém pokojíčku. No, uvidíme, jak tam bude spát. Hlavně jsem zvědavá na usínání, protože teďka usíná sám, zazpívám mu akorát ukolébavku, pohladím a odcházím a za pár minutek sám spí, tak aby neměl tendence vylejzat. Třeba u kamarádky zvládli mladšího kluka přesunout bez problémů, ale vždycky uspávali tak, že u něj jsou. A to bych zase celkem nerada s tím začínala, když je druhé na cestě. To samostatné usínání je velká úleva.
Ale naštěstí máme záložní variantu, že si případně můžeme půjčit postýlku po synovci, kdyby náhodou se přesun nezdařil do porodu. Nebo taky máme na miminko košík, který jsme u Matese používali na denní spaní, ale v případě potřeby v něm může spát i v noci.

luccii
autor
21. únor 2011

@baarca taky se nam malej vecer uspaval sam - ale co jsme se vratili z hor, tak uz nechce usinat sam - ale rozhodli jsme se, ze ho to musime zase naucit, tak jsme jen za dvermi... co nekojim a neuspavam po obede u prsa, tak jsem u nej v pokojicku byla, nez usnul, jinak to neslo, ale i tohle zaciname odnaucovat - prave kvuli druhemu mimi - pak nebudu mit pokazdy cas tam s nim 1/2 h lezet... my mame postylky v byte dve, ale stejne bychom radi Vojtika presunuli do porodu do velke - zatim to vypada, ze by rad, u nasich leze vzdy do velky a rika "haji" 😉

baarca
21. únor 2011

@luccii My jsme měli dvě krize s usínáním - jednu o Vánocích, kdy bral Spiropent a byl z něj úplně rozhozený, doslova naspeedovaný jak amfetaminech a chudák vůbec nemohl usnout, a pak druhou na konci ledna jeden týden kvůli zubům. Ale zatím ťuk, ťuk to bylo jen dočasné, ale je mi jasné, že se to může i zkazit. Proto nechci přesouvat do velké postele za cenu tohohle, ale raději případně počkám, až na ní bude zralý. Ale zatím věřím, že tohle bude v porovnání s ostatníma věcma, co bychom rádi do porodu stihli - odplenění a oddudlení, brknačka.
Po obědě taky usíná sám, jen když jsme na návštěvě a je potřeba, aby se vyspal právě na velké normální posteli, tak jsem u něj, ale to mu vždycky to usnutí trvá děsně dlouho, protože ho vlastně rozptyluju a má tendence si se mnou hrát.

luccii
autor
12. dub 2011

nejak nam to tady usnulo 😅

jak to zatim zvladate? ja uz se zvedam tezko, nejak rychle pribiram, ani se nedivim, kdyz tak rada mlsam 😝 zada blby, ale hrozne moc se na prcka tesim a na to, jak tu budeme ve ctyrech 🙂 odplenkovani Vojtika zatim v nedohlednu, ale nehrotim to...

hest
12. dub 2011

asi jo, usnulo, nějak nestíhám..už je toho na mě docela dost..už se těším, až to bude venku-)ú

sussanah
12. dub 2011

Ahoj 🙂
No u nas je to ted docela pohoda, zatim je mi vcelku dobre, pribiram primerene (az se divim) a zatim maleho i docela stiham kocirovat (kdyz zrovna nedostane zachvat vzteku) 😖
Jinak teda my neresime odplenkovani, ale odstaveni a taky bych rekla, ze odstaveni mladeho je v nedohlednu, ale nehrotim to 😀

jajulin
12. dub 2011

Ahoj, do téhle diskuze jsem přispěla asi jen jednou, ale ráda se znovu přidávám 🙂. Porod se kvapem blíží a nás teprve za měsíc čeká stěhování, tak jsem fakt zvědavá, jak to všechno stihnem. Zatím zvládám batole i mimi v bříšku, ale někdy je to únavné. Odstavení máme vyřešeno (malý se odstavil úplně sám někdy v únoru), odplenkování v nedohlednu. Taky jsme byli v únoru v nemocnici se zápalem plic - ještěže už je to za náma.
Tak se všechny držte.

perchticka
13. dub 2011

Dobré ranko!
Přidám se do debaty. 😉
My to také celkem zvládáme. Tedy zatím rostoucí pupík a malého neposedu. Do schodů a ze schodů už ho učím jen za ruku, bydlíme ve třetím bez výtahu. Nošení jsme tudíž skoro odbourali. 🙂 Odstavený už je, sám se odstavil v roce...
Do porodu bych chtěla vyřešit dudlík (Vikýsek ho má jen na noc, ale když ho nemůže v noci najít, tak pláče a zbytečně se budí), samostatné jídlo (pořád ho více krmím já, než on sám sebe, to by nesnědl skoro nic... 😅 ) a zkusit odplenkovat. Ale to vidím celkem bledě. Nočník zatím ignoruje a kadí schovaný za pohovkou a nemám srdce ho při tom násilím rušit... 😒 🙂
No měsíc před porodem se také budeme stěhovat, tak jsem zvědavá. V novém bych chtěla Vikimu pořídit větší postýlku a naučit ho spát při otevřených dveřích ve vlastním pokojíčku. Ale jek tady píšete vy, nebudu nic hrotit, vždycky se to nějak vyřeší, hlavně děti ani nás příliš nestresovat. Už tak to bude pro všechny změna... 😵

pajinkaa
13. dub 2011

Ahoj holky, taky se přidávám 🙂 Já už teda jsem ráda, že jsem ráda... všechno mě zmáhá, malý se i tak chce pořád nosit 😒 Ale tak snad už to nějak do porodu vydržím... Jinak plínky budem mít asi ještě hodně dlouho, na nočník ani wc nechce. Naštěstí jsme odstavili v jeho 19 m (mém 14 tt) a šlo to nadmíru dobře 😉. Dudlík nikdy neměl, tak aspoň tohle odnaučování nás nečeká.
Jinak já už jsem jak velryba, hrozný, mám tak o 2 kila víc, jak minule.. Do toho chodím ještě do školy, tak po chvilkách "volna" dělám ještě seminárky... 😒 no, ale tak mám co jsem chtěla, že? 🙂

Ještěže teda stěhování u nás neplánujeme, malovali jsme jen dva pokoje a to mi stačilo 🙂.

Začínám se bát zas porodu.. a dneska se mi zdálo, že se nám narodil druhej kluk (místo avizované holčičky) - už mi to asi leze na mozek 😉 Už aby i to počasí se trochu stabilizovalo 🙂

tak pěkný den všem!

sussanah
13. dub 2011

@perchticka Taky zrovna resime dudlik 🙂 Mlady ho ma uz jen na spani (pres den ho nema asi od 6m), ale za to ho docela vyzaduje. Akorat ze je posledni tyden zacal kousat, tak ze 3 dudlu uz nam zbyl jeden, tak se manzel rozhodl ho uspat bez dudla a vcera to docela slo. Ale jak na potvoru bude ted o vikendu poprve pres noc u babi, takze te dudlik jeste nechame a potom asi nabehneme na to odnauceni, neprobihalo to totiz az tak tragicky jak jsem cekala.
Jidlo uz mame taky nastesti vyresene, maly krasne ji sam lzickou, jen s tekutou polivkou potrebuje pomoc. A potom, kdyz si zacne vymyslet a proste chce, abych ho krmila ja nebo tata, protoze se mu to prost libi 😀 Radim se proste zaprit, oblozit se bryndakama, plinama a ubrouskama, dat mu lzicku a at bojuje. Sice ze zacatku bylo vice na zemi nez v puse, ale behem 2-3tydnu se to fakt hezky naucil 😉
A postylku s vlastnim pokojikem snad poresime behem kvetna, doufam..

A koukam, ze se vam vsem deti v poklidu odstavily samy 😕 U nas uz zkouseni podruhe pokles frekvence, kojim v podstate jen nad ranem a rano, ale maly si to teda maximalne uziva a pripomina se, kdybych nahodou zapomnela a pak jeste o tom dalsi hodinu "mluvi", kdyz se treba prevlikam apod 😀 No asi mam doma proste mlecneho zavislacka 🙂

baarca
13. dub 2011

@perchticka Nám se dudlík podařil asi před měsícem bez vážnějších problémů. Prostě jednoho večera nebyl a šlo. Večerní usínání je bez problémů, ale denní je horší. Ale je to spíš tím, že Mates se právě dostal do fáze, kdy už denní spaní tolik nepotřebuje - v neděli vůbec přes den nespal, pak dva dny ano a dneska zase ne.
Už je i ve velké posteli, opět večer bez problémů, přes den to je prostě narušené celkově.
Plínky jsou horší, doma, když je bez ničeho na zadku, tak si na nočník nebo záchod dojde, ale jakmile má něco na zadku, třeba jen slipy, tak to tam pustí.
Samostatné jídlo není problém, Mates je v jídle někdy až moc samostatný, když si bere sám i z cizích talířů 😀

@sussanah Snad i to mlíko i vás půjde. Držím palce, ale radit nemůžu. U nás to taky bylo bez problémů pěkně postupně.

Jinak vám řeknu, že ještě před měsícem jsem zvládala všechno v pohodě, ale teď je břicho fakt už veliké a s Matesem, který venku věčně zdrhá to je teda záhul.

baarca
13. dub 2011

Tak je tygře v postýlce, můžu napsat něco víc.
U nás se teďka s Matesem kazí, co může 😅 Denní spaní, vztekací období, odpleňování... no, pěkně se to sešlo. Ale jsem ráda, že se tak stalo ještě před porodem, že to nemůže hodit na miminko 😅 Pro mě je nejhorší dilema, jak chodit ven. Bez kočáru je jistota, že se někde sekne, jsme fakt ve městě, takže se tu nedá nějak třeba ho nechat válet a jakoby od něj odejít nebo tak. A už ho nemůžu popadnout a odnést, to už nedám fyzicky. S kočárem to je celkem v pohodě, prostě ho tam strčím a je klid a hlavně s kočárek většinou jde krásně celou dobu sám a vlastně ho máme jen jako "placebo". Jenže on to fakt už dělá schválně, protože ví, že jsem z toho na nervy 😖 A s tímhle fakt nevím, co dělat, bohužel.
Prostě je doufám, že se teďka vybouří a po porodu se zklidní 😅 Naděje umírá poslední.

luccii
autor
13. dub 2011

@baarca no drzim pesti s tim chozenim, u nas je to jeste horsi, tape hrozne rad, ale skoro nic neujde a hlavne porad jde jen tam, kam chce on 😅 ale proste se to nejak vyvrbi, nosit ho nemuzu skoro vubec, takze ted bereme ven kocar a sem tam tape a bez kocaru jdeme jen kdyz s nama jde tata, nebo kdyz jde s babickou...
@sussanah tak to samostatne papani je vyhoda, Vojtik kdyz ji sam, tak si vybira, co ma radsi, takze ji sam tak pul na pul a ty polivky taky ne...
@pajinkaa tak to se nedivim, ze uz te vsechno zmaha, uz na to mas tt 😅 ja taky pribiram vic 😒
@perchticka nas Vojtik taky kadi ve skrytu 😉 nejcasteji za necim, kde neni videt, ve skrini ci pod posteli...
@jajulin, @perchticka teeeda, stehovani mesic pred porodem - drzim palce, at to dobre klapne a rychle probehne 🙂

Vojtik se taky hodne vzteka, porad neco nici, ale beru to tak, ze to holt k tomuhle veku patri, co mi zbyva 😅 ja se asi nejvic bojim tech vychazek po porodu, kdyz malej nic neujde a navic jen svym smerem...

baarca
14. dub 2011

@luccii Mates by fyzicky na to chození měl bez problémů, ale problém je v hlavě, aby chtěl. Já vím, že to zvládne ujít, na utíkání má energie dost, ale do hlavy mu nevidím a už vůbec ho nemůžu nějak řídit, že 😅 .

luccii
autor
14. dub 2011

@baarca jo, takhle presne je to u nas 😉 Vojtik lita porad, ale taky se venku "rad" sekne a nejde...

luccii
autor
15. dub 2011

@baarca koukala jsem na fusak, ktery jsi usila mimcu a je krasnej 🙂

luccii
autor
25. kvě 2011

@baarca velka gratulace k holcicce! 🙂 🙂 🙂 a hodne zdravicka preju!!!

baarca
25. kvě 2011

@luccii Jéé, děkuju. Už jsem si říkala, že je na čase to tu zase trochu oživit, že už se tu začne rodit 🙂
Za nás zatím poznatky:
- Miminko je naprostá pohoda. Je obrovská úleva, že člověk víc, co a jak s miminkem a zdaleka se tak nestresuje jako u prvního. I kojení mi přišlo mnohem jednodušší, malá je jednak lepší savec jak Mates, a jednak mi příjde, že si to tělo pamatuje a mlíko ze mne teče líp jak napoprvé.
- Mates vyžaduje strašně moc pozornosti (miminko, nemiminko, to na to nemělo vliv) 😅 Má teď dost blbé období. Odmítá spát přes den, poslední měsíc a půl spal jen, když doslova vytuhl únavou v kočárku někdy mezi 3 a 4 hodinou odpoledne. Kočárek teď není, takže od návratu z porodnice nespal. Ale únava je na něm přecijen znát. Plus se pořád vzteká, on moc nemluví, takže se neustále vzteká, že mu nerozumíme a neděláme to, co chce.
Zatím je dost s námi m., který se Matesovi věnuje, ale ta skutečná realita nastane od příštího týdne, kdy už půjde m. do práce naplno.

luccii
autor
27. kvě 2011

@baarca tak to ti moc preju, ze co se miminka tyce, tak pohoda 🙂 no u nas to bude podobne, Vojtik taky vyzaduje hodne pozornosti, kocarek taky nebude a venku neposloucha...
jak jsi prezila konec tehotenstvi? a co porod?
drzim palecky, abyste se rychle szili a Matysek nezarlil, nebo aspon malo 😉

luccii
autor
24. čer 2011

ahojky, poradite prosim nekdo, kdo vyplnuje formular Potvrzení nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku? (a zda to jde postou ci on-line?) dali mi ho na mistni socialce a ze mi ho pry vyplni socialka ve meste, kde jsem pracovala (ci ze to za me udela zamestnavatel), a ze jim ho mam donest do 6.7., na materskou dovolenou jsem nastoupila 21.6. (nechteji ho po mne moc brzo?) problem je totiz v tom, ze se tezko ted dostanu do Prahy (kde jsem pracovala) a zamestnavatel s tim formularem nechce mit nic spolecneho... jen dodavam, ze mam na materskou narok a ze jsem predcasne ukoncila pobirani rodicovskeho prispevku z duvodu dalsiho tehotenstvi a tedy nastupu na MD

diky moc!

baarca
24. čer 2011

@luccii Ahoj, to potvrzení potřebuje úřad vyplácející rodičák, aby věděli, zda a případně kolik ti mají v měsíci, kdy nastupuješ na další MD, vyplácet z rodičáku. Z MD ti vyplatí poměrnou část za počet dní v měsíci a rodičák by ti dopláceli, pokud tato částečná mateřská je nižší jak rodičák (pak ti doplatí do výše rodičáku). Já nastupovala na MD na začátku měsíce, takže jsem samozřejmě MD měla o dost vyšší jak rodičák, tak mi nic nedopláceli, ale i tak to chtěli. Jen ale bohužel sociálka ty MD řeší s velkým zpožděním - mě MD začínala 3.4., byla jsem tam pro to potvrzení na konci dubna a ještě to neměli 😠 A že prý v první polovině května. Rodila jsem 9.5., takže nakonec mi to vyzvedával m. - stačí na to neověřená plná moc ode mne. Nešlo by tam teda vyslat manžela? Raději si ještě na tu sociálku dopředu zavolej, abys se tam nehnala zbytečně jako já (jenže já to měla jednu zástavku metrem, tak mi to zas tolik nevadilo). Ale obávám se, že jinak než dojet na sociálku to nevyřídíš (no, teoreticky ještě přes datovou schránku, ale tu asi nemáš).

luccii
autor
25. čer 2011

@baarca ahojky, diky za radu 🙂 ja se ptala jeste v sekci paragrafy a tam mi jedna holcina, co se v tom vyzna, poradila, ze to jde i postou 😕 tak ted nevim, ty rikas, ze jen osobne... asi tam budu muset zavolat... manzel ted do Prahy nejede, takze mi to vyridit nemuze

a jak jste se zabehli? co mala? 🙂 a jak se k ni ma braska?

baarca
25. čer 2011

@luccii Tak tu poštu mi ta úřednice, se kterou jsem mluvila, nenabídla, ale přímo jsem se na to neptala. U nás nebyl problém, aby tam skočil m.
Malá je úplné zlatíčko, jsem z ní nadšená, jen není moc času se jí kochat, protože jsme pořád venku s Matesem. Ten to teda zvládá na střídačku - vůči Karolíně se chová skvěle, stará se a tak, ale vadí mu samozřejmě, že jsou chvilky kdy se mu nevěnuju. Nenazývala bych to přímo žárlivostí, nepříjde mi, že by to bylo osobně proti ní, ale podobně jako třeba když vařím nebo něco dělám, tak si vynucuje pozornost. A teda dost mi vadí, že nespí přes den, to je celkem záhul. Jen ale je vidět, že by spát potřeboval a překvapivě v pátek vytuhl po obědě na koberci při prohlížení knížek.
Teďka jsme zvládli i zátěžový test - m. byl 3 dny pryč na služebce a čeká nás jen ve 3 celý příští týden. Tak doufám, že to zvládneme.

andy82
25. čer 2011

@luccii já bydlím na Berounsku a zaměstnavatel je v Praze, takže u první mateřské jsem to taky řešila poštou a šlo to, teď to budu taky tak řešit, posílala jsem jim ten formulář předvyplněný, co jsem věděla a oni mi stejně poslali svůj, takže snad i stačí poslat jen žádost
holky, doufám, že to jde zvládnout, musíte tu šířit pozitivní náladu 😀

jajulin
25. čer 2011

Ahoj holky, po dlouhé době se zase hlásím. Porod mám za sebou a zatím musím souhlasit s @baarca, že druhé dítě je naprostá pohoda 🙂. A nesouvisí to s povahou miminka (i první dítě bylo velký spáč a pohodář), ale prostě ta zkušenost z prvního je k nezaplacení. Neřeším, jestli dělám všechno správně, kojení se nám pěkně rozběhlo, malý přijal sestřičku úžasně, ani náznak žárlivosti. No zatím to je fakt super, ale je to tím, že manžel má teď 2 týdny dovču a převzal skoro kompletní péči o Pavlíka. Až půjde do práce, bude to určitě náročnější.
@luccii já teď nárok na MD nemám, protože mi po prvním porodu skončil pracovní poměr, takže půjdu z jednoho RD rovnou na druhý. Ale před těmi dvěma roky mi to potvrzení ze sociálky poslali poštou (pracovala a bydlela jsem v Brně, zaměstnavatel sídlil v Praze, tudíž i sociálka byla v Praze.