Máme doma ušáčka 🙂) Ušaté dětičky

petullek
25. říj 2010

Pro všechny maminky, co mají doma "ušaté" dětičky 😀

barulina
12. srp 2015

Můj nevl.syn před a po operaci. Ne vždy se podaří. Od 6lez hradí rodič. Starší dítko na fotkach

vetyver
12. srp 2015

Já sama jsem po plastice kolem 6 roku a jsem za to našim vděčná. Na nepříjemné si nepamatuji a uši mám krásné. A to mi říkali v rodině s láskou,, rogalo,, ;). Kdyby měla mít dcera nebo syn uši po mě, na operaci bych je chtěla dát. Prostě je to kosmetika... A ostatní okolo neuprosni. Lidé dělají kdeco, rovnátka jsou naprosto běžná, tak proč ne úprava uší.

sarkany
12. srp 2015

Ahoj holky, já jsem měla odstáté uši a trápila jsem se tím celé dětství a vyčítala rodičům, že mi nenechali udělat plastiku. Ve 22 letech jsem šla na plastiku a jsem pyšná na svá ouška 😉 Ve 24 letech jsem porodila svého syna a samozřejmě zdědil " klapatý" uši po mně ☹ Vůbec jsem nepřemýšlela, jestli jít nebo nejít na plastiku. Hned jak to bylo možné, tenkrát až v šesti letech ( nevím, jak je to dnes ) jsme na operaci šli. I když jsem věděla, co ho čeká, ta bolest při odeznění umrtvení..... Ale to bylo před 13 lety. Dnes je mu 19 let a je rád, že jsem tak rozhodla. No a teď čekám druhé miminko a víte jak to chodí, dítě zdědí vše, po čem prd 😀 Takže za mě, rozhodně plastika, čím dříve, tím lépe 🙂

zuzana_ka
12. srp 2015

Máme taky ušáčka, ale na plastice mudr řekla, že ucho roste nejvíc mezi šestým a sedmým rokem, takže se udělá plastika potom, protože by mohlo dojít k deformaci ucha, kdyby se udělala mnohem dřív🙂

andelka
12. srp 2015

Můj jde do školy až v sedmi a čtvrt, tak uvidíme do té doby.

ajka198
12. srp 2015

@zuzana_ka já jsem právě viděla dost fotek, kdy ucho po plastice vypadalo hodně skarede a zdeformovane. Ona ta problematika není jen cernobila. A to ja si poradně uvedomuju to, že by s tim malý mohl mít u deti problémy

zuzana_ka
13. srp 2015

@ajka198 Malá půjde na plastiku jen kvůli dětem ve škole, protože děti umí být hodně zlé a nechci aby malá měla nějaké komplexy. Mrzí mě to, že jsou děcka takový a že neumí brát děti okolo sebe takové jaké jsou...

ajka198
13. srp 2015

@zuzana_ka no presne kvůli tomu taky o tom uvazuju. Pořád doufám, že se to zlepší. Kolikrát si říkam, že spousta maminek by byla ráda za klapate uši, jen kdyby měly zdrave dítě. Tohle je takova 'blbina ' a přece to tolik trápí.

verena
17. srp 2015

Tak já mám uši odstáté pouze "lehce", a je to naopak důvod, proč nemůžu nosit rozpuštěné vlasy - mám je rovné a jemné, takže mi vždy z vlasů vylézají, což je děs. Takže sčesané nebo aspoň zastrčené za ušima ☹. Už jsem si zvykla a nikdo to nekomentoval... u známých co byli, tak prý to pak šíleně bolí, ale operace se povedla, takže spokojenost. Od 6 let to platíte sami. Držím palce a přeju ať se dobře rozhodnete 🙂.

ajka198
17. srp 2015

plastika uší je hrazená pojišťovnou do 10 let věku dítěte

eanie
17. srp 2015

@darazv deti su male mrchy 😀 ak nemas odstavajuce usi, tak mas velke zuby, chlpate nohy, skarede vlasy, okuliare alebo smrdis, alebo neviem co vsetko si tie male bestie vymyslia 😀 😀 😀 Zakladna skola je nevdacne zariadenie kde dostane na ego budku takmer kazdy.

majinkachomutov
31. srp 2015

Tak takhle vypada moje holcicka s odstatyma ouskama,taky jsem se ptala doktorky a rikala,ze se to vetsinou dela nez jdou deti do skoly,tak pak ji to asi mnecham prisit,hlavne u holcicky je to blby!Snad to pak pujde hladce,bojim se ji dat pod narkozu kvuli usim tedy nicemu,ale prave jak jste zminovali nechci abny se ji,pak smaly😟a taky jak vidite ma jedno ousko vic odchliply nez druhy.😩

majinkachomutov
31. srp 2015
annaforman
5. únor 2016

Ahoj holky,já nikdy nikam nepřispívám,ale tady přidám zkušenost.Jak tady někdo psal,sice je to blbina,ale maminku potrápí dost,pro mně už jen to,že o tom musim rozhodnout jestli jít na plastiku,nebo ne.Dcera měla odstátá ouška od mala,sice ne nějak hrozně,určitě jsem viděla i horší,ale ty hořejšky prostě měla.Byla jsem z toho dost nešťastná,dávala jsem čepičku,ale nic.Nakonec jsem se rozhodla pro plastiku a musim říct,že to bylo náročný psychićky spíš pro mně,než pro dceru(bylo jí skoro 5).Ale zvládla to dobře.Obvaz měla asi měsíc u převazu dělala scény,ale spíš se bála,než by jí to bolelo,ale jinak rekonvalescence úplně v pohodě.Myslim si,že je dobře na to jít a argumenty,že to schovaj vlasy a tak si myslim,že nejsou dobrý,protože holčičky si chtěj dělat culíčky atp. a omezovat se třeba i celej život kvůli jednomu dni mi přijde nefér.

janesafari
5. únor 2016

I náš prcek byl hodně ušatý...Tak dostal sluchátka 😀 😀 😀

zuzana_ka
5. únor 2016

@janesafari Otík😀

janesafari
5. únor 2016
janesafari
5. únor 2016

@zuzana_ka jj-přesně...malý Otík...

Ted měl 2,5 roku a zdá se mě,že už to nená tak moc odstáté ty ušiska...
Prosím nekomentuje dudlík-už sem s něj na nervy-je to závislák !!! 😲

petulisek16
6. únor 2016

Ahojky všem... synovi je 2,5roku a už te´d vím, že na plastiku půjdeme -ouška mu odstávají hodně - každé ráno když vstává tak to, na kterém ležel má úplně červeně, protože si ho ohne a spí tak..... foto dodám později, teď jsem v práci.

sirenita
16. bře 2016

Ahoj holky, taky mám chlapečka s odstávajícíma ušima...přidávám fotky: 1) nějaká ta chvilka po narození ( tam jsou "normální" ), 2) v 9m a 3) ve 2. roce. Slýchávám, že je má klapaté, dokonce i na ORL mě na to upozornili...ale zatím jen přemýšlím, jestli jít do přišití nebo ne a pokud ano, kdy je vhodná doba, jak finančně, tak i po stránce estetické, aby se mu ouška nedeformovala.

ajka198
16. bře 2016

@sirenita přemýšlím úplně stejně. Jen malý už je měl odstáté od narození, resp má je na hlavu nasazené úplně špatně. Nevím, jestli se mu to časem ještě zlepší, mám dojem, že za ty dva roky je má pořád stejné. Taky mě na to dr. na orl upozornil. Ale když vidím fotky po plastice, tak některé vypadají hezky, ale na některých to moc hezké není. Takže já fakt nevím. Největší strach mám z toho, aby skrz ty ouška neměl ve škole mezi vrstevníky problémy ☹

sirenita
16. bře 2016

@ajka198 Přesně. My postupem, ale zatím jsem v tom velký problém neviděla. Asi proto, že každá máma miluje své dítě takové, jaké je. A jak začalo na to upozorňovat okolí ( jako, Ahoj Hurvajs apod. 🙂 ) tak nad tím dumám. Jen mě štve, že bych měla malého dát na ten zákrok hlavně proto, aby se mu jiní nesmáli. Kdyby to bylo ze zdravotního hlediska, mé rozhodnutí by bylo rychlé a jasné...takto fakt nevím. Je hodně pro a proti a já většinou jsem názoru, jak dítě vyroste, nebo bude mít na danou věc rozum, ať se rozhodne samo...že vše má svůj čas ( víra, u holky stříhání - mi se líbí dlouhovlasá 🙂 , oblečení - v míře ...apod. ) - no, ale naušničky jsme dali bez jejího svolení 😀 ...to prostě k holčičce patří 🙂. Navíc mám strach, abych mu tím spíše neuškodila, jak si zmínila, ne vždy se to může podařit a tím, že jde jen o estetiku ....bych to pak nesla hodně špatně.

ajka198
16. bře 2016

@sirenita pojišťovna to hradí myslím do 10 nebo do 11 let a co jsem se dočetla, tak prý se na tu operaci většinou děti dávají před první třídou, že tam už je to ouško jakž takž dovyvinuté. Jenže samozřejmě že poroste dál a kdo ví, jak to bude vypadat v dospělosti.
A posměšky okolí, hlavně od dospělých, jsou teda dost nemístné. Je spousta maminek, které mají děti postižené a daly by cokoliv za odstáté uši ☹ Přece za tohle nikdo nemůže, ale je mi jasné, že v naší společnosti je to prostě odchylka, která bije do očí ☹ Mi třeba trvalo hodně dlouho, než jsem se s tím smířila, možná ani teď nejsem ještě tak úplně smířená.

sirenita
16. bře 2016

@ajka198 to máš pravdu, ale to je ta "naše společnost"...no, sama jsem zvědavá, jak to u nás dopadne. Zatím má ještě tak 3 roky čas...musím si o tom více pročíst a příp. poptat.

ajka198
16. bře 2016

@sirenita dívala jsem se, že tvůj synek je jen o měsíc starší než ten můj 🙂 tak nějaký čas ještě máme 🙂 Žiju momentálně v Japonsku a tady tohle vůbec neřeší. Je tu tolik lidí s odstátýma ušima. Když nosí nějaké čepice k pracovní uniformě apod., tak je vidět, jak ty uši ohýbají. Já osobně bych je dala pod tu čepici. Neřeší uši, neřeší nohy (spousta lidí, určitě polovina, možná víc chodí fakt příšerně). Někdy mám pocit, že naše společnost řeší každou blbinu

smallinka
16. bře 2016

Mě přijde, že ty ušaté děti pak v dospělosti tak ušaté nejsou....nevim každý to má jinak. Já sama jsem měla od narození odstáté ucho - ano pouze jedno a to dost. Vadilo mi to hodně, naši to nějak neřešili....nosila jsem normálně culíky....až pak mi to začalo vadit na střední škole a došlo to až tak daleko, že jsem se sama jako 16ti letá rozhodla jít na přišití. Nakonec to dopadlo tak, že mě vzali v dětské nemocnici jako dětského ještě pacienta (mamka tam měla známého lékaře) a byla jsem pod narkózou - asi si to naši přáli a udělali dobře. Byl myslím doplatek za tu narkózu. Pár dní jsem si tam pobyla, měla jsem ofašovanou hlavu jako po nějaké veliké operaci 🙂 Pak následovaly převazy a kontroly a musela jsem nosit dlouho čelenku, ale výsledek super. Možná že u holek je to taková větší kosmetická vada než u kluků, ale jen chci říct, že jsem se tak rozhodla sama a to až téměř v dospělosti.

zara11
16. bře 2016

@sirenita moje mala taky po narozeni odstate usi vubec nemela,zajimave 🙂 🙂

sirenita
16. bře 2016

@ajka198 jj 🙂 🙂 já bych je taky dala do té čepice, pod, než aby blbě trčely 😀 jjj to je trefné, každou blbinu.

sirenita
16. bře 2016

@zara11 asi jak malému začala růst hlava, uši si šly svou cestou 🙂 🙂

verena
16. bře 2016

@sirenita Teda nevím jak ve skutečnosti, ale na fotce vypadá moc hezky, skoro by mě nenapadlo to řešit. Vypadá jak správný rošťák. U kluků to tolik nevadí a ještě mu povyroste i obličej... Aspoň má obě ouška stejná 🙂.