• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

9. prosince 2016 
@wifina ebony to na zaciatku temy vsetko povysvetlovala :wink:
26. říj 2011 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@sirinka sorry, teraz veľmi nemám čas pozerať celú diskusiu, ale od prvého pohľadu vidím, že ebony je Češka a v Čechách to možno legálne je, ale u nás nie, takže aj keď si našla v USA, tak s uzanním v Čechách asi problém enmala...aj keď možno by to šlo aj tu.
26. říj 2011 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@wifina da sa to aj na SK, v diskusii k teme najdes ak chces...
26. říj 2011 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@wifina no v podstate v USA je to osetrene tak, ze tam vystavia rodny list rovno z menami biologickych rodicov...takze ty sa vratis s USA domov z babatkom, rodnym listom, v ktorom je tvoje a manzelove meno a hotovo...nikomu sa nemusis spovedat, preco si bola rodit v inom state...
26. říj 2011 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
Dominika vas zdravi, at vidite, co jsme si to v Americe vyrobili :grinning:
26. říj 2011 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí (43)
Baby, a čo by sa dialo v prípade, že by sa dieťa narodilo poškodené? čo by sa dialo, keby poškodenie-náhodou-nastalo nezodpovednosťou matky-schránky na vynosenie? čo by sa dialo, keby v prvom trimestri sa vyšetreniami odhalilo, že dieťa sa narodí poškodené?
Ten sicílsky systém (bez toho zatajovania) mi teda príde o dosť prirodzenejší...
26. říj 2011 v 15:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@yukki - ako moze "schranka" poskodit babätko? Myslis, ze tak ohrozi seba a svoju investiciu v brusku, ze bude drogovat, pit, fajcit? Ved hadam taku matku by si nikto nevybral uz dopredu :rolling_eyes: Neviem, aka ina nezodpovednost by sa musela stat, ze by za to vinili zenu, ktora to dietako nosila... priskrtenie pupocnou snurou jej hadam za vinu davat nebudu a geneticke defekty su dane vylucne genetickym fondom bio rodicov.

A ked sa dieta narodi poskodene, to uz fakt netusim :pensive:
26. říj 2011 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@anjelicek26 tak trebars nie svojou nezodpovednosťou (možno je mladá a na pár žúrkach si dobre vypije, nik sa to nedozvie...), ale v kritickej dobe tehotenstva ochorie a musia jej byť podané lieky na záchranu jej zdravia...ináč to sa mi páči, že ivestícia v brušku
26. říj 2011 v 15:34  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@pici omyl - okrem všetkých hormónov a liekov, ktoré berie žena, keď je do nej vložené jej vlastné vajíčko oplodnené spermiami manžela náhradnej matke pichajú, resp. dávajú aj lieky podobné liekom, ktoré sa dávajú pri transplantácii = aby jej telo neodmietlo "cudzí element"...
ZIsťovala som si to všetko dopodrobna, keďže som pred touto voľbou bola reálne pred nejakým časom...

Čo sa týka toho ako sa to v našich končinách realizuje, keďže to nie je povolené : náhradná matka porodí dieťa a do rodného listu je zapísaná ako matka, ako otec je zapísaný biologický otec dieťaťa (to vysvetľuje prečo u nás náhradné matky môžu byť len slobodné ženy = aby ako otec nebol do rodného listu dieťaťa automaticky zapísaný manžel náhradnej matky), dieťa vyrastá v rodine biologické otca a jeho manželka požiada o osvojenie. Náhradná matka sa vzdá rodičovských nárokov a do rodného listu je zapísaná manželka biologického otca = matka, darkyňa vajíčka...
26. říj 2011 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@anjelicek26
@wifina
@irriss ono to samozrejme chce najit rozumnou nahradni maminku, jenomze ktera seriozni zena, ktera zije sporadany zivot by to udelala? Verim ze je jich hodne, ale spousta se uz necha odradit okolim, pribuzni, kamaradi, kolegove v praci nebo uz vlastni deti, jak tohle vysvetlovat?
26. říj 2011 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sue co kdyz se nahradni matka nechce vzdat rodicovskych naroku?
26. říj 2011 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@bubbly no, ja by som sa proste bála, že by tá žena bola najprv zmierená, ale potom by sa toho dieťaťa nevedela vzdať a keď to nie je u nás právne vynútiteľné, tak by som to asi nevedela risknúť, ale v USA je to asi iné, to riziko tam asi nie je...
26. říj 2011 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@wifina presne tak. Ja si prave myslim ze nektere zeny to delaji pro penize a pokud je ten par movitejsi tak si ta nahradni matka muze zajistit pravidelny prijem na alimentech. To je strasne
26. říj 2011 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebony222 je to krasna holcicka
26. říj 2011 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@sue ok potom beriem spat...
26. říj 2011 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@wifina vidis a ja si prave predstavujem, ake to je nezodpovedne, ked niekomu vynosis dieta, niekomu koho vobec nepoznas a netusis, ci to dieta bude vyrastat v rodine ludi s psychickymi problemami, nestalou povahou, alebo prioritami niekde uplne mimo normal. Ja by som sa ako nahradna matka obavala toho, ci to dieta nebude zneuzivane, alebo ci ho rodicia nechcu len ako doplnok k zivotnemu stylu (ako si napr. vsetci kupovali civavy..) - vid americke celebrities SJ Parker, Elton John a pod.. Ja by som to nechcela urobit ako nejaky trade s cudzimi ludmi, ako viem si predstavit, ze by som bola nahradnou matkou pre niekoho z kruhu mojich blizkych, inac asi by som neriskovala. Tehotenstvo ako stav mi je velmi prijemny, mam skvele vlasy, super plet, som stastna za tych 9 mesiacov bez menstruacie, ja si tehotenstvo uzivam... Ale vynara sa mi more otazok, tykajucich sa zmyslu privadzania na svet deti, ktorych rodicia maju napr. zly geneticky zaklad, ako to dalej bude pokracovat, ked sa zle geny budu dalej sirit, slaby geneticky material moze mutovat, je viac nachylnejsi na ochorenia...
26. říj 2011 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@dazdovka vynosit dieta niekomu inemu je asi rovnako nezodpovedne ako umele oplodnenie. ti, co deti mat nemozu, skusaju kazdu moznost, ako sa k nemu dostat. bud rada, ze nemas s otehotnenim a tehotenstvom problem, takze nemusis riesit, ako si naplnit svoj sen o rodine...
26. říj 2011 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@warholette s tym nesuhlasim, stala som pred rozhodnutim, ci pomoct blizkej osobe, ktora prisla o maternicu kvoli odflaknutemu zakroku lekara po porode, tam nebolo o com rozhodovat, spravila by som to hned. Problemom, preco som im nemohla pomoct bol pravny stav. Zmierili sa s tym, ze uz jedno dietatko maju a su aj zan vdacni...
26. říj 2011 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bubbly - ono je to skoda, ze to tak je, ze sa nechaju tie zeny odradit okolim :( Niekto by uz mal naucit zit ludi bez predsudkov, ohovaraciek a klebiet a starania sa do veci, do ktorych ich nic neni. Myslim, ze keby to porovnam v medzinarodnom meritku, tak slovaci v zavistlivosti, neprajnictve a ohovarackach veduuu na mile :rolling_eyes:
26. říj 2011 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@dazdovka to je druhý pohľad na vec, ale to si vieš asi ukontrolovať, komu to dieťa vynosíš....tiež sa mi to nepáči, chápem, keď niekto nemá maternicu, že fakt sa nedá inak, ale taká Parker (nechcem ju tu ohovárať :grinning: ), ale zmyslieť si pred 50, že aha tak fajn, mohla by som mať deti...a pritom aj dieťa má, to už je také pre mňa čudné :rolling_eyes:
26. říj 2011 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, v ČR to není zakázané a NM můžou být i vdané ženy, jen s tím musí souhlasit i manžel. Teď jsem okopíruji jednu odpověď na jiné diskusi: O přímou adopci se jedná, i když je žena svobodná. Podle zákona je otcem dítěte manžel ženy. Je to tedy komplikace. Když je žena vdaná, dítě bude mít v rodném listu v kolonce rodiče uvedenou NM a jejího manžela. Bio rodiče si musí dítě adoptovat oba dva. Když je matka svobodná, podepíše se s bio otcem otcovství, on je od začátku v rodném listu, dítě má jeho příjmení. Když si to matka rozmyslí a nechce dítě vydat, může se o dítě soudit (svěření do péče). Pokud je NM vdaná a dítě po porodu nechce vydat, mají bio rodiče smůlu, protože dítě nikdy nezískají (matka je NM, otec je manžel). Do takového rizika bych taky nešla....

Samozřejmě, když je žena svobodná, tak je to jednodušší. :wink:

A dítě v děloze samozřejmě vnímá, co si maminka myslí, ale nemyslím si, pokud je tato situace, že dítě si myslí, že je nechtěné, ba naopak. Bio rodiče si ho moooc přejí a NM taky (sice jen kvůli penězům, ale taky si ho přeje) a pokud ne, tak by se neměla stát NM..

@irriss já tvůj názor respektuji :slight_smile: a děkuji ti za něj

a už nevím na co jsem chtěla reagovat :slight_smile:
26. říj 2011 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, dočítám za pochodu :pensive: .
NM by měla být zodpovědná osoba, které nebude kouřit, pít fetovat,... a samozřejmě nebude psychicky narušená, nebo vypočítavá mrcha, která si dítě vezme jako "rukojmí" :frowning2: (což je vůči BIO rodičů nefér). Ale jak takovou NM odhalit, pokud jí neznáte, nebo, neznáte někoho, kdo jí zná, tak je to bez šance :frowning2: a spoléhat se jen na svoji intuici a mít štěstí ...
26. říj 2011 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebony222 malá je nádherná
ja kedže som sa nikdy nezaujimala o takuto problematiku a pocula som len o detickach celebrít co maju ine matky ako bio,tak je podla mna nadherne že niečo také existuje.
Sama by som nemohla byt,,nositelkou,,kedze by som sa nedokazala dietatka vzdat-ale je to krasne aj keby to bolo pre peniaze ak dokaze jedna žena,,vynosit,, dietatko zene čo by ho inak mat namohla...
26. říj 2011 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@yukki prepac, zda sa ti prirodzenejsie otehotniet a nasledne sa vzdat svojho vlastneho dietata, ako podstupit umele oplodnenie z cudzim embryom a vzdat sa toho? ktoreho dietata by si sa ty lahsie vzdala?
26. říj 2011 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@sirinka zdá sa mi prirodzenejšie že keď má jedna sestra v rodine veľký problém otehotnieť, kým druhá rodí a povedzme je ešte neplnoletá...alebo má tak veľa detí že má problém ich uživiť...alebo sa v jej rodine vyskytne problém ktorý jej bráni vychovávať deti v harmonickom prostredí...alebo ochorie tak že narodené posledné dieťa v poradí by mala problém vychovať...tak to dieťa vychováva tá druhá sestra. Áno, zdá sa mi to normálne, tak to bolo aj na Slovensku voľakedy a zdá sa mi to prirodzenejšie, ako keď žena podstúpi hormonálnu liečbu aby vyrprodukovala vajíčko, ktoré je v skúmavke oplodnené jej manželom, kontinuálne ďalšia často jej nepríbuzná, cudzia žena podstúpi hormonálnu liečbu a berie lieky ako bolo spomenuté vyššie ako pri transplantácii, kedy do nej je následne pipetou vložené embryo prvého páru, ktoré ona v podstate len nosí, že, ako bolo hore spomenuté, inevstíciu, musí sa snažiť udržať si odstup a racionálne presviedčať aj svoje hormóny, že to čo jej rastie pod srdcom je vlastne čosi cudzie čo hneď po pôrode pôjde pa.....áno, prvý spôsob mi príde prirodzenejší.
Ja nezaznávam a nebojujem ani proti jednému zo spôsobov nadobudnutia dieťaťa. Chápem všetky ženy, ktoré chcú dieťa len zo svojho vlastného genetického materiálu. A vôbec sa tu nejdem hádať, proste mi to príde prirodzenejšie.
A prepáčim, samozrejme.
26. říj 2011 v 18:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@yukki no dobre, tie pripady ako si ich vymenovala beriem, ako uz som tu pisala, moja vlastna babka takto nechala jedno dieta svojej sestre, lebo mala problemy...
ale na tej sicilii to funguje tak nejako,co som pochopila, ze pokial niekto z rodiny ma problem mat dietatko, tak sa jednoducho nejake cerstvo narodene pre nich vycleni....takze to znamena, ze aj ked sa rodicia o neho mozu bez problemov postarat, tak proste jedno "obetuju"....a to sa mi zda o nieco drastickejsie...
ja by som mozno bola ochotna vynosit sestre dietatko, z jej vajicok...ale nebola by som jej ochotna darovat jedno z mojich...
ale zase je to len rovina teoreticka....takze co by sa dialo v skutocnosti... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2011 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
riziko niekedy hrozi aj zo strany bio rodicov... http://www.dailymail.co.uk/news/article-2054031/Carrie-Mathews-surrogate-mother-left-217-000-medical-babies-Austria.html
pre tie, co nevedia po anglicky - rodicia nezaplatili nahradnej matke vsetky peniaze a kym bola po porode a po narocnej operacii, s detmi (dvojickami) sa vratili do rakuska. matke tak nechali vysoke ucty za nemocnicu nezaplatene a nevie sa s nimi nikto skontaktovat.
27. říj 2011 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@warholette tak to je smutne...
27. říj 2011 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
27. říj 2011 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobry den, hladam zo zdravotnych dovodov spolahlivu nahradnu maminu, ktora mala tehotenstvo a porod bez komplikacii, najlepsie slobodnu vazne zaujemkyne piste na: Zara555@azet.sk
25. lis 2011 ve 23:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek