• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

19. ledna 2017 
@jochova ahojky...nám už se zadařilo..máme z umělka krásnou rok a půl holčičku...držím palce at se zadaří.. :wink:
12. kvě 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@colletka klobouk před tebou dolů a jsem ráda, že se najdou i lidi jako ty....doufám, že jednou někomu moc pomůžeš..
12. kvě 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
Sama mám holčičku a každý její úsměv je pro mne radostí.Mít dítě je to nejúžasnější co kdy v životě člověk může získat,protože je to dar.
Ikdyž Vám k tomu pomůže NM. Stále je to dar,že párům kteří nemohou mít vlastní miminko,pomůže ke štěstí NM.
Sama bych se ráda stala NM.
S manželem chceme další miminko ale až tak za 2 roky.Tak doufám že do té doby pomůžu i já někomu ke štěstí.
S pozdravem
Nikča
3. črc 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobrý den,
přidávám taky svůj příspěvěk. Již máme s manželem za sebou 8.neúspěšný pokus Ivf. Příští rok mi bude 30let a už mě opustil optimismus, že to vyjde touto cestou. Mám endometriózu 4.stupně, za sebou 7 operací a z ivf řadu vedlejších účinků, s manželem máme ještě zamražená embrya a ty už bych chtěla pro Náhradní maminku. Jen čekám na konzultaci s panem doktorem a když mi to schválí, budu okamžitě hledat vhodnou NM.
9. črc 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Zdravím vás :slight_smile:
Na začátku tohoto roku jsme jako náhradní matka porodila dvojčátka.Bylo to nádherné a "naplnující" pocit vidět bio rodiče velice štastné, že se jim splnilo něco v co už ani nedoufali.NM bych se chtěla stát ještě jednou.Je mi 33 let, jsem svobodná (dlouholetý přítel) a mám 2 děti.Mohu poradit i s tou byrokratickou stránkou ,která je také velmi důležitá a v našem státě bohužel i trochu složitá.Pokud budete mít někdo zájem ,napište na email : marccho@seznam.cz
9. črc 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jestli hledate NM,ktera by Vam pomohla stát se rodičmi,tak mě kontaktujte.Rada pomužu.Já už dite mam,dalši už neplanujeme,ale rada nekomu pomužu. :slight_smile:
4. srp 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
4. srp 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979
@salome3330 kocky aj vy aj ine dievcata co idete do toho a chete byt nahradnou matkou ste super,,,drzim velmo palce,,
,ja uz mam za sebou viac ivf ale este stale verim ze sa nam podari byt rodicmi cez ivf....
mate moj obdiv ze sa na toto davate, je to uslachtile a krasne ...
18. srp 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nema niekto kontakt NA kliniku v zline kde tiez podporuju nahradne materstvo.?podporuju aj tam slovenske pary ci iba na klinike v brne. Nahradna maminka moze byt aj ked uz rodila cisarskym rezom.?
25. zář 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ZDRAVÍM, CHCI SE STÁT NÁHRADNÍ MATKOU diana_83_23@yahoo.com
4. pro 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry vecer, snazime se nahradni matku sehnat, ale marne. Nemohl by jste nekdo pomoci? Dekuji
29. pro 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ráda bych se stala NM. Je mi 27, mám 2 děti a neumím si představit nic hezčího, než pomoci někomu, kdo sám mít děti nemůže. piště na e-mail: sary.janakova@seznam.cz nebo sary.janakova@gmail.com
2. led 2013 v 00:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,taky bych se ráda stala NM a někomu tak velice ráda pomohla k vlastnímu dítěti.Jsem z okresu Frýdek-Místek,vdaná a mám 2 děti.Pište prosím IP.Děkuji
5. led 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hladame nahradnu maminku pre nase velmi vytuzene miminko. Zara555@azet.sk
6. led 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, když je NM vdaná? Slyšela jsem, že i to jde. Že se biologický otec uvede již u lékařky, manžel dá souhlas, aby biol. otec byl uveden v rodném listě. a NM se pak dítěte vzdá, takže si ho pak biologická matka adoptuje. Funguje to tak ve skutečnosti?
8. led 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
14. led 2013 v 18:50 • nadej2
@nadej2 a ostatne: co vlastne presne znamena nahradna matka? len darkyna vajicok ci aj vynosenie dietata?
14. led 2013 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náhradní matka?....to u nás není zákonné
14. led 2013 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Náštěstí je způsob jak náš hloupý zákon obejít...
14. led 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendullka On ten zákon není v tomto hloupý...."obejít" to jde, ale s velkými riziky pro všechny
14. led 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip Myslím, že Ti , co se do toho vrhnou to za to stojí...
14. led 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 To je dost krkolomné, když je vdaná... Vím o případě (kdy se nejednalo o náhradní rodičovství, ale myslím že to může dopadnout dost podobně), kdy žena čekala dítě s přítelem, ale s manželem je rozvedli až pár týdnů před porodem, takže jak biologický otec, tak ex manžel a daná žena šli na úřady, kde ona řekla že ex manžel není otcem, on to taky řekl a nový přítel potvrdil že je otcem, takže na první pohled jasná situace, ale úřady s tím dělali strašné potíže a do rodného listu napsali na vzdory všemu a všem, ex manžela... Takže v takovém případě hodně zvažuj, protože i tak je status náhradní matky taková sázka na nejistou a ještě v tomto případě by jste s tím všichni mohli mít celkem složité opletačky... Ale doporučila bych aby jsi se zkusila spojit s nějakou agenturou, která se tímto zabývá, oni ti asi poradí nejlépe a nejkvalifikovaněji :wink:
14. led 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mataharyy U nás se tím zabývá nějaká agentura, když je to nelegální?

@vendullka To je otázka, zda to vzhledem k těm rizikům stojí za to...Je to samozřejmě každého věc, jen jestli všichni o těch rizících vědí.
14. led 2013 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za názor, za týden nás čeká právník, tak snad poskytne podrobnější informace. Chci být NM a manžel s tím naprosto souhlasí, našli jsme lidičky, kteří si miminko určitě moc zaslouží a těší se na něj, dobře si rozumíme, ale jestli nám právník řekne, že by se toho svého miminka také nemuseli dočkat, tak by to nešlo :frowning2: možná by to řešila cizina, ale to by vyšlo zbytečně draho. Nechápu, proč to u nás nefunguje, když s tím všechny strany souhlasí...
14. led 2013 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip pokud vím tak ani nezákonné... a co není zakázáno, je povoleno
14. led 2013 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strawberry17 náhradní matka jen dítě odnosí, vajíčko je biologické matky...
14. led 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Ano a je jich hned několik, jen musíš vědět co hledat, dokonce o jedné byl kdysi dokument, tedy ne o té agentuře, ale o náhradních matkách a jestli je to legální či ne a tam byla jedna z těch agentur. Ono je nelegální si dítě "koupit" ale to že někdo vynosí dítě a následně se ho vzdá, to dítě dostane do péče biologický otec a následně ho adoptuje (ve většině případů) biologická matka, tedy manželka/partnerka otce, který je uveden v RL, to není trestné, je to jen taková "složitější" adopce :wink:
@sarka1985 Ono i s tou cizinou si myslím že to nebude zrovna jednoduché, právě to taky říkali v tom dokumentu, ale už je to dost dlouho a zas tak úplně jsem to nehltala, s ohledem na to že mě se to netýká, jen mě to zaujalo jako téma. Zkusím pohledat, zda najdu tu agenturu a když jo, pošlu ti kontakt, třeba by ti uměli poradit... Jen je nutné počítat s tím, že to není bez rizika a ani úplně jednoduché, což ale ví asi každý kdo se do toho pustí :wink:
14. led 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mataharyy Jojo, já vím, jak to funguje. Jenže málokterá matka to dělá zadarmo, většinou za nějaký obnos a to už právě ten obchod je. Stejně tak ta agentura. Ta to taky pravděpodobně zadarmo nedělá.
14. led 2013 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip V Zlínskej nemocnici v CAR robia toto úplne legálne...nie sú jediní, ale ako jediní sa k tomu zatiaľ priznali.
14. led 2013 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Tak asi by bylo naivní si myslet, že někdo dělá něco úplně zadarmo... Ale oficiálně jí krom náhrad spojených s těhotenstvím (na něž má nárok jakákoliv matka od budoucího otce dítěte a to ze zákona) nic dát nemohou, ale jistě je otázka co se počítá do takových náhrad, pro někoho jsou to vitamíny pro těhotné a luxusní lékařská péče, jiný přispívá obnos na kvalitní stravu atp... ono ty finance vždy schováš a myslím že taková agentura která se tímto oficiálně, neoficiálně zabývá si zase bere peníze pod záštitou např. právní pomoci atp.

Ono je otázka jak se na to díváš, do určité míry je to obchod, ale je otázka, je to horší než zcela legální "obchodování" s dětmi přes dětské domovy...? Není to černé nebo bíle a těžko to objektivně soudit, když nikdy pořádně neznáš všechna fakta, navíc vždy je to případ od případu...
14. led 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek