• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

22. července 2017 
@jancip píšem z vlastnej skúsenosti :slight_smile: pretože funkcia "náhradnej mamy" sa pôrodom skončí - ale manželovi/partnerovi a jej deťom sa môže (a nemusí) domov vrátiť iná žena so zdravotnými problémami (napr.so sexom,otehotnením,atď) popôrodnou depresiou atď atď...
Po celom tom kolobehu s umelým oplodnením a tak by si sa nemusela báť, že si rodičia nevezmú svoje vlastné dieťa... a keď sa baba na to dá, tak ani ona si ho nenechá...nie je jej...je 100% geneticky rodičov, nie jej...
14. led 2013 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sue Ano, kdyby tento institut byl uzákoněn, tak porodem končí, jenže on uzákoněn není, takže pokud si to náhradní matka rozmyslí, nikdo ji nemůže donutit, aby někomu dítě dala. Osudy jsou strašně složité a člověk nikdy neví, co se stane. To, že by si rodiče nechtěli dítě od náhradní matky vzít, toho bych se nebála, to je opravdu hodně málo pravděpodobné.
14. led 2013 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sue To ano geneticky je rodičů (ve většině případů), ale jde o citovou stránku a tam bych se bála... Já si to nedovedu představit že nosím dítě, porodím dítě a nemám dítě... Jistě jsou případy a povahy lidí, které to vnímají jinak, ať už z jakéhokoliv důvodu, ale jsou i ty, které můžou v průběhu těhotenství, případně po porodu změnit názor a i když je dítě geneticky cizí, právně (a v tom mi momentální nastavení zákonů nahrává) je moje, protože podle českého práva je matkou ta žena, která dítě porodí, ne ta co dodala genetický materiál :wink: pak může (a nemusí) vzniknout tahanice o alimenty, případné dědictví atp. nebo dojde "jen" k nepředání dítěte, kdy samozřejmě biologický otec může soudně žádat styk s dítětem, ale nemůže žádat odebrání dítěte matce (pokud není nezpůsobilá k jeho výchově)... A to je právě to, tyto případy jsou, i když se o nich nemluví, ale čas od času se to prostě stane a to jsou ty rizika, kdy sice na jednu stranu využiješ díry v zákoně, ale na druhou stranu pak nemůžeš chtít pomoc zákonů... :wink: To je hlavní problém tohoto statusu náhradního rodičovství, v těchto zeměpisných podmínkách si to prostě nikdo (zatím) nedokáže reálně představit a navíc jsme ještě v tomto směru v plenkách a teď se nenajde nikdo kdo by toto navrhoval, byla by to pravděpodobně politická sebevražda :zipper_mouth:
A pak je ta další stránka věci, nikdy nemůžeš s jistotou říct, co to s tebou jako náhradní matkou udělá, nejen po fyzické stránce, ale hlavně po té psychické...
14. led 2013 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ale toto všetko chápem a plne s vami súhlasím a myslím si, že by to zákon mal dovoľovať a ošetrovať... pretože ľudia to budú robiť stále viac a bude ich stále viac nešťastných ak nebude zákon oporou...
14. led 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mataharyy Já si nemyslím, že problém je v těch "mouchách", ale v tom, že jsme v některých věcech poměrně dost konzervativní národ a tohle je prostě pro velké procento lidí morální problém, se kterým nesouhlasí...tím nechci říci, že je to špatně nebo dobře..
14. led 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip právě proto to v dohledné době nikdo nebude navrhovat, protože by ho ukamenovali a politicky by se takový člověk pohřbil, až se to jednou začne řešit, tak to opravdu bude pod tíhou toho, že se ten zákon začne obcházet v takovém měřítku, že to bude neúnosné a budou vznikat velké potíže při řešení těchto situací... Otázkou pak opravdu bude, jestli překročíme vlastní stín a změní se to k lepšímu, nebo k horšímu... V určitém pojetí se to dá přirovnat k zákonu o potratu, taky se začal řešit až v okamžicích, kdy ve velkém umírali ženy při nelegálních potratech (je to pravda k danému tématu velký opak, ale hádám všichni pochopí co jsem tím chtěla říct :sweat_smile: ).
15. led 2013 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den jsem maminka od 3 dětí,bohužel mě nedopadlo známé pomoci k miminku ze zdravotních důvodů musela ukončit darování vajíček,tak že vše padlo.Veškeré testy mám,mohu začít okamžitě.Pokud budete mít zájem ozvěte se na emai Luna-1@centrum.cz
18. led 2013 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Osobně si myslím, že největší problém je skutečně v osobě náhradní matky. Sama se jí snad v brzké době stanu, zatím je vše na dobré cestě. Celá moje rodina ví o tom, co se chystám podstoupit. Nikdo z rodiny s tím nemá problém, spíše se na to dívají ze svého hlediska a ty ženy, které už mají děti, říkají, že si neumí představit, že by pak to dítě měli vydat. Já si zase neumím představit, že bych ho měla nevydat... Když si to děťátko představuji, tak v okamžiku, kdy ho dostává biologická maminka a nijak jinak. Přestože sama skutečně děťátko vnímám jako dítě biologické matky, rozhodla jsem se během těhotenství navštěvovat psychoterapeutku. Nemám teď žádný problém, ani v předchozích těhotenstvích jsem neměla, ale viděla jsem případ, kdy se těhotná žena zachovala naprosto nepochopitelně a zřejmě jen z toho důvodu, že jí tělo zaplavili hormony a neměla se komu svěřit. Vím, že to nikomu nedává jistotu, ale celkově si myslím, že je to pro dobro věci...
20. led 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpes Ahoj, rada bych se zaptala, jestli uz mas vhodnou NM? Rada bych se sama NM stala. Dekuji za odpoved.
20. led 2013 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 Já si naopak myslím, že ta žena se zachovala celkem pochopitelně. Něco jiného je rozum a něco jiného pak hormony a pocity. Když jde žena na IVF, kdy má darované vajíčko, tak to také není její biologické dítě a přesto cítí, že je její. Když si žena adoptuje dítě, tak ho také brzy považuje za své vlastní....Takže se nedá lehce říci, že jako náhradní matka nenosím své biologické dítě, proto ho pak snadno předám....A další věc je motivace. Ve většině případech jsou motivací peníze, pominu-li, že to dělá někdo v rámci své rodiny opravdu proto, aby pomohl. A pak opět může nastat mnoho situací. Náhradní matka se dostane z tíživé finanční situace, najde si třeba nového partnera, který by si rád dítě nechal, zjistí, že je nějak nemocná a už další dítě asi nebude moct mít...prostě těch situací je moc a moc, které člověk dopředu neovlivní, proto to předání nemusí proběhnout tak hladce, jak si mnozí na začátku myslí....
21. led 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathaj Ahojky, moc děkujeme za nabídku. Máme již s NM matkou za sebou čerstvě 1.neúspěšné IVF, v únoru jdeme na další konzultaci, tak uvidíme. Pokud se nebude opakovaně dařit, budeme hledat jinou NM.
22. led 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip s tím já ale souhlasím, že hormony a pocity vše velice ovlivní, myslím si právě proto, že je důležité, aby náhradní matka v té době měla podporu i u svého okolí, aby ji v tom podpořili a při výskytu nějakých pochybností se měla na koho obrátit a probrat znovu, proč do toho šla, čeho tím chtěla dosáhnout, mít na paměti, jaký velký skutek tím chtěla dokázat, aby se ta rizika minimalizovala...Zabránit komplikacím se nikdy zcela nepodaří, ale snad se dají trochu ovlivnit
22. led 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
1. únor 2013 ve 21:26 • 805217
ahojte, kocky len tak informacne kolko asi stoji nahradna matka? teda viete ako to myslim,,,vsetko okolo toho... premyslam do buducna v tomto,,,boli sme uz na viac ivf,,.babo by sme velmi chceli,,,zatial len tak informacne ma to zaujima ak mi viete poradit kolko financii treba na to nasetrit?
5. únor 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
milé maminky,jdeme do IVF již po 5. Máme 3. náhradní matku a to co jsme si již prošli za trable si málo kdo umí představit.Matka je jiná před těhotenstvím a jiná když zjistí že je těhotná.U nás došlo k potratu ve 12. týdnu a ani nevim jestli na to mám ještě sílu.Jdeme do toho nejspíš naposledy.
6. únor 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaababy ahoj drzim palce aby vam to uz teraz vyslo, tiez mame za sebou viac ivf, a 1 abort :(,,,,mozem sa ta spytat kolko ta to stoji -mysim nahradna matka? ivf viem kolko stoji kedze uz sme to absolvovali,,,este raz zelam aby to uz teraz vyslo :slight_smile:
6. únor 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
také znám problém s tím kdy chcete dítě a nemůžete otěhotnět.
7. únor 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Nevkládej své kontakty”
Ahoj.
Na metodu ivf sa zrovna vykašlite.Skušali ste uz Modlitbu S VIEROU? Skušali ste naozaj veriť že Ježiš Vám pomôže? ak nie tak potom mate na čom pracovať.-na sebe Ja poznam vela párov ktorí sa modlili viac rokov a potom prišiel DAR...
Tieto metody ivf su nemoralne len na trapenie a bolest.
A mohli by ste si pozriet aj stranku PPR, nieco o plodnych dnoch a svedectva.
Vela viery vam prajem.
ahojte
7. únor 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lesmira milá pani , kdyby jste četla pozorně tak nebudete nikomu cpát vaší víru.Je mi jedno kdo v co věří ale nemůžete napsat kašlaete na IVF.Pokud žena nemá dělohu tak se může modlit i k satanu a věřte že neotěhotní a pokud ano tak by to byl opravdu asi první zázrak z víry.
8. únor 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
byla jsem ráda že tato skupina vznikla a doufala jsem že se konečně najdou maminky které tímto prochází.Ale po přečtení některých příspěvků jsem opět na bodu mrazu protože jsou tu opět maminky které už předem straší co může být když bude,když nedá,když se nepovede ale zároveň se jich tento problém vůbec netýká jen chtějí napsat svůj názor.Prosim nechte si svůj názor pro sebe pokud tim opravdu neprocházíte zdržte se hlasování děkuji nejspíš za všechny zoufalé ale obětavé,neplodné ženy.
8. únor 2013 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
No ja uplne chapem co prezivas. Mame velmi podobny problem a chceli by sme nahradnu matku, pretoze osud sa so mnou zahral a prisla som o maternicu, takze inu moznost nemame. Je fakt sranda ako sa niektori vyjadruju a su extremne mudri, ked sa ich to bytostne netyka. Clovek sa na to uplne inak pozera ak vidi ze inu moznost nema. Je schopny podstupit aj to velke riziko o ktorom tu vsetci pisu, lebo ako som uz povedala, proste inu moznost nema, ak samozrejme nepocitam adopciu.
11. únor 2013 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
pokud se rozhodnete jít přes náhradní matku mějte opravdu připravenou psychiku na vše a také nervy a žaludek.Některé ženy jsou totiš jako med a říkají přesně to co chcete slyšet ale pozor jak otěhotní vše jde jiným směrem.Vím že je to těžké a všichni moc doufáme a těšíme se ale zdravý rozum je na 1. místě.I pokud vás bude vydírat jak si dítě nechá atd nepovolujte a jděte stále tou dohodnutou cestou jsou to jen blafy.Na tohle období se ani nejde připravit je potřeba mít stále zapnutý mozek některé ženy jsou prostě bez hranic.Ale tim nechci říct že všechny jen většina.Jdeme do toho na 5. pokus a stále doufám a věřim že to vyjde
11. únor 2013 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
12. únor 2013 ve 20:44 • majaja26
Všechny vás zdravím.Moc se mi nelíbí,jak tu plno nezasvěcených píše velmi zasvěceně :slight_smile: Já už náhradní matka byla a byl to jedne z nejkrásněších a nejhlubších zážitků v mém životě.Moc se mi líbilo být nm (tedy až na ty nevolnosti :slight_smile: ) a také mě to naplnilo duševně.Je jasné,že hormony dělají "svoje" a bylo to velmi náročné.A to jak po psychické stránce,tak po té fyzické a také společenské.Za celé těhotenství mě ani jednou nenapadlo,že bych si miminka nechala.Také nevím ani o jediném případu,že by se toto u nás stalo.Myslím si,že ženy,které do toho jdou,jsou se vším srozuměni a mají to v hlavě srovnané.
aaababy - nebud na bodu mrazu a zavítej na diskusi na emiminu,nevím,jestli zde mohu dát odkaz,jmenuje se Je tady někdo,komu porodí dítě náhradní matka? Jsme tam minulý,přítomný i budoucí nm a je tam plno informací z reálu .
Já jsem ted ve fázy,kdy chci být podruhé nm,ale nějak se nám bohužel nedaří.Při prvním nm jsem do toho zapadla po prvním pokusu a nyní jsem po druhém KETu a bohužel nic.Pár měl už jinou nm,ale několikerý pokus IVF se také nepodařil.Ted jdeme do jiného centra,ve kterém je to nesrovnatelněji levnější a umožní páru i přispění pojištovny.Což je super!!!V jednom nejmenovaném centru bio pár zaplatil za 2 celé pokusy IVF 2 x 180tis + cena za PGD (dohromady skoro půl milionu).V tomto novém centru dají bez přispění pojištovny necelých 90tis,s přispěním daleko daleko méně.
Proto chci poradit těm, který jdou do nm Opravdu pečlivě vybírehte car!!!
Všem přeji mnoho štěstí!!!
12. únor 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
13. únor 2013 ve 12:28 • lukas5
@alka1979 to že nevíte o jediném případu kdo by si mimi nechal je logické protože něvěřim že se pohybujete ve společnosti náhradních matek.Neexistuje oficielní průskum.Já bohužel takovou matku znám a z jedné strany se jí trochu nedivim protože pokud je žena NORMÁLNÍ tak jde logika stranou a pracujou hormony.A ohledně cen které píšete jsem celkem překvapená.Jdeme již po 5. a z toho byly 3 pokusy částečně hrazené tak že jsme dopláceli za jeden pokus 52tis.NM nic neplatí.Tim nemyslim nic proti Vám osobně jen se mi trošku příčí když nějaká pani píše jak se jí strašně líbí ten pocit udělat někomu radost je to pěkné číst a poslouchat přesně to my neplodné potřebujeme slyšet ale většinou je to jen teorie.Neznám ženu která by po porodu předala dítě a s úsměvem vypla hormony a měla radost jak děcko předává i když stále doufam že to tak dopadne.To je jen názor nikoliv připomínka k Vám
14. únor 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bohužel si můj nynější pár vybral Repromedu,kde i na jejich oficiálních stránkách je napsáno, že balíček ivf služeb s náhradní matkou je za 180 tis. Já jsem opravdu nic nepatila, to je jasné :slight_smile:
Mě celý proces náhradního mateřství opravdu jen "dal" ,byla jsem ráda náhradní matkou.Škoda,že jste tak skeptická.Možná to ale pramení z nějakých špatných zkušeností....Hormony se opravdu vypnout nedají,právě proto je to pro náhradní matku (a nejen pro ni) velmi náročné.Právě proto do toho musí jít už smířená s tím, že po porodu mít miminko nebude, celý těhotenství si připomínat, že miminko není její a být v úzkém kontaktu s bio mamkou.Moje gyndr a i pak všichni v porodnici vždy jednali s bio mamkou jako s matkou miminek a se mnou jako s nosičkou a posléze rodičkou.Je pravda,že po porodu jsem měla chvíli deprese - takové ty popordní,které ale odezněli chvilku po tom,co jsem byla z porodnice doma se svou rodinou.Myslím si ale,že to bylo normální,tělo se zbavovalo hormonů .
14. únor 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hledame nahradni matku ze Zlinska, jen velmi zodpovedny a seriozni pristup, podminka vlastni deti a nejlepe samozivitelka. Tesime se !!!
17. únor 2013 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
alka1979 : Dobrý den přemýšlím o NM už dlouho chtěla jsem se zeptat četla jsem že NM je psaná jako matka a bio matka po porodu si musí adoptovat své dítě. Nebo jak jste to měla vy ? Jinak se to asi nedá udělat že?
18. únor 2013 v 10:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlinarybarova Měli jsme to přesně,jak píšete Vy.Jen manžel bio mamky se ještě před porodem zapsal na úřadě jako otec.
19. únor 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek