• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

29. října 2017 
Jsem mladá zdravá maminka a ráda pomohu fajn páru toužícím po dítěti. Jsem ze Zlína. Budu se těšit :slight_smile: nahradni.mama25@seznam.cz
30. čer 2013 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@keiwan Ano píšu Vám na e-mail
1. črc 2013 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzkaz pro páry, které hledají náhradní maminku:
Prosím, nenechte se strhnout lavinou citů a mějte stále oči otevřené. Než se vůbec do něčeho s NM pustíte, jeďte se podívat k ní domů, jak žije, jak se stará o své děti, z čeho žije, jestli pracuje, případně je na MD, RD, jestli pracuje její přítel či manžel (i nezaměstnaný partner může být důvod k tomu, aby z Vás tahali peníze), jaký vztah mají mezi sebou a také jestli se k NM otevřeně hlásí mezi svými známými a rodinou...Jestliže Vám bude něco divné, rozlučte se s takovou NM, snad budete mít příště větší štěstí. Co jde, si nechte doložit. I tak budete muset prokazovat spoustu důvěry, tak proč nemít jistotu ve věcech, o kterých pochybovat nemusíte. Vše co Vám bude připadat podezřelé si hned prověřte. Možná Vám to bude na začátku trochu nepříjemné, ale ušetříte si s tím spoustu starostí v budoucnu. Je to jen pár otázek, ale odpovědi pro Vás mohou být velmi důležité.
Držím Vám všem pěsti...
2. črc 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@sarka1985 Nechci rejpat,ale prosím Tě,jak bio pár zjistí tyto všechny věci?To jako budou chtít třeba doložit pracovní smlouvy,pak s nimi asi budou muset chvilku žít,aby zjistili,jak se starají o děti a jaký vztah mají mezi sebou.A jak zjistí z čeho žijí?Že by třeba požadovali výpis z účtu :grinning: A co s důvěryhodností má společného,jestli se veřejně hlásí k nm?To ,že by se k nm veřejně hlásila je spíš na překážku.Nějak jsem to tvoje psaní asi nepochopila...
Vztah nm s bio rodiči je jen a jen na důvěře a na pocitech ze setkání.
2. črc 2013 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 Tak jistě nemusí hned ukazovat pracovní smlouvu, na druhou stranu, když nemají co skrývat, proč by se tomu bránili... A ohledně vztahů s dětmi a partnerem - když biologický pár navštíví rodinu doma, může si všimnout, jak rodina funguje, jistě se vše neprojeví v jeden den, ale to, jestli jsou děti vychované a jakým způsobem mezi sebou mluví, jestli se i partner zapojuje - to je patrné i na první pohled... A proč by bylo na překážku, že se k NM otevřeně hlásí? To spíš bych se bála, kdyby ne, protože co pak řekne okolí, až porodí dítě a najednou ho nebude mít? Není to nelegální, tak proč to tajit? Už jsem několikrát zažila, že biologičtí rodiče měli z prvního setkání dobrý dojem, bohužel se ukázalo, že zvolená NM je prostě potvora a tahá z nich peníze...
3. črc 2013 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarka1985 Ono to hlavně není ani legální.Nikdy nevíte, zda nemáte ve svém okolí nějakého skrytého závistivce,či zlého člověka.Jeden anonym stačí a už se můžou začít prověřovat výdaje bio roidčů a příjem nm.A co kdyby se pak soudu mohlo zdát, že nm dostává více ,nežli jsou náklady v těhu(vitamíny,oblečení...)?
A co řekne okolí, když po porodu nebude mít mimčo?Ono stačí odpovědět na otázku :"Už se ti to narodilo?" "Nezlob se,nechci se o tom bavit,mimčo nemám." a on se už zcela jistě nikdo na podrobnosti ptát nebude.
Prostě mi ten článek ve 12,35 příjde strašně nereálný.Bylo by pěkné,kdyby bio mohli toto všechno vyzjištovat na nm, ale bohužel realita je jiná.Vše je jen a jen o rozhovoru mezi zúčastněnýma a na pocitech z něho.Možná ,až jednou bude u nás uzákoněno nm jako legální,tak pak vznikne nějaká agentura,jako v zahraniční a ta bude moci prověřit nm i bio,ale to je ve vzdálené budoucnosti.
3. črc 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 Tak pozor, náhradní mateřství není nelegální - to jen právě otázka finanční kompenzace. Když si myslíš, že je lepší nebýt k sobě s biologickými rodiči a k okolí upřímná, je to Tvoje věc, ale to je právě přístup, který by mne už předem odradil. Já jsem také náhradní matka a všichni v mém okolí to vědí, ví to i lékařka a bude to vědět i soudce/soudkyně. Taky by se tu do budoucna žádné zákony neřešily, kdyby to stále všichni tajili a jediní, kdo z toho mají momentálně prospěch jsou ty potvory bez svědomí, které parazitují na neštěstí jiných...
3. črc 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarka1985 Pokud je to tedy legální, napiš mi prosím odkaz na zákon, který to upravuje.Ráda bych si ho pročetla.
3. črc 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 Žádný zákon výslovně nepovoluje ani nezakazuje institut náhradního mateřství: případ, kdy je oplodněné vajíčko implantováno jiné ženě, jež plod biologické matce donosí a porodí.
"Ani evropské směrnice náhradní mateřství nezakazují, říkají jen, že žádná dohoda není platná. Neboli když si to žena rozmyslí, je dítě její. A nemělo by to být za peníze a žena by neměla být vykořisťována," cituje profesor Pilka.

Více zde: http://nahradni-materstvi.webnode.cz/news/pravni-legislativa-v-ceske-republice/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz
3. črc 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alka1979 Odkaz vložila Irennn a ráda bych k tomu ještě řekla, že když něco není výslovně upraveno zákonem, neznamená to, že je to nelegální...
3. črc 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarka1985 Ale bohužel to ani neznamená,že je to legální.Takže pak už jen záleží na posouzení soudu.A už z toho důvodu nebudu vytrubovat do světa, že jsem nm,abych tím sebe nebo bio rodiče nevystavila zbytečným problémům.
Jedna "situace" - sto názorů.
4. črc 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 Jak už jsem jednou psala, Váš přístup je pro mne nepřijatelný, problém si vždy nějaký najdu, když ho hledám... Jestliže jsem se jednou rozhodla být náhradní matkou, nezáleží na tom, jestli k soudu budu muset jednou nebo desetkrát. Když budu stále trvat na svém, že dítě patří biologickým rodičům a Ti jej chtějí vychovávat, neznám soud, který by jim dítko nakonec nesvěřil... A názory jsou pouze dva: buď ano-zveřejnit, nebo ne-nezveřejnit...
4. črc 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jen pro zajímavost sem okopíruji dva příběhy,které jsem našla na netu.A je už jen na každém, at posoudí, zda je lepší vše každému říkat o nm nebo ne.

Dobrý den, v loni jsem si sem dala inz. že hledáme maminku co s nemůže nechat své nenarozené miminko, že o mimi se postaráme..v lis­topadu se nám narodilo miminko od náhradní maminky syn Nikolas krásny byli jsme štastný bylo to ůžasné miminko mělo vše uplně vše luxus. v lednu si nás pozvala kriminální policie syna nám odebrali i kydž byl manžel zapsanej v rodném listu my jsme oba obvíněni z udajného obchodování z dětmi i matka co ho porodila syn Nikolas je od ledna v kojeneckém ůstavu a my jenom čekáme co bude dála… tímto prosím všechny náhradní maminky všecny budoucí maminky jako jsem já dávejte si prosím pozor at se nezklamete jako my strašně to bolí a hodně dlouho.

Dobry den, vsichni co tu nekoho hledate si davejte velky pozor. My jsme si na inetu taky nasli maminku, se kterou jsme se dohodli a vsechno nam krasne vychazelo. Ale jenom do soudu. Tam zacali komplikace a nase trapeni. Soud hodne rychle zpochybnil nas pribeh o seznameni se a adopci zamitnul, miminko skoncili v kojenaku a co je nejhorsi, bylo vuci nam i matce zahajeno vysetrovani z duvodneho podezreni na poruseni § 204 – kuplirství. Nastesti v nasem pripade, se nakonec nepovedlo nic prokazat (nebylo co) a stihani bylo zastaveno. Nikomu vsak nepreju zazit to proverovani policii, ktera prochadzi vase prijmy a kazdou vice podezrelou castku s Vami resi a musite dokazovat na co jste ji pouzili. Navic pro okoli stejne zustavate zloncincem a co je jeste horsi, momentalne nevime jestli nam tento korok nezavrel dvere ke klasicke adopci. Az pozdej jsme se dozvedeli, ze urady monitoruji i-net a v pripade, ze se vase jmeno objevi v souvislosti s primou adopci, je na tuto skutecnost upozornen soudce, ktery ma vas pripad na starosti a dukladne Vas proveri. Je to pry z duvodu zvysujiciho se poctu placenych adopcii a hlavne rozmahajiciho se nahraniho materstvi. Takze pokud se tady objevilo vase jmeno, radime, radeji na primou adopci zapomente. My uz bychom do toho znovu nesli.
4. črc 2013 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je hrozně jednoduché najít pár otřesných případů mezi stovkami těch dobrých. Na tom také fungují všechny televizní noviny a podobná média. Tyto příběhy jsou vytržené z kontextu, nevíme, proč soud vůbec pojal pochybnosti, ani z jaké jsou doby a pod. Já byla u právničky poměrně nedávno a potvrdila mi, že obyčejně soud problém s náhradním mateřstvím nemá a já nemám důvod to zpochybňovat.
4. črc 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 pokud dobře čtu, tak v tom prvním případě jim žena předala své vlastní miminko, a ne biologické dítě páru, který ho chtěl adoptovat a vychovávat ... a to je úplně něco jiného, než kdyby jim "jen" odnosila a porodila jejich biologické dítě, tam už to opravdu kuplířstvím silně zavání :confounded:
4. črc 2013 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ponukam sa ako nahradna mamicka.mam dve deticky,krasne,zdrave,porody boli nadherne......kontakt na hamti@azet.sk
6. črc 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa9191 - Nechcem byt k niekomu zly, ale k tebe asi budem.... Som rad, ze nam to s tebou nevyslo,pretoze ako vidim ty si ta, ktora taha za nos.... Podla FB problemy s nasou komunikaciou zacali 7.7. no ty sa tu ponukas uz 28.6.2013 ze budes "niekoho" nahradna matka, popritom v tom case sme si boli na 90% isty,ze ideme do toho...Chvalabohu ze to nevyslo,lebo vidim ze nie si priamy a cestny clovek, bazis len po prachoch a to zarobenych cim skor..podobne problemy, ked si nevedela co sa honi v hlave paru pred nami si uz tiez mala....Nechcel som to rozoberat verejne,ale nech sa maju aj ostatni na pozore pri tebe... PAPA
11. črc 2013 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@moneyfactor co prosím ? Kdybych měla spoléhat na Vás když jsme se měli sejít a vy mi napsaly že nemáte chuť a ani čas tak jako kde jsme jaká by to byla jistota s Váma ? A co že hledám pár prostě ten pravý pár chci si být 100% jistá že ten pár který najdu bude ten pravej. Ale vy jste mě dostaly teda spíš ty ne tvá žena ty napíšeš že peníze máte ale čas nemáte čas který je potřeba a měli jsme se sejít, pokecat a hlavně poznat to bylo nejdůležitější co peníze ty jsou pro mě až na druhém místě já chci udělat jeden pár štastným to je pro mě důležitý a ne prachy jak vy si všichni myslíte, to že Vaše minulá zkušenost s náhradní matkou nebyla OK že Vás začla ždímat z peněz či co já jsme jiná a to jste měli šanci mě a mou rodinu poznat. Upřímě když tu píšeš že jsem jen na peníze já Vás žádala nebo prosíla nebo ždímala z peněz že to tu tak jako píšeš ? To SORRY ale takovou špínu na sebe házet nenechám, neviděly jsme se psaly jsme si jen přes FB a ty tu píšeš že jsem na peníze hm...
11. črc 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa9191 Nebudem to tu rozoberat,je to tema medzi nami. Len som chcel upozornit ludi, ze s kym si zacinaju..si sice mila,slusna,ale to co mi teraz dochadza co predvadzas,nech sa poucia ostatni. Nie som hajzel, ludi si viem vazit, ale urcita taktnost, pochopenie...to musi byt z oboch stran.TY si to cele zrusila hned po tom,ako som ti napisal ze sice sme mali prist,ale musime to odlozit, nakolko to nebolo fyzicky mozne Ty si to pochopila ako koniec,no ja vtedy nie..ja som naraz neslubil nikomu nic ako ty si tu naraz hladas viacero chudakov nam podobnym. Ale prajem tebe, aj ludom ktorych najdes,alebo si najdu teba, vela stastia
11. črc 2013 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@moneyfactor No bohužel já to tak pochopila podle toho co jsi psal že prostě nemáš čas a ani chuť a nepsal jsi že to musíme odložit to pozor to jsi nenapsal a já se pouze zeptala zda si mám hledat někoho jiného jenže ty už jsi po mě "vyjel" :angry: Mrzí mě že jste nemohly dojet my se těšili a měli jsme i nakoupené maso na gril byla jsem dohodnutá i s mamkou že si vezneme domů tu starší dcerku byla totiž u babičky. Škoda no blbě jsme se pochopily. Já Vám přěji aby jste našly tu "pravou" náhradní maminku a dočkaly se Vašeho uzlíčka štěstí, držím Vám palečky :wink:
11. črc 2013 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moneyfactor : Ahoj nechci se vměšovat do konverzace,ale viděla jsem že o mimi opravdu stojíte.Tak jsem chtěla jen nabídnout sebe jako NM pokud by jste samozřejmě chtěly. Mám 3-měsíční dceru pokud budete chtít můžeme se domluvit na podmínkách atd...Hezký den
12. črc 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keiwan Dobrý den,nabízím se Vám jako náhradní maminka vašeho drobečka.Pokud budete mít zájem a budete se chtít domluvit můj e-mail : NahradniMaminkaSimiii@seznam.cz Ráda Vám pomůžu,protože vím jak krásné je být matka.
12. črc 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaj2013 Dobrý den,nabízím se Vám jako náhradní maminka vašeho drobečka.Pokud budete mít zájem a budete se chtít domluvit můj e-mail : NahradniMaminkaSimiii@seznam.cz Ráda Vám pomůžu,protože vím jak krásné je být matka.
12. črc 2013 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 náhradné materstvo je legálne,ale nesmie byt za to F.O. sud to skuma z akých dovodov sa k tomu, NM odhodlá, preveruje sa to atd...
12. črc 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skopi73
Zdravím všechny, v vašemu problému... máme roční holčičku, kterou nám porodila NM. A průběh byl víceméně stejný, jako popisujete. Dohodli jsme se na částce, ale během těhotenství docházeli žádosti o další peníze. Dokud to bylo v rozmezí celkového čísla, bylo to ok... ale po porodu, už jsme byli doma, paní začala žádat o další a další.. neustála jsme to a peníze jí poslala, bez manželova vědomí, nikdy by s tím nesouhlasil. Naštěstí už pak byl soud a ten proběhl bez problémů! (i když situace mezitím nebyla úplně jednoduchá)

Teď řeším jiný problém... máme uloženo ještě jedno embryo a zvažujeme zda ho použít. Jak se to bude vyvíjet? Můžeme se na případnou NM opravdu spolehnout? Co úřady, nebude jim to divné? nemáte někdo zkušenost?
Díky.
30. črc 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skopi73 tak co, jak to dopadlo??
31. črc 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,chcem sa u vas informovat,je mozne vynosit dietatko cudzej(blizkej) zene aj na slovensku?Co vsetko treba vybavit a kde zacat?Chceli by sme si to nastudovat,ale nejak neviem najst kompletne informacie,dakujem :sunglasses:
3. srp 2013 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@otaota Zkušenost nemám,ale co třeba nějákou kamarádku nebo známou?Ty by třeba ani tolik nemusely chtít tolik peněz
3. srp 2013 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tiez by ma zaujimalo ako je to na slovensku ak by ste stym niekto mali skusenost?mam jednu dcerku a rada by som pomohla niekomu kto take stastie nema.dakujem
3. srp 2013 v 10:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek