• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

22. července 2017 
@viaven ahoj, čo som čítala tak odmema NM sa pohybuje od 300 tisíc a viac...ale na SK to nie je legislatívne možné, a v ČR len v určitých prípadoch... napr. ked žena nemá maternicu a pod.
13. říj 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebony222 obdivujem Vás , čo ste museli toto absolvovat... Podla mna je matka tá čo dieťaťko vychová a nie ta co ho porodi... rovnako je to podla mna aj u otca... je mi az do placu ked vidim ako niektore zeny idu na umele prerusenie aby sa im ta "nehoda" nezamiesala do zivota.... my sme v rodine mali vzdy problem s otehotnenim... starka uz nema ani maternicu a asi ju vyberu aj mamine :frowning2: a tak som sa bála, či sa to mne podari....chvalabohu po 2rocnom uzivani HAK sme si dali pauzu a na treti cyklus sme otehotneli.... verime ze to dotiahneme do uspesneho konca... Vám zienkam co nemozete mat deti drzim palce aby ste to tiez zazili mat v naruci vlastne dietatko-ja sa na to uz velmi tesim... Mali by to povolit zakonne v ramci celeho sveta.... aj adopciu este nenarodeneho dietatka... znizili by sa tak potraty a zienky co nemozu mat deticky by ich mali...ja viem ze niektore zeny by nemohli deti vychovat a tak idu na potrat-ale to nie je riesenie... mali si davta pozor a chranit sa ked vedeli ze dietatko nezvladnu.... :frowning2: co by ine zeny dali za to mat dietatko....
14. říj 2013 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
15. říj 2013 v 19:15 • camillax
@camillax
inzeraty jen do Bazaru MK :sunglasses:
15. říj 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@irriss Nebola to provokácia?
15. říj 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bubulka722
nevim..ale cely den tu jsou Temy dvakrat trikrat a vse se prolina.. :grinning: :wink:
15. říj 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
by som sa cudovala keby irris chybala...len sa vtsmievaj ale vies ze kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie...
15. říj 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fidka79 Začni sa smiať teraz ak máš k tomu dôvod a nezabudni na smiech aj naposledy, možno cez slzy.
@irriss A že aké náhodičky... Na mojom postrehu nie je asi nič nereálne...
15. říj 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@irriss Prečítala som pár strán dozadu a je mi z toho zle. Príde mi to celé ako inzeráty "darujem kočku - kúpim psa" v zmysle "darujem svedomie - kúpim si hračku". :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bubulka722
Na tvrdo? Mne to prijde jako nabidka vlastniho tela temer ekvivalentni s prostituci.
Vzpominam si na film Stvoreni sveta, byla jsem mala holka a byly jsme na dovolene ve Vysnych Hagoch...byly vanocni svatky a bezel tento animovany film..
zaznelo slovo: Prostitutka..Ja na cely hotel ..Mamiii, co je to prostitutka????????????
Mama mi neodpovidala..kricela jsem to nekolikrat..az se ozvala teta a povida mi:
JE TO ZENA, CO SE ZIVI VLASTNIM TELEM... :sunglasses:
Ja na to, a to jsem i ja, kdyz si kousu nehty?
asi tak..zrejme nepochopitelny vyraz pro devcatko kdysi...ale spravny nazev i "dnes" a zde...s prirovnanim :frowning2:
15. říj 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss Na tvojom príbehu som sa super zasmiala, predstavovala som si celú tú situáciu.
Úžasne si to vystihla, mne to tiež veľmi pripomína prostitúciu.
Nie si o nič jemnejšia a teš sa na hromy-blesky zo samotných pekiel.
15. říj 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bubulka722 :confused: :fearful: :dizzy_face:
Radeji si pujdu lehnout... :grinning:
..ale ja jsem si zvykla, ze za uprimnost se plati..a na druhe strane, je svoboda slova i tisku..ja mluvim, kun tiskne ...a kopat muze kdokoliv, do postele na mne stejne nikdo nedosahne :grinning:
15. říj 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: strašne rada ťa čítam a presne viem čo tým myslíš. Aj ja dnes pôjdem do hajan skôr. :wink:
15. říj 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bubulka722
virtualne se pomazlime :grinning:
15. říj 2013 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bubulka722
Vis ceho se obavam? Tak jako neni vyjimkou, ze zena, ktera se ocitne sama s ditetem a bez prostredku, ocitne se na ulici jen proto, aby mohla prinest svemu diteti kus chleba kazdy den ...

Doba je cim dal tim narocnejsi..uz nestaci jen "chleba"..ale jsou EXEKUCE..zena v krizi nabidne sve telo ...

VSE vymenou za sve "ja"...obetuje se...

p.s. NEODSUZUJU prostitutky... :wink: znam par podobnych pripadu ..jen naroky na "zivot" se stupnuji..
ulice nabizi ihned ale mene...ale propujceni tela na delsi dobu i vetsi odmenu...ale vysledek v propoctu = to same...a podle mne i zacatek ze stejnych duvodu..
t.j.Financni krize...a snaha zabezpecit dite, rodinu ci zachranit partnera z pruseru...Takova je zena, pro dite a pro Lasku udela vse..i to, ze se proda.. :pensive:

Osetreni zakonem? KAZDY zakon se da obejit...zvlaste "obalkou"a znamostmi..
15. říj 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss Človek k svojmu prežitiu v podstate nepotrebuje nič iné len čo do úst a kde hlavu zložiť. To my sme si stanovili tento štandard. Vieš si predstaviť tú paniku a beznádej v spoločnosti ak by vypli na pár dní elektriku? Koľko ľudí by toto psychicky zvládlo? Nie je to vôbec také nereálne, ak niekto bude chcieť... Sme neskutočne závislí na všetkom čo "vlastníme" ale v podstate nevlastníme nič okrem nášho tela a duše. Naša závislosť na systéme, konzume a materializme nás vnútorne zožiera a mnohí si užívajú a nevidia nič okrem vlastného blahobytu. Myslím, že mnohé čo sa tu ako na rohu ponúkajú nie sú na tom tak zle ako si písala. Chcú si len zvýšiť svoj štandard, možno kúpiť auto ako má sused, ísť na luxusnú dovolenku, závisť ich ženie k zapredaniu samých seba.
15. říj 2013 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@skopi73 Dobrý den jak to tady čtu jaké máte s NM problémy tak jsem z toho docela rozladěná..nedovedu si představit jak se cítíte a prožíváte...velmi Vám držím palce at vše dobře dopadne a byla bych moc ráda když by jste občas napsala jak pokračujete..bude Vám držet pěsti.
16. říj 2013 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narazila jsem na jeden příspěvek v jiné diskusi, tak cituji (doslova):

Ahoj.S manželkou jsem si osvojovali ted miminko..mužu vám říct,sme rádi,že to bylo tento rok.,..Máme známou na soudě,kde nám bylo řečeno,že do konce roku to jde.,ale od Ledna chcou zrušit osovjení,neboli spřísnnít,jako,že manžele musí prjit testama psycho a musí projit lekařskou komorou,a vším možným...chcou zabránit právě tímto tomuto co se děje tady PŘÍMÁ ADOPCE! prej toho lidé často zneužívají.Nemluví se otom,ale bude to tak věřte nám...jsme rádi,že to proběhlo ještě tento rok.... Prej jsou rodiny ktere čekají leta a jsou vším prijití..tak proto :frowning2: Hodně štěstí všem....
25. říj 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nejprve jsem chtěla být zticha, ale po přečtení výše napsaných komentářů jsem se musela ozvat. Nevím, zda to má být vtip, nebo se prostě jen dámy, co takové příspěvky píšou, snaží všechny kolem popudit a vyprovokovat k ostrým reakcím. Píšu proto jen svoji úvahu na téma. Co má společného prostituce s náhradním mateřstvím?
Nevím odkud začít, tak třeba začnu tím že ano, my ženy k tomu potřebujeme své dámské partie, jak k prostituci, tak k náhradnímu mateřství. Až na to, že tyto partie náhradní matka svěřuje do odborné péče profesionálovi, který s prominutím není prase. O mužích, kteří využívají služeb prostitutek se to dle mého názoru říci nedá.
Co dále? Myslíte si, že být náhradní matkou je jednoduchý výdělek pro zlepšení finanční situace náhradní matky? Bohužel se objevují případy, kdy náhradní matka skutečně komplikuje biologickým rodičům jejich situaci a snaží se z toho vytřískat co nejvíce, jeden takový případ je popsaný také výše a jeden znám bohužel z jiného vyprávění.
Pak se tady ale také najdou ženy, které svůj úmysl poskytnout někomu štěstí v podobě vytouženého dítěte myslí vážně – a já se řadím mezi ně. Chci tu vyjádřit svůj nesouhlas s tím, že aby se žena rozhodla být náhradní matkou, musí mít velké finanční problémy nebo toužit po tom, aby si mohla pořídit zřejmě věci, na které dosud neměla. No ano, chodím nakupovat k vietnamcům, občas do sekáče, promýšlím každý nákup, abych potraviny zbytečně nevyhazovala, nejezdíme s rodinou na zahraniční dovolené a nemáme nové auto. Tím, že se stanu náhradní matkou, se ale tato situace nezmění. Proč taky? Mám zbytečně vyhazovat peníze za věci, které jsou zbytečně drahé, nebo které nepotřebuji? Haha.
Myslím si, že finanční kompenzace pro náhradní matku by měla být legální a ošetřena zákonem, aby byla pro obě strany vymahatelná v případě neplnění dohodnutých podmínek. Jestli mi někdo chce tvrdit, že náhradní mateřství je jednoduchý výdělek, tak pardon, nenechte se vysmát. Rozhodli jsme se, s biologickými rodiči, že budeme vůči světu otevření a budeme říkat narovinu, že se jedná o náhradní mateřství. A víte co? První na co se mě jako náhradní matky každý zeptá, jsou skutečně peníze. Každý si hned udělá úsudek, že jsme na tom asi vážně špatně, když do něčeho takového jdeme. Nehádám se, znám lidi a vím, že si stejně budou myslet své, ale moje rozhodnutí stát se náhradní matkou přišlo v době, kdy jsem kojila svého čtyřměsíčního syna a řekla si, že bych si život bez svých dvou krásných dětí vůbec neuměla představit. A pak mne napadlo, že bych to chtěla dopřát lidem, kteří to svými silami bohužel nezvládnou. To jsem ještě nevěděla, že je tu i možnost, podstoupit to dokonce i u nás. Začala jsem shánět informace a trvalo téměř půl roku, než jsme se napevno rozhodli a sešli se s párem, kterému doufám k miminku skutečně pomůžeme. A víte co? Nedaří se a nedaří se to kvůli mně, mé tělo nějak nechce vstřebávat hormony, takže čekáme už asi 4 měsíce a stále se opakují návštěvy u lékaře a stále nic… Ještě jsou možnosti, co dělat a tak věříme dál a dál čekáme. V životě jsem nezažila nic, co by bylo psychicky náročnější a to jsem si také prošla celkem náročným a zodpovědným zaměstnáním. Dle výše napsaných komentářů by se zřejmě všichni lidé, kteří své tělo propůjčují zaměstnavateli a chtějí za to peníze, měli považovat za prostituty a prostitutky…
Abych pokročila dále, jaké další otázky se nabízejí k porovnání? Co třeba užitek z takovýchto činností? Když muž od rodiny navštěvuje prostitutky a doma se to dozví, zřejmě to povede k rozvrácení této rodiny. Co se může stát, když bezdětnému páru porodí dítě náhradní matka? Pro rýpaly musím zmínit i těch několik párů, které se zřejmě časem rozejdou, jako se rozejdou i páry, které si pořídili své dítě přirozenou cestou. Ale počítám s tím, že u většiny biologických párů nastane upevnění vztahu a získají nový smysl života.
Dokonce ani ohledně legislativy jsou si prostituce a náhradní mateřství na hony vzdálené. Prostituce je nelegální, náhradní mateřství není ošetřeno zákonem – tudíž není nelegální.
A z pohledu historického? Ani zde nenaleznete podobnost, protože prostituce je známá od pradávna a náhradní mateřství přišlo až s rozvojem vědy a medicíny.
Všechny tyto otázky jsem chtěla ještě více rozvést, bohužel by to asi vydalo na knihu…
Chcete li na toto téma někdo diskutovat v soukromí, klidně pište na e-mail: nmatka001@gmail.com
31. říj 2013 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ještě jedna věc dámy, chce to trochu empatie, abyste pochopili, jaké to musí být pro některé ženy utrpení, že nemohou odnosit vlastní dítě a jsem šťastná, že se najdou ženy, které jim jejich vlastní děťátko odnosí i v takovéto společnosti, která se je neštítí srovnávat s ženštinami vykonávajícími první řemeslo...
31. říj 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
sarka1985 - Pokud Vy požadujete od někoho empatii,tak z Vaší strany by to chtělo trochu více tolerance.Každý má právo na svůj názor byt´ odlišný od toho našeho.Nemyslím,že by ty uživatelky chtěli někoho vyprovokovat nebo popudit,jen měli nutkání napsat jaký je jejich pohled na celou problematiku.
Jinak je mi líto, že je nějaký problém u vašeho procesu.Na jiném webu se řešilo, že docela často nm nereaguje na hormonální stimulaci.Je to i váš případ?Pokud ano, dá se tomu napomoci přírodní cestou.Ale samozřejmě nemohu radit, nebot nevím,jaký problém konkrétně máte.Já měla u prvního nm problémy s výškou děložní sliznice a právě čajíčky z bylinek mi velmi pomohli.
Držím pěstí,at se to vše rychle srovná.
31. říj 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 ano, to je přesně můj případ, dva měsíce jsem brala hormony a děložní sliznice tomu vůbec neodpovídala, nevím jestli to s tím souvisí, ale rozhodil se mi i cyklus. Do té doby, než jsem začla léky brát jsem ho měla naprosto pravidelný a krvácení bylo silné, teď mám sotva pár dní a hodně slabé... Léky už mám měsíc vysazené a piju kontryhelový čaj. Tento cyklus také nic moc, ale mám počkat ještě jeden a pak zase na kontrolu... Četli jsme s budoucí maminkou, že na to prý pomáhají kapky Gynex, ale nevím, jestli si je mám koupit, prý začnou působit až tak za 3 měsíce...
31. říj 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 ahoj, neviem ake lieky beries ale z vlastnej skusenosti ti napisem , sice som nebola nm ale podstupila som ivf dvakrat plus niekolko krat ket a trikrat iui, ked som brala napriklad clostilbegyt mala som silny a vlemi bolestivy menzes, ale zas ked som presla na hormonalne injekcie tie mi menzes bud stopli alebo bol len vlemi slabucky a kratky - to sposobili hormony pretoze zahustuju krv ,,,,neviem ci to je aj v tvojom pripade tak len ma to tak napadlo podla toho co si pisala,,,skus viac vygooglit o liekoch ktore si brala lebo lekar ti velakrat aj vela veci nepovie, hladaj aj na forach u zien ktore hormonalnu stimulku podstupili ze ako to na nich ucinkovalo,,,ak to bud sposobene zhustenim krvicky , skus pit viac vody .... drzim palce nech sa zadari vynosit krasne zdrave babo :slight_smile: a nech si stastna ty s rodinkou a samozrejme aj biorodicia :slight_smile:
5. lis 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatinka díky moc, zkusím se podívat na ty diskuse, no pít bych určitě mohla i víc... Tak já dám vědět, jak to pokračuje
6. lis 2013 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@camillax ahojky,shanis jeste nahradni maminku??mam dve zdrave krasne deti,a jsem matka samozivitelka...Oba dva porody jsem mela bez problemu a chci se stat nejakemu hodnemu paru nahradni maminkou.Kdyby jsi mela zajem muzes me kontaktovat na email 3112danysek3112@seznam.cz,hezky den Jana
10. lis 2013 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, precitala som si debatu........podla mojich vedomosti, na Slovensku nie je zákonne mozne dockat sa dietatka od nahradnej matky. Niekde som vsak pocuvala pribeh nahradnej matky, ktora vynosila dietatko aj pre slovsneky par. Prosim Vas, ako je to mozne? Neviem si to ani predstavit. Napisala by som, ze nehladam sposob, ako obist zakon, ale v tomto pripade to asi inak nejde, vsak?
29. lis 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@skopi73 trošku se obávám zda nemáte stejnou nm co jsem měla já.Do 11tt jsem měla jen pozitivní testy z moči a fotku z ultrazvuku kde stejně nebylo vidět ani žádný popisek. Do 11tt z nás VYTAHALA skoro 50tis na různé výmluvy a potřeby. Pak 3 týdny ticho a na konec email že bohužel potratila ale do dnes neposlala ani žádnou zprávu o potratu !!! nevim co si o tom myslet ale bacha na to máme zatemněnou hlavu vydinou miminka a oni toho využívaj.Od té doby přispívam pouze na léky,stravu a to co je na pokrytí dohodnuto !!
30. lis 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 Trochu více má opožděná reakce,omlouvám se.Nebyl čas a nějak mi to vypadlo z hlavy .Tak právě na výšku děložní sliznice se doporučuje kontryhelový čaj.Mě velice pomohl.Už po dvou cyklech jsem viděla účinky - silnější a delší menstruace.A na jiných stránkách také dívčina, co měla dlouhodobý problém srůstem děl. sl. - kupovala si nějaké léky, které nezabrali,ale kontryhel ano.Co u tebe?Už to působí?Přeji,aby ano!!!

@aaababy Nějak nemohu pochopit, proč jste celou tu dobu - 11 týdnů,nebyla s vaší nm na nějaké kontrole u gynekologa.Bud v car,kde jste podstupovali ivf,nebo následně u jejího.Pokud jste se znali z netu,tak to je opravdu nepochopitelné.Už to ,že po vás chtěla nějaké peníze nad rámec dohody vás mělo nakopnout k tomu,aby jste na tu kontrolu s ní došla.Nejlepší je se domluvit,že veškeré výdaje,které má nm s těhotenstvím (to,na čem jste se předem před celým procesem domluvili - to jest konkrétní částka) ,se bude předávat osobně po proběhlé kontrole u gynekologa.Na kontrole má být samozřejmě účast i bio matky.
1. pro 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 zdravím, nevím, jestli je to čajem, ale už minulý cyklus byl o něco lepší a teď zase také o kousek, takže super, nevím, jestli to bude stačit, ale i tak pokrok :D
2. pro 2013 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 no ono se to s ostupem jinak soudí a hlavně ze strany. Byla to po dlouhé době první pozitivní vlaštovka a ona toho zneužila. Na gyn prohlídku do caru nedorazila že to má přes celou republiku a když jsem chtěla přiject já měla milion připomínek jasně že ted už to všechno zapadá ale v tu chvíli jste s nervama někde jinde. Ten kdo si to projde ví o čem mluvim.Pokud by těhotenství trvalo dál tak bych určitě vystřízlivěla protože jsem toho měla už opravdu dost.
2. pro 2013 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek