• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

21. září 2017 
Sue, samozřejmě, že se toho trochu bojím, ale na druhou stranu už další děti nechceme. Rozhodně ne teď. Myslím ale, že to zvládnu, samozřejmě, že jsem si ke svým dětem vytvořila vztah během těhotenství, ale to i proto, že jsem věděla, že je to naše miminko. Tohle není stejná situace, takže není možné dopředu říci jak to bude, ale já nejvíc těším na to až si budou moci miminko pochovat, těším se na tu radost v jejích očích. :slight_smile:

ebony, to je pravda, bohužel tady u nás je to pouze na důvěře rodičů a náhradní matky. Když jsme byli na krvi ve Zlíně, tak nám náš lékař říkal, že je v komisi, která se bude zabývat uzákoněním náhradního mateřství u nás, takže třeba to jednou bude i u nás pojištěné zákonem.
5. srp 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martanka, veľmi ti fandím, je to obdivuhodné :slight_smile: a držím palce, veľmi veľmi, nech to pre teba nie je ťažké. Môžem sa spýtať na to, ako to budete riešiť s rodinou, v práci a tak? Že čo poviete...predsa len je to také veľmi neobvyklé a chúlostivé.

Veľmi vám držím palce :dizzy_face:
5. srp 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sue, nejbližší rodina se kterou se stýkám o tom ví. Nás nejmladší bude teď mít dva roky, takže budu ještě rok doma a za tu dobu bychom to chtěli stihnout, právě kvůli tomu, že by na to asi v práci koukali dost divně.
5. srp 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musíš byť skvelá baba a tvoj priateľ tiež :dizzy_face: držím vám palce :dizzy_face:
5. srp 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Sue, moc děkujeme! :slight_smile:
5. srp 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
marti, je vidět,že to máš v hlavě srovnané a určitě to bude v pohodě :wink: Já myslím, že je hodně důležité, aby i ta náhradní máma myslela na mimko v bříšku s láskou, aby se nesnažila vytvořit si k tomu dítěti úplně neutrální vztah. Vždyť ten malý tvoreček to cítí, když není přijímán s láskou. Prostě mít ho rád, ale brát ho jako takového dočasného hosta, někoho, komu pak tu lásku bude dávat někdo jiný, jeho praví rodiče..
5. srp 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
M.artanka, tohle tedy obdivuju, fakt smekám. Úplně mám slzy v očích, když to čtu. Tak přeju hodně štěstí a ať vše dobře dopadne.
5. srp 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marinko to máš pravdu, chce to takový kompromis. Určitě to nebude neutrální vztah, tak moc si všichni to miminko přejeme. Kamarádka bydlí kousek od nás, takže se pak budeme snažit trávit čas společně, aby nebyla tak úplně ochuzena o těch "9 měsíců"

samso, moc moc děkuji. Je super cítit, že člověk dělá správnou věc a ostatní ho podpoří. V nedávné době bylo celkem hodně článků na toto téma a když tam někteří psali, že prostě někteří lidé nemají mít děti a musí se s tím srovnat, bylo mi z toho smutno.
5. srp 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Martanko, to vám docela závidím, že se budete v době těhotenství vídat. To bude super. Naše náhradní matka má Skype kameru, takže se vidíme, ale nemůžu si sáhnout. Je taky bezvadná, jsem ráda, že máme právě ji. Na náhradní mateřství holt musí být silná a hodná povaha :wink:
5. srp 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
m.artanko držím palce at to všechno dobře dopadne a všichni jste štastni, já bych na tohle neměla
5. srp 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ebony, to máš pravdu, ne každá žena by tohle zvládla. Kdy budete vědět zda se podařilo?

smardiku, to chápu a moc děkuji. :slight_smile:
5. srp 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Martanko, pristi stredu jde na krevni testy. Ale protože je stejně napnutá jako my, bude si dělat testík doma asi v pátek. To je na tom hezké. Na sdílení radosti i smutku jsme 3. Když se nám nepovedlo první IVF, tak jsme se navzájem všichni podporovali, což dodá trochu síly. Ale to vy asi taky, ne?
5. srp 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ebony, u nás to bylo úplně stejné. Byli jsme z toho dost smutní, ale utvrdili jsme se v tom, že to nevzdáme a zkusíme to znovu. Budu vám držet pěsti, aby to vyšlo!
5. srp 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky! A kdy vy máte další IVF?
5. srp 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koncem srpna nebo začátkem září budeme mít ET zmražených embryjek.
5. srp 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sue myslím, že tohle hodně záleží na určité vyspělosti náhradní matky. Prostě si říkat, že to dítě nosím pro někoho jiného a tak to i brát.
Ale nechci vám brát děvčata iluze,ale podle našich zákonů je matkou, ta žena, která dítě porodila. Tudíž náhradní matka. samozřejmě, že se to dá obejít. Těhotná může už v těhotenství dát souhlas k adopci k určité osobě. Nebo dokoncem podvodným způsobem,ale ten si nechám pro sebe, nebot by to mohlo být navaděný k trestnéu činu. :grinning:
Já bych uzákonila, že když se ty lidí domluví a podepíšou smlouvu, tak je závazná a nelze vzít zpět.
My ze segrou uvažovaly, že by mi darovala vajíčka a taky jsme narazily. Cizí bych nechtěla. Mám dvě adoptované děti a vím,co dělají geny. U ségry bych si byla jistá.
No zatím se mi podařilo otěhotnět ze svých, tak snad se udrží :grinning: ale stejně jsem segre za tohle strašně vděčná :grinning:
6. srp 2009 v 01:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
to jsem nevedela, ze to jde i v Cechach.
ja bych na to taky nemela a taky si nedovedu predstavit, ze bych se nebala, ze ta nahradni matka pak nebude to moje dite chtit. Ti lide si musi opravdu hodne duverovat, nezarlit na sebe atak..
Je fakt spousta otazek , ktere u toho cloveka napadaji.

Pro maminky, ktere nemaji jinou moznost je to uzasny dar a obet.
Kdyz si predstavim, jake jsem mela tehotenstvi, tak si nedovedu predstavit, ze bych tohle absolvovala pro nekoho jineho. Fakt obdivuhodny, ze tohle nekdo dokaze.
Drzim palce, at to u vas obou klapne !!!
6. srp 2009 v 01:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pets, trošku pošepkám, ale ide to u nás - darovať vajká i konkrétnej osobe :wink: :dizzy_face: medzi pokrvnými príbuznými to ide úplne jednoducho, medzi cudzími ťažšie, ale dá sa to :wink: zas tam ide ale o to, ako to bude znášať darkyňa, je to totiž pre ňu ťažšie keď vidí to dietko rásť... ktoré má jej gény, ale nie je jej a to nechcú centrá aisstovanej reprodukcie riskovať, predsa len...napr.testy otcovstva sa riešia testom DNA a tu keby sa robili testy DNA tak je matka darkyňa... ale to som odbočila...

Ebony i Martanka, prajem nech Vám všetko vyjde tak ako má :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. srp 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, mate moj obdiv. :dizzy_face:
ebony, ta suma ma teda dost zaskocila. :unamused:

zaujima ma ale, ako si dospela k tomu, ze radsej si zaobstaras nahradnu matku (ekonomicke, psychologicke a ine problemy) a nie adopciu. pytam sa preto, lebo ja zvazujem adopciu aj ked sa nam podari mat dieta (co velmi nepredpokladam). pravdupovediac nikdy ma ani nenapadlo, ze by sme si dali vynosit nase babatko.

a este ma zaujima, ci je to naozaj taky rozdiel - dat si vynosit vlastne geny alebo adoptovat si cudzieho cloviecika. len uvazujem. ja osobne mam taky nazor, ze ked sa mi nepodari otehotniet, tak je jasne, ze si dieta zadovazime. ale na pokracovani genov naozaj netrvam. teraz sa ale sama seba pytam, preco netrvam? touto temou ste mi dali chrobaka do hlavy, dakujem :wink:

a z akych dovodov si ludia radsej castejsie vyberaju adopciu nez nahradnu matku? z financneho hladiska? to by tiez stalo za to - opytat sa na to v ich teme.

je to ale velmi velmi citliva zalezitost a ebony aj martanke prajem vela vela sil a trpezlivosti.
zvolili ste si, kocky, dost tazku cestu, ale zvladnete to. vsetko zavisi od toho, co mame v hlave.
6. srp 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Shaarko,

děkujeme za podporu. Adopce je pro mě poslední možnost. Vím opravdu dlouho, že nemůžu být těhotná, ale vlastní vajíčka mám. Asi proto, že jsem měla dost času to všechno zjistit a připravit se na to, spořit a tak, jsem si zvolila náhradní matku. Já mám ten pocit, že chci moje a manželovo biologické dítě. Můj manžel je úžasný člověk a já bych chtěla jeho a moje děti. Upřímně mám strach z genů u adoptovaných dětí. Určitě je lepší adoptovat dítě, než žít bez dětí. Náhradní mateřství je jen pro psychicky odolné a stabilní a finančně zajištěné páry.
6. srp 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a ešte je tam jedna vec...adopcia by nemala byť posledná možnosť pre páry, ktoré nemôžu mať deti...
6. srp 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ebony,
je velmi diskutabilene, do akej miery ovplyvnuju geny dietatko, ktore od utleho veku vyrasta v zdravej rodine a vychovavaju ho dvaja inteligentni ludia. niekedy ma tak premohne strach, ze co ak? co ak to bude kriminalnik, nezvladnutelne decko, alebo bude mat nejaky zavazny psychicky problem? a o chvilku si zas hovorim, ze my by sme to zvladli, nech budu geny akekolvek...

na druhej strane ale celkom chapem. aj ja by som chcela mat dieta, ktore sa bude podobat na MM. vyzorom, povahou. ak by to bol syn, tak ocakavam, ze Mm sa v nom bude vdiet.
MM ale prekvapivo vobec nie je zatazeny na svoje geny. i ked mame velky problem otehotniet, MM tvrdi, ze "urobit decko je to najjednoduchsie" a ze ta najtazsia cast prichadza narodenim...

ebony, mohla by si prosim ta napisat postup, ako ste to riesili? ako sa da spolupracovat s nahr. matkou z inej krajiny? pojdete si po dietatko (asi nie) alebo ona pride porodit sem? kde sa vykona ET? co vsetko vies o nahr. matke? socialne je na tom horsie? kolkokrat moze donosit cudzie dieta? ako je to osetrene (v USA, predpokldam), aby bolo dieta vase? ako oca uvedie tvojho manzela? ty budespotom adoptovat?
viem, vela otazok... :sweat_smile:
6. srp 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, trochu jsem se tu do vás začetla a vyhrkly mi až slzy.... my máme s manželem už celkem hodně dlouho problém otěhotnět - respektive donosit mimisko..... moje sestra, momentálně podruhé těhotná, mi sama nabídla, že kdybych chtěla, odnosí mi miminko .... neptala jsem se jí na to...sama mi to nabídla. nebyl by to pro ni problém, protože mě moc miluje a vidí jak dítko chci :wink: když jsem se na to ptala mého pana doktora-gyndaře, jen se culil a řekl , že to u nás -jako v čechách- nejde. teda jde, ale ne zcela legálně...... o to tak až nejde... ale už jen to, že se mi segra nabídla!!!! já bych do toho šla,a le manželovi se to nezamlouva

ebony, přeji ti ze srdce, aby jste miminko měli krásný a zdravý... a hlavně, abyste ho hroooozně moc milovali
6. srp 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
evikmi,
myslim, ze pre tvojho muza to bude omnoho tazsie, ak by vam dieta donosila tvoja segra. skusam si to predstavit v nasej situacii. MM je sice flegmos, ale toto by rozhodilo kazdeho. a najhorsie je, ze na take sa nezabuda a obavam sa, ze zatial co ty by si bola sestre do smrti vdacna, on by pri kazdom pohlade na nu videl zenu, ktora mu odrodila jeho vlastne dieta... je to velmi zvlastny pocit, plny paradoxov... :pensive:
6. srp 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tym som chcela povedat moj nazor, ze ak nahradnu matku, tak urcite cudziu zenu. :dizzy_face:
6. srp 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Shaarko,
tady je zkraceny postup. Našla jsem na internetu agenturu v USA, ktera zprostředkovává kontakt mezi náhradními matkami a budoucími rodiči. Agentuře jsme zaplatili za zprostředkování a zároveň za právníka, kterého nám zajistila na celý proces. Dali jsme agentuře popis, jaká matka by se nám líbila a oni dali seznam náhradních matek. My jsme si jednu vybrali. Všechny ty nabízené matky mají za sebou psychologické a zdravotní testy a minimálně jedno vlastní dítě. Agentura prověří historii jejího života, její zázemí, pohovory s její rodinou, dětmi, manželem atd. S tou vybranou matkou jsme se pak sešli abychom se viděli i naživo a ona se rozhodla, jestli my se jí líbíme, nebo ne. Pak přišel na řadu právník a dohadovali jsme podmínky smlouvy. Smlouva je pak potvrzená soudem v USA, že splňuje všechny zákonné podmínky a až potom se může uskutečnit transfer. Pak jsme synchorizovaly cykly, stimulovali, odber vajíček, transfer. Všechny lékařské zákroky probíhají na specializované klinice v USA. Po zákonné stránce já a můj manžel jsme biologičtí rodiče a budeme v rodném listě. Ona po porodu nemá k dítěti žádné právo. Naše děti se narodí v USA a budou mít české a americké občanství. Tam si je taky vyzvedneme - budeme samozřejmě u porodu a odvezeme domů.
6. srp 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Ebony, to znie úplne ako z filmu :slight_smile: veľmi Vám prajem, aby sa Vám to všetkým podarilo.

Evikmi, tiež som toho názoru, že sestra určite nie je správna voľba :pensive:
6. srp 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
prečítala som si všetky príspevky a musím uznať, dievčatá, klobúk dole, ktoré ste sa na to dali alebo chcete dať :slight_smile:
a držím vám všetkým palce, aby všetko dobre dopadlo, máte moju plnú psychickú podporu :wink:
6. srp 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ebony,
tak to je husteeeeeeeee! kedy ste to zacali planovat?
ty a tvoj muz zijete v cechach?
preto ta vysoka suma? (cestovanie, ubytovanie) MM by nikdy nedopustil, aby sme tolko investovali do nasho genetickeho materialu a este aj s rizikom, ci sa ti podari. to som si ista.
...a co ak sa ET nepodari? pri tom dlhodobom planovani ste urcite mysleli aj na tuto moznost. kolko pokusov mate?

dufam, ze si budes presne zaznamenavat kazdy jeden den a potom sa o to podelis s citatelmi na nete alebo mozno aj s kniznymi citatelmi! :dizzy_face: kto vie, ci nevstupite do dejin, a mozno sa u nas aj ta legislativa pohne...
velmi drzim palce! :dizzy_face:

este sa chcem opytat, nevadi, ze ste ceski obcania? tym, ze to vsetko prebehne v USA, sa to ceskej erepubliky netyka? ako potom prebehne zapis obcana na matrike? Budes vystupovat ako matka dietata, ktore si porodila? Bude vobec o tom niekde zaznam, ze ste isli do USA a doniesli si babatko?
6. srp 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sharko,
do čeho chceš v životě investovat místo vlastních dětí?
Ja jsem to měla v plánu od té doby, co jsem se dověděla, že nemůžu sama nosit dítě, takže zhruba 15 let. Opravdu plánovat jsme to začali zhruba před 2ma lety. Žijeme v Čechách, české občanství není žádnou překážkou, v USA to dělají pro lidi ze všech států světa. Vídali jsme tam páry z Indie, Japonska atd. Problémy jsou všude stejné, ale ne všude se dají řešit. ČR se to opravdu netýká. Bude to vypadat, jako že jsem ja porodila dítě v zahraničí.
6. srp 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek