• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

20. července 2017 
@aaababy Je otřesný,jak můžou být někteří lidé tak bezcitní.To na jiných stránkách (http://prima-adopce.webnode.cz/diskuse/) se právě před nedávnem (asi měsíc dva) řešilo, že byla jedna žena -Andrea Pernicová a ta tedy takhle podobně obelhala hooodně lidí.Desítky... Vydávala se za ženu,která je těhule a chce dát mimčo k přímé adopci a pak také byla na FB stránkách jako zakladatelka uzavření skupiny pro náhradní matky.A tam psala,že je nm.Takže takto obelhala a okradla hodně moc lidí.Je to nechutný!
Před nedávnem jsem si na Vás vzpomněla,když jsem si tyto stránky pročítala a říkala si,jestli už máte při té své velké smůle už alespon trochu štěstí. Už máte nějakou solidní nm a čekáte mimčo?Nebo to,co jste v příspěvku popisovala je čerstvá zkušenost?Držím Vám pěstí,at vám to jednou vyjde!!!!
2. pro 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, prosím poskytne mi někdo informace o NM? Napište mi do ip. Děkuji
10. pro 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 Zdravím, tak mám konečně jednou také dobré zprávy. Sliznice ok, ale starý folikul, takže jsem dostala injekci, která má vyvolat jeho prasknutí a následně MS. V lednu možná bude transfer :D
12. pro 2013 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 Tak to je super!A myslíš,že to bylo po tom kontryhelu?V lednu budu držet pěstí,at se zadaří!!!Pak napiš,zda se zadařilo.To já to mám už "za pár". Jsem ve 33tt .
15. pro 2013 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 Já si spíš myslím, že to je normální, že by to šlo hned, kdyby mne ze začátku nedopovali hormonama, které u mne nemají očekávanou reakci... Tak to držím pěsti, ať vše proběhne jak má a doufám, že nám to taky klapne :D určitě dám vědět
15. pro 2013 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera zase zklamání, sliznice tentokrát narostla málo. Nebyla to úplná katastrofa, ale kýžených 7 mm také ne. Vypadá to, že nějak nevstřebávám umělé hormony, vždycky mi to zhorší...teď jsem zase bez jakýchkoli léků, jak jsem zjistila tak tomu říkají nativ na KET, takže čekáme zase na další cyklus :(
3. led 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 kam chodíte? jestli bz nebylo lepší změnit medikaci a zkusit jiné hormony
6. led 2014 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nahradnimamka chodíme do Reprofitu v Brně, věřím, že to nakonec dobře dopadne. Medikaci nám mění, na předposlední návštěvě byla sliznice ok, bohužel zase nebyl dobrý folikul. Věřím že při další návštěvě to bude zase dobré. Dávám si teď zvlášť pozor na životosprávu, spec. na pitný režim, tak uvidíme...
9. led 2014 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarka1985 my jsme chodili do Zlína a tam to bylo dobrý
9. led 2014 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rada by jsem se stala nm mam dve zdrave deti a je mi 23let.ozvete se..:slight_smile:
17. led 2014 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobry den....ja som po ET ale bohužial to nevyslo a som s toho velmi nestastna, nakolko mame uz len jedno embrijko zamrazene uz neverim ze to vobec vyjde. U mna je ten problem ze uz mam 49 rokov takze uz ziadne dalsie transfery pretoze to nedovoluje moj vek a zakon. Velmi tuzime s manzelom po dietatku hlavne moj manzel nakolko este nema ziadne dietatko, ja mam s predchadzajuceho manzelstva dve. Je to bolestive velmi, ked to nevyjde, podstupite aj nemozne aby bola sanca mat dietatko aj financne je to dost narocne ale tuzba po dietaku je silnejsia preto clovek financie vyriesi len aby sa splnil sen mat dietatko.....Uz sme s manzelom rozmyslali aj nad nahradou matkou aj sme sa o tom blizsie oboznamovali, ale chceli by sme vediet o tom blizsie.. este viac. Ako mame hladat nahradnu matku ako postupovat dalej.....chodime do IVF centrum Helios do Brna takze by bolo lepsie niekde tam sa pokusit najst nahradnu matku ktora by nam splnila nasu velku tuzbu mat dietatko..Prosim Vas mohol by nam niekto poradit co a ako dalej a ako hladat nahradnu maminu,,,,ma niekto s tym skusennosti? Prosim pomozte!!! Dakujem.......
24. led 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiennn Dobrý den, náhradní matku asi nejspíš najdete přes internet, tady nebo na stránkách, jejichž odkaz je výše od nahradnimamky... Klinika Vám žádnou nedoporučí, protože by tím na sebe brala riziko... Bohužel ani když najdete ochotnou, upřímnou a zdravou ženu, ne vždy je jisté, že to vyjde... Já jsem NM, takže všechno nevím úplně přesně, ale můžu se zeptat bio-rodičů, máme mezi sebou dobrý vztah... Pokud máte zájem napište na nMatka001@gmail.com
26. led 2014 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 Dakujem velmi pekne.....mam pred sebou este jeden transfer, mame este jedno embrijko....verim ze to vyjde...ale ak by predsa to nevyslo obratim sa s prozbou na Vas....este raz dakujem...
26. led 2014 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hledáme náhradní maminku, svobodnou, která již má alespoň jedno dítě, ze zdravotních důvodů nejlépe do 24 let, která by byla ochotná nám odnosit miminko. Pište prosím na schránku modrého koníku nebo na email: Valentynka1@post.cz.
1. únor 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alka1979 zdravím, koukám, že už bys to měla mít asi za sebou? Zajímalo by mne, jak se Ti daří a jak to prožíváš, klidně napiš i SZ, kdybys měla náladu. My se konečně dočkali posunu, za týden jdeme na transfer, ale šance známe, takže počkám a dám zase vědět, jak to dopadlo.
4. únor 2014 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dufam, ze ked niekto uz absolvuje umele oplodnenie, je si vedomy aj moznych nasledkov na zdravi a spocital si, ci to za to stoji
4. únor 2014 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aby nezůstal náš příběh nedokončený, tak napíšu pár řádků.
Po tom všem co jsem popsala a po mnoha dalších a ne o moc menších útrapách nám NM nedávno porodila vytoužené mimčo, za což jí ze srdce děkujeme.
V podstatě až do porodu jsme ve skutečnosti nevěděli na čem jsme i přesto, že jsme byli ujišťováni, že mimi dostaneme. Vnitřní klid se dostavil, až po příchodu z porodnice a teprve teď si toho mateřství začínáme užívat naplno. Vyhráno ještě nemáme, protože nás čeká další kolo a tentokráte se státním aparátem. Ale věříme, že i to dopadne k naší plné spokojenosti.

Těm, kteří o NM uvažují to rozhodně nechci rozmlouvat, protože výsledek za to stojí, ale jsou případy a my nejsme výjimka, kdy to nejde hladce a je zapotřebí mnohdy vynaložit spousty vlastních sil a finančních prostředků nad rámec domluvy, aby to vše dopadlo k Vaší spokojenosti.

Všem náhradním matkám, které to nedělají jenom pro peníze moc děkujeme za to, že jsou a dělají to co dělají.
4. únor 2014 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@skopi73 Gratulujem k miminku, maminka. :slight_smile:
4. únor 2014 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,chcem sa spytat ci je mozne byt nahradnou matkou aj na slovensku?
5. únor 2014 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sm1 Přímo na Slovensku být NM určitě nemůžete, je to tam zakázané, můžete to ale podstoupit v jiných státech, kde to zakázané není, třeba ČR. Pak jsou také státy, které to mají zákonem ošetřené a existují tam agentury, které Vás provází celým procesem...
5. únor 2014 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 Velmi pekne dakujem za odpoved,rozmyslam sa stat NM len na SK nieje dostatok informacii.
5. únor 2014 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja hľadám NM Slovenku, ak máš záujem kontaktuj ma prosím na nmamina@centrum.sk. Ďakujem
12. únor 2014 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla jsem se zeptat Vás co už jste si tím prošli, když si manžel po porodu převezme miminko od NM z porodnice jako "otec", do své péče. Má nárok od toho dne ma mateřskou dovolenou nebo až po šestinedělí náhradní matky? U nás na sociálce to neví, ještě se tímto případem nesetkali.
15. únor 2014 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@splnenysen
nejdříve je to možné až po šestinedělí. Na sociálce na to mají formulář a ten musí donést do práce zaměstnavateli (pokud není OSVČ) a v něj je to popsáno. Oficiálně to svěření do péče otce jde nejdřív od začátku 7.týdne. taky to zrovna řešíme.
My chceme dát zaměstnavateli jenom ten formulář pro sociálku a zbytek dokumentů jako dohodu mezi otcem a matkou a rodný list si na socku dáme sami. zaměstnavateli je prd po tom s kým otec dítě má.
15. únor 2014 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skopi73 To si jako na sociálce odpočítají 6 týdnů od narození nebo chtějí papír, kde se biomaminka dítěte vzdává do adopce?
16. únor 2014 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
na sociálku se musí dodat papír, na kterém se otec a NM dohodnou o svěření dítěte do péče otce od toho a toho dne. Podmínkou sociálky je, že ta dohoda pro ně nesmí být sepsána dříve, než skončí šestineděli NM. Ta dohoda musí mít ověřený podpis NM a to ověření nesmí mít dřívější datum než skončí NM šestinedělí a datum převzetí dítete do péče.
A tu mateřskou může otec pobírat pouze, pokud se jí NM vzdá. Naší NM na mateřskou nevznikl nárok, takže by hned musela čerpat rodičák, ale dohodli jsme se, že čerpat nebude a bude ji čerpat můj manža.
Ten formulář, který musí manžel odevzdat v práci mzdové účetní se jmenuje: Žádost o peněžitou pomoc v mateřství při převzetí dítěte do péče
V poučení na konci se píše toto a je to potřeba splnit:

Poučení
Žádost o peněžitou pomoc v mateřství předkládají zaměstnanci svému zaměstnavateli, který ji předá příslušné okresní správě sociálního zabezpečení nebo jinému příslušnému orgánu nemocenského pojištění. Osoby dobrovolně nemocensky pojištěné předají tuto žádost příslušné okresní správě sociálního zabezpečení.
K žádosti je nutno doložit doklad prokazující důvod převzetí dítěte do péče, a to
a) pravomocné rozhodnutí příslušného orgánu, nebo
b) úmrtní list matky, nebo
c) rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti matky a potvrzení o tom, že matka nemůže pro závažné dlouhodobé onemocnění o dítě pečovat, nebo
d) písemnou dohodu mezi matkou dítěte a otcem dítěte nebo manželem ženy, která dítě porodila. V dohodě musí být uveden den, od kterého bude pojištěnec o dítě pečovat, a den porodu. Tuto dohodu lze uzavřít s účinkem na dobu nejdříve od počátku 7. týdne po porodu dítěte. Dohodu lze uzavřít na dobu aspoň 7 kalendářních dnů po sobě jdoucích, ve kterých budou splněny podmínky nároku na výplatu PPM. Podpis matky dítěte na dohodě musí být úředně ověřen nebo ověřen okresní správou sociálního zabezpečení, popř. jiným orgánem nemocenského pojištění. Den, od kterého bude otec dítěte nebo manžel ženy, která dítě porodila, o dítě pečovat, nesmí spadat do období přede dnem ověření podpisu.

Dále musí obsahovat prohlášení matky, ke kterému dni přestala pobírat peněžitou pomoc v mateřství. Dohodu lze zrušit jednostranně, ověření podpisu matky dítěte platí i zde.

K této žádosti je ještě jeden formulář a ten mají prý jenom v papírové podobě na socce a do toho účetní vyplní manželovy příjmy a z těch mu spočítají mateřskou. Manžel musí být před mateřskou min. 270dní zaměstnám (tj. musí za něj zaměstnavatel odvádět pojištění, nevím přesně zda jenom zdravotní, ale myslím, že i sociální)

Pokud Vaše NM pobírá mateřskou, tak je třeba se s ní dohodnout, že ji pobírat přestane, pokud nebude chtít, tak Vy (manžel) na ni mít nárok nebude. Jestli by to šlo případně nějak vysoudit nebo vymáhat netuším.
16. únor 2014 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skopi73 Moc děkuji.
17. únor 2014 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Druh nabídky není vhodný na naše stránky. Děkujeme za pochopení.”
18. únor 2014 ve 22:46 • lenmik4
Hledáme náhradní maminku, která má vlastní dítě a byla by nám ochotna odnosit miminko. :slight_smile:
24. únor 2014 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek