• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

22. července 2017 
tak první KET nevyšel :( další čekání...
25. únor 2014 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 awojky.....nesmút moja....ja som sa dnes testovala 10- ty den po KET a test je negativny...a to bol druhý pokus..... bola to posledná moja nádej....som velmi smutna a dlho aj budem....a tak som velmi verila že to vyjde....to sklamanie velmi boli......
1. bře 2014 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiennn ahojky, tak ani nevím, co napsat. Bylo to zklamání, ale máme ještě další možnosti. V takové chvíli vždycky musím myslet na to, proč někteří lidé, co se o děti ani nestarají, jich mají kopici. A lidé, kteří jsou na rodičovskou roli skvěle připravení a po dětech touží, se jich nedočkají. Vím, že tohle zrovna nepomůže, jenže nepomůže nic - jen se vyplakat a vypovídat...
2. bře 2014 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 ja som preplakala celý výkend....dneska som 13 den po KETa mrcha este neprišla,,,,nič ma nebolí len ma sem tak pichne v podbrušku, ináč je mi fajn....dneska som sa vybrala k svojmu gynekologovi, že si dám zobrat krv, lebo už sa testovat akosi bojím...ale ten má zase dovolenku...takže budem čakat, čo sa bude dalej diat či mrcha príde alebo nie.....
4. bře 2014 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebony222

Dobry vecer, chcem sa opytat, som po 3 IVF a mam za sebou psychicke tazke 3 potraty, zacali sme s manzelom uvazovat o nahradnej matke, a dokonca ju uz aj mam, moja najlepsia kamaratka (uz ma 3deti) mi to sama ponukla, ako mam postupovat dalej? Na aku kliniku ist? Chodila som do Gyn fivu, no bojim sa to opytat doktora, ze co mi na to povie. Budem vdacna za akukolvek odpoved
21. bře 2014 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinnna1 Jsme v podobné situaci, jsem po několika nevydařených IUI, IVF je mi 40 let, mám špatné vajíčka, tak musíme mít darované. Kamarádka mi chtěla pomoct jako náhradní matka, měli jsme už termín ale na jedné nejmenované klinice nám řekli, že pokud mám dělohu, tak přece můžu zkoušet IVF třeba do padesáti a nelze použít náhradní matku. Řešili jste to někdo, že jste poslal na kliniku manžela s kamarádkou(svobodnou)? Asi už nemáme jinou volbu. Ale čtu tady, že jsou po pokusech nevydařených IVF a mají dnes NM. Šli jste do toho všichni oficiálně nebo to obešli?
21. bře 2014 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,som tu nová a privádza ma sem zatiaľ nesplnený sen o dieťatku.Sme s partnerom po konzultácii ohľadom náhradného materstva.Pocitov je veľa,preveľa,aj mám strach,ale túžba po bábatku je silnejšia.Mám 30 a maternicu,ktorú v tomto smere lekári už odpísali,po mnohých liečbach,či operácii,ktorá bola neúspešná.Mám tiež vyhasínajúce vaječníky,takže len s darc.vajíčkom.Prešli sme centrá v SR,teraz sme v 2.,čo sa týka ČR.Nikdy som nebola tehotná.Neviem ako nájsť náhradnu matku,kde ju hľadať,ako sa niekoho spýtať.Aj to je dovod,prečo som sem napísala.Jednak,aby som snáď stretla aspoň prostredníctvom fóra mne podobné ženy a možno si v tomto rozšírila obzor a tiež preto,že by som chcela (možno naivne)hľadať maminu pre dieťatko,pre náš najvačší sen.Niekde začať musím..moj mail:martina997@azet.sk,alebo č.tel.:0911/407955..boli by sme veľmi,veľmi vďační
22. bře 2014 v 08:12  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinnna1 Dobrý den, tak v první řadě bych se zeptala, Gyn fiv, to je klinika na Slovensku nebo tady u nás v Čechách? Na Slovensku se náhradní mateřství (surogátní) neprovádí, je to nezákonné, takže jestli je skutečně na Slovensku, tak si nejprve budete muset najít kliniku v ČR, nebo jinde, kde se NM provádí. V ČR jsou na to velmi dobře vybavené a připravené kliniky v Brně a ve Zlíně. My osobně navštěvujeme Reprofit, za nás mohu doporučit, jinak sem možná někdo napíše i další kliniky. Po konzultaci na klinice Vás pošlou na konzultaci do právní poradny, bez toho s NM vůbec nezačnou. Jestliže tedy už NM máte, rovnou ji vemte na konzultace s sebou, hlavně do té právní poradny, tam s ní stejně budete muset. Na kliniku to stačí, až si domluvíte s lékařem postup.

@splnenysen Nevím, jakou kliniku máte, ale pokud vím, tak i několikanásobně nevydařené IVF se dá považovat za důvod k náhradnímu mateřství. Možná si Vás jen chce klinika udržet, já bych se optala jinde...

@martinmartina0105 Vůbec není hloupé se tu optat, spousta bio-rodičů a NM se setkali zrovna zde, my také. Jinak znám ještě jedny stránky, kde se lze setkat s potenciální NM, tak je písnu do zprávy, sem se nesmí dávat odkazy... Vřele doporučuji, abyste při výběru NM byli velmi opatrní. Když budete mít zájem, mohu dát rady, na co si dát pozor.
22. bře 2014 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka1985 Byla to malá klinika v místě bydliště mé kamarádky, byli jsme tam všichni 3 a právně to máme vyřešené, už i dopředu jak při převzetí mimča z porodnice(a teď jen oči pro pláč) Nikdy v životě jsem nebyla ani na jediný den těhotná. Na klinice náhradní mateřství nikdy neřešili, tak se asi báli co s tím. Ještě řekli, že by nad tím uvažovali, kdybych měla svoje vajíčka(ale ty jsou špatné). Jen manžel se mi teď trošku "šprajcnul", že než budu mít 100% zjištěno, že nám vyjdou v IVF vstříc, tak nikam nepojede. :frowning2: Proto jsem se chtěla zeptat zda v některé klinice dělaji NM když jsem po několika nevydařených IVF, mám endometriozu a jsem relativně "stará".
22. bře 2014 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Splnený sen ja vám možem odporučiť CAR,kde vám výjdu v ústrety,kam chodíme i my,je to v ČR.Taktiež nebudem mať vlastné vajíčka,moje vaječníky sú už k ničomu.Ak chcete,napíšte mi mail,je uvedený vyššie.
23. bře 2014 ve 14:59  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veď práve,niektoré ponuky NM vyzerajú úprimne a vo všetkej čestnosti,no čo ak...ako nájsť tú pravú maminu?
23. bře 2014 v 15:02  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@splnenysen Tak nejprve bych opravdu našla kliniku (CAR), kde NM provádí a domluvila bych si schůzku. Jestli se manželovi nechce, zajeďte tam nejprve sama. Jestli vezmou Váš konkrétní případ, to musíte probrat s lékařem, to Vám tu asi nikdo nepoví. Moje "bio-maminka" vlastně také není bio-maminka, mají darovaná vajíčka z jistých zdrav. a gen. důvodů... Takže si ze svého pohledu myslím, že máte velkou šanci, aby Vás vzali. Naše klinika je Reprofit Brno, mohu doporučit. Jinak v samotném Brně je několik takových klinik a pak je min. 1 ve Zlíně.

@martinmartina0105 napíšu ještě mail, protože se většinou nevyplácí, probírat tady, jak poznat neupřímnou maminu. Taková paní si totiž vždy najde důvod, proč na něco neodpovědět a tak podobně...
23. bře 2014 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za mail veľmi pekne ďakujem,dúfam,že sa nám podarí nájsť spoľahlivú náhradnú maminu,už som napísala nejaký ten mail- odpoveď na ponuku,aj mi jedna potenciálna náhr.matka sama napísala,či sa ešte ozve,uvidíme.Je super,keď može pomocť priateľka,predsa len je to osoba,ktorú už človek pozná.Ja takú možnosť ani nemám,takže iné ako hľadať takto mi nezostáva.Verím však,že sa nájdu aj maminy- vo všetkej počestnosti...pevne dúfam...
24. bře 2014 v 15:21  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinmartina0105 Ohledně důvěry je kamarádka super, na druhou stranu se také může stát, že to přátelství po porodu skončí. Tím nechci věšet bulíky na nos, ale psychika si jede po svém. Je přirozené, že biologická maminka chce vědět o všem a do všeho mluvit, jde přece o její miminko, na druhou stranu náhradní mamina má také svůj život a někdy ani není co nového říkat, prostě je spousta dní, kdy se nic neděje a bio-maminka by ráda něco slyšela... To může trochu ten přátelský vztah kazit a pak po narození miminka je asi těžší se s náhradní maminkou běžně vídat a dělat jakoby nic. Navíc se občas objevuje žárlivost na to, že si bio-maminka nemohla svoje miminko odnosit sama a radši se pak své kamarádce vyhýbá. Opravdu nechci nikoho odrazovat! U každého to může být jiné, jen chci ukázat, že vše má své klady a zápory...
24. bře 2014 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je všetko pravda...treba len veriť,že to pre všetkých zúčastnených dopadne čo možno najlepšie.My sme tak trošku srandovali,že nám dietko donosí moja mama,tej možem jej ženské zdravie len potichu závidieť.Prekvapila ma jej sestra teraz pri oslave svojej 50-ky,keď vravela,že pred 2 rokmi sa jej gyn.pýtala,či nechce ešte bábatko,že je natoľko v poriadku,že by to v pohode šlo.Paradoxne pred 12 rokmi chodili do CAR,než sa im pošťastil ich jedináčik...ja mám z toho potom trochu depky,že ešte i ona može a ja o toľko mladšia šancu nemám.
25. bře 2014 v 19:49  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte by som sa chcela spýtať,ak máte skúsenosť,aj keď už predbieham udalosti-bábatko si potom my ako biologickí rodičia berieme domov už z porodnice alebo ako to je?
25. bře 2014 ve 21:15  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinmartina0105 Ano, děťátko si berete hned z porodnice, resp. hned po porodu ho máte na svém pokoji... Po právní stránce je to složitější, ale to se všechno dozvíte v právní poradně
26. bře 2014 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem Šarka veľmi pekne,ja mám toľko otázok...tej právnej stránky sa bojím,to zrejme nebude mocť ,,hociaký"právnik riešiť,či?Priateľ má svojho,no ale neviem...tiež,či by mal byť z ČR alebo tu zo SR,alebo je to jedno...a kedy začať s právnou poradňou.Inak-už máme maminu:slight_smile:Aj sa to bojím napísať,dúfam,že nám neutečie:slight_smile:Sama navrhla návštevu u nej doma,takže pojdeme...možno bud.týždeň odovzdá partner to,čo má a s darc.vajíčkom sa snaď dočkáme embryjka,ktoré sa zmrazí...a v máji by sme podľa náhr.mamy mohli už začať..
26. bře 2014 v 18:13  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinmartina0105 právník by měl být z Čech, protože na Slovensku se NM neprovádí, nemají s tím tedy vůbec zkušenosti natož aby znali naše předpisy... Musí to být odborník na medicínské právo a pokud takového nemáte, na klinice Vám doporučí již osvědčenou právní kancelář, kde takových případů řeší spousty... Držím pěsti, ať se co nejdříve zadaří... U nás to vypadá, že se nevydařil 2. KET, ještě zítra jdeme na krev, jinak tedy budem muset už potřetí :cry:
26. bře 2014 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,no takže takto..uf,je to dlhá cesta ako nám povedal i primár,ale všetkým tým prejdeme,len aby bol koniec šťastný.To isté želám i Vám,mrzí ma,že sa nezadarilo.Verím,že sa všetky,čo po dieťatku toľko túžime napokon dočkáme.Moc držím palce...
26. bře 2014 ve 20:22  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Sme takisto dalsi par, ktory nema inu moznost ako najst nahradnu matku... Sme v len uplnych zaciatkoch....Ak by nam vedel niekto poradit ako najst slusnu NM, idealne zo SR, velmi nam to pomoze.....dakujem!
27. bře 2014 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tak my ,,máme"náhradnú matku,až čas ukáže ako to naozaj dopadne.Ešte sme neprešli osobným stretnutím,to plánujeme čoskoro,takže som zvedavá,stále sa bojím,či bude fakt spoľahlivá,seriózna,ako sa k tomu bude stavať.Už nám hľadajú vajíčko,ktorého darkyňa bude podobná mne.A čo vy nové?Lei,našli ste už potenciálnu mamu?
1. dub 2014 v 17:39  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinmartina0105 .....držím Vám palčeky aby to vyšlo,,,, chcem sa len spýtat... NM je slovenka alebo češka? ...pretože my máme slovenku ....a neviem ako to vyriešit po pravnej stránke u nás.....
3. dub 2014 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Vidim, ze uz su tu aj bio maminky zo SR. Mna by celkom zaujimalo, ako to mate poriesene s okolim? Tu na SR je NM neznamy pojem, ba dokonca aj nazory mnohych ludi su velmi radikalne. Preto by ma zaujimalo co poviete okoliu, odkial mate babatko, kedze brusko mat nebudete?
3. dub 2014 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiennn Ja ti viem len poradit tak, ze advokatska kancelaria Dr. Prudila v Brne sa zaobera aj NM a vraveli, ze maju jednu znamu advokatku na SR, ktora NM riesi. Skus si zavolat do tej kancelarie ci by ti nedali na nu kontakt. Ona by ti vedela poradit ako postupovat.
3. dub 2014 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,parentsba vďaka za radu,tiež by som sa chcela o tej právnej stránke poradiť.Pán primár,ktorý nás s NM oboznámil,nám uviedol nejaké prípady...dá s napr.bruško vypchať..nad tým vážne uvažujem aj ja.No a že som napr.porodila počas výletu v ČR..nech si nad tým hútajú,ak sa im chce.No a že bývame v dedine,kde každý všetko vie?Tam by to mohol byť háčik pri zapísaní dieťaťa na matrike,ktorá sa bude v našom prípade odvíjať od trv.pobytu otca..preto by vraj bolo vhodné,aby otec kvoli tomuto kroku zmenil pobyt niekam do veľkého mesta dočasne.Tak to robia.Tým pádom vedia klebetníci figu.Ja už z toho nie som vyklepaná ako som bola za čerstva,názory ma nezaujímajú a tie radikálne už vobec nie.Ja nemožem za to,že nemožem byť tehotná,nijako som si k tomu nedopomohla.Deti možu mať len tie,čo ich vedia vynosiť,viem.A to ako mnohé deti potom žijú nezáujem.My máme takisto právo na materstvo,dala by som svojmu dieťaťu prvé posledné..ako myslím každá z nás tu.Vieme veľmi dobre,čo je to nesplnený sen.Ja sa za to aj pobijem.A som presvedčená,že NM bude raz legálne,iné im nezostane.Čím ďalej tým viac sa to vzmáha a prestáva byť tabu.
4. dub 2014 ve 14:47  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Wiwiennn,no máme češku maminu,taktiež neviem-ako je to so slovenkou,viem,že česká NM vynosila dieťatko pre slovenský pár,písala mi totiž mail,ale mrzrlo ma sa jej pýtať ako to biol.rodičia právne riešili,keďže jej ponuku som využiť nehodlala,nakoľko som už bola v kontakte s NM,s ktorou sme už dohodnuté.
4. dub 2014 v 16:24  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, hľadáme náhradnú mami, najlepšie Slovenku. pravne veci máme vyriešené, a mraze čakajú 2 embryjká..
V´daka
5. dub 2014 v 19:01  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinmartina0105 Ahoj volam sa Lucia a hladame s manželom nahradnu matku,sme slovaci,ale všetko riešime v čechach,nevedela by si nam poradit ako ju možme najst??? Dakujem
5. dub 2014 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m1112 Ahoj,sme manželsky par a mame 37 rokov a potrebovali by sme nahradni maminku. Ja nemam maternicu a jeden vaječnik.Bohužial moje šance na vynosenie dietatka su nulove. Ak by ste mali ešte zaujem byt NM,tak sa mi prosim ozvite na meil holeckovalucia@seznam.cz Dakujem. Lucia
6. dub 2014 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek