• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

5. prosince 2016 
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “poptávka ve fóru”
7. dub ve 12:57 • petra40
@ebony222 dobrý den chci jse zeptat jak jste postupovala a co vás to stálo.děkuji
7. dub ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “poptávka ve fóru”
7. dub ve 13:23 • petra40
Dneska jsme se vrátili z konzultace s právničkou, která má zkušenosti s NM a kterou nám v centru doporučili a celý ten proces, když se shrne je celkem složitý a finančně náročný. Mám z toho zamotanou hlavu... ale když to vše půjde "hladce", tak na jaře příštího roku budem mít toho vytouženého prcka.
14. dub ve 20:49  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@martiina_k chápu žeje to pro vás velmi složité.játo pocituji také špatně se stim člověk smiřuje ale mohla by jstemi poradit coto všechno obnáší a kolik si mam připravit.hodně už jsem to obrečela a moc jse tim trápim.jsem vdaná již 17let a adpoce před 13lety nám dopadla špatně neprošli jsme.bylo to hodně náročné.
15. dub v 07:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@petra40 no nevím, zda se to dá takhle natvrdo napsat, asi to ani veřejně nejde, ale když řeknu údaje "veřejně zjistitelné", tak hodina konzultace u právničky, kterou nám centrum doporučilo je 3000 za hodinu. Byli jsme tam s ní 2 hodiny + 4 hodiny říkala na zpracování nějakých materiálů, takže jenom čtvrteční konzultace 18 000 a bude spousta řešení na sociálce, na soudu apod. takže jen práce právníků bude přes 200 000. Nevím, jelsit to takhle je u všech, ale celý ten proces je na můj vkus strašně složitý, tak nepátráme po levnějším právníkovi, ale zůstaneme tady u té, která s tím má zkušenosti. No a pak musíte zaplatit centru ten proces IVF, což v našem případě, kdy musíme mít darovaná vajíčka je zhruba 100 000. Plus samozřejmě peníze pro NM.
17. dub ve 20:22  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Já teda nechápu,proč cpete tolik peněz právníkovi,když vůbec není potřeba.Informace,co jak celý proces probíhá,najdete na netu,takže na co konzultace?A jaké materiály máte na mysli-smlouvu?Jakákoliv smlouva mezi vámi a NM je právně nevymahatelná,to zas bylo řečeno nám,tudíž zbytečná.
Jediné,co jsme potřebovali právničku od Judr Prudila,bylo zastupování u soudu a jak jsme zjistili,též zbytečné,celé stání trvalo i s ověřováním OP cca 15 minut.
Vím,že některé kliniky trvají na právní konzultaci,ta jedna ji nechtěla vůbec a ve druhé jsme jen řekli,že jsme u právníka byli a vše je nám jasné a stačilo jim to,žádné lejstro nechtěli.
Takže být vámi,nejdřív si zjistím,zda to po vás vůbec klinika chce a pokud ne,tak nepodporujte finančně ty právníky,kteří jen vydělávají na tom,aby vám řekli věci přístupné na netu.
Mmch,to by mě zajímalo,co vám ta právnička 4 hodiny vyráběla!K soudu potřebujete pouze návrh na osvojení,ale jak jsem pochopila,jste teprv na začátku a tam nepotřebujete fakt nic,max potvrzení pro kliniku,že jste absolvovala právní konzultaci(pokud na tom klinika trvá).
18. dub ve 04:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@martiina_k Proces složitý není-v lednu 1.setkání NM a BR,v únoru další+ objednání do centra,začátkem března konzultace v centru,naplánování srovnání cyklu,koncem března MS a 10.dubna transfer.Za 14 dní pozitivní test a na vánoce narození miminka. :slight_smile:
18. dub ve 04:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě jedna věc,spíš než do právníků byste měli čas a energii věnovat výběru té správné NM.To je totiž to nejdůležitější v celém procesu.Najít takovou,která je zodpovědná,spolehlivá a ví,co všechno toto obnáší a čím si bude muset projít.Že jsou tu určitá rizika zdravotní-může např při mimiděložním těhotenství přijít o vejcovod,při porodu o dělohu((vcestná placenta),měla by mít zajištěné hlídání pro své děti,pokud by musela být hospitalizována či měla nařízený klid na lůžku,dále by měla mít jasno,co bude říkat širší rodině a okolí,až na ní bude vidět těhotenství a pak po porodu mimčo nebude mít a zrovna tak to probrat se svými dětmi,že v bříšku nevyrůstá jejich sourozenec,ale děťátko pro jiné lidi.
Dále si musíte spolu ujasnit,jak budete postupovat v případě,že sceening potvrdí postižené dítě,zda plodovka a pak ukončení těhotenství nebo zda si dítě necháte,ale počítejte s tím,že poslední slovo má NM,protože ona je po právní stránce matkou,takže pokud zjistí,že na to psychicky nemá potratit dítě,tak s tím nic nenaděláte a dítě se narodí.
Dále doporučuju NM,která již děti má,jednak eliminujete riziko,že bezdětné ženě se po porodu vzbouří hormony a dítě si bude chtít nechat(a nenaděláte s tím nic) a jednak u té s dětmi zjistíte průběh těhotenství a porodu.Na věku až tak nezáleží,znám 25 letou NM,u které se podařil až 5.tranfer a 46 letou,u které se uchytila napoprvé obě embrya,které zdárně donosila do termínu.Je to spíš o štěstí a o náhodě,hraje v tom roli spousta faktorů,od kvality embrya,psychice ženy,výšce endometria,správném načasování transferu atd atd.Nečekat,že se podaří hned 1.tranfer,většinou to bývá až 2.či 3.
18. dub v 07:05  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jahnavi čekám na vyjádření své sestry mislím si zebyto bylo pro nás nejrozumnější řešení.děti už má také.chci jse jěště zeptat to centrum je i v Praze i iscare.nebo musim do Zlína.
18. dub v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@martiina_k děkuji za info příde mito teda že platite hodně
18. dub v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@petra40 Dělá to většina klinik a Iscare určitě,tam to má na starosti p.primář.
18. dub v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@jahnavi děkuji za info.sestra mito stejně odmítla tak nevím co dělat.jsem stoho zmatená není to promě jednoduché.
19. dub v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
1. kvě v 01:01 • andy20_1
@andy20_1 nejde mi vám odeslat email.ale chci jse zeptat za jakou cenu jste ochotna NM
2. kvě v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@petra40 pisala som vam 2spravy pozrite si spravi pripadne vam poslem do spravy email
2. kvě ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Mile damy,nerozumiem niektorim zienkam.Hladate Nm ale financie vam to nedovoluju niektore damy navrhuje smiesne eura.neviem ci takymto sposobom najdete co hladate. tak nerozumiem tomu preco si dietatko neadoptujete.alebo pozrime sa do Afriky tam zienky pytaju 2000eur za Nm.Nakolko mi zijeme v inych podmienkach a na Slovensku alebo v Cechach tak si mislim ze tu si take nieco moze dovolit rodina na urovny.Tak niektorym zelam vela stastia (musela som sa vijadrit)
4. kvě v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, prosím o radu. Nevíte o nějakých stránkách Náhradního mateřství v zahranicčí? Asi nejlépe UK. Máte někdo skušenosti s NM v zahranicí? Budu ráda za jaké koli info. díky :wink: :wink: :wink: :wink:
11. kvě ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
16. kvě ve 13:01 • janulalal
@petra40 Cože??? sestra vás odmítla? Jen kroutím hlavou, pro svou sestru bych udělala cokoli.
16. kvě v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “nabídka ve fóru”
16. kvě ve 23:16 • jitusacek
@kokena77 no už jeto tak.náštěstí už jsem našla nm.tak doufám žeto dobře dopadne jsme teprv na začátku všeho
17. kvě ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@petra40 uzasne, preji vam aby vse dobre dopadlo a dockala jste se vytouzeneho miminka.
18. kvě v 06:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Můžu se zeptat, kde jste NM našli? My hledáme náhradní maminku, ale třeba tady na fóru to stále mažou :unamused:
18. kvě v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@martiina_k klinika nám odmýtla darované vajičko pry nejde vložit do náhradni maminky.musela bych prej mít svoje ale umne to nejde.mohla byste mi pordit děkuji
22. kvě ve 23:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@petra40 Tak to je pěkná blbost.Normálně si na klinice zažádáte o dárkyni,vyplníte požadavky na ni a pak až ji najdou,dá manžel spermie a vzniklá embrya dají buď vám do dělohy nebo pokud nemáte dělohu nebo z jiného zdravotního důvodu nemůžete donosit miminko,tak ho dají vámi vybrané náhradní mamince.A vím to 100%,protože tím samým procházím.
23. kvě v 06:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@jahnavi no v Praze v iscare nám to odmítly.Ato jsme byli u primáře.Prý darované vajíčko nemužou vložit do nm.já vajička nemam a nemam ani dělohu.Chtěla jsem darované vajíčko ale prej to nejde.nm máme.
23. kvě v 06:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@petra40 nevím, proč vám to odmítli, ale zkuste jiné centrum. My jsme v IVF Cube (v Praze) a miminko z náhradních vajíček bude, protože já nemám vlastní.
23. kvě v 06:48  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@petra40 To je zvláštní,protože to také podstupujeme v Iscare u primáře Hulverta a není v tom žádný problém.
23. kvě v 07:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@martiina_k a mohu jse vás zeptat kolik vás to příde naté klinice
23. kvě ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek