• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

29. října 2017 
@petra40 Prosímtě,ty tady píšeš úplné hlouposti.Víš vůbec,o čem je náhradní mateřství?Do náhradní matky dají tvoje oplodněné vajíčko a vzniklé mimiko NM donosí.Žádné geny se tam neperou a žádné postižené dítě se nerodí,riziko je stejné jako v ostatní populaci.
Pokud svoje vajíčka už nemáš,vyberou ti na klinice dárkyni a její vajíčka dají do náhradní matky,postup je stejný,prostě ta náhradní matka bude nosit dítě buď z tvých nebo z dárcovských vajíček.Ale NIKDY ji neplodní jejími vajíčky,to nelze.To už by nešlo o náhradní mateřství,ale o její biologické dítě.
Tak tady holkám,co třeba o náhradním mateřství uvažují a třeba už nemají svá vajíčka,nepleť hlavu!Koneckonců vždy je nejlepší osobní konzultace na klinice,kde to podrobně vysvětlí.Tak,jak to bylo vysvětleno i nám a kde jsme i podstoupili IVF s darovanými vajíčky do dělohy náhradní matky.Takže osobní zkušenost!
28. čer 2016 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@petra40 No a s tou inseminací si tomu nasadila korunu.Je vidět,že o tom nic nevíš a na žádné klinice ses ptát nebyla.
28. čer 2016 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já mám, také z paní pocit, že nás zkouší a střílí od pasu. Já jsem to také nenapsala úplně dobře, chci říct jen to, že je spousta budoucích maminek, které nemají dělohu a nebo nějaký jiný zdravotní problém, který brání otěhotnění a v tom případě se využívá vajíček dárkyně. A nelegální je to, že pokud zdravá žena chce vajíčko dárkyně, z nějakého svého důvodu, tak potom je to nelegální a klinika na to nepřistoupí. Musí být vždy důvod, proč se jde cestou dárkyně, kdy se vloží vajíčko do NM. Já mám také tu zkušenost NM + vajíčka dárkyně ...
28. čer 2016 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My máme také NM s darovanými vajíčky, protože já žádné nemám. Aktuálně čekáme na krev, jak to dopadne :slight_smile: tak nám držte palce.
28. čer 2016 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@merope prý to vadí.já sama jsem jse nato také ptala přišlomito jako nesmislné.
28. čer 2016 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahnavi no věřte že byla jako první jsem byla v Iscare pak jsem jednala se zlínem pak jsem zkoušela Brno a všude mi řekly to samé.
28. čer 2016 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiina_k tak proč teda mě všude říkaj že darované vjíčko nelze dát do nm.tomu teda nerozumím ato jsem byla i iscare jednala jsem ze Zlínem i z Brnem a všude mi řekly to samé.tak jsem nakonec přistoupila k navrhované inseminaci a vše je promě těžké se stim smířit.
28. čer 2016 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra40 inseminaci koho? Jako té NM? To tam ale bude mít svoje geny, to potom není náhradní mateřství. Tohle vám žádné centrum nemohlo doporučit. Nevím, proč máš takové rozporuplné informace, celé je to u tebe divné... udělali vaší náhradní matce psychologické vyšetření? To je teď od dubna povinné ze zákona. Nás posílali i k právníkům na konzultaci (i když to asi nedělá každé centrum, jak jsem pochopila).
28. čer 2016 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martiina_k No, jestli tam nebyly i jiné požadavky - my zase řešíme, že bychom si možná chtěli sehnat vlastní dárkyni a to legislativa neumožňuje. Paradoxně tak není dovoleno to, aby se vzalo vajíčko námi nalezené dárkyně a následně vložilo ke mně, ale nikdo nebrání (a asi i těžko může bránit) tomu, aby se spermiemi partnera oplodnila rovnou nalezená dárkyně, ta dítě odnosila a hned po porodu dala souhlas s osvojením. Jen je tam mnoho právních rizik (a přitom právě právními riziky argumentují, že proto není dovoleno použít vajíčka námi nalezené dárkyně).
29. čer 2016 v 00:56  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petra40 Už si tady přestaň vymýšlet!Zrovna v Iscare nám dárkyni našli,a její oplodněné vajíčko dali do dělohy NM.Před měsícem!!!!!!Tak tu nevyprávěj pohádky ano?
A té inseminaci se můžu jen smát.To už nemá s náhradním mateřstvím nic společného,to by totiž bylo oplodněné vajíčko NM,a tudíř by šlo o její dítě.
Když o tom nic nevíš,tak do toho nechoď!Spíš mám pocit,že si z nás děláš dobrý den
29. čer 2016 v 05:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@merope Proč chcete vlastní dárkyni?Kvůli dlouhým čekacím lhůtám?Např v Unice se moc dlouho nečeká,většinou mají dárkyni hned.A požadavky na ni si můžete říct jakékolic-barva vlasů,očí,výška,krevní skupinaatd.V Iscare jsme čekali 2 měsíce.
JInak samozřejmě by to šlo,aby se oplodnila vámi nalezená dárkyně,prostě by šla do centra s vaším manželem,že spolu chtějí mít dítě přes IVF.Akorát by pak nešlo o náhradní mateřství,ale přímou adopci,protože ona by vám dala k adopci své vlastní dítě.Riziko tam je velké,že si dítě bude chtít nechat nebo že vás bude vydírat.To radši ta anonymní dárkyně.
29. čer 2016 v 05:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@merope jak myslíš jiné požadavky? Jako z naší strany? My jsme podle právníků ten "nejlehčí" případ, jsme manželé, NM je svobodná, apod.... v tom IVF CUBE to dělají s právníky automaticky. Jinak my taky čekačku neměli nijak velkou. Od doby, kdy nám právníci dali souhlasné stanovisko, že u nás nebude s adopcí žádný problém (nebo neměl by být z právní strany), tak od té doby neutekl ani měsíc a byla dárkyně a už to šlo ráz na ráz a teď už se jen čeká, jak to dopadne.
29. čer 2016 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme také dlouho nečekali, našli jsme si NM sami a vajíčko nám dle našich požadavků přidělila klinika a termín byl na nás, kdy chceme transfer uskutečnit, tak podle toho jsme to pak naplánovali. To, že Vám nechtějí dovolit tu dárkyni, chápu asi tak, že by vše mělo být anonymní, aby nebylo dohledatelné do budoucna, kdo ta osoba vlastně byla. Já si neumím představit, že bych věděla, kdo ta dárkyně je a hlavně jak vypadá, pro mě bylo určitě lepší to nevědět, člověku se honí různé myšlenky a určitá anonymita je zde na místě. Nevíte ani sama, jak to potom bude vše probíhat, to těhotenství, zdá se to jako krátká doba, ale když si najdete NM a jeví se to příkladně a super, tak s odstupem času také vím já sama za sebe, že některé věci bych předtím dělala jinak. Pro mě to čekání než se malý narodil a to že spoustu věcí nemohu ovlivnit, bylo někdy vyčerpávající a kdybych věděla kdo dárkyně je, tak fakt, nevím, nechtěla bych to ... Ale každá jsme jiná.
Jinak právně si myslím, že nejde ošetřit VŮBEC nic, přijde mi to jako tahání peněz z lidí, kteří mají nějaký problém a chtějí to nějak uchopit. Nám moc pomohlo při konci náhradního mateřství, že jsme natrefili na lidičky, kteří už vše měli za sebou a navedli nás na OSPOD (orgán sociálně - právní ochrany dětí) a až tam jsme se dostali k informacím, které jsme dlouho sháněli a hlavně co se bude dít potom, jak se mimi narodí, jak to uchopit a co nejrychleji vyřešit. Já si prostě myslím, že právníci v tomto případě Vám pomůžou daleko míň, i když chápu, že to bývá podmínka klinik, že bez toho to nejde. Ale je to jen domluva kliniky z advokátní kanceláří, dohazování kšeftů (mám z toho takový pocit). Nemůžou přeci ošetřit dopředu to, že když má NM lhůtu na rozmyšlenou ohledně vzdání se dítětě vzít vše zpět, na tu lhůtu má ze zákona nárok a nevím o nějakých změnách. My teď v této fázi jsme a čekáme až lhůta vyprší a dojde k tomu vytouženému osvojení. Tak teda nevím... Prostě si myslím, že všechny budeme čekat zhruba rok, než se dostaneme na rodný list a bude tam napsáno naše jméno místo jména NM.
29. čer 2016 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Samozřejmě že právníci je jen tahání peněz,žádná smlouva vás neochrání,pokus si to NM rozmyslí a bude si chtít dítě nechat.Ta lhůta je tam pořád a pokud si po 3 měsících vzpomene a přijede si pro dítě,tak nic nenaděláte.Vůbec nechápu smysl právníků a jakýchkoliv smluv v tomto procesu.Jsou to vyhozené peníze.Je to hlavně o pečlivém výběru NM a spolupráci s ospodem a soudem.
29. čer 2016 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@motan
@jahnavi já jsem nepsala, že nám právníci sepisují nějaké smlouvy. Samozřejmě nejde nic právně vyřešit. Ale nastínili nám celý proces, kde a kdy se bude co řešit a dali nám souhlasné stanovisko, že jsme vhodní pro tento proces a tak podobně. Určitě to jde i bez toho, ale naše car to dělá takhle, tak už to neresime.
29. čer 2016 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to nemyslela špatně konkrétně na Vás, je to řečeno všeobecně. Jen by mě prosím zajímalo, podle jakých kritérií Vám dali to souhlasné stanovisko, že jste vhodní pro tento proces. Z mého pohledu je to hrozný nesmysl, aby mi dával zelenou nějaký vystudovaný právník a ne lékař, třeba psycholog, . Ale to je jedno, protože opravdu každá klinika to má nastaveno prostě jinak...
29. čer 2016 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Iscare žádného právníka nechtěli,natož jeho souhlas,jestli jsme či nejsme vhodní.Tam se podepisují jen souhlasy s transferem.
29. čer 2016 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahnavi Hlavně chlapovi dost vadí, že prostě neví, zda tam nejsou nějaká rizika v rodině resp. jaká jsou (všude jsou nějaká) a i kdyby vzniklo něco do budoucna, že se to prostě nemáme pak šanci dozvědět.

@martiina_k Já myslela požadavky u petra40 - zda tam třeba nejsou nějaké další problémy, které to vylučují. Ale tohle fakt neznám. U IVF holkám radím a rozdávám rozumy, tady je to pro mě fakt "pole neorané".
30. čer 2016 v 10:21  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@merope Co vím,tak dárkyně procházejí genetickým vyšetřením docela podrobným+dotazník+ještě další vyšetření jako jsou pohlavní choroby,žloutenka aj.Jsou vyšetřovány opravdu důkladně a pokud v něčem neuspějí,nemohou darovat.Takže té genetiky bych se tak moc nebála,to riziko je asi jako u každého z nás(co se objeví z bůhvíkolikátého kolena)
30. čer 2016 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiina_k no samozřejmě že právníci jsou na místě to být musí.jinak nemam duvod proč bych lhala prostě v iscare nám řekl primář žeto nejde a žeto ani nedělaj tak nevím proč mi nevěříte to tak bylo.
30. čer 2016 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra40 Proč ti nevěříme?Protože mám osobní zkušenost!Taky jednáme s p.primářem Hulvertem z Iscare a taky jsme čekali na dárkyni,jejíž vajíčka byla použita NM.A to,co píšu,se dá snadno ověřit,takže bych se tady nad tebou nerozčilovala zbytečně,že píšeš bludy.Zkrátka to jde a kdo z ženských tady toto potřebují,tak se na konzultaci ať už v Iscare nebo v jiném centru mohou bez obav objednat a vše jim tam vysvětlí,jak postup,tak cenu.
30. čer 2016 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahnavi já nejsem žádnej blbec říkám jen že právě Pan primář nám to odmítl ato už jsem byla v roce 2003 jejich pacientka že mě měly v registru.Tak potom nevým podle čeho to berou.jak jeto teda možné že mě řekl žeto nejde a žeto ani nedělaj.Rozhodně už tam nepojedu.Asi to bere podle obličeje jinak fakt nevím.nevým proč mi nevěříte takhle to bylo.jinak vám to přeji ad vám to výjde když pan primář vám pomuže.já už ho nechci vidět nebyl moc příjemnej ato jsme naněj čekaly přez hodinu než dorazí protože byl v Motole.
3. črc 2016 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “nabídka ve fóru”
4. črc 2016 v 15:48 • evkaivanicova
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “nabídka ve fóru”
8. črc 2016 ve 03:59 • ruthka
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “poptávka ve fóru”
10. črc 2016 v 11:52 • 1dagmar1
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “poptávka ve fóru”
11. črc 2016 v 10:46 • nicolette_
15. črc 2016 v 17:12 • ondrej_
Dobrý deń, s manželom hľadáme súrne náhradnú mamičku a tak by sme sa chceli opýtať, či niekto z Vás má priame skúsenosti s náhradným materstvo v zahraničí, konkrétne Ukrajinou?,...zaujímal by náš celkový postup na klinike a najmä, ako to je po pôrode, rodný list a tiež potom s príchodom na Slovensko. Vie nám niekto poradiť nejakého dobrého právnika, ktorý sa týmto problémom zaujíma? Veľmi pekne ďakujem za každú informáciu.
28. črc 2016 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@999ajka a proč kvůli tomu chcete jezdit do zahraničí? Na Slovensku je to vyloženě protizákonné? V Čechách je tato možnost...
28. črc 2016 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek