• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

19. března 2017 
@martiina_k na ukrajine to je osetrene zakonem, nehrozi tam riziko, ze by si NM dite ponechala. Takze @999ajka jde o zrejme o jistotu.
9. srp 2016 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jahnavi Ahoj, muzu se zeptat. Vy jste si NM nasli sami, nebo maji v centru nejaky registr? Dekuju :slight_smile:
9. srp 2016 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martiina_k v zahraničí to pomáhajú sprostredkovať agentúry a náhradná matka si dieťatko nemôže nechať,a rodičia sú vpísaný do rodného listu, takže je to určite istejšie. V Českej republike sa to robieva, ale tam je problém s tým, že by sme si museli priviesť hneď aj náhradnú mamičku a tú nemáme :(
9. srp 2016 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@999ajka jasně, pokud to budete mít přes agenturu, tak je tam určitě ta jistota... Potom to chápu. Pro nás by to bylo komplikované takhle někam jezdit, navíc chceme těhotenství s naší NM prožívat, chceme s ní chodit na ultrazvuky a vyšetření, být u porodu a tak. Což by nám ta vzdálenost znemožňovala. Ale chápu vaše důvody.
9. srp 2016 v 18:30  •  čeká miminko, termín má v červenci 2017 (23. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiina_k určite chápem aj ja Vás, to všetko patrí k tomu. Budeme sa tiež snažiť byť v kontakte a navštevovať našu NM, no vieme, že to bude komplikovanejšie. Keby sme mali NM, ktorej by sme 100% verili, že dieťatko si nerozmyslí nechať, určite by sme nad touto možnosťou uvažovali. No bohužiaľ na Slovensku to moc reálne nie je :/
9. srp 2016 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@999ajka tak tu jistotu, že si NM nerozmyslí děťátko nechat prostě nemáme. Musíme věřit, že jsme si vybrali dobře. Je samozřejmě lepší, pokud by to i u nás bylo ošéfované zákonem a automaticky bysme v rodném listě byli psaní my. Držím palce, ať se rozhodnete správně. Je to dlouhý a náročný proces, ale snad bude u nás úspěšný :slight_smile:
9. srp 2016 v 18:48  •  čeká miminko, termín má v červenci 2017 (23. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiina_k :slight_smile: ďakujeme, máte pravdu, je to veľmi dlhý proces, ale určite to stojí zato :wink: veríme, že VŠETKO dobre dopadne a konečne sa nám splní náš sen. Držíme tiež palce.
9. srp 2016 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiina_k a vy uz miminko cekate? vyslo vam to na prvni pokus?
10. srp 2016 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@harley26 bohužel. Sice se embryo chytlo, ale paní po třech týdnech potratila :frowning2: musela na kyretáž, takže se čeká, až tělo bude schopné dalšího oplodnění. Možná to bude teď na konci srpna, nebo v září.
10. srp 2016 v 16:39  •  čeká miminko, termín má v červenci 2017 (23. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiina_k tak to je krute :( to me moc mrzi. My mame jen jeden jediny pokus. Jedno jedine zamrazene embryo. Ale jedno dite mame, jeden mrazacek nam zbyva a do nej vkladame veskere nadeje. Jsme teprv na zacatku. Ceka nas konzultace. Jeste uvidime, jak moc komplikovana ta cesta bude ... Zkusit to chceme, ale trochu se toho i bojim. Jak jste NM hledali?
10. srp 2016 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@harley26 no je to kruté, ale nic s tím nenaděláme. Netruchlíme, neřešíme, koukáme do budoucna. Máme taky jednoho mrazáčka, tak se na něj upíná naše víra. Snad to bude ten pravý. Cesta to komplikovaná rozhodně je. Komplikvaná a poměrně dlouhá. My NM našli přes inzeráty. Psali jsme si asi s 6. Potom tak nějak některé odpadly (třeba se domluvily s někým jiným, nebo mi z projevu nebyly sympatické). Zůstaly dvě, se kterými jsme se sešly a "vyhrála" vlastně ta první, se kterou jsem si začla psát a která mi byla hned od začátku sympatická.
10. srp 2016 ve 22:06  •  čeká miminko, termín má v červenci 2017 (23. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martiina_k tak to je super, ja taky dam dost na "prvni dojem" ikdyz treba jen virtualni. Ja jsem prave zvedava, co nam reknou na klinice. Tajne doufam, ze ze supliku vytahnout nejaky tajny seznam NM :slight_smile:) uz nejake proverene atd. Clovek premysli nad vsim, aby ta zenska byla vyrovnana, aby byla proste v klidu a v pohode. Aby se o sebe v tom tehotenstvi co nejvic starala atd ... ze?
11. srp 2016 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@harley26 myslím, že žádný seznam nevytáhnou. Ono to snad je i v jejich podmínkách, že klinika nezprostředkovává NM a nemá žádnou zodpovědnost za případné komplikace při předání dítěte. Když by vám klinika nějakou NM dohodila, už by tu zodpovědnost za předání dítěte vlastně brala na sebe. Oni se taky chrání, aby nebyli nijak napadnutelní.
11. srp 2016 v 19:28  •  čeká miminko, termín má v červenci 2017 (23. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte , je mi lito že to nevyšlo napoprvé, jak se říká je pohnojeno a vyjde to ... tfuj tfuj, moc vám to přeji.
Já už se blížím ke konci a moc se těším.
Hodně štěstí přeji
15. srp 2016 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte a kde by sa dala táka NM nájsť. Existuje nejaká databáza, ale nejaké centrum? Ďakujem veľmi peken
15. srp 2016 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím Vás, chcela by som sa opýtať, či niekto neviete, ako to je náhodou s tým, keď NM sa zriekne dieťaťa a biologický otec si ho zoberie a ja ako jeho žena si ho osvojím. Zaujíma ma, ako to je potom s rodným listom? NM tam bude uvedená stále však? :unamused: dá sa to neskôr nejaké úradne prepísať, alebo nie?
15. srp 2016 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@999ajka Po narození je v rodným listě uvedená jako matka NM.Až po soudě,po nabytí právní moci vám vydají nový RL s tvým jménem.
16. srp 2016 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

bohužel narodila jsem se bez dělohy a tudíž nemůžu odnosti své miminko, které si moc přeji. Je mi 24 let, partnerovi 25. Vajíčka mám svoje a přítel je zdravý.

Tak jsme se rozhodli hledat náhradní maminku.
Já bych si moc přála najít kamarádku a budoucí tetičku pro vysněného prcka :slight_smile:
Někoho se srdíčem na pravém místě. <3

Jak to máte vy kdo jste to zažili, zůstali jste v kontaktu i nadále? A plánujete to dítěti říct? :slight_smile: případně nemáme NM která by do toho šla znova? ;)
18. srp 2016 v 15:23  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muzes mi prosim na sebe poslat svuj mail?potrebovala bych se na neco optat dekuji
3. zář 2016 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ij99 Koho myslíš? :slight_smile:
3. zář 2016 ve 13:29  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, procitam tuhle diskusi,nebot take uvazuji o NM.Mohly byste mi, prosim, rici, kolik NM stoji?
18. zář 2016 v 15:05  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra40 V Iscare normálne náhradní mateřství s darovanými vajíčky dělají.Dělaji to i ve Zlíne o kterém jsi psala, že tam to také nejde.
Píšeš trochu zmatene a kolikrát jsem si musela domyslet,jak to myslíš.Nemyslela jsi ty darovaná vajíčka tak, že ti je daruje rovnou tvá náhradní matka?Pokud ano,tak je jen dobře,že vám to pan dr. Hulvert zamítnul,nebot to už s náhradním mateřstvím nemá nic společného.Tam ení žádní "náhradní" matka,ale biologická.
Nicméne jsem už hodnekrát slyšela, ze oplodnení náhradní matky v jiných centrech delají.Což je hodne přes čáru a náhradní mateřství to už není.
22. zář 2016 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “nabídka ve fóru”
24. zář 2016 ve 12:37 • blanitta
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “poptávka ve fóru”
2. říj 2016 v 11:32 • petrahasova
Radi bychom meli miminko, ale ja nemuzu. Zvazujeme nahradni matku - mate prosim nejake kontakty na NM nebo znate nekoho, kdo uz tak fungoval a byla spokojenost? Jsme fajn a nechceme se smirit s zivotem bez miminka. Kdokoliv kdo poradi, budem radi.. Radeji do zprav. Dekujem predem
28. říj 2016 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasny vecer vsem, hledame nahradni matku,poradite kde je to mozne?dekuji moc
6. lis 2016 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,jsem po 12 zamlklych tehotenstvich,po ivf mame 2 mrazacky vysetrene pgd,je moznost aby nam je donosila nahradnì matka-kamaradka?a jak se k tomu stavi ivf centra?mate nekdo zkusenost?
7. lis 2016 v 10:34  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@drahus1 Určitě vám v centru vyjdou vstříc.Jen si NM musíte sehnat sami.
7. lis 2016 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “poptávka ve fóru”
10. lis 2016 v 19:26 • maribufer
Dnes večer na ČT2 pořad o náhradních matkách:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10656265220-dusi-neprodam/21356226482/
22. lis 2016 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek