• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

20. října 2017 
Ahoj holky, mně před 14 dny zemřel v nemocnici chlapeček, žil 3 týdny a další děti už mít nemůžu. Co prožívám, vám ani nebudu psát. Sháním náhradní matku, prý to některé reprodukční centrum v Brně má ošetřené tak, aby to zákonně bylo legální, ale náhr. matku si musí najít člověk sám. Ale prý jsou i podvodnice.
Pokud byste o někom věděli, nebo sem některá mrkla, samozřejmě jí to zaplatíme, ozvěte se na mail tesikov@post.cz.
26. říj 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ebony,tak co som velmi zvedava,si sa neozvala,ja som vas pripad cely precitala a velmi vam prajem.....mozem gratulovat??? :slight_smile:
27. říj 2009 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jarunka nemas sestru jej by si dala tvoje vajicko aj s tvojim manzelom a ona by ti donosila
27. říj 2009 v 00:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jarunko, nelegální to u nás není, ale není to zatím ani nijak právně ošetřené, takže se právě může stát, že si to náhradní maminka rozmyslí a bude si chtít miminko nechat. Každopádně v Brně je právník, který se na tyto otázky specializuje a z klinik se to provádí ve Zlíně a mám pocit, že i v reprofitu v Brně.
27. říj 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
osobne si myslim, ze mat za nahradnu matku niekoho z rodiny - sestru, mamu, sesternicu - je velmi velmi zly napad. je to psychicky tak narocne, ze to moze pokazit vztahy na cely zivot.
radsej overenu nahradnu matku, radsej risk, ale sestru neodporucam v ziadnom pripade a myslim, ze aj ebony sa prida k mojmu nazoru :pensive:
27. říj 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechny předem zdravím. Patříme také k těm, kteří problém s nemožností donosit mimčo řeší přes náhradní mamku, takže máme už bohaté zkušenosti. Bohužel naše náhradní mamka o mimčo přišla ve třetím měsíci, takže jdeme do dalšího pokusu. Alespoň pro nás je to daleko přijatelnější než klasická adopce, ne že by mi vadilo vzít sí dítě takto, ale co mi vadí, to je ta byrokracie s tím spojená a mít mimčo s náhradní maminkou je daleko rychlejší cesta.
27. říj 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ebony ako?
28. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
abjuska drzim palce aby to tentokrat vyslo,ten prvy neuspech ma mrzi....
30. říj 2009 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdravim po delsi dobe. Bohuzel ani 3. pokus nam nevysel, tak nebylo co psat. Uz nemame zadna zmrazena embrya, takze nas ted ceka synchronizace cyklu, stimulace a prenos v lednu. S cerstvyma embryama je to pry pravdepodobnost 50:50, tak doufam, ze to konecne vyjde.
Abjuska, drzim palce, jednou to proste vyjde. Mate matku v Cechach nebo v cizine? Na kolikaty pokus jste otehotneli?
24. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,

hrozně před vámi smekám, a to z obou stran. Jednak za tu odvahu do toho jít s tím, že mi mimi donosí někdo jiný a jednak i v roli toho, kdo nosí cizí mimčo.

Bála bych se obojího, jsem srabík. U toho prvního, že prostě neovlivním, jak se ta náhradní matka v těhotenství chová, jestli nepije atd., tím pádem, že dělá pro to mimi 100 % a z té druhé strany zase, že bych se na miminko zafixovala a nechtěla ho dát :slight_smile: .

Jak tak ale nad tím uvažuju, tak kdyby nám vůbec nic nevyšlo a měli jsme na to ty prostředky, jakože to je šíleně drahé, tak bych tomu asi dala přednost před adopcí. Přece jen, je to vlastní krev :slight_smile:
24. lis 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, všichni, super zajímavé téma. Mám kamarádku, která už byla 3x na IVF a miminko se nikdy neujalo. Prosím ty, které si tímto prošly nebo procházejí v ČR o pár info - m.artanka, abjuska a další...

1. Provádí se oplodnění náhradní matky i v případě, kdy biologická matka sice dělohu má, ale mimi se nepovedlo ani při opakovaném IVF?
2. Jak probíhá to oplodnění - musí i náhradní matka brát nějaké hormony apod.?
3. Nemají lékaři problém s tím, že oplodněné vajíčko se implantuje jiné ženě?
4. A jak to pak probíhá právně po porodu? Asi formou adopce bez zprostředkování, že? Může dítě jít hned do své skutečné rodiny?
5. V rodném listu je jako matka uvedena ta náhradní matka, to je mi jasné, ale kdo je uveden jako otec? Musí to být manžel náhradní matky nebo může uvést skutečného biologického otce dítěte?
6. A jak případně probíhá adopce, pokud biologičtí rodiče nejsou manželé? Musí se kvůli tomu vzít?

Jinak obecně si myslím, že je dobré, když se náhradní matka a biologická matka znají (např. kamarádky apod.). Já bych třeba nemohla odnosit dítě pro úplně cizí ženu - jak už tu někdo psal, nelze si udržet úplně neutrální vztah a určitě je těžké se miminka po porodu vzdát, ale rozhodně je to lehčí, když skutečnou matku znáte a víte, že u ní se bude dítě rozhodně mít dobře. I když na druhou stranu ten příbuzenský vztah (sestry) je trošku diskutabilní, je třeba hodně opatrnosti a opravdu silné osobnosti...
27. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
tak vás tady čtu a upřímě řečeno já už jednomu páru takto pomohla a nelituju toho. Pomlohla jsem v ČR a vše bylo zajištěno právními dokumenty atd. SIce bych chtěla ještě jedno dítě klasickou cestou, ale zatím se nedaří tak uvidíme mrchu mám dostat 4 ledna tak sem zvědavá. A pokud se zadařilo tak mám domluveno že jakmile to půjde pomohu dalšímu páru.
27. pro 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
snow.angell ja som tu neprispievala ,ale človeka ako ti musím obdivovať. Stašne ďakujem ,že sú ludia ako TY. Ja to dúfam nebudem potrebovať, ale až sami slzy vhrkly do očí, tak musím napísať. Prajem veľa štastia do snaženia. Baby držím palce.
27. pro 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
rebeka33
moc děkuji snad se zadařilo uvidíme a tobě také držím vše co se držet dá :slight_smile:
28. pro 2009 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snow.angell - a můžeš mi prosím trošku přiblížit, jak to probíhalo? (viz můj příspěvek výše). Klidně můžeš i do IP. Díky :wink:
28. pro 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
28. pro 2009 ve 13:32 • ingulienocka
Shaula
1. je to podle vaší dohody a po konzultaci na IVF středisku
2 Samozřejmě hormony jsou individualní (zde záleží hlavně na tom jestly eventuelní náhradní matka neměla nějaké komplikace)
3. Pokud není jiné řešení problém s tím nemají, většina doktorů toto chápe i když na nás ze začátku koukaly dost vyjeveně, ale pak už to bylo ok :slight_smile:
4.No hlavně už když se toto domlouvá je potřeba stanovit jasná pravidla aby se zabránilo komplikacím ze strany náhradní matky. Nejlepší je zajít buď do občanskoprávní poradny nebo k právníkovy a tam sepsat dokument o adopci.
5.To jstly mimí půjde hned po porodu do rodiny je individuální. Tak jako u každého porodu je mimí ještě hlídáno většinou v oddělení kojenců (je součástí oddělení JIP) kam samozřejmě budou mít přístup adoptivní rodiče
No vzhledem k tomu že u mě to bylo ta že biolog i náhradní otec byla tatáž osoba tak jsme to neřešily
6. Nemusejí stačí podpis obou dvou na právním dokumentu

Ano my jsme se scházely hodně dlouhou dobu před tím aby jsme se mohly navzájem poznat a abyc věděla do jaké rodiny to malí půjde
28. pro 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snow - díky. Jen mě trochu zaráží ta adopce - to přece nejde sepsat dopředu, nebo ano? Myslím, že tam snad musí být rodné číslo, a to je přece až několik dní po narození...
Ad 5 - myslela jsem, že v porodnici se o mimi stará ještě náhradní matka - vždyť přece ti skuteční rodiče nemají k miminku zatím žádný právní vztah, z hlediska zákona to jsou cizí lidé... (tedy ve tvém případě byl náhradní i biol. otec jedna osoba, tak to asi bylo jednodušší...) Prostě jsem si myslela, že to probíhá tak, že do propuštění je miminko s náhradní matkou, a po propuštění z porodnice ho předá skutečným rodičům...
Ad 6 - tady mě hlavně zajímá, jak se soudy staví k adopci do rodiny, kde pár není sezdaný... U vás to asi bylo zase jednodušší kvůli stejnému otci...
28. pro 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
A teda klobouk dolů - pokud jsem tě dobře pochopila, tak tvůj partner/manžel je zároveň biol. otcem dítěte - to bych asi nedokázala se pak děťátka po porodu vzdát... Neměla bych s tím problém, pokud by dítě bylo biologicky někoho jiného, ale takhle asi ne... Smekám před tebou, jsi silná osobnost :slight_smile: Každopádně přeji hodně štěstí při snažení, ať Vám to vyjde.
28. pro 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula:
ne ale pár co malé chtěl tak biolog. otec byl i adoptivní otec (použití jeho sperma)
28. pro 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Aha, tak to jsem blbě pochopila :grinning: :grinning: :grinning: Zmátlo mě to slovo "náhradní otec" :sweat_smile: To je snad ve většině případů, že se použije sperma toho, kdo bude dítě po porodu adoptovat (teoreticky ani adoptovat nemusí, když je náhradní matka svobodná, může ho uvést jako otce rovnou) - snad jedině kdyby byl neplodný, tak by se použilo sperma někoho jiného... Aspoň tak to vidím já laik :sweat_smile:
28. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula
jj je to tak pokud je v páru problém že je tam neplodnost u obou v páru, tak se používá darované sperma, ale právě o to je to dražší. IVF centra a kort ta soukromá vyjdou na šílené peníce GENET v loiberci si bere 80 tis což je šílená palba
29. pro 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shaula
no pokud je dobrý právník tak jde vše :slight_smile: ne nemůžeš se už pak o něj starat protože je to vlastně už dané k adopci a záleží i na tom jak je smlouva neboli dokumenty sepsány
29. pro 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snow - to mě právě mate, v ČR přece nejde předem sepsat smlouvu, to by bylo protizákonné, tedy aspoň pokud vím. Myslím, že to jde legálně tak, že po porodu se dá dítě k adopci, ale ne přes sociálku, ale jako adopce bez zprostředkování - tj. konkrétní rodiče požádají přímo soud o adopci konkrétního dítěte - ale právě si myslím, že tohle jde až má dítě rodné číslo, tj. až několik dní po narození, navíc soudy trvají, někdo tu psal snad i rok a půl... Kdybys ho uvedla jako "dané k adopci" už v porodnici, tak by se to přece pak řešilo přes sociálku, ne? A tudíž by nebyla možnost ovlivnit, kdo dítě adoptuje...
Alespoň tak to vidím já, ale ty s tím máš víc zkušeností. Asi to vidím zkresleně :sweat_smile:
30. pro 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebelepší právník i hromada smluv jsou k ničemu, kdyby si to ta náhradní matka rozmyslela a rozhodla si dítě nechat.....
30. pro 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, :slight_smile:
četla jsem vás pomalu jedním dechem a můžu vám říct, že máte můj obdiv! Chápu ty, co děti z jakéhokoliv důvodu mít nemohou a chtějí tímto způsobem, protože se mi to jeví, jako ta nejlogičtější cesta k vlastnímu potomkovi, ikdyž velice komplikovaná :unamused: Ale ještě více obdivuju ty, které dokážou odnosit dítě těm druhým. Já bych to nedokázala. Opravdu před váma smekám a přeji vám zdravá a krásná miminečka a matkám "nositelkám" hodně štěstí a zdraví. :dizzy_face:
30. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veria - přesně tak, proto si myslím, že dopředu žádné smlouvy sepisovat nejdou...
30. pro 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula
my jsme s tí šly nejdřív na sociálku kde sme to probraly z pracovnic péče o dítě a pak ze soudcem kterej m na starosti svěřování do výchovy. Já většinou jen podepisovala papíry tam šlo jen o to zjistit informace. Já sem se o to až tak moc nezajímala, protože to už v tu dobu nebyla moje starost. Já měla domluvu pomoct té rodině a nic jiného mě ani tak nezajímalo. Mimochodem pokud to berete že je to nezákoné tak se podívejte do právního řádu rodinná práva a práva dítěte kde je přímo psáno že lze uzavžt smlouvu respektive dohodu ze zástupcem dané rodiny (není to myšleno jako u věvi, protože dítě není věc!!!!)
Mě fascinuje jedna věc. ted holky bez urážky, podstoupily jse už něco takového???? Já ano a proto sem sem napsala,a pokud to někomu vadí je to problém. Pokud je rodina co je při penězích a je ochotná vše hradit (myšleno všechny procesy ne mateřství náhradní matky) dá se v našem státě udělat všechno
31. pro 2009 ve 02:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snow - nepodstoupila, ale moc mě to zajímá, proto se tak ptám :sweat_smile: Rozhodně mi to nevadí, právě naopak, moc Vám fandím a obdivuji. Pokud moje příspěvky vyzněly negativně, tak to tak rozhodně nebylo myšleno.
Vám s tím vážně pomohla sociálka? Myslela jsem, že ji do toho zúčastněné strany nesmí tahat, právě proto, aby to šlo udělat jako adopce bez zprostředkování, tj. adopce konkrétního dítěte do konkrétní rodiny...
31. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula
no my sme šly na socku informativně se zeptat přímo vedoucí (je to mamka mojí kamarádky) a jí bylo jasné o co nám jde takže nám i radila jak postupovat. Ono možná to je tím že je to známá a věděla jak to řešíme, proto nám možná pomohla. Jinak nevým jak v tomhle postupovat. A hlavně i občanskoprávní poradna je dobrá. já než jsem na to kejvla tak sem se tam byla ptát co a jak :wink:
31. pro 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek