• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

22. července 2017 
autor
@fidka79,@sue to je prece jasne, ze za to nahradni matka musi dostat adekvatni odmenu, to nikdo nezpochybnuje. Ve smlouve, kterou nahradni matka podepisuje je predem presne stanovene, kolik by dostala v pripade pripadnych zdravotnich komplikaci, navic ji rodice plati zivotni pojisteni. Jedine, co jsem nechapala, je "almuzna" o ktere Dzusli mluvila.
24. kvě 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry den,nabizim se jako nahradni maminka.mail selyuchenko@seznam.cz
30. črc 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je velký problém, když je NM vdaná?
2. srp 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misellinka čauko, za matku je považovaná žena, kt. dieťa porodila, a ak je vydatá, tak za otca je považovaný jej manžel...
3. srp 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holly74 díky, Ale kdyby se do rodného listu rovnou uvedl biologický otec, mělo by to být jedno.... ne?
4. srp 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misellinka ak bude manžel náhradnej matky súhlasiť a tvoj pôjde s jeho na matriku k vyhláseniu o otcovstve tak bude v rl tvoj manžel ako bio otec
4. srp 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misellinka Nie, do RL automaticky zapisu manzela matky. Zmenit je to mozne len sudnym navrhom na zapretie otcovstva.
4. srp 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misellinka Je to tak, ako píše Alexandra...teda aspoň na Slovensku určite...
4. srp 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže by to určitě bylo složitější :( Díky za rady
4. srp 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, hledáme náhr. matku, jsme manželský pár, všechna vyšetření máme za sebou i návštěvu právníka + svého doktora. nadeje1978@seznam.cz
13. říj 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Narazila jsem na tohle téma a dost mě překvapilo :slight_smile: Ani jsem nevěděla,že tady v ČR taková možnost je :slight_smile: My sice začínáme s řešením problému s otěhotněním,ale nikdy neni špatné vědět co nejvíc :slight_smile: Můžu se vás tedy zeptat,jak to funguje :slight_smile: doufám,že vám nevadí,že jsem sem takhle vlítla a jsem zvědavá,aniž bych něčím prošla :slight_smile:
14. říj 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
u vas v Cechach je to legalne? lebo u nas na Slovensku je to zakazane...
17. říj 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
V Cechach to neni zakazane, takze vlastne legalni. Zakon to neupravuje, takze je to dost riskantni, protoze je vsechno jen na dobre slovo obou zucastnenych stran. Ale kdo opravdu touzi po vlastnim diteti a jinou moznost nema, cestu si najde :wink:
17. říj 2011 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzsuli necitala som to cele... ale co myslis aka je suma vhodna? lebo napriklad suma 3mil CZK sa mi zda trosku prehnana... o takej som pocula. je pravda ze za dieta by mnohi/ a ja takisto / dali cokolvek... ale toto je trosku mimo reality... ja myslim ze vhodna cena a opravte ma ak sa mylim... je prefinancovanie celeho procesu oplodnenia, hradenie vsetkych vydavkov suvisiacich s tehu , zabezpecenie porodu atd... plus mesacna nahrada mzdy... alebo mesacny plat... tak ...
17. říj 2011 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@pici souhlasim s tebou a i to tak chodi. Budouci rodice plati veskere vydaje plus odmenu, ktera je ve vysi cca rocniho platu nahradni matky.
20. říj 2011 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebony222 ale to by ta matka musela pracovat na ministerstve alebo v parlamente aby tato suma dosahovala taketo vysky...
20. říj 2011 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pici v CR to na tolik asi nevyjde. Ale v zahranici, kdyz zaplatis vsechny doktory a leky, tak se na 3 mega klidne dostanes.
25. říj 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ebony222 neuveritelne...
25. říj 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pici ...čo som sa dočítala, tak v našich zemepisných šírkach sa náhradnej matke dostane cca 10 000 €... (ona samozrejme neplatí nič čo sa týka liečby, IVF, pôrodu atď) - toto je čisto len "jej odmena"...a mne sa to zdá dosť málo...
25. říj 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sue zalezi aj na tom ako rychlo dokazes tych 10 000 zarobit... :D
25. říj 2011 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
10.000 ze vynosis dieta niekomu ?????????
25. říj 2011 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika15 malo , vela?
25. říj 2011 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pici
no moja mama zaraba v nemocnici 300 eury... po 25 rokoch....
tak to prirovnavam k tomu ze preboha skadial zena tolko naberie :(((((
neni to vela?
25. říj 2011 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika15 myslim ze je to adekvatne... ako si sa mohla docitat s americkou darkynou ta to vide na 100 000
25. říj 2011 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pici 10 000 € za všetky riziká mi pripadá šialene málo, pretože IVF nehradené zdravotnou poisťovňou vyjde na 5000 € prinajmenšom a to je prípad kedy si žena vynosí dieťa sama... takže to, že žena bude minimálne tri mesiace mimo pracovného pomeru + zdravotné riziká + náklady na cesty, stravu, oblečenie, atď + RIZIKO, že sa niečo pokazí, žena umrie, príde o maternicu atď atď...mi pripadá tá suma veľmi veľmi nízka...
26. říj 2011 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
= ano v amerike su ludia na hlavu.... ...

@pici
26. říj 2011 ve 02:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sue
hej, lenze vies zena do toho ide pretoze chce pomoct no a viem viem hlavne tie prachy.....
no neviem baby som jak obliata studenou vodou by som si nemyslela ze je to take drahe........
26. říj 2011 ve 02:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sue nevide na 5000 urcite... ale na 1500 napriklad v cechach... ale o to nejde... nahradna matka musi byt predovsetkym clovek s velkym srdcom aby dokazala inej zene dieta vynosit... z mojho pohladu, mozno sa mylim, je to skor slachetnost ako zarobkova cinnost... preto mi suma 10tis pride adekvatna...
26. říj 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pici hlavne to ale u nás nie je legálne, neviem ako v Čechách...
26. říj 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pici 1500 € ťa IVF plne hradené ženou nevyjde určite :wink: ...a áno, náhradná matka musí byť žena s veľkým srdcom, ale uvedom si, čo tá žena riskuje a čím všetkým musí prejsť - už len nadopovanie tela hormónmi a liekmi, aby prijalo embryo, resp. oplodnené vajíčko iného páru je nesmierne riskantné a zanechá niekoľkomesačné, resp. niekoľkoročné následky, ďalej tehotenstvo - so všetkými plusmi aj mínusmi, ktoré prináša, pôrod, šestonedelie, zmena tela... + žiadna žena nevie dopredu povedať, či po tomto čo absolvuje neskončí na psychiatrii - nosiť 9 mesiacov "cudzie" dieťa, krémovať bruško, počuť a cítiť ho a zrazu je fuč - aj keď od začiatku vieš, že bude fuč musí byť nesmierne náročné... + netreba opomenúť riziko toho, že u nás je nepovolené, resp. legislatívna diera spôsobuje, že sa to všetko môže "pobabrať" a potom čo...?
26. říj 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek