• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

19. března 2017 
@sue na toto asi neexistuje spravna odpoved...niektora zena to pre inu urobi rada a takmer zadarmo a ina za to chce veeela penazi...
a pravdu maju obidve... ja by som to asi dokazala urobit tiez iba pre sestru, inac ziadne peniaze by mi za to nestali, aj ked niektore su proti tomu, ze v rodine...bol by to moj synovec, ci neter, bola by som krstna mama...urcite by to pre mna bolo lahsie, ako vynosit uplne cudzie dieta a mozno nikdy viac ho nevidiet :wink:
ale to je cele len keby bolo keby.... :wink:
26. říj 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sirinka ja s tebou súhlasím :slight_smile:
26. říj 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sue akoby som to ja písala...
26. říj 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pici 10 tisís?Mne to príde velmimálo...
26. říj 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sue

Na Sicilii (odkud pochazi muj manzel)je tento "jev" jeste aktualni...a to formou "darovani ditete vlastniho"..pokud je v rodine manzelsky par , zena ktera ma nekolik deti (mnoho deti)..daruje v rodine neplodne zene jedno ze svych - cerstve narozenych...

Toto se stalo i primo v rodine meho manzela pred 88mi lety..ale je to stale jev bezny!!! :wink:

Sousedce se narodili 3 deti, dve z toho postizene (chlapci) a 3.bylo devce...devce se dalo do vychovy sestre matky...do vedlejsiho mesta...toto se stalo pred 35ti lety...
To jsou jen priklady, ktere znam na vlastni oci..
26. říj 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss ufff..toto by som ja neodkázala..a pokial som správne čítala,tak žena,ktroá porodí dieta..dostane 10tisíc..ja neviem..podla mna to v každej žene musí zanechat taku "ujmu"..že osobne sa s tým vyrovnat nikdy nedokáže.
preto smekám pred všetkými,ktoré toto dokážu..maju moj obdiv.Ale ktovie čřo sa v ich duši deje..pre mna je tá predstava nepredstavitelná.
26. říj 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirinka podla mna by ti o to viac srdce pukalo,keby si to dietatko videla,nemohla mu pravdu povewdat(asi),možno nesuhlasila s výchovou,akú vedú rodičia dietata...
26. říj 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss moja susedka tak "dala" svojho syna svojej sestre - inak by bola slobodná mamička, ale to bolo ešte za socializmu... chalan má teraz asi 30 rokov...nikdy som sa o tom so susedkou nebavila, takže neviem aké to pre ňu bolo, ale toto by som ja nedokázala... aj keď nikdy nehohovr nikdy :/

@berticah ...no a nebolo napísané ešte jedna veľmi dôležitá vec... a to je vzťah s rodinou, priateľmi a okolím - to budeš každej susede, sesternici, kamoške, V PRÁCI !!! atď atď vysvetľovať, že si tehotná, ale dieťa nie je tvoje? ...toto musí byť tiež riadny "záhul" ...v našej konzervatívnej spoločnosti...
26. říj 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss toto sa stalo aj v nasej rodine na sk...moja babka mala troch synov a jednu dceru, k tomu muza pijana, peniaze takmer ziadne a bezdetnu zaopatrenu sestru...tak dievca poslala k nej, ale vsetci vedeli, kto su rodicia, len ju proste vychovala jej sestra...

@bertica.h preco by som nemohla povedat pravdu? ved geneticky by neslo o moje dieta, iba by narastlo v mojom tele... :wink:
26. říj 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bertica.h
Na Sicilii je to brane jako rodinna "povinnost"(a zaroven tajemstvi)..zadne penize, zadny cit, nic vic nez teta na Tebe pro Tve dite neceka...
Vetsinou se to resi AZ pri umrti biolog.matky , kdy je tomuto diteti odkazana Nejvetsi dedicka cast...A to je teprve Pak Ta Bomba...pro dite, i kdyz mu je treba 60! :frowning2:
Nejhorsi je, ze cela rodina (klan) to vi, ale vsichni jsou povinni mlcet...i ja "neco"o rodine (klanu)ohledne jinych deti vim, a nesmim rict...kdyzbych rekla, jsou me deti zbaveny vseho... :wink:
26. říj 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirinka
ale to je trosku jine..ale i tak to vyzaduje citove obrneni a co nejblizsi misto k bydleni..byt co nejbliz u ditete..
26. říj 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss hm sicilia... :grinning: tam existuju zrejme uplne ine zakony ako inde navokol...
26. říj 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirinka

:grinning: :grinning: :grinning: jina pravidla? Pokud mas na mysli ta rodinna...tak ano..
jinak Sicilie je Evropa a ridi se stejnymi zakony...

Nekdy jsou rodinna pravidla silnejsi nez narodni...
26. říj 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss neviem, babka bola dost tvrda zena...mozno ale prave toto ju tak poznacilo.... :pensive:
26. říj 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@irriss ved vies, ako som to myslela :slight_smile:
26. říj 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sirinka
:wink: urcite...i ten nejtvdrsi kamen zmekne :zipper_mouth: :pensive:
26. říj 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirinka
:wink: urcite...i ten nejtvrdci kamen zmekne :zipper_mouth: :pensive:
26. říj 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky,

můžu se přidat do tématu??
26. říj 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neviem..na interupcii som nebola,ale podla mna ostane také prázdno v srdci..duši..rovnaké..a tá strata je vynásobená pororom-človek berie porod ako "odtrpenie"si niečo-za čo bude mat potom obrovsku odmenu..a takto...ja by som bola hodná akurát tak na psychiatriu-a hovorím to vážne.
Preto .ako píšem klobuk dole pred takýmito ženami.
26. říj 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy..ale urciteeee, ja se neptala a holky mi dokonce i odpovedely :grinning: :grinning: :grinning: :wink: :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@irriss :grinning: :grinning: to jsem ráda :grinning: :grinning:
toto téma mě poslední dobou hodně zajímá, protože chci se stát NM. :wink: .
26. říj 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jiy môžem sa spýtať čo na to manžel, rodina, okolie?
26. říj 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sue manžel s tím souhlasí a okolí to zatím neví a budou to vědět až pokud možno na poslední chvíli, protože vím jak budou na to reagovat. A popravdě, nic jim do toho nebude :wink: , protože je to čistě moje (a manžela) rozhodnutí a bude to na obchodní úrovni. Možná to píši chladnokrevně, ale už teď musím být 100% rozhodnutá, protože potom už bude pozdě :wink: a už teď musím být připravena, že to dítě dám jiné mamince :slight_smile:
26. říj 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
holky ešte raz sa pýtam,fakt je za to iba 10tisíc kč?Mne to príde uplne smiešna suma,ja tomu neverim...
26. říj 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy vieš čo ma zaujíma?Prepáč,snad niesom drzá..čo povieš svojim detom?Ked budu vidiet ako rastie bruško..atd?že či máš už niečo vymyslené..či to až takto daleko neriešiš?
26. říj 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bertica.h zatím jsou malé, tak je to výhoda, ale jinak pravdu, že tam je miminko a že tam roste jejich kamarádka :slight_smile:, která půjde k tetě :wink:
26. říj 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bertica.h jinak nejsi drzá :slight_smile:)
26. říj 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy
na to nikdy nebudes pripravena...zvlast kdyz jsi uz porodila sve 2 vlastni..
muzes se CITIT TED pripravena, ale v momente, az zacne kopat, vypoulet nozicku a rucicku ze Tveho briska a ty ji budes simrat...a bit srdicko cim dal vic.., nedokazes to...
..musela bys opravdu byt chladna..

p.s. Klarka bude mit okolo 5ti let..nepodcenovala bych deti..zvlast kdyz budou vedet, kam "brisko odeslo"...
26. říj 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy učiteľky v škôlke, susedky, tvoja teta na vianoce - a čo práca? ...nie že by som pozerala na názory druhých, ale ja osobne by som mala obrovský problém s tým, čo povedať keď pani v autobuse povie "a čo má maminka v brušku, bračeka či sestričku" a dieťatko odpovie "nie teta, maminka tam má v brušku cudzie dieťatko"... detto u každého lekára...čo pri komplikáciách v tehotenstve? ... ja ťa neodhováram, len ja som o tom jednu dobu vážne uvažovala a nakoniec boli tri dôvody pre ktoré som sa na to nedala :
1. obávam sa, že by som sa dieťatka nevzdala...
2. reakcie a vysvetľovania pre okolie by mi tak znepríjemnili tehotenstbo, že jediné čo by sa dalo robiť by bolo odísť na celé tehotenstvo a pôrod mimo bydliska a na to by mi tá "odmena" nestačila
3. strach z toho, že by sa mi počas tehotenstva apôrodu stalo niečo, čo by mi znemožnilo byť matkou môjmu narodenému synovi...
26. říj 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bertica.h 10 000 eur
26. říj 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek