• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme náhradní matku. A co vy?

19. března 2017 
@irriss to určitě, ale nemůžu si teď říkat, že to bude stejné, jak předchozí těhu a musím to mít v hlavě uspořádané
momentálně jsem v jednání s jedním párem, tak uvidím, zda to vyjde nebo ne
26. říj 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy drzim ti palce... :wink:
26. říj 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy - je to uzasne, ked sa niekto na toto odhodla, ono na otazky sa da odpovedat - v brusku je miminko, ktore caka na svoju maminku, ktora si po neho prijde, za ked sa narodi. Anjelici ho ulozili u teba v brusku, lebo u jeho maminky to neslo. A jeho maminka velmi tuzi po babätku. Takto by som to apson dcerke vysvetlila ja ;)
26. říj 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@sue buď neodpovím, nebo že nevím, co to je :slight_smile:,
@irriss ještě jsem chtěla :slight_smile:, horší to mají ty, které jdou do toho a nemají ještě děti, já aspoň trochu vím, do čeho jdu
26. říj 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelicek26 tiez si myslim, ze pre dieta to nie je problem vysvetlit, lebo to este nema v hlave zaskatulkovane...
26. říj 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy NM predsa moze byt iba zena, ktora uz aspon jedno zdrave dietatko ma...
26. říj 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirinka u nás se nabízí i ty, které ještě neměli děti, což si myslím, že je nezodpovědné, protože absolutně neví, do čeho jdou
26. říj 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy - ono pokial sa dokazes odosobnit, budes to robit s laskou, je to praca, ktoru mozes robit na materskej, venovat sa vlastnym detom, prilepsite si rozpocet. Len si davaj pozor na vlastne zdravie, tehotenstva velmi vycerpavaju - fyzicky aj psychicky.
26. říj 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jiy no keby som potrebovala NM, tak bezdetnu si iste nevyberiem...
26. říj 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiy
..ano, mas deti a prave proto vis, co to znamena matersky cit...
zena, ktera do toho jde, jeste nevi, co to znamena a jelikoz je to poprve, pujde do neznameho...

Podle meho, rikam meho :wink: pohledu nelze, aby na tento krok byla pripravena zena, ktera uz ma svoje deti a deti miluje.... :wink:

Pises, ze se jedna o ekonomicke rozhodnuti..zadne penize ti nevykoupi svedomi...neexistuje "cizi dite v cizim tele"...tak jako jsou maminky adoptivni a ne biologicke, dite je jejjich se vsim vsudy, bez rozdilu na "prirodu".. :wink:

p.s. ok, deti jsou male, jak tvrdi i @anjelicek26 a @sirinka..domnivate se, ze to pujde jinymi slovy kolem ne..
okolo 5ti leteho ditete a devcete neprojde nic dostatecne kolem a toto vysvetleni neni dobre od @jiy:

citace:...zatím jsou malé, tak je to výhoda, ale jinak pravdu, že tam je miminko a že tam roste jejich kamarádka , která půjde k tetě
26. říj 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
...neexistuje "cizi dite ve vlastnim tele"...(preklep)
26. říj 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len by ma zaujimalo, ako sa riesi, ked by dietatko bolo postihnute, kto to rozhodnutie o preruseni tehotenstva bude robit? Alebo ked sa to zisti pri porode a rodicia "odmietnu" dietatko prebrat?
26. říj 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Upravuje to vubec v CR nejaky zakon? Tady v Anglii je to nelegalni a tusim ze nedavno tu byl pripad kdy ta nahradni matka si chtela dite nechat a vytriskat z tatinka alimenty
26. říj 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bubbly - no pokial viem, je to tak aj tu, pokial sa rozhodne si dieta nechat, nepohne s nou ani sväty a ano ma narok aj na alimenty. Akoze mozes sa ohanat zmluvou, ktoru si s nahradnou matkou mal, ale sud vzdy rozhodne v prospech dietata a zeny, co ho vynosila - pre sud je to jeho matka - kedze ho porodila.

Ono to chce najst niekoho velmi seriozneho, rozhodnuteho, myslim, ze pre obe strany narocne rozhodnutie.
26. říj 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bubbly Na Slovensku je to tiež nelegálne, v Čechách neviem
26. říj 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bubbly Zrovna jsem se na to chtela zeptat..v Italii absolutne zakazana i jen myslenka... :wink:

ps.s. To je pro doomorodce doslova prodej bileho masa...vim, ze Ricky Martun ma dvojcata, Elton John ma take dite...ale vim, ze to je od zen mimo Evropu, ted bych lhala odkud, ale tusim Venezuela a jine latinskoamericke staty..ale fakt nevim, je totiz vic pripadu a sestrenice ve Venezuele se zminovala letos v lete, ze to nekdo tam u nich delal, ale nevim, zda legalne:wink:
26. říj 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wifina - ja si myslim, ze sa to aj tak robi, ved potreba toho je, su zeny, co proste mat deti nemozu a adopciu tiez nie. Ako legalne sa to poriesit da, do rodneho listu napisu manzela buducej maminy a nahradna matka sa vzda rodicovskych prav v prospech otca dietata a skutocna matka si po case dieta svojho manzela (a jej) adoptuje so suhlasom nahradnej matky. Len je to take riadne zlozite a moze to prasknut :confounded:
26. říj 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim, ze okrem ameriky to nikde nie je pravne osetrene a vyslovene legalne...takze vsetko je len a iba na dovere...
ja osobne si ale neviem predstavit, ze by som si tak silou mocou chcela nechat dieta, ktore nevzniklo zo mna ale z dvoch cudzich ludi...
takisto, ako som si kedysi, ked som este deti nemala myslela, ze raz si nejake adoptujem, k tym svojim...dnes viem, ze by to nebolo dobre, lebo nedokazem zarucit, ze by som nerobila rozdiely, ze by som ho dokazala milovat rovnako, ako moje vlastne...
26. říj 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelicek26
na toto pamatuje Zakon a je to obchod s bilym masem..protoze toto prave toto praskne..:wink:
26. říj 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao maminy, tiez som velmi chcela pomoct rodine - manzelovej sestre priviest na svet dietatko, prisla o maternicu po porode prveho dietata, len skor ako k tomu prislo, rodina sa mi akosi rozpadla...
Treba to vnimat pragmaticky, docasne "vychovavate" nejakeho tvorceka, ktory nema s vami vela spolocneho, poskytujete mu to, co vam nechyba, nemate ani rovnaku geneticku vybavu, ani minulost, ani zazitok lasky... To mi pride dost dolezite, ten absendujuci zazitok lasky, ja napriklad viem, kedy sme splodili deti, presne vtedy som precitila, ze moj mily mi dava v tu chvilu viac ako len spermie... Ak ten zazitok lasky chyba, potom som len hostitelom, vnimala by som to akurat, ze pomaham malemu tvorceku k tomu aby prezilo iste obdobie. Profesionalna deformacia asi, som vystudovana biologicka, tehotenstvo je pre mna obdobie vyvoja organizmu, samozrejme ze sa nesmierne tesim ako ten plodik rastie, ako sa vyvija, kope, ako reaguje na hudbu, odozvy dietatka su pre pozitivnym znakom postupujuceho vyvoja... Ale to je vsetko, rovnako sa budete musiet oslobodit od svojich deti, ked pojdu do skolky, do skoly, na prazdniny, ved su to samostatne osobnosti, nie vas majetok :slight_smile:
26. říj 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@sirinka - hm toto si nemyslim, ked dieta citim, ako ma kopka v brusku, ked ho porodim, kojim, vnimam celu tu dobu je asi suma fuk, aky ma geneticky zaklad, je MOJE, nemyslim, ze by som robila rozdiely medzi takymto dietatkom, ved ho "poznam" a je moje od par buniek...

Adopcia je uz asi ina vec, ja tiez viem, ze by som robila rozdiely, urcite.
26. říj 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a ved teraz vyplavalo na povrch, ako zena tusim v kosiciach ukradla rodny list kamaratke, sla s nim do porodnice a na zaklade toho zapisali dotycnu do rodneho listu ako matku....
tak niekedy mozno staci slabsia podoba a vdaka pozicanemu obcianskemu sa da zrejme porodit aj pod uplne cudzim menom.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirinka - ved ano, staci porodnica v cudzom meste, zdravotna karta skutocnej matky, chodit tam uz pod tym menom na prehliadky a sfalsovany obciansky, co sa pri tych starsich - ale platnych - da urobit za 30€ kadekde s fotkou bio matky a je zapisane cierne na bielom. Zapise aj otca a je to, ten kludne moze byt aj pri porode, potvrdi identitu "manzelky" a vsetko je...
26. říj 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anjelicek26
at to nkdo nebere jako rady a povzbuzovani do trestneho cinu...nevim jak na Slovensku, ale tady i povidani ruznych moznosti se bere za navadeni prostrednictvim internetu a nasleduje i setreni a je vazba.. :wink: :astonished:
26. říj 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelicek26 neviem, ja to tak proste nevnimam, skor tak ako
@dazdovka ze tomu babatku poziciam svoje telo, aby malo sancu zit...
ale tak ja ako NM nepripadam do uvahy, takze tuto dilemu nemusim ani riesit...len proste chapem tie zeny, ktore sa na to daju a nijako extra po skonceni celej akcie netrpia, skor ich hreje dobry pocit, ze niekomu pomohli k ich vlastnemu dietatku...
26. říj 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
@sirinka ano, počula som o tom, a myslim, že v našom štate sa to takto nejak obísť asi aj dalo....
inak ja by som toto nedokazala za nič, som fest citliva natp , aby som k miminu nič necitila, hoc by som ho ani nevidela,ale tych 9 mesiacov? panečku, ved to je strašne dlha doba ,,,to snad ani nejde odosobnit sa nie?
26. říj 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@irriss takze aj ti, co to vysielali v spravach by mali byt odsudeni???
26. říj 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@irriss - nesranduj, to su len moje hypoteticke uvahy :sweat_smile: No idem ja radsej drhnut z rana okadeny koberec a prezliect cerstvo oblinkanu postel :pensive:
26. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janulabj ano 9 mesiacov, ale dietatko citis iba cca polovicu z toho casu...
26. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
len vy zabúdate na jednu podstatnú vec...a to, že to dieťa počas tehu cíti, že je len u "hostiteľa" a ide to s ním celým životom. Pán profesor Matejček mal veľmi pekné štúdie o deťoch narodených z nechceného tehotenstva.
26. říj 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek