Maminčin mazlíček. Co dělat, když se ode mě nechce hnout?

dilemma
25. črc 2011

Holky mate take doma diteko maminccina mazlicka bez maminky ani ranu porad ji stojim za zadkem... Holky momoc radu nejakou:( porad je jen semnou a nemuzu se odemne hnout nebo je hned revu jak na lesy:(

hasky24
25. črc 2011

@dilemma tak to jo to je chvilka nám se Jiří povedl po roce 🙂 určitě se zadaří

dilemma
autor
25. črc 2011

jujda tak to by pro me byla strasna doba a uz bych asi byla beznadejna:( ale tak budme radi ze to nebyla desli doba a ze ste se dockaly a jste stastni🙂 nam se maly povedl po ctvrt roce a to jsme byla radi🙂

hasky24
25. črc 2011

@dilemma no já už tenkrát byla neštastná ale svatba do toho a změna zaměstnání tak jsem přišla na jiné myšlenky a bylo to 😉

dilemma
autor
25. črc 2011

to je fakt myslim ze jak se na to clovek moc upne tak je to na nic ja taky pracovala a tak jsme moc nepremyslela nad tim jestli se zadarilo nebo ne pracovala jsme v kuchyni 12ky akze jsme byla rada ze jsme rada a nejake myslenky jsme si vubec nepripoustela nebyl na to cas🙂

drahuskat
25. črc 2011

@dilemma S tím kojením je to těžké, mě by nevadilo nakojit ho ráno, večer, v noci, v pohodě, není problém a samozřejmě jsem ráda, že mlíka mám dostatek, že pokryju i ten den ještě, ale problém je v jeho přístupu - kdyby přišel, sednul si na klín, slušně se nabumbal a šel zase pryč, hrát si atd., tak v pohodě, ale poslední dobou přijde, triko mi serve tak, že mám pomalu všechny výstřihy vytahané až u kolen a nedej bože, když mu nechci dát napít, to je pak řevu jako bych mu dělala bůhví co... O to jde... Prostě už je dost velký, má sílu, tak si to vydobývá po svém a to se mi samozřejmě nelíbí. Asi nikdo by nebyl nadšený, když by mu na veřejnosti jeho dítě začlo servávat šaty... to není vůbec příjemné. Druhá věc stránky je samozřejmě kladná, jsem ráda za jeho blízkost atd., vím, že mu dopřávám to nejlepší, ale je tady to ale... těžká situace... nevím jak odnaučit dítě pít z prsu přes den a zároveň zachovat ráno a noc, kdyby to šlo aspoň takto, bylo by to fajn.

dilemma
autor
25. črc 2011

@drahuskat no to verim ze to je neprijemne:( me by to asi same vadilo:( no nejak mu vysvetlit ze se to nedela jako takhle aby to pochopil jinak nevim stimhle skusenost nemam a ani neznam nikdoho takoveho s timhle tematem zkus zaridit diskuzi a nebo blok s touhle otazkou mozna ti nejaka maminka poradi jak na to urcite s tim nekdo zkusenost ma je to tady vytvorene pro to abychom si pomahaly a radily se kdyz si nevime rady nebo kdyz chceme byt o trosku chytrejsi nez nase ditka🙂

drahuskat
25. črc 2011

@dilemma - Koukám jaká jsi mlaďučká, teda ne že bych já byla nějaká stará, jsme od sebe o 3 roky, ale v poslední době mám pocit, že se věk maminek posunul nahoru, je pěkné, že už byste chtěli druhé miminko, budete mít alespoň mezi dětmi šikovný věkový rozdíl. Necháváte snažení na přírodě nebo měříšš BT, používáš ovu testíky nebo něco podobného?

dilemma
autor
25. črc 2011

@drahuskat ne ne nikdy jsem nepouzivala ovul.testiky nechavaly jsme to jen tak jestli se trefime nebo ne🙂 myslim ze takove to az moc snazeni jako jou hned v ten den na to ze testik vysel:D to neni nic pro me snad casem kdyby jsme si uz nevedely rady a trvalo by to strasne dlouho pak bych do toho asi sla ale jinak ne... no take mi pripada ze ty starsi se ted vrhaji na rvni miminko a nejak ty mladulky si uzivaji zivota🙂 me prijde ze jsme nic nepromeskala:D i kdyz uz mam malyho:D ja si mylsim ze kdyz uz mi bijou materske hodiny tak je to ok:D

drahuskat
25. črc 2011

Už jsem zkoušela hledat v otázkách ohledně kojení, ale spíše se tady ptají na to, jak úplně odstavit, pročítala jsem už kde co, zatím jsem spíše koukala, že názor je takový utnout rázně a vyloženě ze dne na den, že je to míň "bolestivější" pro to dítě, než se s ním postupně dohadovat, že ,u to mlíko v určitou dobu holt nedám
...

drahuskat
25. črc 2011

Přesně tak, moje slova 🙂

drahuskat
25. črc 2011

Myslím, že to není o tom věku, ale o tom, jak to ta maminka cítí, jestli už je připravená životem na to, aby to miminko měla nebo ne, a pak je to v pohodě 🙂

dilemma
autor
25. črc 2011

@drahuskat no tak to bude uz asi zalezet na tom jak se k tomu tedy postavis a jak se zachova prcek:( bude to chtit asi hodne velky nervy nez to prdolinek pochopi ale mozna pak budes i vyrovnanejsi z toho ze maly ti nekde netaha vystrih a vsima si i jinych veci🙂 ja bych to mozna si taky uz uplne utla🙂 byt teda na tvem miste🙂

dilemma
autor
25. črc 2011

@drahuskat taky si myslim🙂 jak kolikrat vidim holky meho veku a ty vypravi jak nekde pujdu a zachlastaji a nekde nekoho prefiknou tak si v duchu rikam holky ja bych chtela mit ty vase starosti:D:D fakt ze jou ja jsme rada ze mam malyho a ziju takovej ten poklidnej zivot🙂

drahuskat
25. črc 2011

Co jsem dočítala předchozí stránku, tak koukám, že dětem se moc nechce spinkat ve vlastní postýlce, to je taky věčné téma, taky jsme s tím jednu dobu hodně bojovali, Mareček chtěl usínat u prsa, apod., jak jsme ho položilido postýlky, tak řval a řval, ale pak nastal jakýsi zlom, ani přesně nevím, co byl ten impuls, že se to změnilo, a teď naše spinkání vypadá tak, že jak naznám, že už je tak akorát doba, že by se mu chtělo spinkat, tak ho prostě vezmu, položím do postýlky, má takového plyšového pejska, který spinká s ním, takže si o něj vždy řekne (to kolikrát i v noci, když se vzbudí, tak hledá pejska, je to roztomilé 🙂), přikryju je oba peřinkou, pohladím, řeknu dobrou noc, pustím jeho oblíbenou muzičku a jdu pryč, zavřu za sebou dveře. Vždycky jsem o takovém usínání snila, myslela si, že to je nemožné, aby tak to dítě usínalo, ale trpělivost vydržela a povedlo se...

drahuskat
25. črc 2011

@ilemma Tak to máme asi opravdu podobné povahy - já se teď taky "směju" tomu, jak vidím někoho vymóděného, když jde vyloženě balit chlapy někam do klubu apod., takový život by pro mě nebyl, jsem šťastná za to, co mám, že mám krásného zdravého syna, hodného manžela a to je pro mě nejvíc, nějaké pařby se mě netýkají, nemám potřebu něco takového vyhledávat. Jako zajít si např. někam na ples, zatančit si rumbu, walz, čaču apod. to je něco jiného, to určo ráda, ale to už samozřejmě zase s manželem, ne sama... prostě totéž, co říkáš ty - poklidný rodinný život, vždyť co je krásnějšího, než mít spokojenou rodinku 🙂

moncicak.as
25. črc 2011

@drahuskat Já taky utla v 1 den, a už nedostal....v roce a půl...ořval to, ale vydrželi jsme....ale usíná furt s rukou ve výstřihu 😀 😀 😀

dilemma
autor
25. črc 2011

@drahuskat no tak ja nic takoveho tedy neznam.. kolikrat jak jsme videla ve filmu maminka pohladi po vlaskach da pusinku prikryje ditko a jde spokojene z pokoje tak to jsme zasla a rikala si ze bych to taky tak chtele ale kdyz ctu malyho to nebavi maly je strasne hyparaktivni takze on kolikrat da zabrat 4 lidem najednou a ti jsou z neho utahani kolikrat vic jak on sam takze s nim to mame tezky kdyz neni unaveny tak neusne coz me teda uplne vytaci protoze clovek by si taky rad vydechl kdyz ma cely den honicku s malickym , u pohadek moc neusina spis si k nim sedne a mohl by se divat az do noci a neunavilo by ho to a kdyz mu pustim jakoukoliv pisnicku i ukolebavku tak on by u toho tancil a v postely by nevydrzel..:( ale ted moje mamam a tata mu koupily predcasne k narozeninam zahradni houpacku takove to sedatko pro dva a on se na to natahne po koupely a kdyz je moc unavenej vezme is svoji ovecku a flaksu s cajem ma na nem porad dudoska jinak by neusnul a za chvili spi a ja ho jen prenesu ale kdyz neni unavenej tak ho jinak neuspim pred 2 tydny jsme odbourala uspavani na ruce tak se ted tak vselijak trapime aby vubec zabral ale kdyz je fakt utahajen tak ta houpacka zabira za coz sem moc rada ale i tak se v noci mi jeste i 2x vzbudi a prikluse z pokojicku ze sve postele do nasi velke takze tak ale vcera sme si rikala kdy konecne bude spat u sebe a nepoleze k nam:D

take si rikam ze rodina je to co jsme vzdy chtela a je pro me nadevse 🙂 zaplat bambuh takove ty parby to nikdy nebylo nic pro me:D odjakziva me rodice od toho taky spise nedovolili mi nikam jit nez mi bylo 18 takze sem mela tvrdy rezim ale zato si ted uvedomuji ze mi asi prospel k tomu abych vyrostla v zenu a ne v pubertacku:D

drahuskat
25. črc 2011

@moncicak.as Bobeček malý 🙂 úplně si umím představit broučka malého jak tam tu ručku ve výstřihu má... A plakal moc? Jak to přijal, když ze dne na den jsi mu mlíko nechtěla dát? No mě se rodina už směje, že Mareček bude chodit na vysokou a o polední pauze si přijde cucnout k mamce 🙂

drahuskat
25. črc 2011

@dilamma No s tím usínáním je to složité a když ještě do toho hraje hyperaktivita dítěte, pak o to víc. Náš mrňous by taky udolal i slona jak já říkám, kolikrát už se večer nemůžu dočkat, až jde spát, že si taky chvilku sednu, protože kolikrát je to celodenní maraton, tak aspoň večer toho klidu trošku. Tak hlavně že se mu aspoň na té houpačce usíná hezky, to je důležité. Já si neumím představit uspávat takového klučíka na rukou - to musíš mít svaly jak Pepek námořník, není už moc těžký? A to jsi ho nosila, nebo s ním seděla v křesle nebo jak to fungovalo, když píšeš uspávala na rukou? No s dětma je to fakt "sranda" kolikrát - já si vzpomínám, když byl Mareček miminko, tak většinou při kojení usnul, jenomže to pak bylo zle, když jsem prso vytýhla z pusinky, tak začal hledat a hlavičku natahovat, až se zase vzbudil, tak to jsem si taky užila svoje, vytáhnout prso = do chvíle řev, tak jsem se pak snažila, aby mi u toho neusínal, no člověk si musí projít vším a všechno si ozkoušet, každé dítko je jiné, má jiné touhy, potřeby atd...

moncicak.as
25. črc 2011

@drahuskat Já to utla spíš proto, že Tedík blbě reaguje na některé potraviny (čokoláda, jahody, aj...), vždy se osypal, a i když jsem jemu nic takového nedávala, sama jsem pak něco slupla a on se osypal, takže jsem odstavila, páč jsem někdy sama nevěděla, na co blbě zareagoval..
První 2 večer probrečel, brečel asi 15 minut, než usnul, 2.večer jen prokníknul, 3.večer to zkusil, tak jsem mu řekla, že ne, že už je velikej, no, a jelikož jsem mu dovolila alespon ruku do výstřihu, tak už nepil, ale tu ruku si navykl tam mít...to zkoušim pomalu odnaučovat ted 😀 Zatim neúspěšně 😀

dilemma
autor
25. črc 2011

@drahuskat no ja si vzdy sedla na gauc a nohy dala do turka a polozila si ho na ruce jelikoz uz ma 16 kilo je to poradny kus chlapa tak bych ho jinak ani neunesla mela jsme uz pak probem se s nim postavit a odbnest ho do postele poroto jsme odpouraly to uspavani na rukou ale ja si ho tak naucila od malicka vzdy vecer vypil mlicko a mezitim usnul takze parada a pak mecice pribyvaly a porad se mi to zdalo jako dobry napad kdyz si ho uspima bude chvilicku spat ale ted uz to bylo umorny:( takze se nic jineho nedalo delat🙂 a a vzdy kdyz jsme kojila tak mi u prsu usinal a ja ho kolikrat navnadila zatrepala aby pil dal ale s nim to ani nehlo takze jsme rev nezazily kvulůi prsu nastesti🙂 akorat v poodnici tady byly zvesti ze se nesmi davat dudosek miminku tak jako prvorodicka jsme si to ani netroufla maly rval a nic nepomahalo prijely jsme domu ja vytahla dudose a co se nestalo? on ho nechtel:( pak jednoho dne ma mamina koupila v dorgerii nejaky dudlik a on se cajdani miminka zvetsoval ten si vzal mely jsme ho do 4 mesice a pak uz praskl a on jiny nechtel takze i takove to breceni v noci jsme vyresili dudlikem ale pak byl velky zvrat on chtel cumlik a on nebyl a jiny nechtel tazkze prvni tri dny sileny rvani v noci bez dudose a pak jsme ho naucila davat mu trosku caje to mu zustalo dodneska a cumel s flasky pouziva na usinani takze vypije caj a flasku s pusy vytahne takze tak a kdyz mi usinal na rukach tak mi ji vzdy podala zachvili spal ted slisime akorat jak spadne nazem:D

a jinak ja uz se pro dnesek loucim pujdu na kute hodin jako na kostele:( maly brzo rano vstava takze musim byt fit:D tak kdyz budes chtit tak muzeme zase pokecat zitra nebo mi tu nechej vzkaz ja si to rano prectu a odpovim🙂 jsme rada ze se tady aspon nekdo semnou tak rozepsal ze aspon mam s kym pokecat o tech nasich malickych prdolinkach🙂

Dobrou noc🙂 a zitra ahooj🙂 🙂

dilemma
autor
25. črc 2011

@moncicak.as dobrou noc i tobe🙂 a jsme rada ze se dizkuze na tohle tema povedla aze si ji nastivila a pokecala s nami🙂 ahooj🙂

moncicak.as
25. črc 2011

@dilemma dobrou noc 😉

drahuskat
25. črc 2011

Určitě, tak hezkou dobrou noc všem, taky jsem si moc ráda povykládala, pomalu už taky utíkám do hajan, tak se budu těšit, pokud bude zítra volná chvilka, že si písneme 🙂 Papa

anieanne
26. črc 2011

@dilemma No my byli minulý týden u mojí babi, a ta si ho brala vždycky ráno do obýváku, abych se mohla ještě trochu vyspat. No a někdy v pohodě, a jiné ráno řev a řev a řev, dokuď jsem si ho nevzala k sobě do postele - ale v tom případě bylo po spánku..

dilemma
autor
26. črc 2011

@anieanne no tak to ja sme si ani poslaat nemohla protoze nechtel bytz s nikym a chtel abych vstavala tak me budil a skakal po me takze konec no:( ja si nepospala ani nepamatuju:(

dilemma
autor
26. črc 2011

@drahuskat a tak snad nekde jenakou tu chvilku pres den ulovis🙂

kalo
26. črc 2011

@dilemma Užívej si mamánka, za 10 let už tě třeba bude mít na háku 🙂 Na mateřské máš čas jen a jen pro něj!!!! Jedinečný a krátký čas...

dilemma
autor
26. črc 2011

ale o to nejde ja ho miluji sem rada s nim ale jde o to ze i prababi by si ho chtela vzit na zahradu a har si s nim jedno odpoledne a nebo by s nim rad byl i muj pritel kdyz si musim zajit k doktorovy a tak podobne..

drahuskat
26. črc 2011

@dilemma Ahojky, tak dnes byl opravdu den blázinec 🙂 Ráno jsme vezli moje auto do servisu, protože mi z ničeho nic odešla baterka, přes noc ji nabiju a ráno už nenastartuju... a to měla jen 15 měsíců, tak jsme si vezli na reklamačku - dopadlo to dobře, baterku jsem dostala novou, ta moje prý snad zkratovala. Prý se to stává tak jednou za 10 let, tak to mám opravdu štěstí, že se to muselo přihodit zrovna mě 🙂 A aby toho nebylo málo, tak se nám porouchaly vrata, my jsme naštěstí ráno odjeli, ale já už jsem vrata za sebou nedovřela, zůstaly viset v polovině, a tak babička a děda už nemohli odjet do práce. Fakt kovbojka, museli počkat na nás, až se vrátíme, aby jsme je zavezli a děda mezitím pak vrata dopoledne opravil.... Takže den vystřižený jak z nějaké komedie, vážně... 🙂
Jak se dneska vedlo vám s malým? Co jste dělali?