Maminčin mazlíček. Co dělat, když se ode mě nechce hnout?

dilemma
25. črc 2011

Holky mate take doma diteko maminccina mazlicka bez maminky ani ranu porad ji stojim za zadkem... Holky momoc radu nejakou:( porad je jen semnou a nemuzu se odemne hnout nebo je hned revu jak na lesy:(

dilemma
autor
26. črc 2011

@drahuskat Ahoj no tak ja az ted prisla z venku s malickym musim udelat veceri malyho vykoupat a supky do hajan ho uspata le nevypada vubec unavbene protoze jsme odpoledne spinkaly hodinku a pul protoze jsme byla uplne grogy unavena odpoledne:( a nevim z ceho taks jem si schruply nez prisel pritel z prace pak rutyna po obede umyly nadobi oblekly se a sly na hriste si pohrat s edtmi v takovem nic moc pocasi jich tam moc nebylo ale aspon neco🙂 a pak sjme sly domu se prevlic do obchodu pro neco na veceri a zpatky na meste jsme pohonily vsechny holoubky a sly dom:D sem rada ze sedim...🙂 pak jak maly usme tak zase tady budu sedet tak pokud budes mit cas muzeme pokecat🙂

no a tak nejak od rana mam jemny vytok nevym jestli to neco znaci nebo ne ale dneska sem si jeste nekoupila tehotensky test do patku mam na to cas:.). ale tenhle priznak se mi obevil i kdyz jsme byla na zacatku s malickym tehotna tak uvidime do patku jeste dlouha doba🙂

moncicak.as
26. črc 2011

Ahojte holky, my byli dneska v Ikee, takže celé dopo prolítané, Tedík už byl unavenej, tak cestu zpět prokníkal a pak usnul v buse...prdola malej...Začátkem srpna se budeme stěhovat, tak to bude sranda...

@dilemma Ty jo, tak držim palce, at najdeš // 😉

ronaldo
26. črc 2011

@dilemma Nám na mamánkovství pomohla babička... Byly jsme s malou věčně samy doma, takže se na mě taky upnula... Řekla jsem si, že počkám do roku a pak ji začnu dávat na víkendy babičkám. Osud tomu nějak chtěl sám, začli jsme s manželem provozovat obchod a hlídání tudíž museli řešit. Babička si ji brávala třeba na hodinku a byla poblíž kdyby byl nějakej velkej hysterák, že se vrátí k mamince... No a malá si tak zvykla, že nedá na babičky dopustit a kolikrát od nich ani nechce 😉 Ale chápu, že pokud nejsou babičky je to horší a každý dítě je jiný...

@drahuskat Připojuji se do klubu maminek s výstřihem až po kolena... Eliška prso taktéž vyžaduje pořád. Naštěstí si na něj vzpomíná jen doma, takže někde ve společnosti mám pokoj... Doma mě vyslíká a sotva prso uvidí tak povidá MŇAM MŇAM 😀 😀

dilemma
autor
26. črc 2011

@moncicak.as stehovani? o tom my ani nemluv stehovaly jsme se pred mesicem a nejakym drobnym a byl to des🙂 a jina k dedkuji🙂 a memu malymu prdolinkovy se spinuskat vuubec nechtelo:(

dilemma
autor
26. črc 2011

@ronaldo no ja mam mamu az v ostrave tedy az za ostravou jezdime tam jednou za mesic na vykend nebo oni k nam🙂 a nasi malyho miluji a chtely by si ho vzit ale boji se hysteraku na takovou dalku b yto bylo asi sileny a tchyne ta nefunguje vubec takze se na ni ani neobracim... a prababi ta ma take strach ze zacne rvat protoze jsme byly u nich na zahrade a ja se stratila jen na zachod a uz byl rev takze tezko rict jak jinak z tohohle zacarovaneho kruhu se vymotat:( on je sam od sebe strasne temperamentni takze s nim je vsechno hrozne tezky:(

ronaldo
26. črc 2011

@dilemma jak jsou prarodiče dál, tak je to složitější... ono si to časem sedne, nebuj... já si teda bez malé pomalu nedojdu na WC, ale naštěstí babi ji umí zabavit, že na mě zapomene 😉

dilemma
autor
26. črc 2011

@ronaldo no ja mam hlavne obavu uz ted z toho ze se druhy mesic snazime o miminko a jestli se zadari aby se maly nohrnoval na miminko jako jen kvuli tomu ze si mimiska budu vice vsimat protoze prece jen kojeni prebalovani a tak... s toho uz mi ted stoji vlasy na hlave a kolikrat si neco nekde potrbuji vyridit a musim ho vlacet sebou i kdyz tata je ochoten ho pohlidat ale on s nim nevydrzi ani 5 minut bez toho aby me zacal hledat a bulet:(

ronaldo
26. črc 2011

@dilemma takové obavy má většina maminek co už jednoho prcka má... Ze začátku je to souboj, ale pak si na to mimčo zvykne a bude velkej brácha. A kdyby jsi teď otěhotněla, tak malej by měl při narození mimča skoro tři roky a to už mu ledacos vysvětlíš 😉

dilemma
autor
26. črc 2011

@ronaldo no to je fakt to mas pravdu tak snad to dobre dopadne a jestli jsme v tom se dovim az koncem tydne:D

drahuskat
27. črc 2011

@dilemma Ahojky, jáse omlouvám, včera už jsem se tady nedostala, doma byl šrumec a pak jsem usnula na gauči a vzbudila se až v 1 ráno 🙂
Téda, tak že by se vám už miminko zadařilo? To by bylo krásné! Kolikátý den cyklu dnes jsi? A nějaké jiné příznaky taky se objevují krom toho výtoku?

drahuskat
27. črc 2011

@ronadlo Tak tomu výstřihu pop kolena jsem se musela srdečně zasmát - protože momentálně mám na sobě přesně takové tričko, vygajdané jako blázen od toho jak mě za něj malej věčně tahá a škube... Dnes už mi ale "stříkly nervy" - mrňous se nabouchal asi ráno mlíka tolik, že mi absolutně odmítá jíst snídani i svačinu, nesnědl nic z toho, co jsem mu dala, až teď nějakým zázrakem do sebe sám nasoukal půl banánu, tak to je opravdu pokrok. Tak jsem s už zařekla, že mu celý den napít nedám mlíka ani kdyby se na hlavu stavěl, protože já se mu tady vyvařuju se švestkovýma přesnídívkama se skořicí a jablkem apod. a on mi pak nesní jedinou lžičku, tak kde jsme... Až bude mít hlad, tak si vezme rád...

drahuskat
27. črc 2011

@dilemma Tak koukám máme čím dál více společného - já mám taky rodiče až za Ostravou, konkrétně v Havířově, to je náhoda, že 🙂

dilemma
autor
27. črc 2011

@drahuskat mam pravidelny ciklus co 24 dni a dneska je to 22den a jinak mi bylo v nedely kdyz jsme s mylym byl yna piskovisti hrozne zle normalne se mi vratil obed co uz se mi dlouho nestalo:( jinak vubec nic akoratr sjme taka nejaka porad nervozni vytoci me kazda pitomost:( no nasi bydli kousek od Havirova ve vedlejsi vesnici V Horní Suché jsem tam vyrustala a nakone se sem pristehovala za pritelem🙂

drahuskat
27. črc 2011

@dilemma Jéjda, takový kraťoučký cyklus míváš, to je zvláštní. Tak moc držím palečky, aby jsi ty vytoužené // našla, moc Ti to přeju. S tím, že tě vytáčí každá pitomost, to chápu, já mám dnes taky nějakou prapodivnou náladu, malej zlobí jako ďas, už se to nedá vydržet. To už jsem s ním byla 2krát venku, ale jakmile přijdeme domů, začne vyvádět lumpárny a opravdu už by zasloužil na prdel, ale pořádně. Tak koukám, že náhody pokračují, v Horní Suché jsem měla babičku, dnes tam bydlí strejda s rodinkou. Dá se říct že přímo naproti hřbitovu, nebydlela jsi tam někde poblíž?

dilemma
autor
27. črc 2011

:D:D no nasi bydli dve ulice od hrbitova:D ted je tam pro seniory nejaka budova a nejaci hornici tam maji taky nejaky domecek kde delaji mechce tak naproto tomu hned bydli:D no ja s malickym pujdu ven az prijde muj z prace jako vzdy on pujde si lehnout a my pujdeme ven🙂 a s malym je to sileny:( porad vymysli kraviny a me jde hlava z toho kolem:( uz sem ho i vyplatila protoze co vyvadel to je neskutecny a nepomohlo to no jou od mamky nazadek je jako hlazeni uz je odelnej proti tomu:D alke jak zarve tata tak to litak aj blesky a maly je uplne jak pena:D no konec:(

drahuskat
27. črc 2011

Téda, to jsem blázen, a jméno Tokarčíková ti nic neříká? Jmenovala se tak babička, i strýc, co tam teď bydlí, je Tokarčík, je to ulice Finská 50/1051 🙂
Mareček teď spí, tak já se honem snažím si podělat vše, co potřebuji, než se zase vzdbudí, potřebuju pak jít na poštu, tak půjdeme procházkou pěšky, ať se taky vyřádí a nezlobí. Tak snad se tady potom večer potkáme 🙂

ronaldo
27. črc 2011

@drahuskat Malá se ráno věčně napije hodně, takže málokdy ještě něco snídá... A většinou ani moc nesvačí, ale ona byla od mala špatný jedlík, takže asi tak... Vydržela jsi dnes nedát malému napít?

dilemma
autor
27. črc 2011

@drahuskat ne ne to mi nic nerika ale ta ulice je primo nad nasima jak bydli:D takze mamce to mozna neco rekne🙂 tezko rict🙂 a jinak maly dneska sel pesky az k babicce a le dost zlomil se nam kocar po ceste tak mu nic jineho nezbylo mame kocar 2 mesice novy a normalne se dole uz podruhe zlomil sroub a kdyz sem byla na reklamacku tak mi ta bab rekla ze do 3 mesicu se to muze vyreklamovat a jako cim budeme jezdit cele tri mesice kdyz nam maly moc nechce chodit pesky? no konec to abychom si koupily jeste jeden na vymenu no konec:D maly mi malo kdy spava odpoledne protoze pak vecer nechce spat tak tp mam tezky snim.D jsme rada jak jednou za sto let ospoledne spi:D

drahuskat
27. črc 2011

@ronaldo Tak koukám, že máme podobný "problém" s tím kojením a pak nepapáním dalšího jídla...
No, podařilo se mi to tak napůl - před odpoledním spaním mi ho už bylo líto, tak jsem mu dala trošku cucnout, ale co se odpoledne týče, tak vydržel až doteď - samozřejmě to ze začátku zkoušel a co 5 minut přilítnul, že chce on říká: "mumaň" 🙂 ale byla jsem neoblomná a pomohl mi i manžel, když přišel z práce, že se snažil v ten moment od toho pití odvézt pozornost někam jinam. Teď se koukají dole oba s dědečkem na nějaký fotbal nebo co to tam hraje, tak mám trošku klidu, než zase přiběhne... Kdyby se povedlo opravdu odbourat to denní pití na minimum, bylo by to super. Protože opravdu je to pak těžké, když mi nechce kvůli tomu nic jíst, tak by za chvíli ani nepřibíral, 18 měsíční dítě přece nemůže být jenom kojené a občas něco někde uzobávalo, to prostě nejde, bude si muset zvykat na nový režim 🙂

drahuskat
27. črc 2011

@dilemma Ajeje, tak s tím kočárkem to mají teda pěkně hloupě vymyšlený, vždyť běžná rodina kočár xkrát denně využívá, to je mazec, fakt, a vůbec reklamačky se přeci odkajživa vyřizují do 30 dnů, tak co to mají za novoty? To jsem blázen teda...
Já bych bez kočáru byla jak bez ruky, protože Mareček až na nějaké občasné výjimky, kdy se mu nepodaří zabrat, spává vždy odpoledne, po obědě, nebo prostě jak to výjde, záleží podle toho v kolik ráno vstává, tak pak podle toho chodí spát, a to mi spí vždycky v kočárku venku, doma ho spát nedávám nikdy, takže to nevím, co bysme dělali... Napadá mě leda že byste měli v okolí někoho, kdo by ti kočárek mohl případně půjčit, že třeba doma mají, ale už nepoužívají?
Tak to jsou opravdu skoro sousedi, to je sranda, že? Jak je ten svět malý... 🙂

ronaldo
27. črc 2011

@drahuskat jsou to rošťáci, spoléhají na to, že to prso dostanou... Ale já jsem v tomhle asi taky měkká 😔 Když malá dojde, začne se sápat a říkat to MAM MŇAM, tak většinou jejím prosbám neuteču...

@dilemma a co máte za kočárek? to je teda fakt síla.... Taky bych byla bez kočárku jak bez ruky, ale my jsme koupili golfáč do auta, takže máme náhradu 😉

drahuskat
27. črc 2011

@ronaldo Juju, já se taky nechám vždcky od malého ukecat na cokoli - stačí když se na mě podívá těma svýma andělskýma kukadlama a povolím všechno 🙂

dilemma
autor
27. črc 2011

@drahuskat no to prave sjme taky uvazovala ale podle me spise to delaji tak aby sis koupila jeste jeden:D dkyby nahodou a na dobu kdy ten kocar nebudes mit k dispozici my jsme se na to vyprdly a kocar deda pripevnil nejkym sroubem tak uvidime jak dlouho vydrzi nentokrat a kdyz jeste jednou prdne tak ho nekde zahodim a pujdu domu s malym pesky golface posledni dobou uplne na prd:( no konec nebudu se zbytecne nervovat:D za to mi ten kocar teda nestoji:D

A ja si vzdy rikala ze Horni Sucha je takovy zapadakov takova mala vesnicka jak by ji mohl znat nekdo tady z blizkosti velkomesta:D svet je opravdu maly:D

A nicka ja se pro dnesek loucim sem unavena jak blazen ranos me mela amok uklizeni tak sjem uklidila uplne vse co se jen dalo odpoledne sla trictvrte hodky s malym k babicce pesky a ted sem uplne grogy a valym za tim mym malym chlapakem do postele:D spi totiz opet s nami dneska nechtel ani slyset o sve sedl si v pokojicku doprostred na koberec a ani se nehl a kdyz sme mu rekla pojd dem si lehnout do loznice tak nez sem se stacila otocit uz byl zakrytej a cekal az si k nemu lehnu no konec tak zitra zase popiseme dobrou noc🙂

dilemma
autor
27. črc 2011

@ronaldo obycejnyho golface stal 1 800 a koupily jsme ho jen tak aby nam vydrzel toho pul roku nez maly bude chtit uplne chodit bez kocaru :( koupily jsme ho tady na meste v tom mimi a mylsim ze kdybychom koupily ten kocar za ty 4 200 s tim propojenym rukovim tak by vydrzel asi dele ale my chtely obyceny golfac abychom ho vzdy mohly slozit na styl hole no des a hruza!! sem akorat na to nastvana protoze dva tydny jsme cekaly na barvu a po mesici nam to skrachovalo:(

Holky jsme fakt ko tak zase zitr apa a dobrou noc🙂

drahuskat
27. črc 2011

Tak hezkou dobrou noc všem, budu se těšit zase zítra 🙂

dilemma
autor
28. črc 2011

Tak a uz sem zase tady🙂 drahuskat ronaldo moncicak.as tak co jak vam dneska zacal den? no me tak normalne jako vzdy frmol rano kolem domacnosti a malyho a pak mi prisla sms a psala tchyne ze se opat nestavi uz po nekolikate co to slibila a vysrala se na to ach jooooo kdybych mohla tak vrazdim....
to byla poslendi kapak v nase ne tak dobrem vstahu uz od doby co ji znam uz ji nemapisu ze nemusi chodit nikdy skoda mluvit ja tady malym ud rana slibuji ze prijde babicka a zase hov*o jejda jejda...
no a to mame teprve rano nechci videt jak bude ten den pokracovat...

drahuskat
28. črc 2011

Krásný den přeju všem! 🙂
U nás začal den opětovným bojem, ráno dostal malej několikrát napít a teď už spolu bojujeme, sápe se, řve, zlobí a nedokáže pochopit, že přes den už prostě pít nebude, kor pokud je takto agresivní a dožaduje se tak šíleným způsobem. Už mi to vážně drásá nervy, nevím, co s tím... V jednu stranu mu to mlíko vzít nechci, ale v druhou, když i mamka vidí, co mi dělá, tak už mi sama říkala, ať si pra namažu citronem, aby mu to přestalo chutnat... Ach jo, to je prostě začarovaný kruh...
@dilemma S tou tchýní, to je mi líto, máte odjakživa spolu nějaké horší vztahy nebo jakto, že jsi na ni takto naštvaná?

dilemma
autor
28. črc 2011

@drahuskat ne vona odjakziva je takova.. konec mych nervu uz..

a tim sapani to je teda des ale tak snad maly brzo pochopi ze to tak nejde:( chjo s temi nasimi detmi je to tezky fakt ze jo maly je od rana zase taky nejaky rozmrzely jen se divca na pohadky a nebo poknuruje:( chjooo:(

dilemma
autor
28. črc 2011

@drahuskat jou a jinak sme se dneska divala na mapu jak daleko bydli tvuj stryc od nasi je to kousek jak sme rikala dve ulice a jinak tvoji babicku si pamatuji jak jsme byla malatak na te ulici jsme si casto hravaly a s tou pani sjme i mluvily nekolikrat znala ji jedna ma kamaradka moc dobre🙂 jako takhle uz si presne nepamatuji tvar obliceje ale neco se mi vybavuje🙂

drahuskat
28. črc 2011

@dilemma Já si říkám, jestli ty děti už nejsou takové protivné i kvůli tomu počasí, pořád je škaredě nebo prší, nedá se nic moc dělat, takhle když bylo krásně a teplo, strávili jsme celý den na zahradě u bazénu a bylo to moc fajn, ale teď když co chvíli prší, to je hrůza... Ach jo, léto jako blázen, opravdu... A co máte dnes v plánu? My se za chvíli chystáme ven, tak snad nezmoknem 🙂