Maminčin mazlíček. Co dělat, když se ode mě nechce hnout?

dilemma
25. črc 2011

Holky mate take doma diteko maminccina mazlicka bez maminky ani ranu porad ji stojim za zadkem... Holky momoc radu nejakou:( porad je jen semnou a nemuzu se odemne hnout nebo je hned revu jak na lesy:(

drahuskat
25. črc 2011

Jednu dobu jsem s tím mívala taky problém, Mareček beze mě neudělal ani krok, pomalu jsem si nemohla zajít na záchod... Pomohla babička, dědeček, tatínek, snažili se upoutat si u malého pozornost něčím zajímavým, až nastal zlom a najednou se už občas stane, že malej pláče, když táta odchází do práce, volá "tatínek, tatínek" anebo místo aby šel se mnou domů, chce být s dědečkem. Je to těžký, koukám, že Martínek měl nedávno teprve roček, to je asi taková nejhorší doba, kterou je potřeba si projít, ale uvidíš, že jak bude postupovat čas, začnou ho více zajímat i jiné věci, než jen maminka, např. děti venku apod. a hned to bude lepší... 🙂

berenika39
25. črc 2011

@dilemma 😉 ten vyhledavac je tu pořád 😉
Napiš "mamanek" a hned první stránce jsou tři dikuse na úplně stejné téma.

dilemma
autor
25. črc 2011

@berenika39 dobre dekuji:D

dilemma
autor
25. črc 2011

@drahuskat jujda:D nam uz budou dva za mesic🙂 a jinak vola i tatu kdyz odejde do prace ale prababi ma strach si ho vzit k nim na jedno odpoledne ze by rval jen mami:( a tata je vecne v praci a ja jsem s nim doma takze nevim kdy se to odnauci chodi semnou i na ten zachod a kdyz ne tak stoji za dvermi a rve jak o zivot, uz mi to prerusta i pres hlavu snazime se o druhy miminko a ja bych ho to tak nejak chtela odnaucit abychom se pak vyhly zarleni na miminko a tak podobne venku kdyz jsme tak si vsima dedti a kdyz tam nikdo neni tak jen mami a mami a mami nic jineho od nej neslysime ani skluzavka ho nebavi nebo piskoviste navic tady ve vyskove bydlim 3 roky a neznam tu skoro zadnou maminku tekze je tezky aby si hral s detmi a na me tak nejak zapomnel aspon na chvili mam jednu znamou a ta ma malyho chpapecka a s ni jsme chodily mesic ven ale ted odjela na dovolenou a nejak maly vola porad teta a didi jako teta no a je mu tezko na vysvetleni ze teta je pric ze si nema s kym hrat ale i kdyz jsme venku tak ten jeji chlapecek taky se od ni nehne takze je to tezky jsou to takovy maminci maly a myslim si kdyby bylo nekde vice deti ze by se zacal ucit samostatnosti ale je to strasne tezky s nim protoze je i temperamentni a hyperaktivni jak ja rikam:D a s takovymy detmi je to tezke 😨

drahuskat
25. črc 2011

Jé já se omlouvám, v té rychlosti jsem přehlídla, že tam není 1 rok a 1 měsíc ale 11 měsíců, omlouvám se 🙂
Já jsem sice z Brna, konkrétně ze Sivic, ale ve Vyškově máme jedny známé, kteří taky mají chlapečka, v září mu budou 3 ročky, bydlí na Hybešové, nebydlíte tam taky náhodou někde kousek?

drahuskat
25. črc 2011

A nezkoušeli jste třeba nějaké to centrum pro maminky s dětmi? Že by si tam malej pohrál s dětma a ty si mezitím povykládala s ostatnáma maminkama, to může být docela fajn, co myslíš?
Já teď tak trochu "bojuju" s mrňousem kvůli kojení,on kdyby mohl, tak mi sedí na prsu přilepený od rána do večera a nějak nedokáže pochopit, že tak velké děti už by se mohly chodit napít k mamince jen ráno a v noci a přes den má bumbat čajíčky, vodu, atd... Už nevím, jak bych to kojení přes den odnaučila, někdy je vyloženě neodbytný a zlobí a zlobí, dokud mu nedám napít. Samozřmě se u toho i trochu "nají", a tak jídlo, které mu později nabízím nesní všechno, protože nemá hlad. Je to jako začarovaný kruh...

hasky24
25. črc 2011

@dilemma já mám doma tátanka pro změnu 🙂 😉 😉 😉 😉

beruska1989
25. črc 2011

taky mám doma mamánka, trvá to tak měsíc a fakt je to děs, teď se navíc budí v noci a hned je řev a máma máma... přes den chodí na záchod semnou a v noci když ji jdu udělat do kuchyně mlíčko tak řve jak o život, taky mi to přerůstá přes hlavu. Jsme u tchýně, a ani ta a ani děda ji nezvládnou zabavit dýl jaak na 10 minut, už ji zase slyšim😀

dilemma
autor
25. črc 2011

@beruska1989 no my byly u mych rodicu pred dvema tydny na tyden ataky chvili ho neco bavilo s dedou nebo babickou na zahrade a pak uz jsme slysela jak vola mami kde jsi no des a kdyz jdeme na prochazce a maly sedi v kocarku tak se hned otaci jetsli sem nekde nezustala a jdu vedle kocarku no des ja uz sem z toho namrtvici jak rikam chceme jeste jedno mimi a mam strach s tim aby to nedopadlo des bez ze bude zarlit ze se vice potrebuju postarat o miminko nez neho jako jojeni a prebalovani a tak:( no opravdu se bojim jak to dpoadne az se nam zadari mit druheho mimiskla:( a to mu budou uz dva ja koukala ze mas zatim jeste malickou princeznu tak ji to mozna casem prejde🙂

dilemma
autor
25. črc 2011

@hasky24 tak to tajne zavidim:D

hasky24
25. črc 2011

@dilemma no vidíš a já bych zase brala mamánka 🙂

dilemma
autor
25. črc 2011

@hasky24 ¨tak to verim asi by mi taky chylo sem tam kdyby me malicky nevolal alever never ono jak je toho moc tak to leze na mozek a kolikrat si rikam ze bych se nejradeji vyparila ale to on by zase neprestal rvat:D a kolikpak je tvemu diteti ??🙂

hasky24
25. črc 2011

@dilemma Jiříkovi je 20 měsíců 😉 😉

dilemma
autor
25. črc 2011

@drahuskat no Hybesevka je kousek od nas spise nad namy my jsme ze Žižkove ted jsme se pred mesicem prestehovaly a bydlely jsme na opacne strane vyskova🙂 a s tim si nelamej hlavu ja taky koliktar prehlidla kolik je detem od zen s ketyma si pisu a tyk se sekma:D no a stim kojenim teda zavidim ja stratila mleko uz ve 4 mesicich a uz do 2 mesice jsme prikrmovaly nutrilenem:( mela jsme od zacatku malo mleka a uplne jak vodu cvrcek mi brecel porad hlady a doktorce sjem to rilala kdyz mel mesic a ona porad ze se mi mleko udela a kdzy uz to neslo tak sjem doktorce rekla ze se to neda vdrzet ze jsme i nevyspani maly hladovy a pak nam az rekla t skusime nutrilen od te doby jsme kojila a kdyz bylo malo dala flasku a byly jsme spokojeni co bych zato dala kdybch kojila kolikrat zeny koji az do tri let🙂 tise zavidim fakt ze jou🙂 a jinak teda do materskeho centra zacnu chodit od zari uz jsme se zacla trosku zzivat s vyskovem tak uz vim co a jak a jak a co kdyz se mi maly narodil to jsme tady nebydelala jeste ani rok a ted uz se tu trosku i vyznam byla jsme v pondeli dopolende v parku atake tam byl zeny s materskeho centra a prisly mi fajn jenze mi tak prijde ty co uz se z nekym znaji tak toho moc nenakecaji s cizimi no jou hloucky a promin za chyby specham my dva chlapi se koupou a uz me volaji:D

moncicak.as
25. črc 2011

Tedík je taky mamánek, s tatkou usne málokdy a ve 2 a půl letech ho uspávám a v noci taky hned volá mě, myslim že to přejde přirozeně samo 🙂

dilemma
autor
25. črc 2011

@hasky24 tak jsme jen o neco malo mladsi to teda cumim ze vola jen tatinka:D ale tak ej to lepsi ty klido muzes jit nakupovat a tatinek nevola hystericky nevyzvabni kde se tak dlouho flakas ze s malym neni k vydrzeni:D to by se mi take libilo ja nebyla bez maleho ani nepamatuji🙂 porad se me drzi jak kliste nemuzu zajit ani doschranyk pro postu bez neho:D

hasky24
25. črc 2011

@dilemma to je pravda no má to své výhody už částečně pracuji a táta hlídá 😉 😉

dilemma
autor
25. črc 2011

@moncicak.as no ja jeste pred dvema tydnama malyho uspavala na rukach nemluvne o tom ze by ho mel uspat tatinek to neprichazelo v uvahu:( ted uz se naucil usniat u televize ale to musi byt maximalne unaveny jinak strata casu a jde si lehnout semlou do nasi postele a tam usme jinak ne:(

dilemma
autor
25. črc 2011

@hasky24 tak to je pak fajn 🙂 my planujeme jeste jednoho cvrcka tak ja si asi pockam na praci jeste nejakych par let jestli se nam tedy zadari🙂

hasky24
25. črc 2011

@dilemma to já taky chci ještě jednoho ale tak za dva roky nejdřív 🙂 a klidně zase klučíka 🙂 a snad mámánka konečně 🙂

moncicak.as
25. črc 2011

@dilemma Já si musim jt lehnout s nim do jeho velké postele, tam až usne, tak odejdu a v noci, jak se vzbudí, tak nakluše k nám do ložnice a spí s námi v posteli 😀 😀 😀 😀

anieanne
25. črc 2011

Já si bez řevu nedojdu ani na záchod... A v devíti z deseti případů je řev i v případě, že se z obýváku jdu napít do kuchyně - přitom je to jedna místnost, takže mě pořád vidí.. Jediný, kdy je to lepší, tak když je doma manžel, ale taky ne pokaždý... Když malého něco zaujme a jde na průzkum, tak dobrý, to mě nepotřebuju, ale jakmile odejdu já od něj, to je zle..

dilemma
autor
25. črc 2011

@hasky24 to bych ti prala 🙂 aspon by si videla jak ses pro toho maleho jak droga:D:D no my chceme aby na to vyslo abychom pokracovaly v materske a neprerusovaly to protoze jit zase nekam do prace a budovac si karieru apak zase prerusily to se mi zda na prd:(

dilemma
autor
25. črc 2011

@moncicak.as tak ja malyho vzdy prenesu z nasi postele kdyz tam s nami usna ale jak se v noci bud me silene vola abych pro neho prisla a nebo prikluse taky k nam do postele posledni dobou je tam pecenej varenej a vcera sem rikala ze by me zjamalo jestli to nekdy pochopi ze musi hajat u sebe🙂 kolikrat sjme rano dolamani z neho jak kope a rostahuje se:(

dilemma
autor
25. črc 2011

@anieanne tak to koukam protoze kdyz byl malicky v takovem veku jako tvuj prcinek malicky tak to jsme nezazily jako ze by rval aposledni mesice to se bezemne ani nevykadi a fakt mi jde hlava kolem z toho prababi si ho nechce ani brat na zahradu na par hodinek k nim protoze ma strach ze by rval jak na lesy:(a pritom tam se ma jak v bavlnce kdyz byl mladsi tak tam byl aspon 1x za tyden ated nic:(

hasky24
25. črc 2011

@dilemma já vím no to je lepší na jeden zátah 🙂

dilemma
autor
25. črc 2011

@hasky24 no prave🙂 zatims e nam moc nedari tak snad uz brzo zadari:D

dilemma
autor
25. črc 2011

JEEEEEEEEEEEEEJ ja dneska neumim nejak psat pisu rychle protoze nestiham a tak to dopada:D

hasky24
25. črc 2011

@dilemma a jak dlouho se snažíte 🙂

dilemma
autor
25. črc 2011

ted je to teprve druhy mesic ale i tak je to narocne na psychyku jak se tak koukam na ty tehulky tak je mi to lito a strasne bych si prala take miminko🙂 i kdyz muzu byt rada ze mam maleho zdraveho nekteri nemaji ani to tak za to jsme hodne rada🙂