Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
17. kvě 2013

@mvmk no nam ju Janosikova naparila, ked mal 2,3r. 😒 tiez sa mi to nezda, ze to je strasne skoro.

mvmk
17. kvě 2013

@sisstin ne tam je vylozene napsano, divka 2,8 let psychomotoricka retardace a potom vysledky prubezne diagnostiky, nikde tam neni ani zminka o podezreni, az budu mit vic casu tak to presne prelozim.

mvmk
17. kvě 2013

@abbie tak urcite, ale ja jsem to tam opravdu nekolikrat s nima probirala a oni byli toho nazoru ze deti do tech 3,5 let se vyviji skokove a to co je ted muze za 3 mesice byt uplne pase, proto se to nechava vyzrat, tak jsem ted jako docela vyplacla co to tam ctu 😝

abbie
17. kvě 2013

@mvmk no vam aspon robili test, ci rozumie, ale nam nikto nic 😠 ja vobec neviem, ci maly dobre rozumie, hlavne ze capli expresivnu, o receptivnej casti ani stopa ..

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie tak ono je porozumění znát i z těch úkolů, jak rozumí zadání 😉

abbie
17. kvě 2013

@sisstin akych uloh?

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie no co mu dávaj při tom vyšetření 😉

abbie
17. kvě 2013

@sisstin Janosikova mu ziadne ulohy nedavala, len ho pozorovala ako sa hraje, ake ma reakcie atd. nic take, ze daj sem, urob toto ...

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie no jako já vim, že u vás je to největší odborník, ale mně je prostě divný, jak ty děti testuje, že jak píšeš, hodně z nich jen pozoruje a tak, a nedává žádný úkoly...je to oproti Kr. dost rozdíl 😕

abbie
17. kvě 2013

@sisstin ☹ ved to, ja by som bola rada, keby som mala jasno aj v tej receptivnej casti ... robila som mu vcera test porozumenia, ale len to, co ty stale pises(poslala som ti to aj do IP), ale ja fakt netusim, ci toto staci, aby sa vedelo, ci dieta rozumie

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie stačí si myslim, ona ta míra na porozumění je ted fakt dost velká po novu 😉

abbie
17. kvě 2013

@sisstin sa to posunulo? a vies co momentalne skusa Kr., ked ma dieta 28 mes.?

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie hele, to budou jen nějaký základy typu : kde se chlapeček houpe, kde kluk jí atd. A asi zkusí to " z čeho se pije, čím se jezdí", víc určitě ani tuk 😉

mvmk
17. kvě 2013

@abbie ono u tych neverbalnich testu musis davat pozor, treba v lednu malou testovala ranna pece i logopedka, byla tam treba otazka kde maminka vari, a 3 obrazky, plotna vana a kolobezka. Tak samozrejme mala zadny Problem a prosla porozumenim na 1. I kdyz ja jsem proste mela pocit, ze na 100% nerozumi. Tady ji pedag. taky davala kde maminka vari, ale byl tam obrazek plotny, potom hrnce a panve a potom talire. Tak tam uz byla ve stresu 😝

abbie
17. kvě 2013

@sisstin aha, toto som mu davala pred mesiacom https://picasaweb.google.com/116888942414773159...
som sa ho pytala, kde papa, kde skace, kde pise, kde sa smyka, kde spi atd. vsetko dobre ukazoval

abbie
17. kvě 2013

@mvmk vidis, dobre vediet 😝 skusim mu dat obrazky pohara, taniera, a sporaka, ci nebude mimo

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk jenže to je na její věk už těžký 😉

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk to co vám dali poprvý je k věku, to druhý už ne 😉

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk to je úroven tak cca 4 let, to, co píšeš 😉

sisstin
autor
17. kvě 2013

zas jako to porozumění i u zdravých má své limity, pokud jsou tyhle testy...ve třech se např. dává " co uděláš, když máš zízen?" ve 4 " co bys udělal, kdybys měl zízen?" ač to zní stejně, tak tříleták prostě tu druhou otázku nedá 😉

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie mně jako fakt přijde, že máš na malýho nereálný nároky 😉

mvmk
17. kvě 2013

@sisstin ja jsem to take komentovala tim ze se mi to zda moc narocny, ale bylo mi receno, ze pry normalni triletaci nemaji Problem, tak fakt jako nevim 😒

abbie
17. kvě 2013

@sisstin ja len chcem zistit, z coho prameni maleho chovanie, preco robi, to co robi 😔

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk no hele, mám zkušenosti s normo dětma 3-4roky a rozhodně valná většina by nic takovýho nedala, předložky dtto 😉

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie hele, někdo si prostě kouše nehty, někdo rve vlasy a tvůj dělá to, co dělá 😉

mvmk
17. kvě 2013

@sisstin ja mam psano ve zprave, porozumeni ve vztahu k vetnemu syntaxu lehce naruseno 😒 nevim jestli jsem to dobre prelozila, ale i tak jako nevim co s tim zacit 😝 😝

abbie
17. kvě 2013

@mvmk a take lahko narusene nema kazde dieta, ktore nerozprava? ono porozumenie sa lepsi aj recou, nie?

abbie
17. kvě 2013

@sisstin no to hej, ale bohuzial pri tom vyzera ako dilino, jak keby fakt nebol ok, no 😖 to je hold problem u nas

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie no to je spíš tvůj problém, jeho evidentně ne 😉

abbie
17. kvě 2013

@sisstin 😀 sak jasne, jemu je to jedno ... ja prave nechcem, aby vyzeral ako dili 😝