Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
1. čer 2013

@mvmk rval nák normálně 😅 páč chtěl otevřít ty vrátka tam a to otvírala jenom ta ženská na bzučák 😅

mvmk
1. čer 2013

@kajiszek doufám, že Vojtík už je na cestě k lepšímu 😉 Oni ty děti co horečkujou to líp zvládají 😉

kajiszek
1. čer 2013

Jo ještě vám dlužím ty fotky vlastně, jsem na to včera kvůli Vojtovi úplně zapomněla... Moc se jich nepovedlo, ono v těch centrech se fakt blbě fotí, aby to nějak vypadalo...

mvmk
1. čer 2013

@sisstin aha, on pláče tak lítostivě, že já osobně bych měla problém mu něco nedovolit, bych asi tu pani požádala jestli si to může odbzučet sám 😀 😀 Moje je taky taková lítostivka, dobře že aspoň na mého MM to neplatí, jinak by byla asi potvora nejrozmazlenější 😉

sisstin
autor
1. čer 2013

no jako mám tam super výrazy 😅 😅 😅 😅 😅 ale jinak dobrý 🙂

kajiszek
1. čer 2013

Btw na tý poslední fotce je vidět, jak byli už oba před odchodem zničení 😀 😀 😀

krystalka
1. čer 2013

@kajiszek - tak to je fajn, že jste tu noc zvládli 🙂 , ale možná bych pro jistotu skočila k doktorce, aby mu koukla do krku a tak, protože jak měl Jiřík teď tu angínu, tak to začalo tím, že k ránu najednou začal pokašlávat a měl zvýšenou teplotu, rýmu prakticky neměl, večer už měl horečku, v noci se dusil kašlem, ale v krku pořád dobrý, ale ty horečky nešly srazit a teprve třetí den se z toho vyklubala angína 😖

sisstin
autor
1. čer 2013

@kajiszek jinak ty řasy mám fakt dlouhý, mi to takhle nepřijde , když se dívám do zrcadla, ale na těch fotkách teda jo 😅

kajiszek
1. čer 2013

@sisstin Mně se ty řasy líbí. Hnedka bych do toho šla, ale svou neschopností dělat cokoliv pravidelně bych to měla hnedka vypelichaný a vypadala bych jak debil 😅 Btw já když pak viděla v zrcadle ty moje vlasy... Jsem to ráno žehlila a jak mi to zmoklo, tak jsem měla vlny jak ovce 😀 😀 😀 Hrůza, jsem se sama sebe úplně lekla 😀 😀 😀

sisstin
autor
1. čer 2013

@kajiszek jako mazec no fotky, já mastná, zpocená, zmoklá 😅 😅 😅 😅 ocucaná od They 😅

kajiszek
1. čer 2013

@krystalka No pokud to bude pokračovat, tak s ním v pondělí skočím, nebo když by to bylo úplně nutný, tak bych s ním sjela do nemocnice na pohotovost, ale tak on je dneska už více méně dobrej, jen trošku topí a teďka tu vytuhnul z ničeho nic... Kdyby to mělo průběh jako dřív, tak bude zejtra úplně dobrej, on dřív fakt měl virózy na dva dny, ale naposled to s ním zamávalo, tak nevím, co můžu zase čekat 😖

kajiszek
1. čer 2013

@sisstin Tys tam byla hrozně akční... Já tam jenom seděla, krafala, cpala se a nechala děti svýmu osudu 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
1. čer 2013

@kajiszek nj, co mi zbejvalo, když Tygr chtěl jít jinak domů 😅 😅 😅 😅 😅

krystalka
1. čer 2013

@kajiszek - tak držím palečky, ať je to brzy lepší, Jiříkovi právě nešly ty horečky vůbec srazit, on měl 40 i přes Nurofen a Panadol, střídali jsme to po 4 hodinách a nic ☹ , tak jsme dva dny vyčkávali, protože to vypadalo spíš jako chřipka - horečka+kašel, máme babičku dětskou mudr. v důchodu, tak ho sledovala a fakt ten krk byl vidět až třetí den..., tak doufám, že vy z toho vyjdete jen s virozkou 🙂

ivular
1. čer 2013

Jůůů a kdo je ten pruhovaný blonďáček? Dáda? A ten druhý blonďáček ve tmavé mikině? Jinak jsem snad identifikavala všechny a mooc vám to všem sluší!!!!! 😉
@sisstin Hele Tery, nebyla Ty jsi za svobodna Pergnerová? Nikdy jsme se neviděly a na těch fotkách mi ji hrozně připomínáš 😉

kajiszek
1. čer 2013

@krystalka Já mu to včera na noc srazila v poho, do hodiny měl pod 37... U něj to právě většinou letí dolů hnedka, ale pak zase nahoru, tak mu ty antipyretika moc nedávám, ale včera vypadal už fakt bídně a potřeboval se vyspat, takže jsem mu ten Nurofík šoupla. V noci zase topil, ale spal, tak jsem ho neměřila, páč bych ho tím akorát naštvala.

kajiszek
1. čer 2013

@ivular Pruhovanej v tričku s vrtulníkem je Dáda, šíleně barevně pruhovanej Vojta a třetí blonďáček Tobiáš od holčiny, co chodí na FB, sem už prý nechodí, ale dřív chodila.

krystalka
1. čer 2013

Holky, fotečky jsou super, je vidět, že jste si to vy i dětičky užily 🙂 , já mám bohužel víkend celý pracovní, no ale to počasí je stejně hnus...manžel s Jiříkem chtěli dneska vyrazit na dětský den s Posázavským Pacifikem v Bráníku - tam tedy na chviličku jeli, ale odpoledne se ještě chystali na Zmrzlík na koníky, ale pořád leje, tak nakonec jeli k babičce na lívanečky se smetanou 😉

ivular
1. čer 2013

@kajiszek Díky díky - Vojtu i Nellinku jsem právě poznala hned 😉

kajiszek
1. čer 2013

@ivular No on je vlastně na těch fotkách s Nelou, navíc já sem fotky dávám celkem často takže to bylo asi jansý 😀 Ale blonďáčci byli vlastně všichni kluci 😀

krystalka
1. čer 2013

@kajiszek - tak to jo, my to srazili vždycky max na 38,5, ale za hoďku už mu to zase lezlo nahoru...já v noci taky neměřím, pokud spí a není mu nějak zle...hlavně my máme ještě klasický rtuťový teploměr, takže tím to docela trvá, tak to bych ho taky leda pořádně probudila a naštvala 😉

ivular
1. čer 2013

@kajiszek S naším Jeníkem bude na dalším setkání ještě o jednoho blonďáka víc 😉 Ale on je ještě prcek - věkově sedí spíš k těm holčičkám 🙂

sicinka
1. čer 2013

No tak já se flákala asi nejvíc moje dítě postupně utahalo vše co našlo a v autě to zalomil asi po dvou minutách 🙂 Dneska jsme v tom dešti jeli do zásmuk na mašinky a dvě hodiny jezdili v té průtrži mračen tak jsem zvědavá, jak to přežijem 🙂 Jinak pokud by jste se ptali čím to je že holky mají tak hezký děti tak to bude asi genetický jsem si připadala jak na srazu modelek, ne mamin nemluvících dětí, co se dá holt dělat 🙂 Jo a nejvíc mě baví když tu holky píšou o nějakých motorických problémech jejich prcků. všichni mi přišli zdatní až moc, specialně tygr 🙂 Vojtíkovi přeji brzké uzdravení ty horečky jsou fakt asi lepší, u nás se každá rýma táhne 14 dní, kašel příšerněj ale teplotu nemá ani zvýšenou...

ivular
1. čer 2013

@sicinka Však počkej, až dorazím já s Jeníkem, to Ti hned bude jasné o jaký sraz jde 😅 😅 😅

sicinka
1. čer 2013

@ivular akorát já jsem se jim tam kapku nehodila 🙂 ale co já mám zase jiný přednosti, takže jim závidím jen maličko 🙂

sisstin
autor
1. čer 2013

@sicinka co to meleš voe 😅 😅 😅 😅

sicinka
1. čer 2013

@sisstin tě chválím a ještě si stěžuješ tady se člověk nezavděčí. 🙂

ivular
1. čer 2013

@abbie Dívala jsem se na to video a mně to nepříjde nějak obzvlášť úchylný 😉 Jako věřím, že vizuální efekty to vytváří zajímavé, což je ten důvod proč to dělá. Děti dělají nejrůznější blbosti, aby si navodily různé podněty - a ty vizuální jsou nejsnazší. Jeník - obzvlášť když se nudí - tak taky různě kývá s hlavou, točí se, apod.. Jednou jsem se o tom bavila i s pediatričkou a ta to nazývala syndromem hospitalizovaných dětí nebo tak nějak. Prý když se děti nudí nebo když prostě příjdou na něco pro ně obzvlášť zajímavého, tak si to navozují a samozřejmě neřeší společenskou přijatelnost 😉

kajiszek
1. čer 2013

Tak hlásím, že Vojta je úplně bez teploty. A je strašně hodnej a milej, úplně čumím. Všechno udělá, poclouchá, děkuje, prosí, uklízí po sobě a zkrátka je to nejhodnější dítě na světě. Škoda, že mu to nevydrží 😀

@sicinka Haha sraz modelek 😀 😀 Prosímtě... Já mám teďka své cvičební období, ale ono mě to zase brzo pustí, se znám 😅

kajiszek
1. čer 2013

Další vouchery 😀 http://www.pepa.cz/celodenni-vstup-do-detskeho-...

Btw s Terkou @sisstin jsme domluvily, že možná další sraz bude 20.6. ve Sloníkově... Naposledy, než Sloníkov zavřou 🙄 Takže kdo můžete, přidejte se!