Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

kajiszek
1. čer 2013

Jo ona je tam akce:
20.6. Rozloučení se Sloníkovem v Galerii. Rádi bychom se s Vámi rozloučili co možná nejveseleji. Vstupné 59,-/dítě. Každé dítě dostane dáreček jako vzpomínku na Sloníkov.

Vstupný hezký, ale bude tam narváno... tak to musíme zvážit...

kajiszek
1. čer 2013

V Butovicích bude prej pak Hafíkov https://www.facebook.com/Hafikov
A Sloníkov se někam přesune, kdo ví kam... Se uvidí...

lenajsek
1. čer 2013

@dezyre Leni, moc moc na vás myslím, a moc držím palce, snad se vše spraví a snad se dozvíte při hospitalizaci nějaké radostnější zprávy... Mám radost ze Staníka taky, že se tak hezky rozpovídal, to je paráda, Lukin má do Staníka hooodně daleko... ale já věřím, že to taky někdy přijde...
No a Honzík snad na tom bude brzo taky líp, je dobře, že mu cvičení pomáhá a moc vám fandím a držím vše, co mám!!!
Taky bych Ti velice ráda pomohla, ale sama nevím dne ani hodiny, kdy se malej rozhodne přijít na svět, tak se nezlob... ale kdyby cokoli, tak mi klidně napiš i SMSku, nebo zavolej, můžeš i přes FB, nebo tady přes IP... opatrujte se!!!!

Holky, to je fajn, že jste si srazík užili, fotky moc pěkný, muselo to být super, Lukinovi by se tam taky líbilo... 🙂
Jste všechny moc sympatický, podle fotek. 😉 A děti krásný.

Mějte se pokud možno co nejlíp a ať jsou děti zdravý!

sisstin
autor
2. čer 2013

@kajiszek tak kdyby bylo hezky,tak by jsme mohli treba nekam jinam,do Gutovky treba 😉

hrusti
2. čer 2013

@kajiszek Ty jo, toho 20.6. bude ve Sloníkově asi masakr. To nevím, jestli se přidáme :-/
@sisstin Ještě vím o Kroužkách na Vltavě.
A jinak je sleva na vykupto.cz na Coala café, ale to je taky z ruky 😉 Tam je nejlepší jet autem 😉

sisstin
autor
2. čer 2013

@hrusti tam dela kamaradka 😉

abbie
2. čer 2013

@kajiszek Neli ma 26 mes.?? Moj prcek ma 28 a vyzera teda ovela mladsie, Neli vyzera tak, ze bude mat 3, teda aspon z fotiek to tak vyzera 😅

ivular
2. čer 2013

Já hlasuju pro Kroužky na Vltavě - mám to kousek 😉 Uvnitř není zase tolik atrakcí (ve srovnání se Lvíčkovem apod.), ale venkovní hřiště je obrovský 🙂 Ale hlasuju radši hlasuju jen potichu, kdybych náhodou toho 20.6. byla zase na Moravě 🤐
@kajiszek Děkuju za vložení těch fotek 😉

sisstin
autor
2. čer 2013

já bych byla pro jít ven, ale nějak se obávám, že ani v červnu na to to počasí nebude 😖

kajiszek
2. čer 2013

Kroužky na Vltavě jsou fajn, dá se tam i parkovat, takže proč ne. Jinak Nela už taky horečkuje... Jak jinak že 😀 😀 😀

abbie
2. čer 2013

@ivular dik za odpoved, aspon ty si sa ozvala 😉

sisstin
autor
2. čer 2013

@abbie já už jsem ti svůj názor na to napsala, myslím si to samý, co @ivular, prostě když nemá co na práci, tak dělá tohle, jak jede, tak mu to určitě splyne a vytvoří to úplně jinej obraz a to ho asi facinuje, nic víc, nic mín 😉

abbie
2. čer 2013

Nasla som super stranku, kde maju pracovne zosity uz od 2+ do 7+

margareta76
2. čer 2013

@abbie: Sem s ňou 😉

abbie
2. čer 2013

@margareta76 😀 😀 aha, zabudla som ju prilozit http://www.zabavneuceni.cz/zabavne-sesity/c-1108/

mvmk
2. čer 2013

Ahoj holky, dorazili jsme domu, nastesti nas zadna velka voda neodplavila 😀 😀 Emma zacala rikat Käse a Keks 😀 rika samozrejme Kehe a kek 😀 no ale i tak bohu diky za kazde nove slovo 😉

Jeste takova mala otazka, neprijde vam trochu divne, ze desyre naparili takovou sokovou dg. a nechaji se ji v Tom tak dlouho smazit 😠 ? Ja prave nevim jak to kde probiha, ale kdyz jsem byla na neurologii v Plzni, tak tam vsechna mimca od neurologa supajdili k rehabce a potom na odbery krve. Nam to sice nedelali pac mi tim koleckem zu prosli v Nemecku, ale bylo mi receno ze se ze zacatku dela takova ta klasika, jakou svalove Enz. B vitaminy a par dalsich atd,. chteli nas posilat i na EMG projistotu, ale mala byla zu 18 mesicu a zacala jit do rytire, uz docela obstojne lezla, tak neuro odklepla Cent. hypotonicky Syndrom a uz jsme nic nedelali, a to fakt byla skoro z nejhorsiho venku 😝 A hlavne u toho SMA tam muzou byt silne vypadky dechu coz znamena nedostatek kysliku a posk. mozku 😨 a Tom mam dojem, ze by to zadnej neurolog nenechal takhle dlouho bez vys.
Take mate pocit, ze ten dr. ji proste dal radsi tu horsi dg. kdyby nahodou?

mvmk
2. čer 2013

@abbie vis co si myslim, ze tvuj malej bude tak nadupanej, ze ho potom v 6 ti letech budes muset dat hned do 4 tridy 😀 Mohli by jsme si to treba vymenit? Taky bys mohla me male dat nejake lekce, ja bych vzala tvojeho nedelala bych s nim nic, jen bychom si hrali a kockovali se 😀 😀 a urcite by uz ani nedelal zadne divnosti 😀
Moji male neco ucit nebo vysvetlovat, to je jen pro silne natury a nebo takove vytrvalce jako jsi ty 😉

krystalka
2. čer 2013

@abbie - tyhle sešitky jsou moc fajn, už máme z dřívějška to Nakresli cestičku a zrovna dneska jsem Jiříkovi kupovala ten Napiš písmenko, on se teď dost zajímá o písmenka a zkouší je napodobovat, pořád se chce pod všechno podepisovat a tak 🙂 . Jinak pro ty, co jsou z Prahy - mají je i v knihkupectví Neoluxor na Václaváku 🙂

krystalka
2. čer 2013

@mvmk - mně to taky tak připadá, už jsem to tu psala hned ze začátku, že mi přijde divné, že je na to vyšetření do nemocnice objednali až za tak dlouho, kdyby to bylo tak závažné... Jinak, my taky cvičili vojtovku, měl předilekci hlavičky, hypotonický byl trochu taky, ale na odběrech krve jsme tenkrát vůbec nebyli, jen na neurologii a ta nás poslala na rehabko...

sisstin
autor
3. čer 2013

já bych jako ty neurology nakopala do prdele, oni to vůbec neřeší, prostě se na dítě podívaj a hned házej SMA, autismus, těžká MR atd. 😔

ivular
3. čer 2013

@mvmk Jako s tou dyrzie taky souhlasím. Jen tak nadhodit takhle drsnou diagnózu, to je fakt zhovadilost.. a že je následně nachají tak dlouho čekat, to prostě taky nesedí..
@sisstin Naše neuroložka je v tomto zlatá, je to pro mě vlastně psycholožka. Zato nefrolog mi dal nedávno čočku. Už ode dveří hlaholil, že Jeníka tipuje na nějaký genetický syndrom. Když jsem vyděšeně zachroptěla, že neuroložka nikdy nic takového nezmínila, tak dodal: copak takhle vypadá NORLMÁLNÍ dvouleté dítě??? 😝 Doteď nechápu na co narážel 😕 Asi na to, že Jeník vydává jen zvuky místo slov a má neustále pootevřenou pusu.. Zkrátka někteří doktoři jsou fakt profíci no 😝

hrusti
3. čer 2013

@abbie Ty sešity jsou super. Ted máme Moje rodina a Roční období 😉 Zabavne učení dělá super i ty jejich pexesa... 🙂

sicinka
3. čer 2013

@abbie já na to koukala až teď o víkendu nám nešel proud tedy ani net. Tak máš pravdu vypadá divně, nicméně pořád bych na tom nic patologického neviděla. Předpokládám že tím netráví většinu dne, ale když se nudí tak si začne takhle prohlížet Určitě bych mu to nezakazovala, neupozorňovala na to, prostě odvést pozornost na něco co ho baví a nechat to být Dáda teď začal s oblibou vykřikovat PIVO, prostě zjistil že ho napomínáme rozčiluje nás to tak to sem tam vkřikne a čeká co se bude dít a čím víc ho na to upozorňuješ tím víc ho to baví a opakuje to.

lenajsek
3. čer 2013

Holky, to je fakt něco, že nechají Lenku takhle dlouho v nejistotě, no moc držím palce, aby to nebylo tak hrozné, jak jim neurolog řekl napoprvé... ach jo, vůbec si to neumím představit a představa, že za chvilku budu mít taky malýho u sebe a řekli by mi něco takovýho, to bych psychicky asi nedala... 😖
Moc držím palce...

A to Zábavné učení je fajn, ty pexesa jsou super, i ty sešitky... někdy to prodávají třeba i ve Wiky hračkářstvích, nebo jsem to viděla i v Kauflandu myslím...

Mějte se fajn, jdem na Logico a pak vařit oběd... pááá!

lenajsek
3. čer 2013

@abbie Ahoj, malej je moc šikovnej, ty předložky Lukinovi pořád dělají problémy ☹

mvmk
3. čer 2013

@kajiszek jak se dari detem, uz jste fit? Doufam ze jo 😉

Holky je pravda,ze pouzivani detskeho zargonu i po 3 roku je znamkou receptivni dysfazie? Mala totiz tohle porad dela, a na nestesti ji to fakt bavi, vzdy veme Telefon a uz jede 😝
Dneska rano me prohanela placackou na mouchy, a jako mi nadavala a Jela taky tu svou hatlamatilku, jsem vcera trosku vyhrozovala Vincentovi, ja tu jeho pubertu mirne nezvladam 😅 a ona to asi okoukla a dnes to imitovala 😝 .
Ja si porad jeste delam nadeji, ze to porozumeni prece jen naskoci a te receptivni se vyhnem 😝

abbie
3. čer 2013

@mvmk jaaaj, velmi rychlo by si prisla o iluzie, ze by uz viac nerobil divnosti 😀 ja sa ho vzdy opytam, ci si chce lepit nalepky, ked povie, ze ano, tak ideme, ked nie, tak nie ... inak si cmara pocas dna, hra sa s garazou, sam si vybera, ktore puzzle chce skladat, ja ho do nicoho nenutim ... ked zbada na policke bambino luk, povie mama otvor, tak mu to dam 😉
inak tie nalepky su o tom, ze musi nalepit chybajucu topanku mackovi, kacicky nalepuje do vody, vtakov k oblakom, domceku chybaju onka, tak ich nalepi ... nic nadupane v tom nie je 😉

mvmk
3. čer 2013

@abbie mala by tohle nezvladla 😔 , proste mas asi moc sikovne dite, tak si toho vaz 😉

mvmk
3. čer 2013

@abbie ja mam take par sesitu, ale ona to vylozene nesnasi, nedonutim ji se do toho ani podivat 😠 to mi prijde docela divne, pac mam pocit, ze vetsina deti to dela Rada, aspon co si vzpominam na maleho 😒

abbie
3. čer 2013

@sicinka tak konecne niekto, kto uzna, ze vyzera pri tom divne 😅 uz ho na to neupozornujeme, zistili sme, ze ta i tak nema vyznam ...
@krystalka @hrusti ja som zatial kupila len Zvieratka okolo nas a Najdi a dolep obrazky, to je tak pre dvojrocne deti, ale mne sa zda, ze ta Prva univerzita Zahrajme sa je o nieco lepsia, vyslovene tam pisu, ako sa s dietatom rozpravat v danom veku.