Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krisss2
15. črc 2013

moc děkuji za pomoc a doufám, že je opravdu jen vzteklá

ivular
15. črc 2013

@krisss2 Já bych si to od syna (29 m) taky pěkně slízla, zakázat mu nůžky, když by po nich zrovna toužil 😀 😀 Z osobní zkušenosti doporučuju nezakazovat, ale "přebíjet" něčím zajímavějším, tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá 😉 Takže v danou chvíli odvedu pozornost nějakou tutovkou a syn v němém úžasu vyvalí oči a pustí nůžky 😀 😀 Samozřejmě je občas náročný tak rychle vymyslet čím ho přečůrat, ale je to potvůrka svéhlavá, takže bychom jinak měli doma taky nonstop ródeo 😉

sisstin
autor
15. črc 2013

@krisss2 já jsem za to, ji ty nůžky půjčit...teda ne, aby si s nima vypíchla oko, ale třeba pod dohledem může zkusit stříhat....nejsem moc pro zakazování věcí, které my dospělí běžně používáme 😉

mvmk
15. črc 2013

Ahoj holky 😲 oslavili jsme 3 narozeniny, nejvetsi radost z dortu. 20x sfoukavala svicky 😀 to uz samozrejme znam z 2 narozenin, dostala firstbyke, take radost, ale jeste ho moc nezvlada. Pridala par novych slov, no ale vyslovnost katastrofa, a mozna vam tu napisu nejakou jeji vetu, sklada i 5 slov za sebou 😝 , ale je to na kviz. Nikdo by tomu nerozumel.

bahula
15. črc 2013

@sisstin kde se ty kurzy konají, v Praze? Aha, už vidím, v Poděbradech. Hm, mi by se hodilo to AAK a PAS, což jsou dva kurzy a mám to přes 300km daleko 😖 a skupinku lidí tady asi neseženu
Nabídku kurzu na dysporuchy tam ani nevidím 😕

sisstin
autor
15. črc 2013

@bahula je to ten pátej kurz 😉 využití ve škole 😉 jinak jo, je to přímo v té speci škole....já jeden měla od práce, to bylo tady a na tý logo jsem byla v Poděbradech.

bahula
15. črc 2013

@sisstin díky, tak si tam písnu na některý, asi na tu AAK, rodina to bude muset nějak zvládnout 😉
Asi ten první kurz je pro mě zbytečný, když iPad ovládám uživatelsky, ne? Budu ráda, když dám jeden.

sisstin
autor
15. črc 2013

@bahula jj, ten první byl fakt spíš o ovládání a pak takový všeobecný aplikace 😉

ivca2409
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
timotejflorian
15. črc 2013

Ahoj,volam sa Andrea,mam 2 synov,byvame v Adamove
Florianko ma 4 r., nerozprava a ma oneskoreny vyvoj,bojim sa aby sa nepotvrdila slova psychologa ze by mohol byt aj men.retardovany,takze dufam ze tu najdem niekoho kdo je tak isto na tom ako my ,a vymenime si skusenosty

ivca2409
15. črc 2013

Vubec nevim,jak jsem se k Vam dostala ☹ asi se mi zblaznil mobil!Takze jestli je tu nejaky spravce,prosim o odstraneni meho prispevku s fotkou-melo to byt uplne jinde!

sisstin
autor
15. črc 2013

@timotejflorian ahoj, už jsme ti psaly s holkama 😉 takže si to dohledej 😉

@ivca2409 napiš adminovi, on to smaže 😉

mvmk
15. črc 2013

@ivca2409 ale brisko mas moc pekny 😉 😉

ivca2409
15. črc 2013

@mvmk děkuju 🙂 sice trošku křivý 🙂 a nemělo tady u vás co dělat, ale když už se mi to "povedlo" 😀

abbie
15. črc 2013

Ahojte, ako prazdninujete? My mame teraz horsie obdobie, maly je nejaky divny odkedy je v skolke a to je tam len 3x do tyzdna, ma ovela horsiu pozornost, ocny kontakt pokulhava, je dost vzdorovity, neposlucha ... maly je kompletne aj na noc odplienkovany uz druhy mesiac, ale v skolke sa pocikava a uz sa tam stihol aj pokakat, vobec sa tam nepyta, doma papa v pohode lyzickou a v skolke sa lyzice ani nedotkne, musia ho nakrmit 😒 myslela som, ze to bude mat pozitivny ucinok na neho, ale prave naopak sa mi zda ...

krystalka
15. črc 2013

@abbie - ahoj, tak my byli na dovolené už v červnu, tak teď už spíš jen výletujeme po Praze a okolí, minulý víkend jsme byli vláčkem na Karlštejně, na bobové dráze v Praze, objíždíme dopravní hřiště a různé parky, pořád jsme venku na kole...zítra se chystáme v Praze po Vltavě lodičkou...je nám fajn 🙂 .
A k tomu tvému dotazu ohledně školky - vzpomínám si, že když Jiřík začal chodit pravidelně do školky, tak ze začátku byl taky o hodně zlobivější a takový celkově jiný, ale po čase se to srovnalo. Já si myslím, že to bylo tím, jak tam přišel do kontaktu s více dětmi a viděl různé jejich chování, tak to prostě sem tam zkoušel napodobovat po nich a prostě zkoušel, co se všechno dá a dělat i nedělat 😉 ..., trvalo to určitě tak měsíc, pak to nějak postupně přešlo samo... Ale když byl tenkrát třeba v té miniškoličce, kde byly jen 2-3 děti, tak to nedělal, ale tam asi neměl tak velký vzorek různého chování a jednání. Jinak Jiřík v té školce taky ze začátku moc nejedl a se vším chtěl pomáhat, přitom doma to zvládal sám... možná je to prostě ta změna prostředí, než si na to zvykne...

krystalka
15. črc 2013

@mvmk - moc gratulujeme Emičce k narozeninám! Jiřík měl taky vždycky nejradši sfoukávání svíček, museli jsme to donekonečna zapalovat a zase znovu 😀 . Zato dortu se pak prakticky ani nedotkl, prvně myslím si dal kousek až v těch 3 letech...A teď u nás má největší úspěch místo svíček dortová fontána - taková ta velká prskavka, co se zapíchne do dortu a srší to vysoko nahoru 🙂 . Jinak malá je velká šikulka, ve 3 letech Jiříkovi nejen, že nebylo rozumět, ale větu - byť i jen o 2 slovech, nedal dohromady žádnou...

pidikoval
16. črc 2013

Tak boli sme včera pri Janošikovej povedala nam že mame narušeni vyvin reči že to nieje autizmus a že tie autisticke črty s poruzumenim budu postupne ustupovať ,že sme natom celkom dobre že zvlada vo školke cely den atd . že mnohe detičky to nezvladaju tak teraz už iba zintezivniť navštevy logopeda a veriť že sa nam jazyček rozviaže čim skor aj ked už tam su neake pokusy slabik tak uvidime . Buduci tyžden ideme na gastro a potom sa uvidi možno skusim vysadiť aj lepok či sa niečo nezlepši ,teraz ešte nemožem aby nam to neskreslilo vysledky .

sisstin
autor
16. črc 2013

@pidikoval takze vyvojova dysfazie s narusenym porozumenim 😉

martuulka
16. črc 2013

Ahoj holky, tak zítra nás čeká vyšetření u Makovské. Měli jsme jít původně až v srpnu. 😉

sicinka
16. črc 2013

@abbie ono je to pro ně prostě náročné, ta změna je pro děti zvlášť nestandardní obrovská. Já třeba doma utnula většinu aktivit co jsme dělali a když jsme přišli domů tak třeba jen koukal na pohádku nebo skákal na trampolíně, ale dělal si co chtěl. Dáda se taky počůrával ač byl bez plen, tvářil se že si neumí obout třeba boty a tak. Jen dodám že i přes to všechno se hodně zlepšoval, aktuálně už s dětmi komunikuje úžasně na to že je jedináček, ale ty první týdny jsem myslela že to zabalím a do žádné školky nepůjde.

mvmk
16. črc 2013

@abbie myslim, ze je tvuj malej docela sikulka, Emma zvlada zatim jen odpoledni spanek bez plenek 😝 , tu noc bych ji musela asi jednou posadit jinak by se urcite pocurala.
No a ta skolka, on je tvuj asi jeste malicky ze? 2,5?, Podle Meho je lepsi ty deti nechat alespon do 3 let s maminkou, ja jsem tomu docela Rada, ze mala jeste nejde, zacneme v listopadu na par hodin 2x tydne a asi az od ledna na ostro 😅 Vypada to, ze nam vyjde spec. skolicka tak uvidime 😉 Mala by ted skolku rozhodne jeste nedala, chytila by psotnik a musela bych ji vzit domu 😝

@krystalka Jen tak pro ukazku nase vety 😅 , aby to tu nevypadalo jakou mame Doma uz recnici, vcera vypotila vetu typu: Ne brmbrm tam seno, Leo mnam mnam, Leo auii 😀 Schvalne neprelozim ci nekdo z vas vylusti co tim basnik chtel rici 🙄

abbie
16. črc 2013

@sicinka no ja mam prave take myslienky, ze to zabalim a nebudem ho tam davat ... ucitelka v skolke mi vzdy hovori, ze je tam spokojny, zapaja sa, o vsetko sa zaujima, ale nesignalizuje potrebu a treba ho krmit 😒 doma a vsde inde povie "kikat" alebo "kaka" a drzi dokedy nenajdeme zachod
@mvmk hej 2,5 r. ma ... ja som ho tam dala, aby sa s rovesnikmi zacal kontaktovat, vravela som si, ze je kompletne odplienkovany, vie sam papat, tak by to mohlo ist ...
inak vcera zlozil vetu "mama doje po" (mama dole pod), som stala na kopci hore a volala ma, aby som dosla za nim 😅
inak kazdy den prida nejake to slovo, ale kolko ich je uz presne neviem, prestala som to pocitat

abbie
16. črc 2013

no a este som zabudla jednu podla mna dolezitu vec zo skolky, ze jeho vychovavatelka mu vravi, ze ona je doobeda jeho mama a ja ze som jeho mama poobede 😕 😕 musim jej to zatrhnut, nech mu takeho kraviny nerozprava, ved potom sa mozno pocikava zo stresu, nechape este preco je ona zrazu jeho mama ...

mvmk
16. črc 2013

@abbie no to se mi zda take dost pofiderni 😨 takto malinke deti jeste takove zavadejici informace nemohou zaradit, aspon podle Meho. Mama je jedna a basta 🙂 Rozhodne zatrhnout! 😉

ivular
16. črc 2013

@abbie To je hláška jak od mé tchýně 😅 😅 Teda já docela beru, že to ta vychovatelka nemyslí doslovně nebo zle, ale taky bych to asi nezkousla 😝
A co malý, jak to školku bere? Líbí se mu tam, nebo jsou ráno slzičky?

Holky ještě jsem se chtěla zeptat, když Jeník řekne "mámo ňami", když chce jíst, nebo "táto bebí", když spadne, myslíte že to můžu brát jako že už spojuje slova?

abbie
16. črc 2013

@ivular no babicky take hlasky obcas maju a je to viac pochopitelne, ale aby mu to hovorila cudzia zenska v prvy tyzden adaptacie, tak to je dost krok vedla podla mna ... ked si ho odnasala prec do triedy, tak mu vravela - pod ja teraz budem tvoja mamicka. Inak je tam zevraj spokojny, zapaja sa a nema s nim ziadne problemy, teda az na to pocikavanie a jedenie a slzicky su prvy krat v tyzdni, cize v stredu, stvrtok a piatok uz neplace ... ale zevraj place len, ked odchadzam, ked ma uz nevidi, tak neplace a je v pohode.
Ano je to spojenie dvoch slov 😉 my sme mali mama haci, ked chcel, aby som si sadla k nemu, alebo ma volal mama pod

sisstin
autor
16. črc 2013

@abbie tak jako Tygr by si doted ve školce neřekl, že se mu chce...on se prostě stydí....ale naštěstí chodí čůrat cca 3x za dopoledne hromadně, takže to mu jako bohatě stačí. Ale asi prvních 14dní ve školce nechodil vůbec, takže jsem si pro něj přišla a držel to a pak vyčural půl litru 😝

sicinka
16. črc 2013

@abbie já osobně bych to jako takový problém neviděla to s tou maminkou, nemyslím si že by to tak citlivě vnímal, ale klidne na to učitelku upozorni.Spíše to bude opravdu o tom nezvyku on měl zatím plnou pozornost najednou ho všichni vyrušují, spousta hraček pravidel všechno je jiné než doma a to samo o sobě je náročné. Se záchodem Dáda taky neříkal ukázali mu kam se chodí a běhal tam nejdříve pod dozorem pak sám a v pohodě. Vzhledem k věku bych ale asi ještě půl roku nechala i děti zcela standardní teprve v té době začnou trochu víc spolupracovat v kolektivu, zapojovat se atd. Pokud si myslíš že má o kolektiv zájem a že je to jen o adaptaci tak bych vytrvala žádný závažný problém nevidím, co se týká záchodu nehody ještě určitě budou a s jídlem myslím že by ho měli nechat jíst samotného i za cenu že ze začátku toho moc nesní posadit k němu nějaké žravé dítě aby měl příklad a věřím že se normálně rozjí,..

martuulka
16. črc 2013

Tak jsme to s chlapem teď počítali a Martinkova aktivní slovní zásoba činí kolem 40 slov 😀 Teda těch substantiv je minimum. Škoda, že tak mizerně rozumí babulka. Nicméně je to počítáno na poslední chvíli, určitě by se ještě něco našlo. Njn, kdo by to býval řekl, že nás ččeká vyšetření už zítra, nejsem na to moc připravená. Jo holky, abych pravdu řekla, dost se bojím. 😕