Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
2. srp 2013

@bluerose - syn minimálně do 3 let usínal tak, že jsem vedle něj ležela, případně ho měla napůl v náručí. Do těch 3 let měl postýlku u nás v ložnici se sundanou postranicí a přiraženou k naší posteli. Pak se v podstatě sám přestěhoval k sobě do pokojíku do velké postele a uspávali jsme tak, že jsme mu něco četli nebo jen tak leželi vedle něj, hladili a čekali až usne, neexistovalo odejít dřív, než spal, to okamžitě zaregistroval a brečel. Asi od 4 let to fungovalo tak, že jsme četli a četli a četli a on u toho postupně zavíral oči a usnul. Trvalo mu to většinou tak do půl hodiny, takže nám to fakt nijak nevadilo. Až letos v 5 letech jsme se konečně dopracovali k tomu, že přečteme 1-2 pohádky, popovídáme si o tom co bylo dnes a co bude zítra, opusinkuju, slíbím, že se za chvíli přijdu podívat jak spinká a odejdu. A on fakt ani nevolá ani nevylézá z postele, nic, prostě do 10 minut sám usne 🙂 ! Jako mně to v podstatě vůbec nevadilo, že neusíná sám, protože to nikdy netrvalo nějak neúnosně dlouho, ale myslím, že i pro něj samotného je to dobře, že se umí sám zklidnit a prostě sám usnout. Ale nijak bych to nehrotila, však věčně o to stát nebudou a jednou na to ještě budeme rády vzpomínat 🙂

abbie
2. srp 2013

@bluerose to my pri zaspavani pocuvame stale dookola, ze uz je tma, ze dole hraju futbal, potom zacne ratat do 10, kde je babka? kde je dedo? kde je kolacik? 😀

bluerose
2. srp 2013

@krystalka dakujem, dam vsetky tieto prispevky precitat aj muzovi, nech vidi, ze je to normalne 🙂

bluerose
2. srp 2013

@abbie 😀 😀 😀 no pekne, to som zvedava, co pekne bude rozpravat neskor ten nas krpec. A co teda ta kniha s dvd, pomohli vam?

sicinka
2. srp 2013

@bluerose nebo nach muže at uspava on. Spousta tatinku vidi deti v podstate vecer a tím muzou byt nejaky cas spolu 🙂 A myslím že pokud bude mít prcek jistotu že jste u něj a neopouštíte ho tak nakonec usne dříve a i ten vecer budete mít pro sebe. Je to prostě ještě mrně a je potřeba ho tak brát a to i s nočníkem zatím má času dost, tak proč se kvůli tomu trapit.

krystalka
2. srp 2013

@bluerose - a malý vám usíná večer pozdě, že nemáte pak volný večer, když mu to trvá tak půl hodiny, než usne? Nemyslím to teď nijak špatně, jen mne to zajímá...my máme takové to ranní ptáče, on i teď v 5,5 letech usíná večer po 19h, ale ráno je vzhůru nekompromisně každý den mezi 5:30 a 6h...včera dokonce už v 5, ale už jsme si docela zvykli, aspoň ho ráno nemusím tahat z postele do školky a ten volný večer je právě super 😉

bluerose
2. srp 2013

@krystalka neviem, ci je to neskoro, ale okolo 18.30-19 ma veceru, potom kupel a okolo 19,30 zaciname uspavat, obvykle nam to trvalo tak do 20,10, ale teraz ako muz zacal skusat oducanie a samostatne zaspavanie, tak s revom a vracanim zaspi okolo 21. Poobede spi hodku,max do 15.

sisstin
autor
2. srp 2013

@krystalka ty brdo, to by me zabilo 😕 ja remcam, ze ted vstava o pul osmy 😅

bluerose
2. srp 2013

@sicinka aj ja si to myslim a plne suhlasim 🙂 Len moj muz by uz asi chcel mat z neho dospeleho 😖

sisstin
autor
2. srp 2013

@bluerose to chodite spat v deset ne, kdyz nemate volnej vecer 😅

bluerose
2. srp 2013

@sisstin no ako kedy, vacsinou okolo 22,30-23 (ja), muz vstava o 6 do prace no 😔 Dnes zalahol o tej 22 ako pises 😀

krystalka
2. srp 2013

@bluerose - tak já nevím, ale pokud by mi měl usínat s řevem a zvracením, tak to bych ho teda rozhodně radši uspávala, takhle to musí být strašně náročný pro všechny, to usínání by přeci mělo být spojeno s něčím příjemným, bezpečným.. nevím...tak to prostě cítím já...

sisstin
autor
2. srp 2013

@bluerose no i tak to jsou dve hodiny min, to nestaci? Ja ani nevim, cio bych si s MM dve hodiny rikala 😅 😅

bluerose
2. srp 2013

@krystalka ved aj ja to tak citim, preto sa aj s muzom kvoli tomu vadime, v tomto mame velmi odlisne nazory na vychovu nasho syna ☹ velmi ma to na nom hneva. Ale jenoducho sa s tym bude musiet zmierit, ze nas syn jednoducho nezaspi sam po polozeni do postielky no. Dam mu precitat dnesne prispevky ohladom toho

krystalka
2. srp 2013

@sisstin - no, já jsem kdysi původním založením spíš sova...no ale bohužel Jiřík ne, takže jsem si časem tak nějak zvykla. Tak ale my stejně když jezdíme do školky, tak vstáváme před 6, protože v 6:55 vycházíme na autobus...Akorát já se nějak nemůžu donutit chodit spát dřív, takže chodím pořád tak, jak jsem byla zvyklá dřív, tj. kolem půlnoci a holt mi musí stačit toho spánku míň noc...jako, když máme volno, tak mě nechá ještě třeba hoďku a půl se válet, že se tam válí se mnou, nebo si hraje okolo, ale na spaní už to prostě není, protože mi pořád něco ukazuje, sděluje, volá na mě...ale aspoň nemusím hned vylézt z postele 😉

sisstin
autor
2. srp 2013

@krystalka tak do skolky taky vstavame po sesty, ale kdyz je volno, tak by me vstavani v takovou hodinu zabilo 😅 ale co nadelas ze 😅

bluerose
2. srp 2013

@sisstin no ved keby to, ale unho volny vecer=pozeranie serialu, alebo surfovanie po nete. Na mna ma mozno tak pol hod. V podstate si vsetko povieme vecer kym maleho uspime a potom on uz relaxuje pri svojich zabavkach 😝

sisstin
autor
2. srp 2013

@bluerose a on vyzaduje vas mit oba u toho? 😅

bluerose
2. srp 2013

@sisstin neee 😀 len jemu vadi, ak maly este nespi a "otravuje" a mrnci a place a vyzaduje pozornost, to unhno nie je volny vecer,preto ho chce cim skor mat ulozeneho a mat svoj pokoj.

krystalka
2. srp 2013

@bluerose - to my naštěstí v tohle máme názory stejné - pokud to není nějak neúnosné, tak jdeme cestou nejmenšího odporu - prostě to udělat tak, aby to bylo pro všechny co nejvíc v klidu...než se zarytě držet nějakých zásad a představ, jak by to mělo vypadat a pak se kvůli tomu stresovat všichni...

sisstin
autor
2. srp 2013

@bluerose a vy mate garsonku nebo co? Ja to nejak nechapu, tak ty ho muzes uspat a tviuj chlap si vedle muze delat, co chce ne?

krystalka
2. srp 2013

@sisstin - no, zvykla jsem si 😉 ...ale víš, co? Já už dokonce i když se náhodou ráno válíme dýl, tak mám potom takový pocit, že je ten den hrozně krátký, že toho takhle prostě stihneme víc, když jsme dřív vzhůru... Už si nějak neumím představit, že bych se vzbudila třeba v 9...to než bychom se nasnídali, vypravili, někam dojeli, tak by bylo skoro poledne...takhle my jdeme ven třeba už v 8 a můžeme být celé dopoledne venku, někam jet...protože po obědě už většinou býváme spíš na zahradě nebo jezdíme na kole okolo baráku...on jak právě je navečer už brzy unavený, tak nějaké náročnější aktivity podnikáme dopoledne a pak odpoledne už se jen tak poflakujeme kolem domu...

sisstin
autor
2. srp 2013

@bluerose jinak me ti chlapi fascinuji, z prace prijde nejdriv ve ctyri, vidi malyho tri hodiny, ani ne a chce mit hned svuj klud? A co mame rikat my? 😅

krystalka
2. srp 2013

@sisstin - jinak my i zkoušeli, když ho necháme večer dýl vzhůru, jestli ráno vydrží spát dýl a nevydrží...stejně se budil okolo té 6, takže aspoň máme dlouhý klidný večer, on už teď spí v kuse jak dřevo až do rána, ani čůrat v noci nechodí, takže v podstatě třeba od těch 19h do 5 ráno o něm vůbec nevíme 😉

bluerose
2. srp 2013

@sisstin no ved to...a malokedy je to o 4, vacsinou pride neskor 😠 nemame garzonku, len nas syn ked spusti, tak to musia pocut aj kilometer daleko :D no ved smola, bude si musiet zvyknut, ja to nemienim robit takto po zlom, aby sa mi maly nervil. Budeme sa pekne pri uspavani stiredat, chcel dieta? chcel, tak nech sa nestazuje. A to by este druhe chcel...no haha a naco, ked o jedno sa nechce starat.
@krystalka suhlas 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
2. srp 2013

Jinak muj tata odjel na tyden pryc, takze se Tygr nema odpoledne na koho veset a jaem s nim fakt neustale a je to mazec 😝 od pondeli mi zacina primestsky tabor s deckama, do toho Tygr, snad mi nehrabne 😅

sisstin
autor
2. srp 2013

@krystalka tygr se taky nebudi, v noci nikdy curat nechodil, ale skoro do tech jeho tri jsem si teda uzila 😝

bluerose
2. srp 2013

@sisstin jo no,to je dalsia kapitola, ze sa v noci tiez casto budi, teda casto no, niekedy ajkazdu hodinu a niekedy 2x a to mame Vianoce 😀 😀

sisstin
autor
2. srp 2013

@bluerose ty deti s nevyzralou CNS spi spatne vsechny. Ja byla fakt hotova, jsem se normalne bala usnout, ze stejne zas hned budu vzhuru, desny 😝 ale pak to fakt preslo a spi uplne normalne 🙂

bluerose
2. srp 2013

@sisstin :D:D:D no ved preco este sedim na pc ked muz si odfukuje ze? Preeesne, lebo viem, ze za chvilu sa ozve maly, tak naco zaspavat 😀 😅 ale teda dakujem za iskru nadeje, ze raz bude aj moj syn normalne spat 😎